انجمن های خودرو
راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های خودرو (http://forum.pedal.ir)
+-- انجمن: خودروهای سواری (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: خودروهای داخلی (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C)
+--- موضوع: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی (/Thread-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C)

صفحه‌ها: 1 2 3 4

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - tiba_nokmedadi - 2016-08-04

سلام آقا نوید گل.
درباره موتور xu7 تحقیق کردم...دارم اطلاعاتمو کامل می کنم.شما هم که پژو 405 داشتین دوست دارم از تجربیاتتون استفاده کنم.
نظرم روی سمند se هست چون قیمتش از پژو کمتره (از لحاظ آپشن و امکانات هم فرق خاصی ندارن).
میتونم مابه التفاوت رو برا ماشین هزینه کنم.
در مورد روغن موتور به نتیجه ای نرسیدم درمورد برند و نوع آن...
در ضمن روغن خارجی مورد اعتماد که به روغنای ایرانی ترجیح داشته باشه پیدا میشه؟
نرم ترین لاستیک خارجی برا سمند چه مارکی هست؟آرامش کابین برام مهمه...
آرزوی بهترین ها برای شما

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - TIBA-NAVID - 2016-08-05

سلام به شما
وقت بخیر
والا پژوهای زمانی که ما داشتیم که همه چیزش فرانسوی بود نسبت به الان که چینی شدن خوب خیلی فرق دارن.
در کل این سمندی که میگین جزو ایپ های پایین سمند هست. نمیدونم اون قضیه سنگینی وزن سمند نسبت به قوای محرکش در این مورد مشکل زا نیست در دراز مدت یا هست.
اما از نظر راحتی سمند راحت تر هست داخلش ولی خوب 405 هم مزیت های دیگری حداقل نسبت به این مدل شاید داشته باشه و شاید تو بازار مقبول تر باشه .
لاستیک از نظر نرمی بالاتر از هانکوک اصلی کره نداریم. بعدش حالا اصلی مواردی مثل مارشال یا کومهو اصلی کره باشه خوب خیلی نرمن.
در مورد روغن والا وقتی روغن مطمئن و باکیفیت داخلی باشه به مراتب مطمئن تر هست نسبت به روغنی خارجی که خطر تقلب و بیکیفیتی بسیار بیشتر هست
حالا یه وقت مثل واسکازین نیست محصول باکیفیت عالی اون بحثش جداست . ولی وقتی هست خوب اصراری نیست فرد ریسک کنه.
به نظر من روغن بهران و ایرانول برای هر خودرو از نظر روغن محصولات عالی دارن .

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - dr.fox - 2016-09-01

سلام اقا نوید گل
بعد مطالعه حدود 15 20 روزه به این نتیجه رسیدم که خرید تیبا بهترین انتخاب برای من میتونه باشه
اما پولم نمیرسه باید کار کرده بخرم 18 19 تومن بیشتر بودجه نمیتونم بزارم! (جوونیم دیگه اول زندگیمونه)
اما چیزی که تو این صفحات به صورت رندم مشاهده کردم نبود یه مشاوره کامل در مورد ماشین کار کردست اللخصوص تیبا که پشتش حرف زیاده! مخصوصا اینا که میگن استهلاک داره یا مشگیربکسش کل داره که با توجه به مطالعه کردن این انجمن فهمیدم شایعست....
ولی خوب این چیزی که دستگیرم شد اینه که ماشین کار کرده داستان زیاد داره...اما چاره ای نیست اقا نوید...
ماشین صفر برای من دردسر و استرس داره باید یه کارکردشو بگیرم تا دستم راه بیافته بعد برم سراغ یه چی مثل ساینا یا یه چیز دیگه ولی صفر!!!
درضمن اصلا پولم به ماشین صفر نمیرسه مگر شرایطی که اونم قسطاش برای من دانشجو نیست....مشکلات فک رهن و اینجور چیزا هم هست!
پس میمونه کار کرده!
یه مشکلاتی هست که استرسش رو دارم! مشکلات رنگ و ضربه رو یه کارشناس حرفه ای میتونه تشخیص بده! مشکلات فنی و موتوری استرس بندست که کارشناس نمیتونه تشخیص بده و فکر کنم تو اون چند ماه اول باید داِِئم تو تعمیر گاه باشم!
فعلا قصد دارم تا مهر و ابان به خودم مهلت بدمم و نرم افزارایی مثل دیوار و اینا رو چک کنم تا یه مورد خوب گیرم بیاد!
به هر حال اقا نوید اگر تجربه ای هست که باید داشته باشم به عنوان یه صفر کیلومتر در هنگام خرید و انتخاب بهترین گزینه ممنونم در اختیارم بزارین

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - TIBA-NAVID - 2016-09-01

سلام به شما
در مورد خودروی دسته دوم چه تیبا باشه چه هر پراید چه مگان چه هر خودرویی این موارد مطرح هست.
اینکه راننده قبلی چه رسیدگی به ماشین کرده و چه رفتاری با ماشین داشته. یکی که رعایت نکرده تو مدت کوتاه میتونه ماشینو داغون کرده باشه. کسی که اب بندی درست نکرده میتونه عوارضش بعدها هم باشه . کسی که رانندگی درست نداشته و دائم دستی کشیده و ... عوارضش برا بعدها هم هست و فرسایش های زودرس
بعضی چیزا رو هم شاید اگه مکانیک هم بشینه ماشینو چک کنه شاید تشخیص نده و مگه اینکه مشکل درست شده باشه و واضح باشه که مشخص بشه وگرنه ممکنه مشخص نشه . برای همین اگه فردی از صاحب ماشین شناخت داشته باشه و بدونه به ماشین رسیده و ماشین خونگی بوده و ماشین پیست و مسابقه و کورس و ... نبوده خوب خیلی بهتره. تو نرم افزارای مختلف هم ماشین فردی قاعدتا مشکلی داشته باشه ذکر نمیکنن. برا همین اشنا کسی باشه اولویت داره. اگه نبود سعی کنید با کسی که فنی هست ماشین یه چکاپ حداقل عملکردی بشه هرچند خیلی چیزا ممکنه مشخص نشه.

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - behtateam - 2016-09-04

دوستان عزیز سلام
من یک سمندسورن توربوشارژ سفارش دادم دو ماه پیش اما با اینکه تحویل یک ماهه بوده هنوز تحویل داده نشده
گفتن اگر می خواید میتونیم زودتر سورن معمولی بهتون بدیم با داشبورد جدید
با توجه به اینکه سورن توربو، داشبورد قدیمی داره، اگر شما باشید چیکار می کنید؟
توربو بودن چقدر مهمه با توجه به اینکه داشبورد جدید، آینه تاشو برقی، دکمه های کنترل روی فرمان، پاورویندوز و آنتی ترپ و شیشه ضد uv دارد؟

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - TIBA-NAVID - 2016-09-04

سلام به شما
ببینید ماشین ها توی مکان هایی که فشار هوا افت پیدا میکنه مثل نقاط کوهستانی و یا در فصول سرد و دمای پایین و این شرایط خاص رانمانشون افت میکنه. یعنی راندمان و قدرت ماشین در این شرایط افت پیدا میکنه.
توربوشارژ کمک میکنه که ماشین در شرایط طمستان یا جاده کوهستانی و نقاط کم فشار راندمانش تا حد خوبی به ایده ال نزدیک بشه و از نظر راندمان و قدرت و کششی نسبت به ماشین عادی در سطح بهتری هست همیشه .
دیگه حالا اینکه شما چه چیز نیاز دارید و مطلوبتون چی هست اون به شما بستگی داره. ولی ماهیت توربوشارژ اینه

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - علی 6958 - 2016-09-20

با سلام و عرض ادب
به نظر شما بین رانا و سمند ef7 کدومش بهتره ؟
از لحاظ چالاکی و زیبایی بیرونی و موتور کم خرج تر میرم سمت رانا ولی از لحاظ ابهت بدنه و جاداری بیشتر میرم سمت ef7 .
البته اختلاف قیمت اونا برام مهم نیست .
البته تو شیراز راجع ef7 مطالب بدی همچون مشکلات موتوری و هزینه بالای قطعات مطرح هست و راجع رانا هم مشکلات برقی مطرح هست که آدم رو سردرگم میکنه ...   گرچه خودم اعتقاد دارم اگه ماشین از صفرش خوب آب بندی بشه خیلی مشکلاتش کم میشه و خیلی نباید به این مشکلات فکر کرد

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - TIBA-NAVID - 2016-09-20

سلام به شما
والا از نظر زیبایی شاید رانا زیباتر باشه ولی از نظر کم خرجی بعید میدونم ... اونم ماشین کم خرجی نیست . خیلی مواردش 206 هست دیگه و 206 ماشین کم خرجی نیست.
سمند هم بله مزیت هایی داره ولی معایبی هم داره . مواردی هم بوده که مشکلات موتوری براش پیش اومده و حاد بوده بعضا.
یکی از دوستان خود من برای ef7 نو اون مشکل موتوری پیش اومد و چندین ماه افتاده بود ماشینش.
در کل خود فرد باید همه موارد مد نظرشو لیست کنه و نمره بده و نهایتا انتخاب کنه.
من خودم که فکر تعویض نیستم وقتی از ماشین واقعا راضیم و هم کم خرج و هم راضی کننده بوده.

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - mohammadamin7 - 2016-10-19

سلام. دوستان به نظرتون دنا خوبه یا هیوندا النترا ( پلاک منطقه آزاد ) . البته خب قیمتشون هم متفاوته یه کم اما کلاً میخواستم نظرتون رو بدونم با توجه به اینکه گفته میشه دنا مشکلاتی داره و با توجه به اینکه میگن ماشین منطقه آزاد افت قیمت داره و برای فروشش بازار دست دومش خوب نیست و قطعاتش سخت پیدا میشه و هر تعمیرکاری نمیتونه تعمیر کنه ( تو مسافرت اگه خراب شد ) ممنون میشم نظرتون رو بگین

RE: راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی - TIBA-NAVID - 2016-10-20

سلام به شما و عرض خیر مقدم
خوب از نظر کیفیت 2 خودرو که پاسخ مشخص هست . درست هست که دنا از نظر کیفی یکی از محصولات خوب ایران هست و جدید اما تفاوت قطعا زیاد هست.
اما مشخص هست خودروی پلاک ازادی که محدودیت هایی داره مشتریش منحصر میشه به همون منطقه و مشتریش و بازارش محدود هست و شاید خیلیا هم ترجیح بدن صفرش رو بگیرن و مشکل قطعه و ... نداشته باشن .
از نظر قطعه هم مشخص هست که به هیچ وجه قابل قیاس نیستن و خودرو خدمات و قطعات ارزان تر و در دسترس در برای خودروی داخلی محیا هست. در مقابل خودروی وارداتی از نظر قطعه و سرویس سرویس های گران و قطعاتش گران خواهد بود.
این قیاس قیاس دو خودروی یکی باکیفیت تر با سرویس های گران و قطعات گران و محدود به استفاده در یک منطقه خاص با فروش محدود به خاطر همین محدودیت و خودرویی باکیفیت و جدید داخلی که از نظر قطعات و خدمات در کل کشور مشکل چندانی نخواهد داشت و تعمیر و قطعه ای اگر خواست در دسترس بودنش با مورد قبلی قابل قیاس نیست. و بازار فروشش هم محدود نیست. این دیگه به نظر خود شما برمیگرده . چون همه چیز مشخص هست.انتخاب با شماست