انجمن های خودرو
پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های خودرو (http://forum.pedal.ir)
+-- انجمن: خودروهای سواری (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: خودروهای داخلی (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو (/Thread-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2015-12-09

(2015-12-09، 12:16 AM)mohammad725 نوشته است: سلام وقت بخیر
میخوام بدونم پخش های 2din رو میشه روی تیبا نصب کرد؟

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند و عرض خیر مقدم خدمت شما
خیر قابلیت نصب نداه روی تیبا. من خودم ضبط تصویری باکیفیت بسیار خوب ر 4 سال پیش گرفتم که بعدا که فروشگاه پدالم راه اندازی شد مدل های پیشرفته تر و جدید تر همین ضبط تصویری اکسفورد رو برای دوستان مختلف تو این سالها از طریق فروشگاه پدالم ارسال کردیم. از نظر ظاهر و امکانات و موارد خوب بسیار باکیفیت و عالی هستند. هرچند موارد کپی و فرعیشون با کیفیت پایین تر هم هست.
موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA GHAZAL - 2016-01-02

سلام آقا نويد گل خسته نباشين
يك سال داشتم در مورد اين پخش تيبا
اونم اينه كه من حقيقتاً هرچي گشتم توي اين منوهاي اين پخش قسمت loud پيدا نكردم، 
كيفيت صدا خوبه اما بيسي رو كه ميخوام نداره از كجا ميتونم اين قسمت رو پيدا كنم؟
اصن هميچين چيزي هستش تو پخشاي تيبا، ممنونم ميشم اگر اين قسمت رو راهنماييم كنيد
با تشكر

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2016-01-02

سلام به شما
والا من که ضبط حرفه ای تصویری اکسفورد دارم که از انواع موارد پشتیبانی میکنه.ضبطایی که شرکت میذاره چند مدل هست و ممکنه رو هر ماشینی یه چیزی باشه. همون طور که بعضی فلش داشتن و بعضی نداشتن. موارد دیگشونم فرق داره.
چیزی به اسم ضبط تیبا نیست. ضبط یه وسیله جانبی هست و ممکنه روی هر ماشینی یه مدل ضبط بذارن.
صحبتای قبلی رو بخونین در مورد یه مدل خاص و این مورد لودش دوستی توی این تاپیک یا تاپیک اصلی تیبا صحبت کردن و توضیح دادن و اگه یادم باشه نقل قولش رو گذاشتم اینجا هم.
این مورد رو مثلا اون مدل داشت و احتمالا همه دارن. حالا تنظیماتش ممکنه فرق کنه.
البته از نظر بیس و طنین قطعا ضبط هایی که ایرانخودرو و سایپا میذارن مثل اپشنای دیگه چون دنبال ارزانی هستن توی موارد اپشن ، نمیان یه ضبط حرفه ای خوب بالا بذارن و مواردشون معمولی ترین هست.
موفق باشین

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - hasan_66 - 2016-03-15

سلام خدمت دوستان و برادرای گلم.
من دو جفت باند برای درها و طاقچه عقب ماشین گرفتم با مارک helix (تولید آلمان بدون داشتن کارخانه در چین و آسیا و عمدتاً دست ساز)
دوستانی که کیفیت براشون مهمتر از بیس هست از داشتن این بلندگو پشیمون نمی شن. واقعا کیفیتش خوبه
بدون آمپلی بهترین کیفیت رو بین باندها داره. من که انتظارم از پخش خودرو داشتن کیفیته ، راضیم

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - tiba_nokmedadi - 2016-08-15

سلام نوید جان
در مورد ضبط تصویری که برا سمند مناسب باشه تحقیق کردم.هم قیمت،هم کیفیت و هم قابلیت مد نظرم بوده.
صفحات تاپیک ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) رو مطالعه کردم.مطالب مفیدی بود.
نظرم طبق تحقیقات و تجربیات شما روی برند ex-ford هست.
ان شاالله موقعش مزاحم می شم.
امکان داره تا چند ماه آینده مدل های جدیدتر هم بیارید؟آخه مدل تاپ اکسفورد نوشته تلویزیون آنالوگ...
سوال درمورد دوربین دنده عقب و.. داشتم،در فروشگاه ثبتنام کردم.نمیدونم کدوم قسمت باید بپرسم...

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2016-08-15

سلام به شما دوست گل
به نظر من نسبت به قیمت از نظر کیفیت مدلای خوبش واقعا محشر بودن
البته کپی اونم هست . همون طور که کپی مارکای دیگه هست.
کپی هاش خوب نیستن.
مدل تاپش تا چند وقت پیش که از واردکننده گرفتیم برا چند دوست مدلی بود که هم گیرنده دیجیتال داشت هم جی پی اس .
ضب من که 5 سال پیش خریدم فقط گیرنده دیجیتال داشت ولی این جی پی اسم داشت. همون جی پی اس رو جدا بخوای بخری هم مثل ضبط جمع و جور و شیک نمیشه و هم قیمتش 400 به بالا میشه بعضا.
مدل زیاد داره . ما چون از واردکننده میگیریم هر زمان کسی سفارش میده میپرسم مدل بروز الان چیه مشخصاتش و اطلاع میدم.
یه زمانی که من میخواستم بخرم برا خودم یه مدل بود عین تبلت بود تمام لمسی و هیچ کلیدی نداشت. ظاهر زیبایی داشت ولی قابلیتای ضبط منو نداشت و اونو نگرفتم.
منظورم اینه هر زمان کسی سفارش بده استعلام میکنم و جدیدترین مدلو بهش اطلاع میدیم.
چه دوربین. چه ضبط. دوربینم کلی هست دوربینای کپی و بیکیفیت و ... ممکنه همه هم چین باشن ولی کیفیت کلی فرق داره.
ممکنه همیش دوربین باکیفیت میگرفتیم ولی همونم مدل جدیدش اگه میومد و بهتر بود اونو میگرفتیم .

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - meyssamn - 2017-05-31

سلام دوستان گرامی و با تجربه
کل پست هارو خوندم
خودروی من تیباست
یه سوال
من میخوام به جای باندهای فابریک کامپونتت بزارم .
و یک پخش کننده مناسب
و یک باکس کوچیک

فقط کیفیت برام مهمه.قیمت بالا هم نباشه.
اگر کسی بتونه برند بهم بده ممنون میشم.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - Nader.g - 2017-06-03

سلام.
من یه سمند ef7 صفر خریدم که دلم می خواد یه ضبط مانیتور دار روش ببندم منتهی نمیدونم از چه مارکی استفاده کنم که هم کیفیتش خوب باشه هم جی پی اس خوب داشته باشه؟
بعد می خواستم بدونم میتونم فرمان جدید سورن که کلیددار هست رو روی سمندم ببندم و کلیداش و با ضبط مچ کنم؟
لطفا راهنماییم کنید.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - احمد200 - 2017-07-26

با سلام 

بنده چون علاقه مند به موسیقی و جستجو در سیستم های صوتی هستم اطلاعات اندک خود رو دراختیار دوستان قرار میدم 

برای داشتن صدای کیفی در اتومبیلهایی ایرانی باید به سراغ نصب کامپوننت رفت.

کامپوننت در حقیقت همان بلندگو می باشدکه اجزاءآن تفکیک شده است .بدین معنی که در یک بلندگو معمولی وکواکسیال تمام اجزاء بلندگو(تیوتر -وفوور)در یک مجموعه قرار دارند . ولی در کامپوننت این اجزاء از همدیگر جدا می باشند وبوسیله یک کراس اوور (پسیو) حوزه فعالیت ورنج فرکانسی خاصی برایشان تعریف شده است(در واقع کامپوننت بطور معمول از یک جفت وفوور ،یک جفت تیوتر،ویک جفت کراس اوور تشکیل شده است). بدین ترتیب که فرکانسهای پایین ورنج وسط برای ووفر ،و فرکانسهای وسط به بالا برای تیوتر آماه وارسال می گردد 
.

برای نصب کامپوننت بهتر است از استیج جلو این کار انچام شود.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - mj2771 - 2017-12-01

سلام دوستان وقتتون بخیر
جدیدا یه پخش ایندش کنکورد ( که عکسش ضمیمه هست ) رو روی پژو پارس نصب کردم ولی متاسفانه فرمت های ویدئویی رو نشون نمیده
همه فرمت های رایج رو تست کردم ولی فقط صداشون رو پخش میکنه و بجای تصویر ، یه پیغام نشون میده ( عکس ضمیمه )
حتی فلش مموری رو هم فرمت کردم بازم تاثیری نداشت
ممنون میشم راهنمایی کنید