انجمن های خودرو
پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های خودرو (http://forum.pedal.ir)
+-- انجمن: خودروهای سواری (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: خودروهای داخلی (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو (/Thread-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-12-10

سلام آقای عباسی عزیز
وقت بخیر
خدمتتون عرض کنم از داخل صندوق بایستی این بست های قاب مربوط رو باز و ازاد کنید
بعد این قسمتش باز میشه و به باندها دسترسی پیدا میکنید
تفاوتی نداره سبکش مشابه ماشینای دیگه این سبک هست.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - abbasi - 2014-12-10

ممون نوید جان
از داخل صندوق خار داره یا پیچی ؟ می خواستم یکی از باندها رو عوض کنم با جلوی دربها چون در ولوم زیاد خرخر می کنه

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-12-10

سلام مجدد
والا من خودم باز نکردم چون لازم نداشتم
ولی خار فشاری که داره .خود باندا پیچ میشه.
از داخل نگاه کنید اگه پیچی هم باشه مشخص میشه ...
فقط بایستی از زیر آزاد بشه و بعد که ازاد شد قاب رو بردارین ...
فکر نکنم کار خاصی باشه.
خودتونم میتونید انجام بدید.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - ZaYaN - 2015-01-17

دوستان به نظر شما این نوع باندها یا اصلن این تیپ باندها یه درد تیبا می خوره در جای فابریکی بسته بشن .... لطفا راهنمایی کنید ...
[attachment=4962][attachment=4963]

اندازه : قطر صفحه بلندگو با فوم به صورت کامل : 13 سانتی متر - اندازه مرکز جای پیچ تا مرکز جای پیچ مقابل دقیقاً 14 سانتی متر
میزان مقاومت : 10.5 اهم ( اندازه گیری شده با مولتی متر)
مقدار وات مورد نیاز : برای هر بلندگو 40 الی 50 وات کافی هست . دوستان این بلندگوها رو باید به صورت جفت و موازی ببندید تا مقدار اهمشون هم بیاد طرفهای 6 اهم . با 70 الی 100 وات به صورت دوبل قابلیت درایو شدن دارن

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2015-01-17

سلام به شما zayan عزیز
وقتتون بخیر باشه انشاالله
والا من خودم که چون این صدا و قدرت و کیفیت صدای باند ها برام کفایت داشت و انتظار سیستم خاصی نداشتم فقط ضبط تصویری و آپشن های مکمل در این خصوصو نصب کردم.
باند نبستم.
ولی چون برای دوستانی که در زمان های مختلف حالا درخواست ضبط داشتن و اینو هم کنارش توی فروشگاه پرسیده بودن تحقیق کردم و پرسیدم.
تا جایی که میدونم.

اگه منظورتون این هست که فابریک فابریک بدون برش بسته بشه ؟

نه سایز باند فابریک تیبا جلو عقب سایز 10 هست.
باند پایونیر اصلی مثلا یا موارد باکیفیت خوب میشه گذاشت فابریک.
اما اگه منظور فرد برش دادن باشه و یا عوض کردن تخته و یا سیستم با باندای قوی تر و یا آمپلی فایر و ...
اگه این منظورتون هست.
اونا که نیاز به برش و یا تخته جدید و اینا داره

عموما باندای قوی تر خربزه ای میذارن تا جای که شنیدیم.

باندای گردن کلفتی هستن که خوب اونجور سلیقه ها رو راضی میکنه.

اما اگه منظورتون سایز فابریک هست سایز 10 هست
بازم تو چند صفحه اخیر دوستان مختلف که این کارا رو کردن نظراتشون هست.

حتی من بعضا دیدم تجربه ی مفیدی از دوستی توی تاپیک آپشن یا تاپیک تیبا هم بوده
برا اینکه سرجمع باشه و بعدا تجربه اون دوستان به درد بقیه بخوره
صحبتشونو اینجا هم گذاشتم.

سلامت باشین.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - itconet - 2015-05-21

لطفا یک سیستم پیشنهادی برای تیبا بزارین آیا استفاده از باند ههای بیضی در طاقچه عقب تیبا و برش اون قسمت مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و باند در اثر کوبش زیاد از جاش لق نمیشه .

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2015-05-21

سلام به شما
ببینین خوب خیلی افراد نمیخوان طاقچه برش بخوره و ... من که خودم باند اصلا عوض نکردم . بخوان اینطور افراد عوض هم کنن با همون سایز فابریک باند باکیفیت تر میگیرن.
اما اگه بخواد باند قوی و ... گذاشته بشه خوب مسلم هست که باید برش بخوره.
و فابریک نخواهد بد.
باند ها پیچ میشه باز به بدنه مثل همین باندا که پیچ شده . ولی خوب دیگه سایز فابریک نیست و سایز دیگر هست ولی فکر نکنم بحث تکان خوردن باشه اگه درست کار بشه .
در مورد مواردی که دوستان بستند نیز میتونید صحبتای قبلی تاپیکو ببینین.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - Hessam.lgn - 2015-09-08

با سلام خدمت دوستان عزیز
من میخوام سیستم زیر رو ببندم به نظرتون باطری 60 آمپر جواب میده یا قوی تر بگیرم ( مارک باطری سین کره هست )

پخش 9650
باند Dragester DTX 8.2
باند جلو Pionerr 1045
ساب Pionner 309 D4
سوپر اسپی Dragster
آمپیلی 1 دوکانال MB و 1 چهار کانال Pionner و 1 دو کانال مونو MB

فقط یه سوال دیگه آیا واسه این سیستم احتیاج هست دینام رو عوض کنم ؟!

ممنون از راهنماییتون نوید جان
ولی من هنوز این سیستم رو نگرفتم فقط خواستم ببینم آیا همچین سیستمی رو میشه بست ؟!!
چون واقعا باندها و پخش فابریکش بی کیفیت هستن، پس فکر کنم با این تفاسیر مجبورم از لیست ساب و 1 آمپیلی فایر رو کم کنم.
نوید جان شما کدوم مارک باطری رو پیشنهاد میکنید ؟!

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2015-09-08

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
وقتتون بخیر
باز جای شکرش باقی هست که تردیدهاتون برای تغییر در ماشین برای نصب یک سیستم صوتی ! فقط به باتری و دینام ختم شده.
و خوب هست که نگفتین ایا این موتور ماشین جواب میده یا اونو هم ببرم تغییر بدم.
یا اینکه کلا برای این سیستم صوتی ماشینم رو عوض کنم و ...

چی بگم ولله ...

دوست خوبم دینام ماشین فکر کردین لامپ سقفی منزل هست که لامپ 50 وات رو باز کنید و لامپ 100 وات ببندید؟؟؟ !!!
مثلا دینام تویوتا بذارین و یا بنز یا ... !!!!

اولا باتری تیبا 55 آمپرساعت مناسبش هست و هم از نظر آمپر و هم سایزی 100 درصد استاندارد ماشین هست.
همون 60 یا 62 که شما الان گذاشتید درسته غیر فابریک خورونده میشه ولی سایزش با باتری فابریک یکی نیست و هم قدش بلند تره و هم سر جاش درست مثل فابریک قرار نمیگیره.

دیگه چه برسه که باز ازین سایزم بخواد بالاتر گذاشته بشه ...

ازین حرف بالاتر دینام هست ...

اولا که دینام ماشین هیچ مشکلی نداره .
اما سیستم صوتی شما رو بنده نظر نمیدم چون در این مقوله ها نه علاقه دارم که سیستم های انچنانی بذارم و نه اصلا توجیهی براش میبینم که یه سیستمی بذارم که باتری و سیمکشی و دینام و هزار و یک چیز بهشون شک کنم که جواب میده یا نه !! هزار و یک جا ایراد درست کنم ...
که چی؟؟ میخوام یه سیستم بذارم که اتاق 1 متر در 1.5 فلزی رو به لرزه بندازه و خیابون ها رو هم ... خیر و صلاح رو خودتون میدونین ...

فقط خواستم بگم یه وقتی نشه یه چیزی که برای 40 جا مشکل ایجاد کنید ...

اینجور نیست که هر باتری ای گذاشته بشه.
هر دینامی دست بخوره و دستکاری بشه ...
ماشین هم مشکل براش پیش نیاد.
یه وقت بر اثر یه جریان اضافی کل دسته سیم های ماشین مشکل بر میخورن و اصلا بر اثر یه اضافه جریان و یه مشکل برقی در رابطه با این موارد یه شوک به کامپیوتر یونیت ماشین وارد میشه ..
اون وقت ماشینتون تبدیل میشه به یه استدیو موزیک ثابت .... همون چیزی که شاید دنبالش بودید ...
میخوام بگم اگه قراره کاری بشه 4 گوشه اش باید فکر بشه.
نه اینکه کاری بشه که اول اون فرد پیش خودش بگه برا این سیستم خفن ! باتری رو بذارم بالاتر ؟؟
دینامه رو دستکاری کنم؟؟؟ موتورو چنین کنم ؟؟؟
اینجور چیزا که به ذهن اومد تو درستی راهی که دارید میرید شک کنید.
سلامت باشید

(2015-09-08، 11:11 AM)Hessam.lgn نوشته است: ممنون از راهنماییتون نوید جان
ولی من هنوز این سیستم رو نگرفتم فقط خواستم ببینم آیا همچین سیستمی رو میشه بست ؟!!
چون واقعا باندها و پخش فابریکش بی کیفیت هستن، پس فکر کنم با این تفاسیر مجبورم از لیست ساب و 1 آمپیلی فایر رو کم کنم.
نوید جان شما کدوم مارک باطری رو پیشنهاد میکنید ؟!

خواهش میکنم حسام عزیز.

عرض کنم من در مورد موارد فنی این سیستم صوتی شما اظهار نظر نمیکنم. اما مشخصات مصرفی اونا رو یه فرد که اطلاعات برقی توام داره ببینه بهتر هست.
من مهندس برق هستم ولی چون توی مود این سیستم های صوتی خاص نبودم رو مدل نمیشناسم و باید مشخصات فنیشونو دید .

برا همین دید حذفی و تغییری ندادم.

فقط یه نکته تو صحبتم بود که دقت کنید خدای نکرده یه جوری نشه یه سیستمی ببندید با کلی هزینه و دردسر و ...
بعد برای اون سیستم مجبور بشید کارای عجیب غریب کنید و به اصل ماشین صدمه بزنید .
نمونش همین هست که مثلا میگید دینام ...
دینام ماشین چیزی نیست که بشه عوضش کرد و ...
سیمکشی برقی ماشین و ملاحظات اون هم موارد مهمی هستن.
کافیه یه جریان بالا از سیم هایی که برای عبور اونا طراحی نشدن عبور کنه و دسته سیما اسیب ببینه.
یه شوک برقی کافیه که به ecu صدمه برسه .

خلاصه که منظورم این بود که خدای نکرده هزینه نکنین و چیزایی این وسط فدا بشن و صدمه برسه بهتون.

که حتما دقت خواهید کرد که این تعادله حفظ بشه.
هم نیاز شما در یه سیستم صوتی بهتر و باکیفیت تر رفع بشه
هم این وسط صدمه به ماشین و ... نرسه.

در مورد باتری برای نیاز عادی ماشین من الان انواع اقسام اپشن رو ماشینم نصب هست جز سیستم صوتی خاص و ...
ضبط تصویری با دوربین عقب و بالابرای عقب برقی . صندوق برقی. باک برقی .
دزدگیر و کلی موارد نصبه.
55 آمپرساعت هم باتریم هست و 4 سالم هست هست و عالیه .

حالا شما مصرف کننده خاص دارید دیگه نهایتش همون 60 62 بذارید که حداقل درسته ارتفاعش بلند تره از استاندارد ولی زیادی طول و عرضش فرق نمیکنه با استاندارد (هرچند یه ذره بزرگ تره و شاید عین 55 امپر فیت نباشه)

اما امپرهای بالاتر دیگه سایزاشون ممکنه زیاد فرق کنه و درست سر جاش نباشه.
در ثانی آمپر خیلی بالا باشه ممکنه به ماشین از نظر سیم کشی و برخی موارد دیگه صدم بخوره.
دیگه به نظر من سعی کنید همون باتری 60 62 آمپر فراتر نرید که نه به دینام فشار بیاد و نه موارد فنی دیگر.

شاید یه نفر بگه بیا باتری انچنانی بذار که این سیستمه جواب بده و ...
خوب مشکل اینه ممکنه مواردی دیگه پیش بیاد برا فرد .... ماشین که فقط سیستم صوتی نیست .
در مورد مارکم کره ای اصلی باشه و تاریخ جدید خوب هست.
موارد اصلی مثل پوما یا باتری های شرکت دلکور که با چند نام تجاری هست اگه اصلی باشن خوبن
ممنون

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - mohammad725 - 2015-12-09

سلام وقت بخیر
میخوام بدونم پخش های 2din رو میشه روی تیبا نصب کرد؟