انجمن های خودرو
پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های خودرو (http://forum.pedal.ir)
+-- انجمن: خودروهای سواری (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: خودروهای داخلی (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو (/Thread-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - akbar_tiba - 2014-11-18

سلام نوید جان
من همین ضبط فابریک ماشینم رو دوست دارم.هم usb داره هم با تریینات هم خونی داره.
فقط باندا خیلی بده. چه باندی بخرم که جای باند عقب بخوره و نیاز به amp و چیز دیگه نداشته باشه.کیفیت هم داشته باشه. باور کن چند روز درگیرشم. ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام آقا سعید
ممنون
شما هم ضبط فابریک دارید؟ amp نبستید؟

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-11-18

سلام به شما اکبر عزیز
وقتتون بخیر
عرض کنم البته خود ضبط نیز توی کیفیت صوتی تاثیر داره و ضبطای سایپا زیاد کیفیت بالایی ندارن حالا صرف نظر از فلش و .....
اما خوب تعدادی از دوستانی که براشون ضبط تصویری و دوربین عقب براشون از وارد کننده تهیه کردیه بودیم و ارسال کرده بودیم بودن که بعضا برای باند و این موارد هم درخواست داده بودن
ببینین یه وقت هست فرد میخواد سیستم صوتی خاص و اینا نصب کنه .اون بحثش حداست
البته این ضبطای سایپا همون سیستم عادی رو بروز ساپورت میکنن. سیستم صوتی خاص که ساپورت نمیکنن.
ولی اون سیستم های صوتی خاص بعضا نیاز به برش طاقچه عقب و اینا داره .
اما میشه همین باند رو با باند باکیفیت تر عوض کرد
چند دوستی بودن در بین دوستانی که براشون ضبط و دوربین تهیه شد که این موردم درخواست داشتن.
براشون باند پایونیر برای عقب و جلو طبق درخواستشون در فروشگاه ارسال شد یا موارد باکیفیت دیگر همون سایز و قدرت استاندارد ماشین
ولی خوب باکیفیت بهتر.
کسی نخواد سیستم صوتی خاص بذاره یا برش بزنه و این چیزا
اون موارد خوب هستند.
موفق باشید

(2014-11-18، 08:38 PM)akbar_tiba نوشته است: سلام آقا سعید
ممنون
شما هم ضبط فابریک دارید؟ amp نبستید؟
سلام مجدد اکبر عزیز

خدمتتون عرض کردم ضبطای فابریک هایی که ایرانخودرو و سایپا میذارن کار عادیشونو بکنن ... آمپلی فایر و اینا پیشکش ...!!
این ضبط ها این چیزا رو ساپورت نمیکنن ... یه مقدار فرد فنی باشه و ضبط رو پشتشو ببینه متوجه میشه این ضبط ها هیچ ساپورتی ازین موارد ندارند.
این دوستمون ضبط تصویری نصب دارند.
ولی خوب باند رو همون طور که فرمودند عادی نصب کردند.
همون طور که توضیح دادم در بالا چند دوستی نیز بودن که همراه ضبط و موارد جنبی توی فروشگاه درخواست این موردو هم داده بودن و نمیخواستن سیستم صوتی خاص و ... نصب کنند. باند باکیفیت تر درخواست داده بودن که براشون حالا باند پایونیر یا جی وی سی اصلی موارد اصلی تهیه شده بود.قطعا از باندهای عادی ماشین به مراتب بهتر هست.
ولی خوب با اون ضبط فابریک همین باندهای عادی ماشین نیز کفایت دارد ... یه جور با هم مچ هستند.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - Saeeds - 2014-11-18

سلام اکبر عزیز
باند های عفب از سایز 10 پراید یه مقداری بزرگتر هستن.
من باند pioneer انداختم و راضی هستم.
مدلش دقیق یادم نیست، شاید یه چیزی مثل 1365 بود ولی سوکتش با سوکت فابریک تفاوت داشت.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-12-01

سلام دوستان وقت بخیر
دوستمون شهاب عزیز در تاپیک آپشن های مدرن در این صفحه بعد از نصب آپشنهای مدرن و ضبط تصویری و مواردی که نصب کردند در خصوص سیستم صوتی و باند و آمپلی فایرشون توضیحاتی داده بودن.
بهتر دیدم در این قسمت نیز صحبت دوستمون رونوشتش قرار بگیرد .
موفق باشید

(2014-12-01، 04:18 PM)شهاب نوشته است: با عرض سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
من آخرش باندای ماشینو نتونستم تحمل کنم و امروز رفتم یه جفت باند و یه آمپ روی ماشین انداختم.
باندها 718 KENWOOD به قیمت 285تومن (یک جفت)
آمپ KENWOOD دوکاناله به قیمت 190تومن
یک تخته به قیمت 25تومن
کابل مخصوص برای آمپ به قیمت 50تومن
ضمننا بگم که هیچگونه برشکاری و سوراخکاری روی ماشین انجام ندادم (خودم روی این مورد خیلی حساس بودم) و تخته ی فابریک ماشینم برداشتم. حتی آمپم که معمولا میذارن توی صندوق عقب و پیچش می کنن به ورق پشت صندلی ها, از اونجا که ارتفاع تخته کمی بالابود و بین تخته و اون فلز زیر فضا وجود داشت, آمپم پیچ کردم به زیر تخته و رفت بین تخته و اون فلز ماشین پنهان شد و ذره ای از فضای صندوق عقبم گرفته نشد.
در مورد کیفیت و قدرت صداشم بگم که محشر شد و اصلا با اون باندایه شاهکار ماشین قابل مقایسه نیست.
امیدوارم بدرد دوستان دیگه ام بخوره.
با تشکر

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - ZaYaN - 2014-12-01

پیرو صحبت های این دوستمون من این مورد باند رو پیگیری کردم که جای باندهای روی درب تیبا جا می گیره
Helix Esprit E4x با سایز 10 سانتیمتر حالا موند باندهای عقب که فک کنم این ایتم جا بشه حالا باید نظر دوستان رو هم دید به چه صورت هست
Helix Esprit E6X
ظاهرا این تو ایتم کیفیت نسبتا بدی ندارند ...

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-12-01

سلام به شما دوست عزیز
وقتتون بخیر
البته اگه مطالب قبلی این تاپیک رو مطالعه بفرمایین و همین طور بخش آپشن ها
قبلا عرض کرده بودم که باند جلو و عقب سایز 10 پایونیر نیز نصب میشه.
فکر کنم این موردی که فرمودید زیاد مورد شناخته شده ای نباشه.
کسی بخواد باند معمولی نصب کنه که همین باند های فعلی ماشین نیز زیاد شاید باهاش تفاوت چشمگیری نداشته باشند.
والا از نظر سیستم صوتی نسبت به پژویی که داشتم تیبا از کیفیت صوتی و قدرت بیشتری برخوردار بود سیستمش.
البته من توی تیبا ضبط رو عوض کردم.
ولی حالا فرد بخواد سیستم صئوتی حرفه ای و آمپلی فایر و سیستم صوتی خاص ببنده مثل دوستمون شهاب عزیز ...اون بحثش جداست ...
موفق باشید
اینم پاسخ دوستمون به سوالی که گفته بودید در تاپیک آپشن ها :
هرچند قبلش هم در صحبتی که بالا ازشون گذاشتم نوشتند که تخته رو عوض کرده بودن ...

(2014-12-01، 10:34 PM)شهاب نوشته است:
(2014-12-01، 07:32 PM)ZaYaN نوشته است: دوست عزیز جای باندهای فابریکی بستید ؟
سلام به شما
خیر
باندهای فابریک و تاقچه ی فابریک ماشینو باز کردم و گذاشتم کنار
یه تخته خریدم و جای باندهارو (خربزه ای) توش درآوردم و باندهارو توش قرار دادم
تخته هم قرار گرفت روی اون قسمت فلزی ماشین و آمپم بستم زیره همون تخته که باندهارو توش قرار داده بودم.
باندهای خربزه ای رو نمیشه جایه باندهای فابریک بست.
ممنونم

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - Payam121 - 2014-12-05

نقل قول: با سلام خدمت همه دوستان
مدتی پیش خاطرم هست چند تا از دوستان از ذخیره نشدن میزان ولوم پخششون بعد از خاموش کردن ماشین شاکی بودن.
من به طوراتفاقی راه حل این مشکل رو پیدا کردم.
پخش من خدا رو شکر از ابتدا این مشکل رو نداشت تا اینکه چند وقت پیش مجبور شدم باطریمو عوض کنم. بعد از دادن رمز و راهندازی مجدد پخش متوجه شدم مثل سابق دیگه ولوم ذخیره نمیشه و بعد از هر بار روشن شدن برمیگرده روی ولوم 20
کل دفترچه اش ، سایت سازنده اش و اینترنت رو گشتم اما هیچ راه حلی نبود.
به ذهنم رسید وقتی آخرین تراک پخش شده رو میتونه در حافظه نگه داره پس آی سی حافظه سالمه چون اطلاعات ولوم در همین آی سی ذخیره میشه. در نهایت بعد از کلی کلنجار رفتن با منوهای پخش متوجه شدم در پخش های USB خور سایپا مدل ME-409U گزینه ای بنام LOUD هست که فعال بودنش باعث میشه فرکانسهای بم در ولومهای پایین جبران بشه و صدای با کیفیت تری در خروجی داشته باشیم البته این گزینه بطور پیش فرض غیر فعاله و باید خودتون دستی با چند بار فشار دادن به وسط دکمه ولوم اونو که بعد از تنظیم ولوم / باس / تریبل / تراز بلندگوی جلو و عقب / تراز بلندگوی چپ و راسته – بیارید و در صفحه نمایش پخش خودتون کلمه LOUD رو مشاهده می کنید. برای فعال یا غیر فعال کردن کافیه ولوم رو به چپ یا راست بچرخونید.
اما جالب اینکه عمل ذخیره شدن آخرین میزان ولوم فقط با فعال بودن گزینه LOUD عمل خواهد کرد و اگر غیر غعال باشه هر بار که ماشینو خاموش می کنید ولوم بر می گرده به 20

جالب اينجاست که براي من اگر LOUD هم فعال باشه باز ولوم برميگرده به 20 Huh

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - aryaee - 2014-12-06

شفافیت صدا و بلندی صدا خیلی برای من مهم هست
یکی از دوستان این پیشنهاد داده
پخش : Kenwood U7056BTL
باند : Kenwood KFC-PS6995 EX
آمپلی فایر : Kenwood KAC-PS527
سـاب ووفر هم پیشنهاد ندادن این بزرگوار حالا من می خواهم از شما عزیزان بگوید گدام بخرم باند و امپیلی و سـاب ووفر هرکدام 200 هزار هزینه می کنم لطفا بگوید خوب هست یا خیر

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - Payam121 - 2014-12-06

سلام به همه عزيزان.
من زياد اهل گوش کردن به موسيقي حين رانندگي نيستم ولي خب اين پخش مزخرف ماشين بايد عوض بشه، مشکل نداشتن درگاه USB که بماند.
تا سقف 200-250 چه برندي رو پيشنهاد ميکنيد؟ پايونير-کنوود-جي وي سي-سوني ؟
اگه مدل خاصي هم مد نظرتون هست ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
سپاس فراوان

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-12-06

سلام به شما پیمان جان
عرض کنم ببینین یه وقت هست فردی میخواد سیستم صوتی آنچنانی ببنده.
مثلا طرف میبینید یه ماشینی داره پیکان یا پراید ... هم قیمت ماشین خودش یه سیستم انچنانی میذاره معلوم نیست برا چی و ...
برا گوش خودش یا برای اهل محل (که البته دعای خیر که نصیبش ازین بابت نمیشه)

اما خوب یه نفر نه قصد یه چیز معقول با کیفیت خوب داره نه این چیزای عجیب غریب که نصف صندوق عقبو میبینی طرف میبنده براش معلوم نیست ماشینه یا چهارچرخه مخصوص باند هیئت ..

خلاصه کنم.
اگه ضبط صوتی مد نظرتون باشه باکیفیت و حرفه ای صوتی خاص خوب قطعا پایونیرها حرف اول رو میزنن اصلیشون.
حالا بقیه در مرحله بعدش جی وی سی و ....
باند و اینا اگه فرد انتظار معقول داشته باشه همینا جوابگو هست بخواد بهتر کنه میتونه همین سایز باند پایونیر بذاره مشابه همینا ولی با کیفیت قوی تر (اگه حساس باشه)
بخوادم میتونه برش بزنه و این داستانای اضافی باند قوی تر و آمپلی فایر و ...

ولی این انتظار معقول کیفیت صوتی رو ضبط پایونیر صوتی خوب حرف اولو میزنه
ضبطای دیگه که قیمتشون معقول باشه و کیفیتشونمک خوب باشه اکسفورد خیلی باکیفیت هست توی ضبطای تصویری مثلا مخصوصا ...
صوتیش کم هست.
صوتی سیلکس هست توی میان رده ها خوب هست ... ولی خوب انتظار پایونیر اصلی رو نمیشه داشت کما اینکه قیمتشم اصلا اون نیست
ولی کیفتاشون خیلی خوبه
برای دوستانی بعضا درخواست داشتن از طریق همین وارد کننده های همکار فروشگاه تهیه کردیم
صداشونم شنیدم
مدلای خوبی بینشون هست.