انجمن های خودرو
پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن های خودرو (http://forum.pedal.ir)
+-- انجمن: خودروهای سواری (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C)
+--- انجمن: خودروهای داخلی (http://forum.pedal.ir/Forum-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C)
+--- موضوع: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو (/Thread-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-04-28

سلام به شما علیرضای عزیز
وقت بخیر
عرض کنم :
این مورد بعضا روی تنظیمات ضبط ها هست که هنگام روشن شدن با ولوم خاصی روشن میشه.
بعضا اینو دارن.
حالا دیگه اینکه 27 هست خیلی بالاست و عموما در حد نرمال هست این مورد ...
عموما این تو خیلی ضبطا تنظیم دستی نداره برای این منظور.
حالا بازم از یه خدمات پخش ماشین بازم میتونین سوال کنین احیانا روی اون مدل خاصی که گذاشتن اگه تنظیم داشته باشه بهتون بگه ولی عموما ندارن این مدلای معمولی.
در مورد بستن باند و اینا روی ضبط فابریک
عرض کنم مثل یه ضبط حرفه ای و با امکانات نیستن این ضبطای فابریکی
بعدشم از نظر کیفیت و تفکیک و تقویت و این موارد اصلا نمیتونن خروجی خوبی برای شما در مقایسه با یه ضبط خوب بده.
من الان ضبط تصویریم پشتش 10 12 فیش مخصوص این موارد باند و ساب و ... و ... داره
البته خودم اهل این چیزا نیستم و ضبط رو با همین سیستم صوتی ماشین بستم .
و همین ازون نظر نیازمو جواب میده و نیازی نداشتم سیستم صوتی انچنانی ببندم
من به تجهیزات علاقه داشتم که ضبط تصویری و تلویزیون دیجیتال و دوربین عقب و ... رو نصب کردم
سیستم صوتی الانشم پاسخگو بود برام
ولی اینو میدونم اون ضبطای فابریک از نظر کیفیت صدا و تفکیک صوت و ایجاد صدای پر طنین و ... مطمئنا نمیتونن اندازه ی ضبط خوب حرفه ای باشه نتیجشون
اصلا نمیتونن.
اونا همون کار عادی رو بعضا درست نمیکنن.... چه برسه به ....
ولی خوب با تعویض باند و این داستانا همین کیفیت الان شاید قدری بهتر بشه.
موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - bitter - 2014-06-25

سلام به همه عزیزان من ماشینمو تازه گرفتم tiba sx یورو4 ضبطش usb خور نیست کیفیت بانداشم داغونه 141 که داشتم خیلی ازین بهتر بود می خوام کلا سیستم خوب ببندم که با کیفیت صداش حال کنم صدای واضح و بیس خوب . ولی باندارو نمیشناسم هرجا یجور میگن یجا گفت واست رو تاقچه خودش میبندم با آمپلی و یه جفت باند تضمین میکنم که صداش راضیت کنه و اصلا موقع بیس تاقچش نلرزه یجا گفت باید تخته بزاری چون میلرزه یجاهم نشون داد بهم که بین دوتا باند خودش مجبوره واسم باندارو کاربزاره که فاصلشون خیلی بهم نزدیک میشه و یکم ناجوره بنظر شما چجوری میشه کار کرد که بهترین حالت باشه ؟

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-06-25

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
عرض خیر مقدم خدمت شما
عرض کنم موارد خرید و فروش و این موارد موضوع بحث این تاپیک نیست
و موضوع بحث تجربه های دوستان گل در زمینه ی نصب سیستم های صوتی هست.
و این موارد
اما در خصوص تجربه های دوستان مختلف در زمینه باند و این موارد
که مثلا چه نوع باندی گذاشتن
بعضی برش دادن
بعضی بهشون گفتن طاقچه عوض بشه
و یا نشه
و مدلای مختلف
صفحات این تاپیکو بخونین تجربه های دوستان گلمون رو میتونین ملاحظه بفرمایین
سلامت باشید و سربلند

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - bardia82 - 2014-07-08

سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم،من حدود دوماهی هست که تیبا گرفتم.از همون روز اول که سی دی انداختم تو ضبطش با آخرین ولووم شروع به خوندن کرد.بعد از اونم هر بار که ضبط رو روشن میکنم به همین طریقه!!! به من گفتن چون گارانتی داره باید عوضش کنی ولی هیچ نمایندگی این شرکت طرف قرارداد(مجد الکترونیک) نداره و هیچ گونه شماره تماسی هم ازش موجود نیست.

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-07-08

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند بردیای گرامی
عرض خیر مقدم خدمت شما
انشاالله از حضور مثبت شما نیز در بخش های مختلف استفاده ببریم.
یه تشکرم بکنم ازتون با اینکه تازه عضو شدین اما سوالتون رو در دسته بندی درست درج کردین.
حالا میتونست در قسمت مشکلات یا تاپیک خود تیبا هم درج بشه .
ولی چون مشکلی در سیستم صوتی بود بسیار ممنون از شما که در این قسمت پرسیدین.
عرض کنم :
البته این ضبطای سایپا کیفیت چندانی ندارن و زیاد حساب کتابم ندارن که انچنان خدماتی داشته باشن و ...
صرفا اینا رو میذارن برا از سر باز کنی.
زیاد انتظار خدمات ازشون نمیشه داشت
همین طور کیفیت ...
اما در مورد این مشکلتون ....
چند وقت پیش یکی از دوستان بسیار خوبمون ، حامد عزیز
اتفاقی با ضبطشون چک میکردن و همین مشکلو داشتن.
این مساله رو رفع کردن راحت.
من صحبتشونو در زیر براتون میذارم
شما هم که از ضبط فابریکی استفاده میکنین این کارو بکنین
شاید مشکلتون رفع بشه به راحتی.
من که همون اوایل پخش تصویری گرفتم و اصلا ازین مشکلات با اون نداشتم.
ولی اگه ضبط شما هم یکسان باشه با دوستمون باید مشکلتون حل بشه.
سلامت باشید
اینم صحبت دوستمون حامد عزیز که بازم ازشون تشکر میکنم همین جا.

نقل قول: با سلام خدمت همه دوستان
مدتی پیش خاطرم هست چند تا از دوستان از ذخیره نشدن میزان ولوم پخششون بعد از خاموش کردن ماشین شاکی بودن.
من به طوراتفاقی راه حل این مشکل رو پیدا کردم.
پخش من خدا رو شکر از ابتدا این مشکل رو نداشت تا اینکه چند وقت پیش مجبور شدم باطریمو عوض کنم. بعد از دادن رمز و راهندازی مجدد پخش متوجه شدم مثل سابق دیگه ولوم ذخیره نمیشه و بعد از هر بار روشن شدن برمیگرده روی ولوم 20
کل دفترچه اش ، سایت سازنده اش و اینترنت رو گشتم اما هیچ راه حلی نبود.
به ذهنم رسید وقتی آخرین تراک پخش شده رو میتونه در حافظه نگه داره پس آی سی حافظه سالمه چون اطلاعات ولوم در همین آی سی ذخیره میشه. در نهایت بعد از کلی کلنجار رفتن با منوهای پخش متوجه شدم در پخش های USB خور سایپا مدل ME-409U گزینه ای بنام LOUD هست که فعال بودنش باعث میشه فرکانسهای بم در ولومهای پایین جبران بشه و صدای با کیفیت تری در خروجی داشته باشیم البته این گزینه بطور پیش فرض غیر فعاله و باید خودتون دستی با چند بار فشار دادن به وسط دکمه ولوم اونو که بعد از تنظیم ولوم / باس / تریبل / تراز بلندگوی جلو و عقب / تراز بلندگوی چپ و راسته – بیارید و در صفحه نمایش پخش خودتون کلمه LOUD رو مشاهده می کنید. برای فعال یا غیر فعال کردن کافیه ولوم رو به چپ یا راست بچرخونید.
اما جالب اینکه عمل ذخیره شدن آخرین میزان ولوم فقط با فعال بودن گزینه LOUD عمل خواهد کرد و اگر غیر غعال باشه هر بار که ماشینو خاموش می کنید ولوم بر می گرده به 20

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - bardia82 - 2014-07-08

دوست عزیز،نوید خان
ممنون از خوش آمدگوئیتان و ممنون از پاسخگویی سریع شما.راه حلش جالب بود ولیکن ضبط ماشین من فلش خور نیست و فک نکنم گزینه loud رو داشته باشه ولی امروز یه نگاه دیگه میندازم.یکی به من توصیه کرد که با قطع و وصل کردن برق ماشین(باطری) سیستم به حالت اولیه اش برمیگرده این کارو هم کردم ولی جواب نداد.فک کنم نهایتش باید از خیرش بگذرم و یه فلش خور بگیر بندازم روش!!!
(2014-07-08، 09:15 AM)bardia82 نوشته است: سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم،من حدود دوماهی هست که تیبا گرفتم.از همون روز اول که سی دی انداختم تو ضبطش با آخرین ولووم شروع به خوندن کرد.بعد از اونم هر بار که ضبط رو روشن میکنم به همین طریقه!!! به من گفتن چون گارانتی داره باید عوضش کنی ولی هیچ نمایندگی این شرکت طرف قرارداد(مجد الکترونیک) نداره و هیچ گونه شماره تماسی هم ازش موجود نیست.
پس از کلی اینور و اونور زدن بلاخره موفق شدم ،ازین شرکت یه ردی بگیرم.تماس گرفتم و در مورد مشکل ضبطم براش توضیح دادم.به من گفتند که نمایندگی کار خاصی فعلاً نمیتونه انجام بدهUndecided
ولی شما میتونید این ضبط رو بدید و 60 تومن هم روی اون تا شرکت یه ضبط فلش خور بهتون بده.اگه کسی شماره دفتر مرکزیشو تو تهران خاست پی ام بده تا بهش بگم بره ضبط مشکل دارشو تعویض کنه.راحتترین راه حل،پاک کردن صورت مسئلهBig Grin

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-07-08

سلام مجدد خدمت شما
عرض کنم در صحبتم عرض کردم ضبطایی که میذارن روی ماشینا
صرف نظر از فلش دار و بی فلش بودنشون ...
بازم تفاوت دارن ... مدلاشون با هم.
بعضی بیکیفیت ترن
بعضی بدک نیستن.
ولی خوب در مورد اون ضبط دوستمون این مورد بود ...
حالا خالی از لطف نیست ... اینو هم ببینید .
وگرنه شاید اگه نمایندگی ازون بتونینم پیدا کنین یا با یه تعمیر ضبط خبره صحبت کنید
شاید راحت این میزان تو اون ضبط هم قابل ست کردن باشه
و قاعدتا شاید اینجور باشه ...
البته اینم بگم احتمال زیادی هم هست که این مورد برا شما هم همین شکل رفع بشه.
موفق باشید

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-07-09

(2014-07-09، 04:47 PM)ashkan_aramis نوشته است: دوستان یه سوالی در مورد رادیو ضبط رانا lx داشتم و اون اینکه این ماشین ضبطش فلی مموری میخوره یا خیر و اینکه مثل 206 قابلیت کنترل از روی دسته کنار دسته برف پاک کن زیر فرمان رو داره یا خیر ؟
مرسی

سلام به شما دوست عزیز
والا ایرانخودرو هم مثل سایپا ضبطای رو ماشیناش فرق میکنه
ضبط دیگه هم دارن که کسی پول بیشتر بده اونا رو میذارن
هرچند ضبط حرفه ای و کیفیت خوب نیستن
ولی ضبطای عمومیشون فلشو معمولا میخوره
شایدم بعضی اونا هم بی فلشم بذارن
ولی کنترل رو من ماشین دوستم معمولی داشت نداشت
ولی ممکنه یکی پول بالا بده که مدل اپشنال بگیره
اونا داره.
ولی ممکنه رو فرمان نداشته باشه
فرق داره
شاید ضبط خود فرد از بازار بگیره باب میلش
بهتره ازین ضبطای ایساکو

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - alirezaer - 2014-08-07

سلام عرض می کنم خدمت نوید جان و سایر دوستان.
من روز دوشنبه سیستم صوتی خریداری کردم و همونجا هم برام نصب کردند.
سیستم صوتی من به شرح زیر است :
Pionner : 9450UB
‌Kenwood KFC-6995PS باند
Kenwood KAC-PS527 آمپیلی
من از صدای سیستم فوق العاده راضی هستم و اصلا دوست نداشتم که ساب بندازم و الان واقعا صدای شفاف و خوبی را دارم،برای من مهمتر از بلندی صدا،وضوح صدا هست.
سپاس

RE: پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو - TIBA-NAVID - 2014-08-07

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
مبارک باشد انشاالله.
من خودم انواع اقسام آپشن با بهترین کیفیت ممکن رو طراحی و اجرا کردم با قوی ترین کیفیت غیر قابل مقایسه با کیفیت کار شرکت.
ولی روی سیستم صوتی من خودم حساسیت نداشتم.
ضبط تصویری با بهترین کیفیت گذاشتم و دوربین و موارد مختلف گذاشتم
ضبطه هم همه چی سیستم صوتی ساپورت میکنه
ولی نصب نکردم چیزی.
سلایق مختلفه.
افرادی هم که سیستم دوست هستن خوب با چیزای مختلف راضی میشن
و سیستم های مختلف نصب میکنن.
سلایق مختلف هست.
ممنون از شما
مواردی که به تاپیک مربوط نمیشه هم در این قسمت موضوع بحث نیستند.
در کل انشاالله مبارک باشه.
یا حق