سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

نظرسنجی: با توجه به تحویل قریب الوقوع خودروی تیبا 2 ، به نظر شما در میان فیس لیفت های مختلفی که در خودروهای داخلی تا به حال اجرایی شده ، عملکرد شرکت ها در کدام یک را موفق تر ارزیابی میکنید؟(با لحاظ رنج قیمت)
پژو 206 صندوق دار (فیس لیفت پژو 206)-قیمت :حدود 40 میلیون تومان
تیبا 2 -تیبا هاچ بک (فیس لیفت تیبا)-قیمت:حدود 27-26 میلیون تومان
سایپا 232 -(فیس لیفت جدید تیبای سدان)-قیمت:حدود 28-26 میلیون تومان
رانا (فیس لیفت پژو 206 صندوق دار)-قیمت:حدود 35-31 میلیون تومان
[نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امتیازات: 4.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک)
با سلام خدمت آقا نويد

من اول خرداد تيبا2 ازنمايندگي تحويل گرفتم ولي به من گفتند تا كيلومتر 4500 نمي خواد روغن عوض كني
با اين حساب من نمي دونستم كيلومتر 1000 بايد روغن عوض بشه ولي از نظر فول بودن روغن ومايع خننك كننده چك كردم فول بود درحال حاضر ماشين 3200 كيلومتر كار كرده به اميد خدا مي خوام برم مسافرت مي خواستم ببينم به نظر شما ماشين و ببرم قبل مسافرت بيرون روغن و فيلتر روغن عوض كنم يا صبر كنم 4500 ببرم نمايندگي
ايا عوض كردن روغن و فيلتر باعث نميشه وقتي بردم ماشين و سرويس اوليه نمايندگي بازي در بياره كه بيرون بردي ماشين و ديگه به ماشين دست نزنه و از گارانتي خارج بشه.
همين طور كه گفتيد روغن ايرانول ريسينگ بريزم خوبه؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام وقت بخیر و عرض خیر مقدم خدمت شما دوست خوب
عرض کنم اینکه توصیه شده روغن 1000 تا عوض بشه برای اینه که براده و موارد اولیه بود تخلیه بشه. وگرنه کار کرد روغن همون 5000 هست.
حالا که گذشته و عوض نکردین. اگه سفر میخواین برید هرچند توصیه شده تا قبل از سرویس ترجیحا فشاری نیاد به ماشین مداوم تو جاده و ... ولی اگه راهی نداره من بودم شاید تعویض روغن رو انجام میدادم.
هر چند گمونم 5000 این روغنو عوض کنن و حروم بشه زود.
اگه قبول کنن و عوض نکنن که خوبه ... اگرم میخواین این 1000 تا هم روش و عوض نکنین همون سرویس عوض کنن.
در مورد تعویض خیر کاری ندارن و مشکلی نیست و بهانه ای ندارن اگه هر کار درست و اصولی انجام بشه هیچ ایرادی نداره. چه تعویض روغن باشه با روغن درست و استاندارد و چه نصب اپشن درست و اصولی.
روغن هم بهران سوپر پیشتاز و ایرانول ریسینگ 10W40 همشون خوبن . ریسینگ هم جزو روغنای خوب هست
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrshad_ll
سلام نوید جان
من ی سوال داشتم لطفا زود تر جوابمو بدین
من اگه خدا بخواد میخوام ی تیبا ۲ تحویل بگیرم
بعد اینکه من مطالعه کردم به مطالب ضدو نقیضی رسیدم توی همین فروم
حالا سوال اصلی اینه واسکازین چی بریزم؟ بهترین گزینه موجود که البته در دسترسم باشه رو بهم پیشنهاد بدین
و روغن موتور نظرتون در مورد روغن موتور کاسترول مگناتیک چیه؟
با اینکه درجه کیفیش بسیار بالاست sn یا sm 
و بقیه مشخصاتشم در حده بهتریناس

ممنونم از جوابتون فقط اینکه فکر میکنم کاسترول مگنتیک هم نیمه سینتیک باشه و اینکه تجربه خیلی خوبی روی ماشین پدرم(سایپا نیست) داشتیم
هم قیمتش مناسبه هم کیفیتش
به نظر شما از ایرانول ریسینگ بهتر نیست
و در کل بهترین و جواب پس داده ترین روغن واسه موتور تیبا که هم محافظ باشه هم از سرو صدا تا حد زیادی جلوگیری کنه و باعث شه موتور بهترین حالتشو داشته باشه چیه؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست خوب و عرض خیر مقدم
عرض کنم تناقض برای واسکازین برا اینه که سال 90 واسکازینی که سایپا برا تیبا اعلام کرده بود 75w90 بود ولی بعدا تغییرش دادن و 75W80 شد.
بهترین واسکازین اسو فرانسه هست. نبود حالا برندای اصلی دیگر نه کپی ها مثل الف و یا موارد اصلی دیگر خوبه. البته همه اینا تقلبی هم دارن که خوب نیستن
برا روغن موتور کاسترول هم اصلیش بد نیست ولی روغن موتورای خوب در ایران هست
مثل ایرانول ریسینگ و بهران سوپرپیشتاز که قابل اعتمادن
فقط بهتره سر وقت عوض بشن یعنی 5  6 هزار

سطح کیفیتی باید مناسب ماشین باشه
تیبا سطح کیفی SL  نیاز داره و نیمه سنتتیک
روغن تمام سنتتیک با سطح کیفی SM شاید بالا باشه یا مثلا SN . ولی برا این ماشین روغن تمام سنتتیک استاندارد نیست  و احتمال داره به کاسه نمدها اسیب بزنه و اونا رو خراب کنه

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2018-06-16، 09:36 PM)علی بهشتی نوشته است: ممنونم از جوابتون فقط اینکه فکر میکنم کاسترول مگنتیک هم نیمه سینتیک باشه و اینکه تجربه خیلی خوبی روی ماشین پدرم(سایپا نیست) داشتیم
هم قیمتش مناسبه هم کیفیتش
به نظر شما از ایرانول ریسینگ بهتر نیست
و در کل بهترین و جواب پس داده ترین روغن واسه موتور تیبا که هم محافظ باشه هم از سرو صدا تا حد زیادی جلوگیری کنه و باعث شه موتور بهترین حالتشو داشته باشه چیه؟
سطح کیفی SN و SM که گفتید روغن تمام سنتتیک هست نه نیمه سنتتیک.
بله کاسترولم SL داره. اما شما این 2 سطح کیفی رو گفتید که اینا قطعا فول سنتتیک هستن.
کاسترول اصلیش روغن بدی نیست. در قشم پر میشه.
اما بحث اینه تقلب یه زمانی توی این برند بسیار زیاد بود و تقلبیش فراوون بود.
روغن موتور هم بسیار حساسه
خدای نکرده یه روغن تقلبی فردی بریزه شاید عوارضش رو ببینه با همون یه بار .
اگه به روغنی که میزدین مطمئنین و اصالتش خاطرجمعین و ازش هم راضی بودین بله مشکل نداره و اونم خوب هست

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
مجدد تشکر میکنم ولی اونم تو مشخصاتش بخونید نیمه سنیتیکه
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,085 2,118,484 دیروز، 09:51 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,220 11,735,635 2019-06-20، 12:07 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 884,827 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,205 2019-05-27، 10:09 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,191,717 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 546,208 2019-05-14، 06:59 AM
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 191 135,895 2019-05-07، 01:33 AM
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,304 638,312 2019-04-27، 01:38 AM
آخرین ارسال: shahab704
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 17 12,596 2019-04-20، 11:59 AM
آخرین ارسال: payamkhodad
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 46,752 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان