سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
صداي غير عادي كلاچ 2 تا علت داره يا بلبرينگ هاتون ايراد دارن بايد تعويض بشن يا مثل مال بردم مجموعه سيم كلاچشو عوض كردن واينكه خودتون پدال كلاچو اگه شل يا كج باشه تنظيم كنين همينطور لاستيكي كه پدال روش ثابت ميشه رو اگه كج باشه تعويض كنين اگرهم كوتاه باشه كمي بيرون بكشين تا پايه پدال كلاچ كاملا روش سوار بشه
موفق باشين
يه سئوال ؟ كسي مي تونه بگه لنت ترمز تيبا مخصوصه يا مال ريو هم ميشه
پاسخ
تشکر شده توسط : PH3N0M
سلام نوید جان
بایت عکس و فیلمها ممنون
امروز نشون نصاب دادم 2زاریش تازه تبدیل به کارت شد.گفت فهمیدم چجوره.حالا خدا عالمه

فقط یه چیز پمپ شما زیز قفل وصل کردی یا سمت راست صندوق؟
سر پمپ به راست هست یا چپ؟
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2011-09-17، 08:21 PM)TIBA_ALI نوشته است: سلام نوید جان
بایت عکس و فیلمها ممنون
امروز نشون نصاب دادم 2زاریش تازه تبدیل به کارت شد.گفت فهمیدم چجوره.حالا خدا عالمه

فقط یه چیز پمپ شما زیز قفل وصل کردی یا سمت راست صندوق؟
سر پمپ به راست هست یا چپ؟

سلام به تو علی جان
خدا رو شکر که 2000 ایش افتاد....
ببین علی جان فیلم و عکس ها به نظرم اگه دقیق نگاه کنی دقیق مشخصه که پمپه کجاست.
ولی محض اینکه روشن تر بشه برات نوشتاری میگم...
ببین تیبا یه قفل داره که از پشتش کلید میزنی و درو باز میکنی
درسته؟؟؟
خوب از داخل صندوق بری اون محل که قفله هست رو پیدا کنی میفته سمت راست ماشین دیگه... خوب اونجا اون قفل یه میله مسی مانند داره که از قفله وصله به قسمت وسط درب صندوف..... تا اینجا درست؟
بعدش هست که با چرخوندن کلید اون میله جابجا میشه و زبونه در میره کنار و در باز میشه...
ما به قسمت وسط اصلا کار نمیگیریم.
پمپ صندوق پران تیبا اون قسمت وسط صندوق اصلا قابل نصب نیست.
حالا اگه خوب به عکس و فیلما دقت کنی اون پمپ صندوق پران منکه ابعادش گفتم کاملا اندازه و خوب داخل اون درز و محلی که همون میله شبه مسی از توش رد شده (همون جا که 2 لا ورق هست.....) کامل پمپ من رفته داخل اون شکاف.... جوری که هیچ قسمتش بیرون نیست.
اون قسمتی از پمپ که بهش میله وصل میشه به سمت چپ ماشین هست
اون میله ی کوچیکش وصل شده به اون پیچه که تو فیلمم دیگه میشه 3 تا پیچ 4 سو داره
اون چیزه هم وصل شده به همون میله شبه مسیه....
سیماشو چه کار کردیم؟
یکیشو که میبینی از بدنه هست. و به همون پیچ پایه صندوق پران بستم.
اون یکیشم که از همون مسیر لای درها از جلو تا صندوق اومد.
فقط نکتش اینه پمپت باید اندازه مال من باشه که بره داخل اون شکاف
2 اینکه سر کشنده پمپ به سمت چپ خودرو یعنی به موازات میله شبیه مسیه و رو به سمت چپ ماشین باشه....
نکات تنظیمیشم که بهت گفتم...
شما فقط دقت کن پمپه اندازش درست باشه و بیرون اومده و اینا نباشه و محل درست نصب کنه
و قبل نصب قشنگ نگاه کنه که وقتی پمپ رفت و برگشت میکنه جایی باشه که گیر نکنه به جایی ....
اونجا زیاد جای آزادی نیست که این ورشم بشه.اونورشم بشه
من دقیق براش با ماژیک محدوده کشیده بودم
اونجا گذاشت.گفتم تست کن
تست کرد وقتی باز میشد و میرفت چشمی دیدیم که به میله و جای دیگه گیر نمیکنه
بعد علامت زدیمو سفت گرفتمش و سوراخ کرد...
فقط بهت بگم اگه این موارد و سیم کشیش رو درست کار کرد میمونه بعدش تنظیمش
تنظیمش جوری که در هم روون روون باز بشه
پمپه هم روون باز کنه و بهش فشار نیاد
این کارش شاید تا 1 ساعتم طول بکشه و نیاز به صبر داره
ممکنه لازم باشه اون محل که بهت گفتم واشر بذاری تا رگلاژ بشه قفل
البته قبل ازون اول لازمه دقیقا خود محل پیچ شدن اون میله کوچیک اتصال دهنده پمپ به میله مسیه درست انتخاب بشه.
اون قدر باید اینور اون ور ببری که محل درستش دستت بیاد.اون میله ی اصلی در حالتی که میخوای تنظیم کنی اصلا نباید کشیده باشه.
اگه اینو لحاظ کنی ظرف 5 دقیقه محل درست که باعث میشه تنظیم تنظیم باشه رو پیدا میکنی
بعدش اگه احیانا خود قفلت تنظیمش کم باشه و نرم نباشه و احیانا اگه نیاز بود
با گذاشتن واشر اندازه اون محل که گفتن قفل رگلاژ رگلاژ میشه
اگه رگلاژ بود که هیچی
سعی کردم قشنگ کامل برات توضیح نوشتاری بدم
اما اون عکس ها و فیلم ها رو کاملا حرفه ای و با هدف گرفتم
مطمئنم اگه این متن و اینا رو بخونی دیگه خودتم کامل استاد میشی
مو به مو برات نوشتم
فیلم و عکسا هم که کامل و عالی هستن.
شما هم عجب آدم شوتی پیدا کرد علی جان...

فقط موردش اینه که استاد شدطرف این کارو رو ماشین شما در حالی که اصلا شوت شوت بود در مورد نصبش رو تیبا....
پسفردا تابلو میزنه نصب صندوق پران تیبا فقط در مغازه ی ما Big GrinBig Grin
سلیقه داشتن و مهارت اینجوری در مواجهه با مورد جدیدم برای یه کسی که این شغلشه مهمه...اینی که من رفتمم بار اولش بود صندوق پران نصب کرد رو تیبا.اما تو آفساید نبود و خودش هم حتی اگه من تذکر نمیدادم دیگه خیلی جاها دقیق و حساب شده کار میکرد... اونموقع من اولین نفر بودم که این کارو کردم و هم خودم 4 چشمی مراقب بودم .هم اون آدم وارد و با سلیقه ای بود.
در کل امیدوارم این مورد برا شما هم کاملا حل بشه و شما هم مثل من ببینی که واقعا ارزششو داشته و واقعا عالی و عالی و عالی شده....

( راستی در مورد پمپه اینم بگم تو عکسایی کهاز نمای بغل اون شکاف گرفتم میبینی میله مسیه جلو هست.اون پمپه رفته پشت میله مسیه...
میبینی یه سر سفیدی داره اون پمپ من؟؟؟ از عکسای نمای بغل مشخصه ها...میبینی؟اون پشت میله مسیه....
اون سر پمپه.بهش یه میله کوچیک وصل کرد و سرشو خمکرد که به پمپه وصل بشه.اون ورشم رفت توسط اون قطعه که 3 پیچ 34سو داره وصل شد به میله اتصال دهنده....
و والسلام ...
فقط مهمه که قبل سوراخ کردن پمپه جایی باشه که بتونه راحت رفت و برگشت کنه. به میله مسی گیر نکنه...
و قسمتیش هم بیرون نباشه.کامل بره پشت میله مسی و بره داخل شکاف.
ببین فاصله و این ها بین میله مسی و پمپ شاید 2 3 میلی مترم نباشه..
حساسیت و دقت و مهارت نصابم همین جا معلوم میشه.
یه آدم تنبل الدوله و گیج و راحت طلب باشه میگه نمیشه ببرمش پشت میله و نمیشه نصبش کرد و ....
اینم اول همونو میگفت.بهش گفتم من ابعاد پمپت رو اندزه گرفتم و میدونم میشه.تو بذار اونجا و اول تست کن.
گذاشت اونجا و با دست رفت و برگشتشو دید.
گفت آره اینجا میشه ....
وگرنه گفت من بیرون میذارم شما این مربعو کلا بپوشونین تا ضربه نخوره !!!!
اینم بگم همون طور که میبینی پمپه جای قفل نصب نشده...
تو مسیر میله اتصال دهنده ی قفل به اون قسمت وسط ماشین نصب شده
دیگه فکر کنم شدیدا توضیحاتم با توجه به عکسا برات واضح باشه
انشالا مشکل نباشه و کامل اونم استاد بشه و کارت راه بیفته
موفق باشی علی جان

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : AliMoh
یک ساعت پیش تموم شد!!!!
گلاب به روتون سرویس شدم !
خیلی سخت بود !
انقدر خستم که نشد عکس بگیرم
فردا انشالله عکس میذارم
سیم کشی رو از اول بستم
پمپ رو سوراخ قبلی جا شد اما یه سوراخ کم داشت ( قبلی رو با یه پیچ بسته بود )
اومدم سوراخ بزنم مته شکست ! دریل هم از دستم در رفت و خورد به بدنه !!!
خلاصه که کلی مشقت داشتم سر تنظیم کردنش
اما خب خوب شد !

نوید جان ماشین حیفه
بنزین معمولی نزن
بنزین سوپر بزن
100 تومن ارزشش رو داره
[تصویر:  13149668341.jpg]
پاسخ
تشکر شده توسط :
عزیزان
یه چی پیدا کردم توووووپ
یعنی دور هم حالی بکنیماااا Big GrinBig GrinBig Grin

قاب وسط دو درب رو در آورده بودم که سیم رو از اون زیر رد کنم
اون موقع حالم سرجاش بود داشتم عکاسی میکردم !! Cool
یه عکس گرفتم از کمر بند
تا حالا نمیدونستم
کمربند تیبا مجهز به سیستم پیش کشنده است . یعنی چی ؟
یعنی به هنگام تصادف یه چی اون زیر میترکه و کمر بند رو با نهایت سرعت به داخل جمع میکنه و راننده یا سرنشین رو به صندلی میچسبونه و میخکوب میکنه ! CoolCoolCoolCool

اینم عسکش :

[تصویر:  13162910501.jpg]

پاسخ
تشکر شده توسط : farzad irani mok1410 tiba TIBA-NAVID AliMoh
واکنش مجلس به افزایش قیمت خودرو

گروه خودرو- در شرایطی که کمیته «قیمت‌گذاری خودرو» با افزایش قیمت برخی خودروهای داخلی موافقت کرده است، ظاهرا مجلس شورای اسلامی قصد دارد با تشکیل کمیته‌اي دیگر، این افزایش قیمت‌ها را مورد بررسی قرار دهد.
آن طور که رضا حسینی قطب آبادی، عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفت و گو با سایت خانه ملت عنوان کرده، قرار است این کمیته نقش خودروسازان داخلی در تحولات بازار را مورد بررسی قرار دهد، به همین دلیل کمیته‌ای با حضور تعدادی از نمایندگان، برای نظارت و بررسی قیمت خودروها تشکیل شده است.

این گفته وی در شرایطی است که عضو دیگر کمیسیون صنایع در گفت و گو با خبرنگار ما، تشکیل چنین کمیته‌اي را نامرسوم دانسته و مي‌گوید: طبق قانون، کمیته قیمت‌گذاری خودرو در مورد قیمت خودروهای کشور تصمیم‌گیری مي‌کند و دلیلی ندارد کمیته‌اي دیگر برای بررسی قیمت خودرو تشکیل شود. شهریار طاهرپور مي‌افزاید:مجلس همواره وظیفه نظارتی خود را خواهد داشت و اگر قیمت خودروها به شکلی نامتعارف افزایش یابد، وزیر «صنعت و معدن و تجارت» را فرا خوانده و از وی توضیح مي‌خواهد. وی در عین حال تاکید مي‌کند: خودرو جزو کالاهای اساسی نیست، اما چون نوسان قیمت آن، جو روانی به همراه دارد، دولت نباید اجازه افزایش قیمت نامتعارف آن را بدهد.گفته‌های طاهر پور در شرایطی است که خانه ملت همچنين در اين زمينه گزارش داده كه مهدی غضنفری وزیر صنعت و معدن و تجارت فردا میهمان کمیسیون صنایع است و بناست در بخشی از این جلسه مشکل خریداران دو خودرو «سی ینا» و «تیبا» با حضور وی مورد بررسی قرار گیرد. «سی ینا» یکی از مدل‌های فیات است که در شرکت خصوصی تاپکو مونتاژ مي‌شد، اما به دلایلی تولید آن متوقف شد. «تیبا» نیز خودرویی است که سایپا سه سال قبل اولین پیش فروش آن را انجام داد و ظاهرا هنوز نتوانسته به طور کامل تعهدات خود را عملی کند.
پاسخ
تشکر شده توسط : tiba PH3N0M
اوه نه بابا.تیبا همچین سیستمی داره!!!!!! کمربند هوشمند!!!

نوید خدا پدرت بیامرزه.بابا این یارو شوت میزد.من میگم پمپ جا نمیرفت مجبور شدیم بدنه یه شیکم بهش بدیم.چون میخواستیم پشت ضامن ببندیم.بیچاره ماشین من!!! از ابتدا کار اشتباه بوده.

پمپ باید سمت راست بسته میشده و سر پمپ به سمت چپ و پشت جای کلید نه وسط صندوق و پشت گیره یا ضامن. ای خدااااااااا!!!
تازه خودم فهمیدم داستان چیه.
ای بابا . این یارو چه جوری میخواسته پمپ ببنده!!!!! بد شانسی یکم طرف سن داره و اشنا در اومده نمیشه بهش حرفی زد.

فقط 2 تا سوراخ ناقابل روی در صندوق کرد و و یه شکم به پشت ضامن داد.
پاسخ
تشکر شده توسط : PH3N0M
(2011-09-18، 08:37 AM)TIBA_ALI نوشته است: اوه نه بابا.تیبا همچین سیستمی داره!!!!!! کمربند هوشمند!!!

نوید خدا پدرت بیامرزه.بابا این یارو شوت میزد.من میگم پمپ جا نمیرفت مجبور شدیم بدنه یه شیکم بهش بدیم.چون میخواستیم پشت ضامن ببندیم.بیچاره ماشین من!!! از ابتدا کار اشتباه بوده.

پمپ باید سمت راست بسته میشده و سر پمپ به سمت چپ و پشت جای کلید نه وسط صندوق و پشت گیره یا ضامن. ای خدااااااااا!!!
تازه خودم فهمیدم داستان چیه.
ای بابا . این یارو چه جوری میخواسته پمپ ببنده!!!!! بد شانسی یکم طرف سن داره و اشنا در اومده نمیشه بهش حرفی زد.

فقط 2 تا سوراخ ناقابل روی در صندوق کرد و و یه شکم به پشت ضامن داد.

سلام علی جان
خوشحال شدم واقعا که مشکلت داره حل میشه
ولی خداوکیلی از هر جهت که فکر کردم میتونه کمک کنه عکس و فیلم گرفتم
یعنی اون بنده خدا در صندوق عقبو تو عمرش باز کرده بود باید میفهمید اون فیلم و عکسا مال کجان ...
خودت نگاه کن انصافا
اون میله اتصال دهنده رو میبینی ...خداوکیلی چند تا عکس ازش گرفتم؟
چند بار از نمای داخل و این ور و اون ور رفتم تا بتونه نشون بده...
گفتم که کاملا مخفی هست ...برا عکس گرفتم مجبور بودی بری تو صندوق تا بتونی نشون بدی اون پمپو...
حس کردم دیشب یه چالشی دچار شده اون بنده خدا که همرا از رو عکسم متوجه نمیشه
برا همون نشستم زیر نویس تموم فیلم و عکس ها رو هم با جزئیات نوشتم ...
یعنی عکس و فیلما رو گذاشتم جلوم و از روشون توضیح فارسی نوشتم
خدا رو شکر که مشکلت داره حل میشه
والا من فکر میکردم اون طرف که شما میری پیشش اگه ازین که من تو شهر گشتم و دیدم تو شهر کارش از همه دقیق تره و انتخابش کردم اگه بهتر نباشه مطمئنا بدتر نیست
برا همون سری اول به گذاشتن اون عکس و فیلم ها اکتفا کردم چون واقعا به نظرم همه زوایا رو شامل میشدن و واقعا واضح بودن
اگه میدونستم اینجور بنده خدایی نصیب شما میشه همون روز اول با زیرنویس کامل و شرح و بسط این مدلی مینوشتم که اینقدر شما هم اذیت نشی
من که بستم میدونم برای تیبا چه قدر محدودیت جا هست و اگه دقیق اندازه گیری و سوراخ نکنه...اگه همون جا که من نصب کردم 1 سانت اینور اون ور بره احتمال گیر کردن به میله یا جایی هست...
کلی اونجا تست کردیم و علامت زدیم و ....
اما با همه ی این موارد من که بستم میدونم اگه درست و دقیق اون نصاب این محل رو پیدا کنه و قبل سوراخ کردم قشنگ رفت و برگشتشو تست کنه که موردی نداشته باشه و بعد نصبش کنه
اون وقت میفهمی چه قدر عالیه.
از عالی هم اون ور تره...
تنظیمش وقت گرفت اما بعد تنظیم الان صندوق عقب رو 180 درجه از روز اولشم فرق کرده.
کلی نرم تر بسته میه...الان که دیگه در مورد روون بسته شدنش هرچی بگم کم گفتم...
روش تنظیم کردن خود پمپو هم بهت گفتم
روش تنظیم کردن و رگلاژ خود قفل درب کاپوت تیبا رو هم بهت گفتم.
اگه یه درصد قفلت روون روون نیست
بدون که مشکل ازین 2 تاست
اول ببین وقتی پیچ اتصال دهنده صندوق پران به میله مسیه رو باز میکنی قفل روون روون میشه یا نه؟
1:اگه اونوکه باز کردی و صندوق پران حذف شد از مدار نرم نرم شد.
مشکل از رگلاژ همون محل نصب اون میله ی صندوق پرانه که وصل شده به میله مسیه. و کمی باید تنظیمش کنی تا میله مسیه قبل از وصل میله صندوق پران اصلا کشیده نباشه و کاملا آزاد باشه....
2:اگه اونو که باز کردی و دربو بستی بازم روون نبود مشکل از محل اتصال میله کشنده صندوق پران و کشیدگی خود میله اصلی نیست....
مشکل از عدم رگلاژ خود قفله.
که اینم بهت گفتم کدوم پیچ ها رو باید باز کنی و کجا باید واشر بذاری...
اون وقت همه این کارا رو که کردی اون قدر روون میشه که ......
سلامت باشی

راستی اینم اضافه کنم الان که متنتو مجدد خوندم:
پمپه دقیق پشت کلید نصب نشده.کلید متمایله به سمت راست تر.... یعنی اون گوشه هست.
همونجور که توضیح دادم و تو عکسا هم مشخصه این افتاده پشت اون میله مسیه وصل شده از کلید به وسط کاپوت و در فاصله ی مابین محل قفل تا قسمت وسط یه جا نصب شده.
درسته متمایله به سمت راست ماشین اما پهلوی قفل نیست دقیقا...
دقیقا اومده و به موازات همون میله زرده و جایی که جا داشته رفته پشت میله یه جا نصب شده.
اگه دقت کرده باشی تو عکسا میبینی که یه سیم اومده آبی رنگه و وصل شده به یه پیچ؟؟
اون پایه منفی همین صندوق پرونه.میشد از پشتم وصلش کرد.
اون پیچه که این سیم بهش وصل شده اولین پیچ نگه دارنده صندوق پرانه....
پیچ دومشم یه 10 15 سانت سمت چپ تره...
میبینی کجاست پمپه؟
جای قفل نیست.تو مسیره قفل-وسط کاپوت هست و متمایل به سمت راست.. جز اون نقطه هرجا نصب بشه مشکل داره.
یا پمپ خوب نصب نمیشه و ممکنه گیر کنه
یا نصب میشه و کار میکنه اما پمپ بیرون جدار فلزی میفته و هم دیده میشه و هم اسباب بذاری تو صندوق خدای نکرده به این بخوره که محافظم نداره مشکل پیش میاد....
وقتی میشه جایی گذاشت که کامل محافظت میشه و میره پشت فلز و مخفی میشه
چرا باید جایی نصبش کرد کههم خطر برخورد چیزی بهش باشه
هم تو ذوق بزنه
باور کن خود سایپا هم میدونست که این پمپ میشه اون نقطه نصب بشه
عمرا ماشینو بی صندوق پرون تحویل نمیداد
همین که کلاس خودرو کلی میره بالاتر و تو چشم مردم میاد برا یه شرکت خیلی خوبه
الکی هم مردم مسخرشون نمیکردن...عمرا اگه یکی اونجا همینو هم میدونسته باشه
وگرنه همون 48 ماشینی که اون روز آقای بندری گفت ریموت روش نصب کردن رو صندوق پرانشم میذاشتن...
نه اینکه بازم نذاشته بودن و گفتن جا نداره !!!!
عمرا نمیدونن....
در کل این کارا سلیقه و صبر میخواد ...با بی حوصلگی و بی سلیقه بودن کار خوب در نمیاد.

====================
راستی به شاپور عزیز:
ممنون از عکسی که گرفتی...واقعا جالبه...
خوشحالمون کردی
فقط خواستم بگم من دقیق اون تک سیم رو ازین محلا رد کردم همون جور که گفتم قبلا...
یعنی از زیر نوار پایین دری راننده و درب پشت سری..و داخل این ستون بین دو در هم که شد درپوششو برنداشتم مثل شما.
از یه فنر کوچیک کمک گرفتم و سیمو بهش بستم و از تنها روزنه ای که بود فنرو رد کردم...
خود سیم ازونجا نمیشه ردش کنی...چون داخل یه دوری باید بخوره ....
یا باید مثل شما درپوشه رو کلا باز کرد.یا مثل من از یه فنر مثل سیم کشی استفاده کرد و ازون تنها راه عبور سیمو عبور بدی.
گفتم اینم بگم که دیگه اینم گفته باشم هرچند قبلا همون روز اول صحبتشو کرده بودم.
بازم ممنون ازت

راستی شاپور جان در مورد بنزین که آره...
من برا تیبا تا حالا جز سوپر چیزی نریختم.
اول میخواستم فقط باک اولش رو سوپر بزنم.
اون ورز اول رفتم باک اولش رو سوپر زدم گفتم باک اولشه و خواستم همه موارد رعایت ماشین صفرو بکنم.
وقتی دیدم اون قدر مصرفش کمه و اینقدر خوب میسوزه واقعا دیدم در حقش ظلمه که بخوام معمولی بریزم.
نه تنها همون راه رو دارم با این میرم (همون راهی که با اون بنزین خور میرفتم و اون 60 لیتر کفاف به زور 2 هفتشو میداد.یعنی اگه دیگه با ماشین اندک عصرم میخواستی جایی بری که عمرا 12 روزم کفاف نمیداد.)
اما این بیچاره همون راهو میرم.یه ماهو که میرم هیچ.تازه 10 لیترم میزنم برا اون بنزین خور..
برا این سوپر میزنم.
برا اون اگه بگن با آب جوب آب هم ماشین راه میره میریزم توش...
یعنی حیف بنزین که اون بخوره.
کوفت بخوره بهتره.
باور کن اعصاب آدمو خورد میکرد با اون بنزین خورش....
هرروز پمپ بنزین بودم ...
منی که اون همه در ماه 700 تومنی مصرف میکردم و عادتم شده بود
خوب معلومه وقتی میبینم اینقدر کم مصرف شده که همون 60 لیترم از مصرفم زیاد تره شیرین شیرین راضی ام به اون 100 تومنگرون تر سوپر.
نوش جونش.
و در نهایت بگم خاک تو سر اون پژو که اون قدر مصرف داره.کلا ماشینای ایرانخودرو واقعا مصرفشون آدمو پیر میکنه
سمندا باز بدترن از پژوها
تو این اوضاع سوخت اصلا ماشیناشون به درد نمیخوره.مگر اینکه یه فکر اساسی بکنن و موتوراشونو همه از دم عوض کنن
که اگه نکنن ایرانخودرو دیر یا زود زمین میخوره در مقابل سایپا.اونم چه زمین خوردنی ....همین الانش هر روز ماشیناش میاد پایین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : PH3N0M AliMoh
من امروز زنگ زدم تعميرگاه مركزي 1 توي خيابان دماوند گفت ماشينو تا 4500 قبول نميكنيم هر مشكلي هم كه داره بايد تا اون موقع صبر كني ، كسي اونجا زير 4500 رفته ؟
پاسخ
تشکر شده توسط :
نوید یه ذره دیگه هم جو بدی میرم داشبوردم باز میکنم از ایربگشم عکس میذارم ! Big Grin

مرتیکه خسیس واسه من سیم کم رد کرده بود و سیم کم اومد . مجبور شدم برم کابل بخرم
ولی یه چیزی جالب بود
برای من از دزدگیر یه جفت سیم کشیده بود تا صندوق . وقتی پمپ جدیدو بهش میزدم کار نمیکرد !!!!!
خدا میدونه شاید دزدگیرم معیوب شده و پمپ رو هم سوزونده
دفترچه دزدگیرو در آوردم که ببینم سیماش چی به چیه که علاوه بر سیم صندوق عقب چیزای جالبی پیدا کردم !

من یه جفت سیم خریده بودم ولی یه رشته بیشتر مصرف نشد و در واقع منفی رو از بدنه میگیره که بعدا توی عکس آقا نوید دیدم و کاملا مطمئن شدم

خلاصه که صندلی عقبو باز کردم
روکش بین دو درب رو هم باز کردم و سیم رو قشنگ از زیر بردم جوری که اصلا معلوم نشه (قبلا معلوم بود از زیرش سیم رد شده )
البته این یه قانونه
هیشکی مثل خود آدم واسه مالش دل نمیسوزونه و با جون و دل کار نمیکنه
خلاصش کنم . موکت روی بدنه صندوق عقب رو زده بودم کنار که سیم رو از اون پشت در بیارم و یه صحنه دیدم که خونمو به جوش آورد
برید کنار نپاچه بهتون !!! Angry

[تصویر:  13163422801.jpg]
همونطور که میبینید بدمه عایق نیست و آب زیر گلگیر به داخل نفوذ کرده !

بگذریم . دیگه حوصله حرص و جوش زدن هم ندارم
پمپ هم با مشقت فراوان نصب شد بعدا عکساشو میذارم

و اما در مورد دزدگیر
اگه اطلاع داشته باشید دزدگیر یه حالتی داره که اگه دربهای ماشین باز بشه شروع میکنه به فلاشر زدن
علاوه بر اون ای سی یو تیبا جوریه که اگه درب ماشین باز بشه اون هم شروع میکنه فلاشر ها روشن میکنه ولی باا سرعت بیشتر
و وقتی هر دوی این دوتا با هم فعال باشند باهم قاطی میکنند بعضا پیش میاد که فیوز هم میسوزونن
دیروز که دفترچه دزدگیر رو نگاه میکردم دیدم که قابلیتی داره که میشه فلاشر زدن در موقع باز کردن دربهارو غیر فعال کرد

ممکنه دزدگیر با دزگیر فرق بکنه ولی مال من اینجوری بود :
سوئیچ رو در حالت باز میذاریم و بعد دکمه باز و بسته روی ریموت رو به صورت همزمان فشار میدیم به این ترتیپ دزدگیر چنتا بوق پشت هم میزنه و اون حالت غیر فعال میشه. برای فعال کردنش هم باید همینکار رو کرد

الان وقتی با دزدگیر درهارو قفل بکنم یا باز کنم فلاشر ها کار میکنند
و وقتی درهارو باز میکنم طبق دستور ای سی یو فلاشر ها کار میکنند

از دزدگیری که دارم راضی نیستم. Undecided چون باید کلید صندوق پرون رو 4 ثانیه نگه داشت تا صندوق رو باز بکنه
قبلا فک میکردم مال پمپشه ولی خب اشکال از دزدگیره
آدم تو اون 4 ثانیه کلید در میاره میکنه تو قفل بازش میکنه ! دیگه چه کاریه صندوق پرون ؟

پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,310 641,422 2019-07-13، 08:08 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,098 2,130,538 2019-07-12، 10:50 PM
آخرین ارسال: Masoudalinasab
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 889,245 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,404 2019-05-27، 10:09 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,196,955 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 548,172 2019-05-14، 06:59 AM
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 191 136,839 2019-05-07، 01:33 AM
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 17 12,728 2019-04-20، 11:59 AM
آخرین ارسال: payamkhodad
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 47,336 2019-04-07، 03:38 AM
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 111 90,914 2019-02-16، 08:10 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: Mohamadrezafattah، 41 مهمان