سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
(2018-11-24، 12:26 AM)TIBA-NAVID نوشته است: سلام
والا مشکل شما دست زدن به سیستم فابریک ماشین بوده
فن روشن میشده  خوب باید روشن میشده . دما از حد سطح 1 بالاتر میرفته و فن روشن میشده.  اگر قرار بود فن روشن نشه که خوب اصلا نصبش نمیکردن.
یه وقتایی یه حساسیت های بیجا باعث این مشکلات میشه
اگه بخواد فن روشن نشه یا خیلی به ندرت روشن بشه اصلا شاید یکی ترموستات رو کلا برداره. ولی سلامت موتور چی؟
همون که دما به حد نرمال برسه باعث کارکرد درست موتور میشه و اینکه در سربالایی و سرازیری  یه دفعه اب سرد وارد موتور داغ نشه باعث ترک نخوردن  سیلندر و صدمه ندیدن موتور میشه.
من نمیدونم اون مکانیک چه سنسوری گذاشته و چه کرده . ولی میدونم که هر ماشین یه سنسور استاندارد داره و باید تو اون دما و اون تعریف فنش روشن بشه و در جای لازم خاموش بشه
یه وقت ممکنه ماشین هوا داشته باشه و داغ بشه خوب باید اون مشکلو رفع کرد
قرار نیست فن رو یکی برداره و یا فیش باتری بکشه یا  سنسور رو عوض کنه که فنه روشن نشه یا اون وقتی که دوست داره روشن و خاموش بشه
در کل فقط میدونم این مواردی که میفرمایین عاملش همون سنسورهایی هست که احتمالا دستکاری و یا تغییر کردن
بازم اینکه خاموش چه قدر روشن بمونه یا ماشین روشن کی فنش روشن شه کی خاموش . ماشین نمیدونه خارج شهر کی رفته یا داخل شهر کی.  اون به شرایط و دما و میزان کارکرد و سنسور ماشین ربط داره اگه تغییری ایجاد شده. که امیدوارم تغییری نداده باشه  خودسر که به ماشین شما در دراز مدت صدمه بزنه
بارها توی انجمن گفتیم  فن تیبا بالاتر از درجه نصف روشن میشه. و نرمالشم  بین نصف و یک چهارم هست معمولا

(2019-02-08، 03:39 AM)TIBA-NAVID نوشته است: سلام دوست خوبم. شما قطعا با صدای موتور متوجه میشین و صدای موتور خودش بهترین علامته.
دنده مرده  دادن صد درصد مضر هست. اما اون صحبت منظور این بود فرد یهو بدو تحویل ماشین رو تحت فشار نذاره . اخه بعضی یه موقع مد بود ماشینو میگرفتن 0 تا 100 میگرفتن و ...
این کارا برا ماشینی که درگیر هست و تحت فشاره خوب نیست . منظور همین بود. مثلا تو تابستون ماشین تازه تحویل کولر ترجیحا زده نشه باهاش و اگه میسر بود اوایل ساعات خنک شب بیاد بیرون  و ...
دور موتور رو شما از روی همون صدا  تشخیص میدید و همون بهترین نشانه هست دوست گلم.  موقع رانندگی به موارد دیگری باید حواس باشه و همون صدا رو توجه کنین مشخص هست.

ممنون از جوابت آقا نوید ببخشید اگه اینقد با وسواس سوال میپرسم آخه ماشین قبلی که پراید کارکرده مدل ۹۴ خریده بودم به خاطر لرزش بدنه و صدای زیاد حتی در حال درجا فروختمش که فکر کنم بخاطر آب بندی نکردن اولیه اصولی بود.برای همین نمیخام که دیگه این مشکل پیش بیاد
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما وقت بخیر
شما ممکنه هر ماشین صفری بگیرید و برای یه ضعف و مشکل باتری و یا ضعف اتصال بدنه ماشین لرزه داشته باشه همون استارت اول. یا ماشین تنظیم نباشه درست و درست کار نکنه.
کلا ماشین 0 تا 5000 یه سری ایرادایی ممکنه تو خودروهای ایران داشته باشه که لیست میکنن و 5000 میگن رفع بشه
یه سری چکاپ اولیه هست که انجام میدن و تو انجمنم ذکر شده از موارد مختلف. بعدش دیگه یه مقدار رعایت با ماشین صفر هست خصوصا توی 1000 2000 تای اول.
بعدش دیگه مواردی اگر بود 5000 لیست میشه تا رفعش کنن.
انشاالله خوش رکاب باشه براتون
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Baig
(2019-02-08، 10:02 AM)TIBA-NAVID نوشته است: سلام به شما وقت بخیر
شما ممکنه هر ماشین صفری بگیرید و برای یه ضعف و مشکل باتری و یا ضعف اتصال بدنه ماشین لرزه داشته باشه همون استارت اول. یا ماشین تنظیم نباشه درست و درست کار نکنه.
کلا ماشین 0 تا 5000 یه سری ایرادایی ممکنه تو خودروهای ایران داشته باشه که لیست میکنن و 5000 میگن رفع بشه
یه سری چکاپ اولیه هست که انجام میدن و تو انجمنم ذکر شده از موارد مختلف. بعدش دیگه یه مقدار رعایت با ماشین صفر هست خصوصا توی 1000 2000 تای اول.
بعدش دیگه مواردی اگر بود 5000 لیست میشه تا رفعش کنن.
انشاالله خوش رکاب باشه براتون

ممنون از جواب سریع و حوصله زیادتون خیلی خیلی ازت ممنونم
پاسخ
دوستان سلام سایز بلندگوی استیج جلوی ساینا چی هست؟
فکر میکنم با تیبا که ۴ اینچ هست یکی باشه ولی یکی از دوستانم که توی نصب سیستم تجریه داره کفته ۶ اینچ هست
حالا ممنون میشم اساتید نظر بدن که سایز فایریک باند جلو چی هست و تا چه سایزی قابل نصب هست البته بدون برشکاری و نهایتا با برداشتن قاب دور باند
سپاس
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام الان یه مدته من یه مشکلی دارم و اونم اینه که وقتی ماشین رو روشن میکنم و شروع به حرکت میکنم هر یه خرده یه بار ماشین یه فلاشر میزنه
این اشکال دائمی نیست بعضی وقتها پیش میاد و بعضی وقت ها نه این مشکل پیش نمیاد ولی اکثرا وقتی این اتفاق میوفته که کولر رو روشن میکنم البته وقتی کولر خاموش بوده هم این مشکل پیش اومده ولی بیشتر موقعی که کولر رو روشن میکنم و وقتی ماشین یه چند ساعت خاموش بوده بیشتر این مشکل پیش میاد.
یه سوال دیگه هم داشتم شاید کسی بتونه کمکی کنه و اونم اینه که آینه جلو ماشین کنده شده میخواستم بدونم چه چسبی خوبه بزنم تا نگه ش داره یه چند تا رو امتحان کردم جواب نداد
پاسخ
سلام دوست عزیز
برای اینه برید اون جاهایی که شیشه ماشین رو نصب میکنن اونا چسبش رو دارن. یه چسب خاصی هست. چسبای معمول رو نزنین که شیشه خراب نشه. الان من خاطرم نیست ول اون جاها که شیشه نصب میکنن دارنش
در مورد فلشر ربطی به کولر نداره
یکی از درب های ماشین یا صندوق شما رگلاژ نیست و یه کم باید کیپ تر تنظیم بشه . الان تو حرکت تکون میخوره و اون شستی اش تو یه تکون ذره ای کلید حالت باز پیدا میکنه و فلشر میزنه
حالا اینکه کدوم درب هست یا صندوق مشخص نیست باید تست بشه و چک بشه
توصیه میکنم همه درب ها رو یه ذره رگلاژشون رو چک کنید و یه ذره به سمت داخل ببربید یا دونه دونه زبونه روی بدنه رو به سمت 1  2 میل به سمت داخل ببرید تا درب کیپ تر بسته بشه
اگه با تنظیم 4 درب به صورت دونه دونه درست نشد مال صندوق هست

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام
دوستان اگر امکانش هست به سوال های زیر پاسخ دهید خیلی نگرانم.

کیلومتر ماشین من 20500 است که به توصیه دفترچه بنده شمع های ماشین رو عوض کردم.
مدل شمعی که خریدم سوزنی سوزنی بوش ، پایه کوتاه - فیلر پلاتین ها 1 میلی متر

1-اول اینکه بعضی ها میگن برای موتور تیبا یورو 4 باید پایه بلند نصب بشه نه پایه کوتاه ، من پایه کوتاه نصب کردم آیا مشکلی ایجاد میشه یا اصلا اگر موتور من پایه بلند بخواد اصلا میشه کوتاه بهش نصب کرد ؟ مدل ماشین من آذر 96 هست.

2-میگن اندازه فیلر تیبا باید 0.7 باشه در حالی که این 1 است ، لازمه که بگم زمان نصب طرفی که نصب کرد اصلا فیلر گیری نکرد و فقط نصب کرد ، شتاب ماشینم احساس می کنم بهتر شده و مشکلی هم تو عملکردش با حدود 30 کیلومتر رانندگی ندیدم.

3-میگن شمع های سوزنی باعث سوختن کویل میشه و بدتر از اون آسیب به موتور درسته ؟ یعنی ممکنه مشکلی برای ماشینم ایجاد شه ؟

4-متاسفانه من شمع های قبلی را تحویل نگرفتم که با شمع جدید مقایسه کنم ، اما به طور کلی رو موتور من می تونه هم پایه بلند کار کنه هم کوتاه ؟ چنین چیزی ممکن هست ؟
پاسخ
سلام دوست عزیز
خیر ماشینی نداریم که 2 نوع شمع روش بسته بشه این 1
دوما شمع سوزنی اتفاقا اگه استاندارد باشه و درست انتخاب بشه و ... به مراتب بهتره از شمع های عادی.
من الان چند ساله شمع اصلی ای که برای دوستان بسیاری هم از طریق فروشگاه پدال ارسال کردیم رو دارم رو ماشینم و از نظر شتاب و کشش و مصرف و نرمی صدای موتور عالی هست
اصلا عوارضی نداره
بنده نمیدونم شما چه شمعی گرفتید و ایا به الیاژ و موارد دیگرش توجه کردید از نظر گرمی و سردی یا فقط به بسته شدن و بسته نشدن توجه کردید
ولی این شمعی که حالا ما چند سال پیش از واردکننده گرفتیم و هنوزم تو قفروشگاه پدال ارائه میشه و اصلیش بود از نظر فیلر و همه چیز اوکی بود و شمع سوزنی ابدا دست زدن به فیلر نداره و مثل شمع عادی نیست که بخواد تنظیم بشه
و بسته به الیاژ و طراجی که دارن بعضا ممکنه فیلرشون باللاتر ازون عادی ببندن ولی به دلیل طراحی شون اوکی هست. البته میگه برا همه موارد تعمیم نمیشه داد باید مشخصات اون رو خوند و با شمع اصلی قیاس کرد و بعد دید خوبه یا نه

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mostafam
سلام برادر
مدلی که من خریدم :
شمع خودرو ایریدیوم سوزنی بوش مدل FR8DI30
اینم لینکش هست :

دوست من ، من واقعیت خیلی نگران هستم ، یه بنده خدا گفت اگه شمع رو اشتباه بسته باشی موتورت داغون میشه ، من هنوزم سر در نیوردم ماشین من چی نیاز داره پایه کوتاه یا بلند یا یورو 4 ، یکی به من میگه موتور ماشینت یورو 2 هست ! ( ماشین من مدل 96 هسن ) یکی میگه نه پایه بلند نه کوتاه ، باید انژکتوری می گرفتی.
الان این مدل که من گرفتم ظاهرا پایه کوتاه هست درسته ؟ و با مدل ماشین من که 96 و (ظاهرا یورو 4 ) هست سازگاری داره ؟

اگر به هر دلیلی این شمع خوب نیست ، بهم بگید فوری عوضش کنم .
و در نهایت این شمع که فیلر 1 داره یا ماشین من سازگاری داره ؟

خیلی خیلی ممنونم.
بله حق با شماست ، اما متاسفانه اولین بار بود که با این انجمن آشنا شدم و فروشگاه هم دیدم که ایکاش قبل از خریدم می دیدمش

اولین خرید من بابت شمع بود ، من حتی رفتم تعمیرگاه بازش کردم و ازش عکس انداختم. عکسش رو ضمیمه کردم.

مدل دقیقش : 
FR8DI30
 عکسش رو ضمیمه کردم.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
دوست عزیز درست گفتن
شمع سازگار نباشه با موتور از نظر الیاژ و گرمی و سردی و موارد مختلف بله قطعا برای موتور و راندمان و عملکرد مورد داره
این حساسیت رو ای کاش قبل از خرید میداشتید. من چند سال پیش که تهیه خواستم بکنم شاید چند هفته فقط داشتم کاتالوگای شرکتای مختلف رو در میاوردم و همه چیزش رو مقایسه کردم و به 4 مدل عالی رسیدم و بعد گشتم ببینم کدومش رو میتونیم اصلیشو گیر بیاریم که اون مدل بوش که در فروشگاه پدالم گذاشتیم اون زمان تهیه اش کردیم و هنوزم عوضش نکردم و همونه.  ولی الان شما میبینم حتی روی اندازش هم الان دارید میپرسید. موارد دیگه که پیشکش.
والا الان بنده دسترسی به فایل مشخصات ندارم .

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mostafam

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,082 2,114,715 2019-06-14، 10:32 AM
آخرین ارسال: farzadone
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,845 883,217 2019-06-08، 06:09 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,142 2019-05-27، 10:09 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,190,013 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 545,643 2019-05-14، 06:59 AM
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 191 135,583 2019-05-07، 01:33 AM
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,304 637,458 2019-04-27، 01:38 AM
آخرین ارسال: shahab704
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 17 12,542 2019-04-20، 11:59 AM
آخرین ارسال: payamkhodad
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 46,542 2019-04-07، 03:38 AM
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 111 90,192 2019-02-16، 08:10 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 16 مهمان