سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 99 رأی - میانگین امتیازات: 4.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
سلام به شما.
من از سال 90 تیبا دارم و همیشه بنزین سوپر استفاده کردم جز چند بار معدود که بنزین سوپر جایگاه نداشته و اونم مثلا 10 15 لیتر زدم و فردا پسفرداش رفتم باز باک رو با سوپر پر کردم به محض اومدن سوپر.
این بنزین سوپر ما هم کیفیتش عالی نیست.  ولی باز از عادی بهتره. کی گفته سوخت بهتر با اکتان بهتر برا ماشین بد هست . 
بنزین سوپر از نظر اکتان بالاتر هست و کیفیتش بهتر هست. اگه بحث صرفه اقتصادی باشه شاید بعضی این کارو بکنن که اگه سوخت بد و خیلی بد باشه شاید ازون طرف خرج موتوری و خرابی رو یه باره فرد مجبور بشه بده .
در مورد شمع سوزنی البته موارد فروشگاه ممکنه قیمتش بروز نباشه . هر سفارشی ثبت بشه بروز فاکتورش ارسال میشه با مقداری تاخیر.
ولی از نظر اصالت اصلی هست این شمع و مستقیم از واردکننده دریافت کردیمش و چند ساله برای دوستان مختلفم ارسال شده.
رو ماشین خود من 2 سالی هست نصب هست. حداقل کارکردی که براش عنوان شده 100 هزار هست که خوب از نظر عمر چند برابر شمع های عادی هست. مضاف بر اینکه از نظر مصرف و کشش و صدای موتور خوب به وضوح نرم تر و عملکرد بهتری داره.
البته در مورد مصرف در شرایطی که رانندگی مشابه باشه.  بدیهی هست اگه مثلا رفتار راننده با شتاب روندن زیاد و ... باشه نمیشه رفتار رو با رفتار با شتاب عادی در قبل قیاس کرد . ولی اگه ترافیک و رفتار یکسان باشه روی راندمان و مصرف و شتاب کاملا اثر مثبت داره
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام و خدا قوت
به خصوص بر آقا نوید
من ماشینم مدل91 که از اول دست خودم بوده. ( از همون موقع عضو این فروم شدم  Big Grin )
پس از تعویض روغن، روغن ریزی پیدا کرده و از کاسه نمد ته میل لنگه. (متأسفانه تعویض روغنی مقداری روغن بیشتر از 3.4 لیتر ریخت، با اینکه بهش گفتم ولی کار خودش رو کرد)
ماشین 25هزار (بیست و پنج هزار) تا بیشتر کار نکرده. میخوام تا 30000 تا کار کنه (که حدود 8-9 ماه دیگه میشه) بعد برم یه دفعه تسمه تایم رو هم عوض کنم، اگه کاسه نمد ته میل لنگ رو فعلا تعویض نکنم برای ماشین مشکلی پیش میاد؟
آخه یه جایی خوندم که همین روغن ریزی باعث خوردگی هم میشه!
با تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام امیر جان وقت بخیر
کاسه نمد ته میل لنگ ماشین من 2 بار روغن زد. یه بار همون اوایل و 6 ماه اول . که بردم عوضش کردن. و یه بار مجدد 2  3 ماه بعدش.
بعد ازون سال اول دیگه شکر خدا هیچ وقت مشکل نداشت.
قضیه اون هم این بود بار اول که عوض کردن گارانتی جنس کپی گذاشته بود و بعد که زود خراب شد پیگیر شدم و خودم کره ای اصلیشو بردم گذاشتم .
در مورد ایجاد مشکل فقط چرب و کثیف میکنه ماشین رو از زیر و خاک میگیره و .... و اگر حواستون به سطح روغن باشه که پایین نیاد مشکلی درست نمیشه نه.
فقط زیر ماشین روغنی میشه و خاک میگیره و تمیز کردنش داستان داره و یه کارواش لازم داره یا با یخ خشک یا شوینده ها ...
و اینکه خواستین عوض کنین حتما بهترین کیفیت اصلی کره ایش رو پیدا کنید وگرنه تقلبی هاش باز زود خراب میشه

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
دوستان من تازه عضو شدم، اگر سوالم رو جای درستی مطرح نکردم عذر خواهی می کنم. من یه تیبا 2 مدل 95 دارم. الان چند وقتی هست که باهاش مشکل پیدا کردم و پیش هر کسی می برم مشکلم حل نمیشه، واقعا خسته شدم. غربیلک فرمون کج شده به سمت چپ، بردم چند جا برام تنظیم فرمون کردن، جلوبندیم تماما تعوض شد، تو حالت ایست کامل فرمون کاملا صاف هست، دنده دو رو که پر می کنم غربیلک به سمت راست میافته، دنده دو به سه که تغییر می کنه دوباره غربیلک صاف می شه. مشکل من کج بودن غربیلک فرمون نیست. دنده دو (فقط دنده 2) رو که پر می کنم ماشین به سمت راست منحرف میشه، می دم دنده سه به چپ منحرف می شم، چون تو دنده دو داشتم سعی می کردم از انحراف ماشین جلوگیری کنم و فرمون رو به راست منحرف کردم وقتی دنده سه می دم ماشین به سمت مخالف می ره. به همین خاطر مجبور می شم وقتی دارم دنده دو رو پر کنم دستم رو از رو فرمون بردارم وقتی می دم دنده سه هم مجبورم دستم رو از رو فرمون بردارم تا هرکاری دلش می خواد انجام بده و ماشین منحرف نشه. کسی می دونه این مشکل به خاطر چی داره ایجاد می شه. لاستیک در پیچ به سمت چت صدای جیغ می ده ولی در دور زدن به سمت راست هیچ صدایی از لاستیک ها در نماید. چند بار بردم جلو بندی ساز گفته مشکل جلوبندی نداره. پیش مکانیک هم بردم می گه مشکل مکانیکی نداره
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به شما دوست عزیز
والا همچین چیزی بنده تا حالا نشنیده بودم از دوستی .
ولی با توجه به توضیحاتتون توصیه میکنم حتما میل تعادل و جلوبندی در یه مرکز نمایندگی مرکزی سایپا ترجیحا بررسی شود

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام و خسته نباشید به همه
یه سوال داشتم من یه تیبا مدل 96 دارم و میخوام لامپ های مه شکن و نور بالا و پایین عوض کنم در حدی که نور باحالی داشته باشم
چیزی که مد نظر خود من بود یه لامپ یخی هالوژن برای نور پایین - یه زنون برای نور بالا . یه عدد هدلایت برای مه شکن ها بود حالا شما عزیزان و استادان اگر پیشنهاد دیگه ای دارین بفرمایین که من یه کار اصولی از همین اول انجام بدم .
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام من یه تیبا مدل95 دارم چند وقته دمای امپر اب بالا میره.چندتا فشنگی عوض کردم درست نشد.ترموستات هم عوض کردم.خاموش میکنم دوباره روشن میکنم امپر بالاتر نشون میده.وقتی درجا کار میکنه دما تا یجایی پایین میاد فن همچنان کار میکنه.
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
دوست عزیز خودتون سر خود عوض کردید این چیزا رو یا یه مکانیک براتون این کارو کرد.
میخوام بدونم این چه مکانیکی بوده که از کمترین اطلاعات فنی بی بهره بوده
خوب طبیعی هست وقتی ماشین رو خاموش میکنین و چند لحظه بعد روشن میکنین دمای درجه بالااتره
ماشین هیچ ایرادی نداره و درست هست همه چی. کی بوده برا این مورد برا شما قطعه عوض میکرده؟؟
ماشین وقتی خاموش میشه آب از چرخش می ایسته و برای چند دقیقه دمای حول سنسور بالاتر میره. و حتی اگه ماشین رو بعد از چند لحظه روشن کنین فنش روشن میشه با اینکه ممکنه قبل از خاموش کردن بار اول فنه هم خاموش بوده ولی حالا با از حرکت ایستادن اب دمای حول سنسور بالاتر رفته و دما اون حدی هست که در حالت روشن باید فن روشن بشه. اما به اون حدی نرسیده که در حالت ماشین خاموش فن رو روشن کنه وگرنه روشنش میکرد.
در کل همه چیز عادیه.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
نخیر دیاگ زدن فن که روشن میشه دما تا یجایی پایین میاد معمولا87 بعد دوباره میره بالا.پایینتر نمیاد.البته با یه فشنگی تقریبا درست کار میکرد ولی اونم بعد چند روز خراب شد.کلا انگار دما رو کاذب میده.مثلا فن کار میکنه ولی خاموش نمیشه.بعد که خاموش میکنی دوباره سوئیچ باز میکنی میبینی دما پایین اومده ولی در حالت روشن پایین نمیاد
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2018-07-13، 01:59 PM)desireblue نوشته است: سلام و خسته نباشید به همه
یه سوال داشتم من یه تیبا مدل 96 دارم و میخوام لامپ های مه شکن و نور بالا و پایین عوض کنم در حدی که نور باحالی داشته باشم
چیزی که مد نظر خود من بود یه لامپ یخی هالوژن برای نور پایین - یه زنون برای نور بالا . یه عدد هدلایت برای مه شکن ها بود حالا شما عزیزان و استادان اگر پیشنهاد دیگه ای دارین بفرمایین که من یه کار اصولی از همین اول انجام بدم .

سلام خدمت شما دوست عزیز
دوست عزیز البته باید بدونید نور سفید یخی از نظر عمق نفوذ کمتر هست نسبت به نور استاندارد
ثانیا نور زنون از نظر پلیس تخلف هست اگه با جریمه اون مشکل ندارید میتونید انجام بدین.
این چیزا دیگه سلیقه ای هست. بعضی چیزا البته ممکنه مثلا از نظر توان و حرارت برای چراغا اسیب بزنه و یا از نظر پلیس مشکل داشته باشه

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,281 597,679 2018-07-10، 06:07 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 664 526,968 2018-07-06، 10:21 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 4,968 1,967,366 2018-07-05، 08:57 PM
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,789 829,536 2018-07-02، 09:59 AM
آخرین ارسال: mhkamyar
Video گالری تصاویر خودروی رانا -( RUNNA خودروی ملی ایران خودرو ) TIBA-NAVID 19 14,453 2018-06-29، 06:29 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,574 2,124,176 2018-06-22، 07:14 PM
آخرین ارسال: Sanup2006
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 176 126,325 2018-06-22، 07:06 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,035 826,661 2018-06-17، 01:47 PM
آخرین ارسال: علی بهشتی
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,592 1,126,810 2018-05-05، 10:36 PM
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 16 11,727 2018-04-04، 08:03 PM
آخرین ارسال: mehrdad1355

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 47 مهمان