سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
سلام به شما دوست خوبمون
والا همیشه باتری های شرکت دلکور جزو بهترین های بازار بودن.
دلکور تحت عنوان برندهای مختلفی باتری میزنه .
خیلی مارک هاش زیاده.با اسم خود دلکورم میزنه.مثلا پلاتینیوم هم یادمه از برندهاش بود.
کلا برند دلکور،پوما و زیرشاخه های دلکور همیشه جرو بهترین ها هستن.
باتری هیوندای هم من گرفتم برا ماشین خوب معلوم میشه کیفیتش و اون زمان گفت واقعا جنس و کیفیتش خوب بود.
تاریخ جدید باشه و اصلی باشه.
هر زمان ممکنه با یه برند بزنه شرکت دلکور ... اما سورس های کیفیتی رو بهتون گفتم
چیا بهترین ها هستن.
تاریخ جدید تر باشه و اصلی ... دیگه تمومه ...
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
آقا نوید به نظر شما استفاده از پک کاهش مصرف سوخت به تیبا آسیب میزنه ؟
من یکی از دوستام قبلاً خریده و الان استفاده نمیکنه میخوام ازش بگیرم و روی تیبا نصب کنم بصورت آزمایشی ببینم تاثیر داره در شتاب و کمتر شدن صدای موتور و مصرف سوخت - این پک شامل کیت مغناطیسی که بدون هیچ تغییری و برشی روی شیلنگ سوخت ورودی به انژکتور بسته میشه و دو قطعه فلزی به شکل توربینی هست که داخل خرطومی هواکش قرار میدن جهت گردبادی کردن هوای ورودی
میخوام بدونم ضرر داره استفاده آزمایشی ازش و در سیستم خودرو اختلال ایجاد میکنه ؟
(یک مرتبه قبل هم خدمتتون عرض کرده بودم ولی خیلی متوجه نشدم - همچنین از این رو اینقدر مصرف سوخت برام مهمه چون ماهیانه حدود 3000 الی 3500 کیلومتر مسافت طی میکنم مخصوصاً زمانی که میرم دانشگاه از این رو حدود 100 الی 130 لیتر بنزین کم میارم که مجبورم آزاد بزنم -
آقا نوید نظرتونو راجع به سوال قبلیم نفرمودید
با تشکر
اين خودروي افتاده زپا را نفروشيد - بي ترمز و بي دنده صبا را نفروشيد
امروز كه تيبا شده هم قيمت يك بنز - پس تندر بي كيسه هوا را نفروشيد
امروز گران شد ون و استيشن و تيبا - اين پنجره اين خاطره ها را نفروشيد
پاسخ
سلام به شما دوست عزیز
بار قبل هم عرض کردم این موارد اکثرش تبلیغات کاذب هست و چه بسا ضرر ده و بعضا خطرساز.
ماشین شما از نظر مصرف نرمال هست و مشکلی نداره.
البته خدمتتون عرض کنم اینکه میگین پرشتاب میرونین اگه منظورتونه پرشتاب و با شتاب زیاد حرکت میکنین و کاهش سرعت های بیخود هم در اثر این ممکنه خواه ناخواه پیش بیاد
باید بگم خودتون با رانندگی شتابدار زیاد مصرفتون رو به مقدار قابل توجهی افزایش دارین میدین با دست خودتون.
حرکت شتابدار زیاد و ... خودش مصرف رو بیشتر میکنه.
شما مصرفتون حتی با همین کار هم در این مسیر که گفتین با لحاظ همه اون موارد خاکی و جاده و نوع حرکتتون و ... 6.7 لیتر هست.
مشکلی نداره بازم.
اما شما با حرکت پایدار تر و حرکت با شتاب کمتر و آرام سرعت گرفتن نه اینکه یه دفعه با شتاب بالا حرکت کردن
و رفتن با سرعت و دور موتور نرمال تر میتونین مصرف بهینه تری رو داشته باشین.
به هرحال من با گذاشتن کیت مصرف سوخت اونم رو ماشین خیلی خوش مصرفی مثل تیبا کاملا مخالفم.
ضرر نداشته باشه که احتمالا داره ... مطمئنا فایده چندانی نداره ...
حداقلش اندازه اون تبلیغاتش.
اینکه میدان مغناطیسی بذاری سر راه بنزین و جلوگیری کنی از عبور سریع بنزین ..
یه خود گول زنی هست.
اگه این موارد و اون موارد مانع عبور بنزین مکانیکی که ادعای تبلیغاتیشون هست مانع عبور راحت بنزین میشه ... کاملا به وظیفشون عمل کنن
قطعا توی کار ماشین خلل پیش میاد.
ازین ور پمپ زور میزنه بنزین پمپ کنه ..ازون ور انزکتور میزان مشخصی بنزین میخواد
اما بهش نمیرسه ...
و این ها مواردیه که اگه ...
اگه اثر داشته باشه ...
قطعا یه جایی میزنه مشکل زا میشه.
این ازمایشا رو روی پیکان 46 ، اردی چپی که مصرف بالا داره ... و جیپ بیابون رو مدل 1301 !!
یکی انجام بده مهم نیست
اما رو ماشینی که داره درست کار میکنه
کارش درسته
مصرفش خوبه
دستکاری و دست زدن توی ماشین
یه وقتی یه کاری دست طرف میده ...
که 10 20 برابر اون 5000 تومنی که توی اون مدت استفاده (تازه اونم اگر ...!) صرفه جویی بنزین کرده باشه ...تازه اونم اگر ..!
میزنه یه دفعه 10 20 برابر اون 5000 تومن از جیب راننده خرج میتراشه که از کردش پشیمون بشه .

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
آقا نوید این کیت جلوی ورود بنزین رو نمیگیره - این کیت مغناطیسی دو نیمه داره که دور شیلنگ بسته میشه و باعث میشه مولکولها رو از حالت به هم ریخته به منظم تبدیل کنه که نتیجه اون بهتر جذب شدن هوا رو بدنبال داره از این رو مصرف کاهش پیدا میکنه ؟
از طرفی من که میگم مصرفم بالا رفته به این دلیله که قبلاً با بنزین معمولی حدود 620 کیلومتر میرفتم و 38 لیتر مصرفم بوده ؟ (با همین شرایط مسیری که خدمتتون قبلاً عرض کردم)
چهار تا سوال دیگه :
1. برای تیبا نمودار گشتاور و دور موتور تهیه شده و وجود داره ؟
2. بنزین سوپر مصرف رو کم میکنه یا نه ؟ من فقط از بنزین سوپر کم شدن صدای موتور و نرم کار کردن موتور رو حس میکنم و از نظر مصرف سوخت تفاوتی حس نمیکنم
3. توی لیست قطعات سایپا (تو سایت سایپا یدک) دو نمونه فیلتر بنزین وجود داره یکی پلیمری هست و اون یکی اتوماتیک تفاوت اینها چیه ؟
4. از چندین فروشگاه روغن پرسیدم میگن اصلاً واسکازین 75-90 نیست و 75-80 و 80-90 وجود داره - ادینول هم هیچکس نداره؟
اين خودروي افتاده زپا را نفروشيد - بي ترمز و بي دنده صبا را نفروشيد
امروز كه تيبا شده هم قيمت يك بنز - پس تندر بي كيسه هوا را نفروشيد
امروز گران شد ون و استيشن و تيبا - اين پنجره اين خاطره ها را نفروشيد
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID hamzeh88 سورنا فرزان omid sh
نه اینجور نیست.
بیشتر روی تبلیغاتشون اینجور مانور میدن.
منتها اولا به نظرم اثر چندانی نخواهد داشت قطعا.
دوما اگرم داشته باشه بیشتر از نظر فیزیکی ایجاد موانع فیزیکی(موارد اضافه شده سر راه) و میدانی (میدان مغناطیسی مذکور) باعث تغییر روند عبور نرمال بنزین میشه .
اما بهتون عرض کنم بازم برای بار دیگر که روی این قضیه چندین برابر اونچه اثر داره تبلیغ کاذب کردن.
و عرض کردم سر جمع اگه توی مدتی کوتاه مثلا (برفرض) 5000 تومن فر فرض صرفه جویی بنزین کنه
یه موقع میزنه یه مشکلی برا ماشین پیش میاد که شرکت هم به حق شما رو مقصر خواهد شناخت و گارانتی هم بی گارانتی ...
10 برابرشو باید از جیب بدین ...
سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن.
ماشین شما از نظر مصرف درست هست و نرماله عملکردش.
دیگه ماشینه ... هوا که نمیسوزه ...
صدی 6 6.5 اونم برای حرکت با شتابی که شما گفتین نرماله.
تا حدی محسوس اگه روندن رو اصلاح کنین کاهش نرمال خواهید داشت
ولی دیگه هرچیزی استانداردی داره
درسته ماشین کم مصرفه
درسته ...
اما دیگه هرچیزی حد و اندازه ای داره.
قبول دارم شرایط کشوری که رو نفت خوابیده ازین نظر شاید برای مردمش خوب نباشه.
اما ...
این دلیل موجهی نیست که توی تبلیغات کاذب هم فرد رویایی فکر کنه و برا ماشینش که هیچ مشکلی نداره دنبال دردسر بگرده.
بازم شما اصرار دارین میتونین این کارو انجام بدین.
اما اگه یه روزی روزگاری خدای نکرده مشکلی ، ایرادی ، پیش اومد و چند برابر اون مورد رو تو خرج افتادین و بعدا به عرض الانم رسیدین که ماشینتون نرمال بود و هیچیش نبود و الکی برا خودتون دردسر درست کردین اونم برا یه ماشین نوی کم مصرف ...
شاید اون موقع پشیمونی سودی نداشته باشه.
بازم تصمیم گیرنده شمایین.
ولی من باشم اگه بنا به تستم باشه روی بیشتر از پیکان درب داغون و آردی داغون تر و این ماشینا که اقلا مصرفشون 2 3 برابر تیباست این کارو شاید فقط تست میکردم !
اونم نه رو نوشون ...رو داغونشون.
ماشین نو که هیچ درد و شمکلی نداره
کسی با دست خودش دنبال دردسر نمیره.
سوالات دیگرتون رو به اختصار پاسخ میدم.
چون به تفصیل توی این مورد بحث شد.
کمترین مصرف تیبا در دنده 4 و 5 و در دور موتور زیر 3 و حدود وجود خواهتد داشت.
دورهای بالا و حرکات شتابدار به مراتب مصرف رو نمایی بالا میبره.
بنزین سوپر روی مصرف نیز تاثیر داره چرا که از فرسایش و بدسوزی و استهلاک بیخود قطعات جلوگیری میکنه به نسبت بنزین معمولی.
نقش مهمش حفظ سلامت موتور و جلوگیری از فرسایش و استهلاکش هست .
اما قدرت موتور و راندمان رو افزایش و مصرف رو نیز کاهش میده اما در صورت حرکت درست محسوس خواهد بود.
دو فیلتر از نظر جنسی تفاوت دارن ، کارایی تفاوت خاصی نداره.
در موارد مصرف چون زیاد بحث شد اگر احیانا بازم سوال خاصی موند پیام برام بفرستین حتما اگه لازم بود توضیح بیشتر خدمتتون عرض میکنم
ممنونم

بله واسکازین 75w90 باکیفیت مثل ادینول بسیار کمیاب هست و فروشگاه های کوچیک و معمولی ندارن.
بهترین کیفیت ممکن واسکازین برای تیبا همون هست.
اما یه درصد اگه نخواستین و نتونستین بگیرین گرفتن 75w80 از برند باکیفیتی مثل مثلا اسو شاید معقول تر باشه.
ولی هیچی همون 75w90 ادینول نمیشه.

------------------ ((ا))

پاسخ
[تصویر:  jj2v6a00m0ze9oatmme.jpg]
[تصویر:  2yjfprnuk0aif21txo.jpg]
[تصویر:  p0h6j656c8o78a4cz2m.jpg]
[تصویر:  rp94goie5ocxdaiot4l.jpg]
[تصویر:  0liazb59plpsbvr265q.jpg]
[تصویر:  xjzd3uvt0c80ldju9e4.jpg]
[تصویر:  1rr2p9y45cbqb15ypemw.jpg]
پاسخ
سلام دوستان
ممنون مهدی جان
نمیدونم چرا فکر میکنم تیبای عادی یه جورایی قشنگ تره ازین
شاید از نمای عقب که نگاه کنی بد نباشه
اما از کنار یه جوریه ...
به نظرم قشنگ نیست اندازه خود تیبا
حالا بگذریم
یه نظرسنجی
این رینگی که زیرش هست و تو طرح تعویض رینگ ها میشه عوض کرد به نظرتون چه جوریه؟

------------------ ((ا))

پاسخ
واویلا
باطری delkor با آمپر 66 می دادن 250،000 تومن
بیخیال شدم فعلا،زمستون امسال رو جواب بده تا سال دیگه خدا بزرگه
ضمنا واسکازین esso با API 75W80 از نمایندگی ایساکو قیمت گرفتم طرف می گفت لیتری 85،000 تومن
مگه چه خبره
راننده عزیز مه شکن های عقب جهت استفاده در مه طراحی شده،درشرایط معمول خاموش نمایید
پاسخ
سلام به شما دوست گلم.
66 به درد نمیخوره
شما خیلی خواستی بالا بگیری 60 62 بگیر
وگرنه همون 55 هم خوبه.
ولی خواستی 60 62 بگیر.
اگه مورد شکاری چیزی گیرت اومد بگیر.
من خودم روز اول تو فکر باتری بودم شدید
همه میگفتن باتریتو 10 15 برمیداریم ! باتری جدید مثلا 90 100 110 !!
منتفی شد کلا تقریبا
یه نفر بود باتری نومو که نوش 60 65 بود 50 ازم برداشت
باتری هیوندای عالی که همه میدادن90 100 تا 115 رو میداد 82.5
درجا خریدم.گفتم خدا پدرتو بیامرزه.
30 تومن سر دادم باتری عالی گرفتم.
طرفم گفت این باتریت که کارت گارانتی هم نداره مثل باتری های مغازه ی من.
گفتم اره رو ماشین صفر کارت نمیدن ... گفت پس گارانتی هم نداره برا من.
ولی گفت حرفشو زدم دیگه ... زیر حرفم نمیزنم. خیر باشه.
---------------
در مورد واسکازین ...
اون تو فضا بوده ... الکی گفته Big Grin
اولا تا جایی که قبلا من دیده بودم اسو شیشه هاش 1.9 لیتری هست و خاکستری رنگه.
و یه لیتری نداشت
البته یه لیتری قرمز رنگش بعدا تو مغازه ها اومده بود که همه میگفتن اون خاکستری خیلی بهتره و اصلی بود.
دوما قیمتش اون زمان درسته گرون بود و جنسشم محشر بود.
واقعا من رو اون واسکازین یه زمانی معجزه دیدم رو ماشینی ...
خیلی دنبالش بودم 75w90 gl5 اسو گیر بیارم اون زمانی که همه شرکتای دنیا رو گشتم.
اما نبود
75w80 GL4 هست اونی که هست.ولی خوب اونم استثناعی بود.
ادینول محضره اما اونم انصافا عالی بود.
قیمتش ...
قیمتش اون زمانحدود 20 تومن بود ظرف 1.9 لیتریش.
اواخر مثلا شده بود 24 25 تومن.
دیگه الان شده باشه 40 تومن یا 50 تومن ظرف 2 لیتریش.
دیگه 80 تومن که نمیشه ظرف 1 لیتریش تازه !!!
طرف خواب بوده گمونم.Big Grin

دوستان برای اینکه نظرات و صحبت ها و تجربه های دوستان بعدی در زمینه تیبای هاچ بک رو هم به عنوان یه کلکسیون جمع و جور کنار هم داشته باشیم.
یه تاپیک تیبا2 هم افتتاح شد.
هرچند به صورت کامل و جامع از همه نظر زیر و بم تیبا در تاپیک های مختلف بررسی شده و میشه و این خودرو هم کامل مشترکه و یه تغییر چهره هست فقط.ولی بازم اشکال نداره.
با اینکه خودروسازا کمتر به حقوق مردم احترام میذارن و اذیت میکنن مردمو.
ما به یمن شروع ثبت نام این خودروی جدید خودروساز یه بخش جدید هم ایجاد میکنیم.
که احیانا خبری چیزی توضیحی ، صحبتی در بارش باشه اونا هم جمع و جور کنار هم قشنگ بشه دید.
باشد که خودروسازا هم یه کم به مردم بیشتر بها بدن ...

------------------ ((ا))

پاسخ
نوید جان
باطری تیبا که مشکلی نداره فعلا عالی داره کار میکنه مال پی کی هم مشکلی نداره ولی 2 تا زمستون رو پشت سر گذاشته گفتم یه خشک بگیرم بندازم رو تیبا و باطری تیبا رو بندازم رو پی کی.
با این اوضاع منصرف شدم چون فکر کنم حداقل مال پی کی امسال رو هم جواب بده چون مال تیبا که حالا حالاها کار میکنه.
واسکازین هم در ظروف الیتری بود (تا بحال ندیده بودم) ولی تاییدیه ایران خودرو نداشت.
فکر کنم یه جورایی فرانسوی بود.
بعدشم از من سوال کرد
منم ناخوآگاه گفتم برا 206 می خوام
اونم با خودش فکر کرد ماشین 40 50 میلیونی نباید واسکازینش 85000 تومن باشه
والا من که زبونم بند اومد عقب عقب از مغازه اومدم بیرون

ضمنا یه صافی بنزین اصلی گرفتم 25،000 تومن(از چینی های 5،000 تومنی داشت تا 13،000 تومن)
خلاصه یه لحظه فکر کردم دارم برا لامبورگینی گالاردو جنس می خرم

از سایت NGK رفتم شماره فنی شمع ایریدیوم ریو رو در آوردم
فقط یکجا گیر آوردم 4 تا 80،000 تومن
حداکثر کارکردش رو هم زده50000 مایل
اونم فعلا بیخیال شدم.
راننده عزیز مه شکن های عقب جهت استفاده در مه طراحی شده،درشرایط معمول خاموش نمایید
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,038 1,126,067 2020-08-23، 07:50 PM
آخرین ارسال: lucid
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,812,974 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,951,889 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 39,761 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 814,454 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,136,236 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 73,742 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 171,235 2019-10-19، 12:23 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,504,868 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 16,872 2019-08-11، 06:53 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 77 مهمان