سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
اقا من ریو دیدم اینه هاشو برقی کرده بود

پس قطعا باید برای تیبا هم بشه همچین کاری کرد

کسی اینجا اینکارو نکرده؟.از هزینش خبر ندارید؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID آرشام mehrdad1355

آمپر بنزین من هم حدود 20 دقیقه طول میکشه که بیاد بالا
اما من همیشه کلک میزنم !!!
من بنزین میزنم از پمپ میام بیرون . یه گوشه پارک میکنم . سوییچ رو کامل میبندم و دوباره باز میکنم !
آمپر مثل فشنگ میپره بالا !
--------------------------------------------------------------
آقا شاپور مرسی از راهنمایی تون ...من اینکار را کردم و کاملا جواب گرفتم و آمپر بنزین سریع بالا آمد.... فقط کسی میتونه بگه دلیل علمی این چی هست وچرا باید سوییچ را یک بار باز و بسته کنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر شده توسط : PH3N0M TIBA-NAVID آرشام mehrdad1355
مهدی عزیز به نظرم فقط علتش میتونه وجود یه نقص توی سیستم سنسور نمایشش باشه و
حدس میزنم ممکنه زمانی پیش بیاد که بدون باز و بست سویچ خودش سریع بیاد بالا
و همین طور ممکنه یه زمان پیش بیاد که با باز و بست سویچ در بار اول جواب نده و لازم باشه یبار دیگه بار و بست کنین...
این فقط به نظرم یه نقص تو سیستم الکتریکیشه و با قطع و وصل برق از مدار و مجدد اعمالش به مدار و سنسور نمایشش مشکلش حل میشه ولی این مورد میتونه همیشه به این صورت نمونه و ممکنه یه زمان دیگه اصلا 100 بارم باز و بست کنین سویچ رو کار نکنه ....
توصیه:
الان ماشینتون گارانتی داره ... مگه اجبار دارین با این موارد بسازین و با کار مقطعی فقط کار و خرابیشو به تعویق بندازین؟
خدای نکرده پس فردا گارانتیتون که تموم شد اون وقت اینم جواب میکنه ...همون روز اول مجبور میشین برا همین قطعه که ازش کار کشیدین مراجعه کنین و از جیب خودتون تهیش کنین ...
والا من که این موردو حتی یه بارم ندیدم که آمپر سریع نیاد بالا...پس نشون میده سیستم نمایش شما یه چیزیش هست که این جوری حل میشه مشکلش ...
همینو دقیق براشون توضیح بدین و بخواین رفعش کنن ... درسته گیجن اما در حال حاضر چاره ای نیست که به همین ها مراجعه کنید.... احتمالا با سعی و خطا یا به سنسور داخل باک شک میکنن یا به خود سنسور عقربه نمایشگر و مدارش ... یکیو عوض میکنن اگه مشکلتون حل شد که مشخص شده ...وگرنه میزنن اون یکیو تعویض میکنن...
تعویض کار بودن شاخ و دم که نداره ...روش کارشون اینه کلا ...
پس کارتونو عقب نندازین ...مراجعه کنین و بخواین رفعش کنن براتون...
موفق باشید
-------------------------------------------
در مورد آیینه های برقی در شدنش که شکی نیست که میشه ...اتفاقا تو مدل EX خود کمپانی برقی میکنه ایینه ها رو ....
تو پرایدم تازه میشه برقی کرد و میکنن
باید جفت آیینه ها عوض بشه و آیینه ی مناسب برقی جایگزینش بشه .
حالا در مورد هزینش دقیق من در جریان نیستم... اما مهم اینه آیینه ای باشه که مثل همین آیینه های تیبا میدان دید وسیعی داشته باشه.....چون آیینه های تیبا ازین نظر وضعیت خیلی خوبی دارن ...اما ممکنه آیینه برقی که از بیرون تهییه میشه این وضعیتو نداشته باشه ....
ضمنا این یه سایت یه تولید کننده آیینه برقی هست...: لینک سایت مذکور
اما همون طور که میبینین آیینه های برقی همون خودروهایی که هست هم تفاوت دارن از نظر ظاهری با آیینه اصلیشون و یه جوری حتی ممکنه از نظر ظاهری هم نمای خوبی نداشته باشن...
حالا بحث میدان دید خود آیینه باز مطلب جداییه.
راستی بگم در مورد آیینه های برقی جناحین خودرو حتی آیینه های با گرمکن هم هستند و آیینه هایی هستند که این قابلیتو هم دارند.اما همون طور که گفتم اون 2 مساله بالا مهمه .... یک ظاهرش که ظاهر ماشین رو خراب نکنه ...2 میدان دید آیینه .
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : آرشام مریم
دوستان بالاخره پدرم رو مجبور کردم بشینه پشت تیبا جون ...پدرم خیلی از ماشین خوشش اومد بخصوص از صندلیهای قابل تنظیمش ولی متاسفانه از فرمونش خوشش نیومد میگه فرموش سفته و اصلا شباهتی به هیدرولیک نداره ولی میگه اگه آببندی بشه شاید نرمتر بشه ...البته راست هم میگه چون توی حرکت فرمون ماشین بی شباهت به فرمون غیر هیدرولیک نیست(سفت سفت) Sad البته موقع پیچیدن خوبه ولی تو حرکت اون نرمی رو توی دست نداره و سفته Sad
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID آرشام مریم PH3N0M mehrdad1355
جالبه ها ... من یادمه اتفاقا روزی که ماشین رو گرفتم و نشستم پشتش و اون مدت 1 2 ماه که تیبا رو همراه ماشین قبلم داشتم اتفاقا نرم تر بودن فرمون تیبا خیلی برام جالب و خوشایند بود ..
اصلا حتی فکرشم نمیکردم فرمون 2 ماشین هیدرولیک تفاوتشون حس بشه اون قدر اما به صورت محسوس فرمون تیبا نرم تر بود...
باید بگم آب بندی در فرمون تاثیری نداره و فرمون از روز اول همون نرمی ایده آله خودشو اگه قرار باشه داشته باشه داره
اینکه میگم شاید پمپش مورد داره برا این میگم که من ماشین قبلیم بعد 2 سال گمونم فرمونش یه کم سفت شده بود...بردم نمایندگی...پمپش رو باز کرد و یه سرویس کرد... شد مثل روز اولش و نرم نرم.... نرمی فرمون اون تا همین آخرم که داشتم خیلی زیاد و مطلوب بود اما حالا در مقایسه با فرمون تیبا فرمون تیبا رو نرم تر و خوش فرمون تر دیدم که همون روز اول هم کامل برام محسوس بود و این مساله از همون مشاهدات اولیه ام بود
در کل امیدوارم این مساله که شما دوست عزیز هم دچارش هستین انشاالله بر طرف بشه و از رانندگی بیشتر لذت ببرید

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
فکر نکنم نیازی به تعویض اینه باشه

چون اون ریوئه هم که برقیش کرد اینه ها رو عوض نکرده بود

فقط یه دل و روده ای عکس گذاشته بود که نصب کرده

چجوریاس؟؟گرمکن اینه هم گذاشته بود
راستی تیبا به رانندگی اسپرت هم خیلی خوب جواب داده ها(فقط مشکلش کحم بودن اپشن های قابل نصبشه)
باز حالا برو 206 تیپ 2 بخر....

تو یه سایتی ال سی دی تیپ بی هم براش پیدا کردم که همون کارای ال سی دی 206 رو میکنه پیغامم دادم ولی فعلا جواب ندادن
پاسخ
تشکر شده توسط : آرشام mehrdad1355
سلام دوستان،من نمیدونم مشکله منه که عادت به کلاچ بالا کردم یا ماشینم که کلاچش همون پایین ول میکنه!!
چندباره که تو دنده یک خاموش میکنم که خیلی ضایع است،والا پژو اینجوری نیست،میترسم بدم واسه رگلاژ بدترش کنند!!!
کسی به مشکل من برخورده؟
پاسخ
تشکر شده توسط : مریم آرشام mehrdad1355
(2011-12-16، 02:12 PM)Artce نوشته است: سلام دوستان،من نمیدونم مشکله منه که عادت به کلاچ بالا کردم یا ماشینم که کلاچش همون پایین ول میکنه!!
چندباره که تو دنده یک خاموش میکنم که خیلی ضایع است،والا پژو اینجوری نیست،میترسم بدم واسه رگلاژ بدترش کنند!!!
کسی به مشکل من برخورده؟

دوست خوبم معمولا دیسک صفحه نرمال و سالم و تعمیر نشده و باز نشده و دست کاری نشده کلاج ماشین در قسمت وسط پدال عمل آزاد شدن و درگیر شدن اتفاق میفته و وقتی دیسک و صفحه سالمه این عمل موقعی که کلاج در قسمت وسط هست اتفاق میفته
اما وقتی مثلا تعمیر بشه و یه مقداری عمر دیسک و صفحه کاهش پیدا کنه و اصطلاحا صاف تر بشه شما خوب نمیتونی دنده عوض کنی...مراجعه میکنی تعمیرگاه
برات صفحه رو تنظیم میکنن و اگه دقت کنین اون زمان پدال کلاج اصطلاحا بالا تر از قبل آزاد میشه
یعنی ممکنه وقتی خیلی صفحه کلاج مشکل داشته برا اینکه بازم ازون کلاج کار بکشین براتون جوری تنظیمش میکنن که پدال میاد بالاتر و باز مدتی براتون کار میکنه
بعدش که بازم خراب شد دیگه باید صفحه کلاج عوض بشه
حالا مساله ی شما .... احتمالا اینه که این تنظیم درستی نداره و بالاتر از وسط آزاد میکنه که نشونه ی رگلاژ نبودنشه ...صفحه کلاجتون سالمه پس باید همون وسط عملکردش انجام بشه
چاره ای ندارید جز مراجعه و تنظیم و رگلاژ کردنش ...
دیگه اینقدرا هم گیج نیستن که رگلاژ نتونن بکنن ...
مشکلتون حل میشه
البته اگه بالاتر از وسط باشه آزاد شدنش نیاز به تنظیم داره وگرنه که اون سر جای درستشه و احتمالا شما عادت ممکنه ندارین...
اما حدس میزنم درست رگلاژ نباشه براتون
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : Artce mehrdad1355 آرشام
سلام دوستان
راستش من زیاد نمیرسم به فروم سر بزنم برای همین بعد چند وقت که میام با کلی صفحه مواجه میشم که البته خوشحال کنندست.
من به توصیه آقا نوید رفتم روغن موتورمو عوض کردم و بهران سوپر پیشتاز ریختم,شکر خدا نرم تر کار میکنه و صداشم یه کمی کمتر شده,در مورد فرمون من با آقا نوید موافقم فرمونش نرمه,حد اقل از 405 نرمتره,آخه همین امروز پشت 405 نشسته بودم,تازه کلاچشم نرم تر از 405 بود!!!!
من فعلا از تیبام راضیم و مشکل خاصی باهاش ندارم خدا روشکرانه
فقط دوست دارم صدای موتور ماشینم کمتر بشه واینکه آیا دیگران هم مثل ماشین من زیر پاشون احساس لرزش میکنن؟البته خفیفه ها, مثلا برای جاده اصلا خوب نیست
با تشکر از دوستان خصوصا آقا نوید که بچه های این فروم رو خیلی راهنمایی میکنن.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID آرشام PH3N0M mehrdad1355
سلام
این صدای زیاد در سرعت بالای 110-120 رو منم حس می کنم دوستان راه حلی براش ندارن ؟
کسی داخل ماشین رو عایق بندی کرده ؟ به نطر دوستان فرقی می کنه یا نه ؟
و اینکه موتور تیبا کلا صداش زیاده ؟ این صدا غیر عادی نیست ؟
با تشکر از همه دوستان
پاسخ
تشکر شده توسط : آرشام TIBA-NAVID arf mehrdad1355

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,310 641,422 2019-07-13، 08:08 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,098 2,130,538 2019-07-12، 10:50 PM
آخرین ارسال: Masoudalinasab
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 889,245 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,404 2019-05-27، 10:09 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,196,955 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 548,172 2019-05-14، 06:59 AM
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 191 136,839 2019-05-07، 01:33 AM
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 17 12,728 2019-04-20، 11:59 AM
آخرین ارسال: payamkhodad
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 47,336 2019-04-07، 03:38 AM
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 111 90,914 2019-02-16، 08:10 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: Mohamadrezafattah، 41 مهمان