سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
محموله گیبرکس جدید تیبا طی چند روز آینده برای برنامه تولید (یک روز خط) به سایپا کاشان فرستاده میشه و طبق برنامه (یک روز خط) تولید یک روز خاص گیبرکس های جدید هست
محموله از مگا موتور ارسال میشه قبل از اخر هفته وارد شرکت میشه
هنوز نتونستم هیچ اصلاعات جدیدی ازش بدست بیارم دوستانم در اداره تامین قطعات قول دادنند که اطلاعات جدید بهم بدندد
تند تند نوشتم و متاسفانه یک تاپیک جدید درست کردم یکی از مدیران زحمت بکشند پاک کنند تاپیک رو
پاسخ
[quote='saipa-kashan' pid='2476' dateline='1323548510']
محموله گیبرکس جدید تیبا طی چند روز آینده برای برنامه تولید (یک روز خط) به سایپا کاشان فرستاده میشه و طبق برنامه (یک روز خط) تولید یک روز خاص گیبرکس های جدید هست
هنوز نتونستم هیچ اصلاعات جدیدی ازش بدست بیارم دوستانم در اداره تامین قطعات قول دادنند که اطلاعات جدید بهم بدندد
تند تند نوشتم و متاسفانه یک تاپیک جدید درست کردم یکی از مدیران زحمت بکشند پاک کنند تاپیک رو
باسلام جناب بندری .خیلی دلتنگ شما بودیم امیدواریم ماراتنها نگذاریدمابه اطلاعات مفید شما خیلی احتیاج داریم اما ای که می گی یعنی چه.....Big Grin
پاسخ
تشکر شده توسط : s-k TIBA-NAVID
سلام من هر وقت میخوام بنزین بزنم بنزین از باک می ریزه بیرون .طبق گفته ی دوستان دسته را هم نصفه فشار دادم اما بازهم مشکل داشت .کارگر پمپ بنزین گفت تیبا دهنه ی باکش تنگه ولی ممکنه از خروجی هوای باک هم باشه .نظر شما چیه؟لطفاً راهنمایی کنید با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام خوبی آقا برای مدل 90 و 89 بری تعویض گیربکس جدیدی که میگی زدن فراخوان میدن؟مرسی
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2011-12-10، 11:59 PM)amir_7709 نوشته است: سلام خوبی آقا برای مدل 90 و 89 بری تعویض گیربکس جدیدی که میگی زدن فراخوان میدن؟مرسی

دقیقا منتظر چنین سوالی بودم
تمامی فراخوان ها توسط سایپا یدک انجام میشه و بنده هیچ اطلاعی ندارم
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID PH3N0M
(2011-12-10، 10:36 PM)FIRE.BOY نوشته است:
(2011-12-10، 08:58 PM)TIBA-NAVID نوشته است: دوست خوبمون FIRE.BOY عزیز مجدد به شما خیر مقدم دوباره میگم ...
خودروی جدیدتونم پیشاپیش تبریک میگم ...
انشالا چرخش به سلامتی بچرخه براتون....
در مورد پلاک ، کارت سوخت ، بیمه ، سند و ... چون اینجا ایرانه همه چیز ممکنه ...
یکی مثل من پلاک و این موارد ماشین قبل ماشین اومده بود و روز تحویل ماشین پلاکو از خونه بردم با خودم که بزنمش به ماشین سر راه !
یکی مثل بعضی دوستان مثلا خانم مریم کلی زمان گذشت براشون و پلاکو بهشون ندادن و تازه جریمه اشتباه تایپی خودشون رو هم از مشتری گرفتن !!!
در کل نمیشه دقیق گفت پلاک کی میرسه .کارت سوخت کی میرسه .ماشین کی میرسه ...کاملا به اوضاع کواکب و نجوم بستگی داره !!!!
در کل امیدوارم خودروی خوب و سالمی نصیبتون بشه
مجدد خوش آمد مجدد میگم بهتون
راستی فقط توجه کنین اچارچرخی که بهتون میدن مال خود ماشین باشه .... چون در مورد دوستمون دیده شده یبار آچار ماشین دیگه رو دادن ! درب ها هم پلمپ نداره به سبک بعضی خودروهای دیگه که یه برچسب الکی میزنن بهشون ...
کاش درب باک بنزین هم توش رکت یه پلمپ میشد .... اونم خالی از لطف نبود ....چون دوستان کلا خسته میشن ماشین رو میارن ...گذر افراد مختلفم به ماشین میفته ظاهرا ... آخر سر همینجوری الکی الکی ماشین بی بنزین تحویل راننده میشه !!! همینطور کاملا اتفاقی !!!
سلامت باشید

قربانت نوید جان مرسی عزیز: راستی نوید جان ارتقاء رتبه هم بهت تبریک میگم... Wink اولش یه لحظه منو برق گرفت Big Grin Big Grin
غیر از جواب گرفتن سوال هام حقیقتش دلم واست تنگ شده بود داداش... Heart
امروز عصر زنگ زدم نمایندگی گفت فردا پلاکت میاد...ولی ماشین باز باید دو سه روز دیگه صبر کنم...
رنگ نقره ای سفارش دادم نظرت چیه نوید جان؟؟ حقیقتش دنبال یه رنگ سنگین هستم...
فقط یه موضوع جالب:
برای ثبت نام گفتند فقط یه راهه... 6/940/000 تومن برای پیش پرداخت دادم و 4 تا چک هر چک به فاصله شش ماه و هر کدوم با مبلغ 1/560/000 تومن !!! یعنی جمعا 13/180/000 هزار تومن درمیاد !!!!!!! Huh
از اونی که فکر میکردم خیلی بالاتر دراومده....
نظر شما چیه؟؟؟؟

سلام مجدد به شما دوست خوبم
ببین به نظر من این روش رو اصلا انتخاب نکن....
یعنی من بخوام بهت پیشنهاد کنم میگم برو ثبت نام کن برا اسفند
همماشینت احتمالا 91 در میاد
هم الکی 13200 پول بی زبون نمیدی دستشون اونم این همه بیشتر !!!! به خاطر 4 تا وام الکی ...
البته اگه امکان آماده کردن بقیه پولشو داری این کارو بکن ....
دیگه چرا 13200 پول بدی ...چیزی که همون اولش تو ذوقت میخوره که 1 میلیون از اوج قیمت بازار بیشتر پرداختی ....
این ازین نظر ...
دوما من خودم اول نقره ای ثبت نام کرده بودم ...رنگ سلیقه ایه و ممکنه شما بپسندی و دیگری نپسنده
اما به نظرم رنگ های تیره روی تیبا بیشتر خودشونو نشون میده از روشن ... مخصوصا تو عقب خودرو بعضی رنگ ها به صورت مشخص همین نقره ای یه جورایی کوچک تر از چیزی که هست نشون میده ماشین رو و بعضی رنگ ها نه و بزرگ تر نشون میدن ...
خود مشکی هم خوبه البته اگر آدم نگهداری مشکی باشی و بعدا عذابت نده !
در کل من از نگهداری و زیبایی نوک مدادی تیبا خیلی راضیم ...در کل ازون رنگای بی آزاره که اصلا خاک رو نشون نمیده به اون صورت ... اما رنگ هایی مثل مشکی و آبی این مورد رو بیشتر در موردشون دارن...در کل مشکی و نوک مدادی رو به نظر شخصیم قشنگ ترین ها میدونم.
موفق باشی در هر صورت.مبارک باشه...فقط رو حرفم در مورد شیوه خریدت فکر کن ....
درسته شرایطی در اختیارت میذارن ...اما آیا اون شرایط 1 تومن میارزه !
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Amin.HVS
(2011-12-11، 12:13 AM)saipa-kashan نوشته است:
(2011-12-10، 11:59 PM)amir_7709 نوشته است: سلام خوبی آقا برای مدل 90 و 89 بری تعویض گیربکس جدیدی که میگی زدن فراخوان میدن؟مرسی

دقیقا منتظر چنین سوالی بودم
تمامی فراخوان ها توسط سایپا یدک انجام میشه و بنده هیچ اطلاعی ندارم

جناب بندری ارادت

خوشحالم که باز شمارو اینجا میبینم

خبر خوبی هست که محموله جدید در راه هست .امیدوارم که این گیربکس مشکل نداشته باشه

در زمان نصب گیربکس جدید اگر امکان بود ماشین رو تو کارخونه یه محک مخنصر بزنین یا دوستانی که زحمت حرکت ماشین از پارکینگ تا تریلی رو دارند یک سوال بفرمایید
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID AMITA-TIBA
(2011-12-10، 11:51 PM)saipa-kashan نوشته است: محموله گیبرکس جدید تیبا طی چند روز آینده برای برنامه تولید (یک روز خط) به سایپا کاشان فرستاده میشه و طبق برنامه (یک روز خط) تولید یک روز خاص گیبرکس های جدید هست

بینهایت از صحبت شما آقای بندری عزیز متشکر و ممنون
این مساله میتونه قابل توجه خیلی دوستان زیادی باشه....
فقط اگر ممکنه براتون این مساله که انجام شد و اومد چند مساله رو از نظر ظاهری اگه زحمتشو بکشین ممنونمیشیم...
اینکه اصلا قبل از نصب ظاهر پوسته ی گریبوکس تغییر داشته یا خیر؟
تفاوتش با گریبوکس جاری در چه حدی برداشت میشده؟
و همین طور بعد از نصب هم اگر نظر سایر دوستان رو در موردش جویا بشین خیلی عالی خواهد بود ....
البته این مورد رو در تست کامل در مسافت طولانی و آزاد میشه نتیجه گرفت...
ای کاش یه گریبوکس رو روی ماشین های تستتون بذارن و بعد بشه آمارش رو در آورد در جاده و ...
به هر حال ممنون میشیم
هرچند بعید میدونم به فرض هم که بخوان فراخوانی بدند در مورد خودروهای قدیم این مساله به قبل از پایان 90 اصلا بکشه ....
احتمالا یه درصد بخوان فراخوانی بدند مساله به سال 91 شیفت پیدا میکنه ....
در کل مهم اینه که اون گریبوکس عملکرد بهتری داشته باشه و موفق عمل کنه
اگر موفق عمل کنه هزار و یه راه و نیمه راه برای تعویض گریبوکس هست حتی در شرایطی که فراخوان ندند !
اما اگر عملکرد درستی نداشته باشه و هنوز تست و مقایسه درستی نشده باشه و سعی و خطایی باشه شاید از چاله افتادن درون چاه باشه !!!
در کل منتظرم ببینم از چه تاریخی این گریبوکس روی جدیدها سواار خواهد شد و اگه بشه از نزدیک تفاوت های ظاهریش و کاریش رو ببینم ....
اون وقت اگه تفاوت مثبت داشت میشه روی این موارد فکر کرد ...
بازم ممنون از این خبر مسرت بخشتون آقای بندری عزیز
امیر جان بذار این گریبوکس برسه به کمپانی و نصب بشه و جوابش هم مشخص بشه ...
اون وقت اگه جواب داد و از همه نظر اوکی بود ، یا فراخوان خواهند داد (گزینه ی بعید به راحتی... مگر اینکه فقط یه تغییر معمولی داده باشن توی گریبوکس ها که اون ها رو بتونن آماده و دوباره روانه بازار کنن ) یا فراخوان نخواهند داد که اون وقت میشه یه جورایی مجبورشون کرد ...
این حرف ها منوط به اینه که جواب اون گریبوکس مشخص بشه .... تفاوتاش مشخص بشه ...
ازین ها بر میاد سعی و خطا بخوان بکنن و ...
در کل روی گارانتی 2 ساله ی خودرو اگه فکر کنین میشه بعد ازینکه جواب مثبت و درستی داد این مساله رو بی دردسر انجام داد ....
موفق باشی عزیز

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
دوستان عزیز که گیربکس رو عوض کردند به هزینه شخصی انجام شده یا گارانتی
ممنون اگر راهنمایی کنند
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2011-12-11، 09:27 AM)TIBA_ALI نوشته است: دوستان عزیز که گیربکس رو عوض کردند به هزینه شخصی انجام شده یا گارانتی
ممنون اگر راهنمایی کنند

علی جان اون تعداد انگشت شمار که تعویض کردند با هزینه ی گارانتی انجام دادند ...
برا همین خاطره که میگم اگه تغییر مثبت و درستی در گریبوکس جدید اعمال شده باشه ...
چه بخوان چه نخوان و چه فراخوان بدند یا ندند میشه مجبورشون کرد به تعویض...
مهم اینه فعلا اصلا جواب گریبوکس جدید اصلا مشخص نیست اولا
دوما هنوز این گریبوکس به شرکت سامیار هم نرسیده و هنوز کارخونه مبدا هم اونو نه رویت کردن و نه نصب کردن پس کاملا هنوز نمیشه روش حرف زد پس نتیجه اینکه به شرط اینکه همین امروزم برفرض وارد سایپا کاشان بشه بازم طول میکشه تا نمایندگی ها این گریبوکس رو عرضه کنند و آمادگی تعویض داشته باشند.....چون هنوز موجود ندارن به این زودیا...
اما اگه مورد مذکور امتحانشو پس بده و جواب بده کاملا میتونه گزینه ی خوبی باشه ...
حالا اون وقت که جواب داد 2 کار پیش روی سایپا خواهد بود....
یا فراخوان میده (2 حالت داره که یا تفاوت گریبوکس فقط به تغییرات ختم میشه که در این صورت احتمال فراخوان زیاده چون گریبوکس های باز شده هم اون تغییرات رو درش میدن و باز روی ماشین ها نصب میشن !
مورد دوم اینه که تغییرات به اصلاحات ختم نمیشه و حرف از گریبوکس جدیدی مطرح هست ...
در اون صورت نیاز به عزم و همت بزرگی داره سایپا که انبوه تیباهای تولید شده رو با فراخوان گریبوکسشو تعویض کنه و شاید اون قدر اذیت بخواد بکنه که گارانتی هر خودرو تمام بشه !!!
در کل یکی 2 نفر که من در جریانش هستم هزینه گریبوکسو بابت تعویض نگرفتند
منتها اینجور که میدونم یه سقفی در این موارد حساس برای هر خودرو هست
مثلا یه خودرو نمیتونه در موقع گارانتی چند بار موارد اساسی مثل گریبوکس رو تعویض کنه ...
سقف داره ...
در کل منتظریم این مورد ارائه بشه و بعد در موردش صحبت کنیم...
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : AMITA-TIBA PH3N0M

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,536,257 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,646,709 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 37,625 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 746,402 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,033,264 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 66,380 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 157,311 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 1,022,876 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,380,311 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 15,263 2019-08-11، 06:53 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 27 مهمان