سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
سلام به همه دوستان،‌بايد بگم دست مريزاد با اين تالار گفتگو من كه خيلي خوشم اومد
من حدود يك هفته است كه تيبا خريدم و در واقع تيبا سوار شدم و از دوستاني كه تيبا دارن خواهش مي كنم اگر ممكنه به سوالاتم جواب بدن.
1-توي پيام هاي قبلي خوندم كه واسه پر نور كردن كيلومتر شمار يه سري صفر هست كه بايد تعداد اونا رو بزاري بالاتر تا روشنايي بيشتر بشه و دوستان فرموده بودن كه واسه تيباهاي ساخت 89 پيش فرض پرنوره و لازم به دستكاري نيست من تيبام واسه شهريور 90 ولي اون صفرها رو نداره و جاش كلمه ODOداره ميشه بفرمائيد چرا؟
2- آيا تيبا بيمه بدنه داره ؟
3-چرا واسه بعضي ها آينه بغل ها رنگ بدنه است ولي واسه من مشكي ايه يعني اونا آينه شون برقيه ؟
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد.

پاسخ
تشکر شده توسط : مریم آرشام mk8mk
(2011-12-07، 02:05 PM)تيبا سوار نوشته است: سلام به همه دوستان،‌بايد بگم دست مريزاد با اين تالار گفتگو من كه خيلي خوشم اومد
من حدود يك هفته است كه تيبا خريدم و در واقع تيبا سوار شدم و از دوستاني كه تيبا دارن خواهش مي كنم اگر ممكنه به سوالاتم جواب بدن.
1-توي پيام هاي قبلي خوندم كه واسه پر نور كردن كيلومتر شمار يه سري صفر هست كه بايد تعداد اونا رو بزاري بالاتر تا روشنايي بيشتر بشه و دوستان فرموده بودن كه واسه تيباهاي ساخت 89 پيش فرض پرنوره و لازم به دستكاري نيست من تيبام واسه شهريور 90 ولي اون صفرها رو نداره و جاش كلمه ODOداره ميشه بفرمائيد چرا؟
2- آيا تيبا بيمه بدنه داره ؟
3-چرا واسه بعضي ها آينه بغل ها رنگ بدنه است ولي واسه من مشكي ايه يعني اونا آينه شون برقيه ؟
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد.
سلام خوش اومدين به جمع تيباسوارها!
اگه صفحه كيلومتر شما دورش سفيده اين قابليت رو نداره اما اگه از همين صفحه كيلومترهاييه كه مشكيه بايد كليد كنار كيلومتر شمارو سه بار فشار بدي تا از حالت odo برسه به علامت0 بعد چند ثانيه دستتو فشار بدي تا فعال بشه بعدش با هربار فشار دادن يه 0 اضافه ميشه و پررنگ تر ميشه صفحه
درمورد بيمه بدنه هم پشت كارت نارنجي تيبارو نگاه بكن اگه تاريخ بيمه بدنه رو زده باشه داره مال من كه 6ستارس داره
درمورد رنگ آينه هم بگم تمامي توليدي ها رنگ مشكي هستن فقط يه سري عكس اون اوايل از تيبا توي سايت ها بود كه رنگ بدنه بودن اما در هر صورت برقي نيستن
موفق باشين
پاسخ
تشکر شده توسط : tiba مریم PH3N0M mehrdad1355 آرشام moje tiba
(2011-12-06، 10:58 PM)arsham59 نوشته است: دوستان ميدونين طراحي آيروديناميك تيبا باعث پايداري بيشتر اين خودرو توسرعتهاي بالاست!
حتي هنگام وزش باد شديد تيبا تو سرعت بالا ميتونه خيلي راحت از پس ال 90 بربياد
مثلا قسمت جلو وسمت راست وچپ كاپوت باعث ميشن باد بصورت منظم خيلي راحت ازبدنه ماشين عبور كنه وهمچنين مثل بال توان باعث ايستايي بيشتر خودرو به هنگام برخورد با وزش باد بشه

فرمایشات کاملا متین
ولی همون دو تا آینه بغل ( که طرح آینه بغل خاور و بنز 808 زدن ) کافیه که به طور کامل آیرودینامیکش رو بهم بزنه

(2011-12-06، 08:42 PM)arsham59 نوشته است: ماهم ورود شمارو تبريك ميگيم واميدواريم بتونيم دركنار شما وساير دوستان نظرات مثبت وسازنده اي رو به تمامي عزيزان تيبا دوست ارائه كنيم
البته تكنولوژي سرسيلندر ودركل حجيم كردن موتور پرايد براي تيبا در مركز تحقيقات موتور آخن آلمان طراحي شده اونم به سفارش مگا موتور درايران
اينكه تكنولوژي مال 1980 هست زياد مطمئن نيستم آلمان هم يه پا موتور سازه واسه خودش ديگه آمريكا هم يه جا پاش تو كاره بعيد ميدونم!!! چون موتور تيبا همون پرايده حجيم شده هست كه بعضي قسمتاش مال ريو وبعضي ديگه پرايديه البته نه همون پرايد بلكه بزرگتر وحجيم تر از اون
دينام تيبا هم نسبت به پرايد بزرگه

آقا من خونم به جوش اومده از دست این موتور تیبا Angry
یکی بیاد جواب منو بده منو قانع بکنه Smile

چرا؟
واقعا چرا موتور پژو 206 که 1368 سی سی حجمشه و 8 سوپاپ هم هست 74 اسب بخار قدرت تولید میکنه ، ولی تیبا با 1497 سی سی و همون 8 سوپاپ 78 -80 اسب ؟؟؟؟؟

آخه یعنی چی ؟
1368 => 74
1497=> 78

چه کسی میتونه این رو توجیه بکنه ؟

به خدا قسم اگر موتور 1323 سی سی پراید رو بدیم تراشکار و حجمش رو بالا ببریم ( همون حدود 1500 ) قدرت موتورش خیلی از این موتور تیبا میره بالاتر .
حرف من نیست هاااااا
از تیونر های پراید بپرسید
از کسایی که موتور B5 و B6 روی پراید میبندن بپرسید
من به طراحی آلمانی موتور شک دارم ! Cool
فک کنم پروژه درسی دانشجوهای مکانیک خودرو دانشگاه پیام نور واحد **** بوده !

اون از قدرتش
اون از مصرفش
اونم از محدودیت دور موتر که تا 5.5 بیشتر نمیره بالا !

واقعا دلیلش چیه ؟
کسی میتونه به من کمک کنه ؟
[تصویر:  13149668341.jpg]
پاسخ
(2011-12-07، 12:49 PM)alitiba نوشته است: سلام دوستان
يه مسئله اي چند روزه ذهنمو مشغول خودش كرده:
همونطور كه گفته بودم ما يه دستي توي توزيع روغن توي بازار داريم جديداً يه كاهش نسبي توي فروش روغن10w40 با ماركهاي مختلف داشتيم حتي كساني هم كه از ما به صورت جزئي خريد مي كردن و فقط واسه مصرف خودشون مي گرفتن ديگه روغن 10w40 نمي برن (كه البته ماشينهاشون ال 90 و 206 بود) امروز از يكيشون سوال كردم چرا 20w50 ؟ مگه نبايد 10w40 بريزي؟ گفت ديگه نمي ريزم چون درجه گرانرويش خيلي كمه و هميشه روغن شل هستش موتور و سوپاپ هارو داغون كرده!! اين چندمين مشتري ما بود كه قيد 10w40 رو زده و گفتن توي دراز مدت داره اثراتش معلوم ميشه!
ما كه مونديم تجربه و مشاهدات خودمونو باور كنيم يا دستورالعمل شركت سازنده رو!!
البته يه مسئله اي كه نبايد از نظر دور داشت شرايط آب و هواييه كه اينجا جزء مناطق گرم كشوره!

سلام به همگی دوستان و عرض خسته نباشید
وقت همگی بخیر
علی جان در باره صحبت شما بگم که این حرف که میگن درجه گرانرویش پایینه
منظورشون به صورت دقیق اینه که چون روغن 10w40 در حالت 10 خیلی روان هست به نسبت روغن 20w50 در حالت پایه خود ش یعنی 20
یعنی در یه دمای یکسان 20w50 دو برابر غلظت داره ...
اما حرفشون سر این غلظت نیست اگه درست بخوایم بگیم
صحبت سر اینه وقتی غلظت یه روغنی در حالت پایه هرچه کمتر باشه برای رسیدنش به سطح ماکزیممش در اثر گرما (یعنی در روغن 10w40 رسیدن اون غلظت ماکزیمم در حالت 40 )
مقدار بیشتری پلیمر باید بهش اضافه بشه و این پلیمر بعضا میگن ممکنه مطلوب نباشه و مضر باشه ...
البته نکته ی مهم تر اینه که وقتی یه خودرو از نظر سیستمی و طراحی و عملکرد طراحیش متفاوت باشه و نیاز به روغن سبک تری داشته باشه و به جای اون روغن بیای روغن غلیظ تر بریزی توش(مخصوصا در فصل سرما)
اثراتی به جا میذاره که به هیچ وجه جبران پذیر نیست ...
درست تنظیم نبودن و سر و صدا افتادن موتور که بعضی ریودارها و تیبادارها بعضا ازش صحبت میکنن شاید کوچک ترین هاشون باشه
اگه بنا به ضرر باشه روغن 20w50 برای ریو و تیبا با طراحی موتورشون از سم میتونه بدتر باشه و ...
مضاف بر این اگر این موضوع رو هم در نظر بگیریم که:
حرف اصلی اون افراد از نظر علمی اضافه شدن بیشتر درصد پلیمر به روغن های 10w40 هست و این رو مشکل میدونن....
سوالی که من الان میگم اینه ....
دیگه از نظر پارامترهای کیفیتی بهتر از روغن بهران رانا تو ایران میشه گفت نداریم
این روغن ویسکوزیته 5w50 داره ...نه تنها در حالت سرما باز نصف 10w40 غلظت داره
بلکه در سرد ترین محل میتونه تا 50 خودش رو تغییر وضعیت بده ....
و اگه به حرف و استدلال اون افراد باشه به دلیل این افزایش فاصله دو مقدار و همین طور پایین اومدن شدیدتر غلظت اولیه روغن طبق حرف اون افراد باید این روغن بدترین روغن از نظر کیفی باشه در حالی که همه ی پارامتر ها و مشخصات به بهترین کیفیت این روغن گواهی میده ...
مهم نوع روغن و کیفیت اون هست
ویسکوزیته ایندکس یا همون شاخص ویسکوزیته که مبین سرعت تغییر گرانروی در مقابل تغییر دما هست ... هرچه ویسکوزیته ایندکس یه روغن بالاتر بود در مقابل حرارت کند تر تغییر وضعیت میده
هرچه ویسکوزیته ایندکس روغن پایین تر بود روغن تند تند با اندک تغییر دما فوری سرعت تغییرش بیشتره ...
در هرحال از توضیحتون ممنون
ولی زیاد به حرف اون جور موارد نمیشه اعتماد کرد...
چون بعضی هستند تحت تاثیر صحبت تعمیرکاری که ممکنه اطلاع نداشته باشه قرار میگیرن ...
خود من میدونستم برای پژو روغن چه ویسکوزیته ای مناسبه
تا اینو بردم برا تعویض طرف گفت چرا 10w40
داغون میکنه و چنین و چنانه ...
تا قضیه سوپاپ و مشابهتش ازین نظر رو با ریو مطرح کردم خودش بنده خدا گفت من اطلاع نداشتم ، اگه مشابه ریو هست حرفتون درسته ...ریو 20w50 مشکل داره براش ...
در کل ممنون از شما
موفق باشید
-------------------------------------------------
شاپور جان به نظر من به صرف اینکه حجم سیلندر یه خودرو فلانه ، نمیشه گفت حتما باید فلان قدرت رو داشته باشه ، فلان مصرف رو داشته باشه و ...
طراحی و سیستم موتور خیلی میتونه تاثیر گذار باشه و البته نمیشه گفت چون تو خودروی A حجم سیلندرت اینه ، قدرتت فلان قدر اسب بخاره پس نتیجه میگیریم تو طراحت ایران بوده یا نبوده ... روی این مساله نمیشه زیاد با اطلاعاتی که ما از بیرون از سیستم سایپا داریم و با سطح شفاف سازی اون ها ما در این موارد نتیجه گیری های درستی داشته باشیم...
مثال نقض هم زیاد هست برای این طرز فکر...
چند تا دم دستش رو مثال میزنم ...مثال در رد و تایید این مساله خیلی زیاد هست...ماشین هست که با 1600 ، 105 اسب قدرت داره مثل لوگان ... ماشین هست مثل مگان با 1600 ، 115 اسب قدرت داره که اینا چند مثال مثلا در تاییدش هستن ...
ماشینم داریم مثل قشقایی که با 2000 سی سی حجم سیلندر فقط 104 اسب قدرت داره ...
مثلا همین ریو با حجم سیلندر برابر قدرت بیشتری رو داره فراهم میکنه ...
اما ملاک سنجش یه خودرو فقط همین مورد نیست .
در ثانی تیبا مطمئنا اگه به دست با کفایت !!! داخل طراحی و این قضایاش میشد و حرف کمپانی آلمان فقط حرف بود به هیچ وجه از نظر سطح استانداردها مطمئنا نمیتونست این موارد رو پاس کنه ... مواردی که اصلا تو ایران نمیدونن دوستان کلا چی هستن ...
در کل نمیشه به صرف این مطلب گفت نه چون اینجور هست پس نتیجه اینه ...
راستی از نظر دور موتور هم حتی خیلی خودروهای کلاس A هستن که این محدودیت دور رو گذاشتند و خیلی ها هستند که محدودیتشون در سطح بالاتریه و اون خودروها بعضا در همین سطح دم دستی پایین ترم ممکنه دیده بشن و میشن ...
در مورد مصرف من که واقعا از مصرف تیبا خیلی راضی ام و همون چیزی بوده در خروجی که عملا سایپا گفته ...فقط مورد مسافرت و حرکت جاده رو تا به حال نتونستم تست کنم که اون موردم اگه مشابه مصرف تو شهرش صحت داشته باشه عالیه ...
در کل ممنونم شاپور عزیز از توضیحات مفیدت
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
یه پیشنهاد دارم اونم اینه که با توجه به حجیم شدن این تاپیک- بهتره موضوعات عمومی تو اینجا مطرح بشه و تاپیک های مثل لاستیک- درمورد روغن-لوازم الکتریکی-موتور و ... ایجاد بشه که دسته بندی بهتر باشه- تا نطر دوستان چی باشه
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID مریم آرشام PH3N0M mk8mk
با سلام به همه دوستان عزیزم

من جوان 23 سالم و دانشجو هستم ، می خوام برای نامزدم ماشین بخرم ، خودم 206 دارم ،

خانمم گیر داده که تیبا دوس داره و می خواد که براش تیبا بخرم ولی من هیچی دربارش نمی دونم.

می خواستم از دوستای گلم خواهش کنم که راهنمایییم کنن.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID آرشام PH3N0M AliMoh
با سلام
منم با نظر مهرداد موافقم
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 TIBA-NAVID آرشام
مهرداد عزیز سلام به شما
ممنون از پیشنهاد و صحبت خوبت
توهمین امروز فردا به امید خدا خیلی موارد مهم و اختصاصی تر رو که ممکنه خیلی افراد براشون مهم باشه رو از بین تاپیک به امید خدا جمع بندی میکنم و تو بخش های مدون تر و منظم تر به صورت زیرشاخه ی این تاپیک قرار خواهم داد...بینهایت از صحبت شما و دوستان خوب دیگمون در این باره ممنون
--------------------------
به دوست تازه واردمون هم خوش آمد میگم به نوبه خودم
بحث و صحبت زیاده ...من پیشنهاد میکنم به خاطر اینکه همه جانبه موارد ضعف و قوت رو با هم ببینین نگاهی به صفحات تاپیک بیندازین ...مطمئنا بیشتر و بهتر میتونه بهتون کمک کنه در رسیدن به جمع بندی ...
من به شخصه و به نظر خودم با قیمتش واقعا گزینه ای هست که واقعا گزینه ی مطلوب و ایده الیه...
البته وجود بعضی موارد بی دقتی و موارد مونتاژی و بعضی موارد وجود شانس در اون رو قبول دارم ... ولی از همه جهت که فکر میکنم با توجه به قیمتش خودروی واقعا قابلیه البته یه مقدار تو بعضی موارد جا برا پیشرفت داره که در تاپیک به صورت گسترده به همه موارد پرداخته شده و باید بگیم یکی از بروز ترین تاپیک های خودرویی رو داریم که این نتیجه زحمت های همه دوستان عزیز بوده و هست
انشالا شما هم هر تصمیم و هر انتخابی کردین ازش کمال رضایت رو داشته باشید
-----------------------
فرشید عزیز ممنون از نظر شما دوست گرامی و همین طور سایر دوستانی که این مورد رو قبلا مطرح کرده بودید.
همون طور که عرض کردم انشالا بعضی موارد که بیشتر ممکنه مورد نیاز باشه رو سعی میکنم در یه دسته بندی مناسب به عنوان زیرشاخه این تاپیک قرار بدم در جهت اینکه برای یه سری موارد معمول به زحمت نیفتید.
بازم ممنون

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
سلام به دوستان عزيز تيبا دوست
اگه يادتون باشه قبلا درمورد بيمه بدنه يه هفت خوان رستم رو بحث كردم كه واسه گرفتن هزينه بيمه بدنه ويا استفاده از بيمه بدنه مي بايستي كلي مكافات رومتحمل شد
تااينكه پس از پيگيري و به چالش كشوندن اين مسئله و به دعوا انداختن سايپا يدك و نمايندگي محترم
ظاهرا اصل قضيه اينطور بود!!!!!
كه براي استفاده از بيمه بدنه ابتدا بايد بريم نمايندگي خيلي راحت يه پيش فاكتور واسمون تهيه ميكنه
بعد معرفي ميشيم به بيمه ملت يا ايران وباقي قضايا كه اينجا ديگه دست سايپا تو هزينه ومسائل ديگه وجود نداره وميتونيم باخيال راحت به هربيمه ملت يا ايران مراجعه وهزينه تعمير رو نقدا دريافت كنيم

با تشكر آرشام
آقا نويد چند وقت پيش تو نمايندگي گيربكس ريو پوست پوسته شده رو واسه تعويض گذاشته بودن
تركهاي ريز ودرشت تو پوسته گيربكس زياد بود تقريبا تمام گيربكس رو ترك برداشته بود علت چي ميتونه باشه
نحوه تعويض دنده
يا گيرپاچ كردن دنده و دنده هرزگير امثال اينا
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID farshid_r21 مریم moje tiba
والا چی بگم آرشام جان ... در مورد اینکه چه عامل مهم و خطرناکیه که حتی تا حد ترک خوردن پوسته ی گریبوکس میتونه موثر باشه !!! ای کاش اطلاعات میگرفتی ازشون ...
در کل من آسیب های جدی چرخ دنده های گریبوکس و موارد متداول تر رو دیدم ...این چی بوده خیلی علامت سوال جالبیه ...
اما در موردش تحقیق میکنم که چه چیزی میتونه اینجور تاثیری بذاره...جوابی پیدا کردم حتما خواهم گفت
ممنون ازت آرشام عزیز

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : مریم آرشام

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,038 1,034,796 2020-08-23، 07:50 PM
آخرین ارسال: lucid
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,566,503 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,676,109 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 37,858 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 753,921 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,043,074 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 67,712 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 159,136 2019-10-19، 12:23 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,394,637 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 15,462 2019-08-11، 06:53 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 28 مهمان