سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
(2011-12-06، 10:11 PM)arsham59 نوشته است: به نظرم به غير از موتور وگيربكس ال90 دربقيه موارد تيبا نسبت به ال 90 از امكانات خوبي برخورداره و نيز زيبايي داخلي وخارجي تيبا بهتر از اونه
ولي دركل سليقه اي اين مسئله همونطور كه گفتين فقط موتورش ارزش داره پس انتخاب ال 90 با قيمت 15 تا 16 كمي بيشتر از ارزش واقعيشه
والا زمانیکه ما ال90 گرفتیم اصلا قیمتش اینجوری نبود خیلی بصرفه تر بود الان حدود 1 سالی هست که شرکتای خفن ایران خودرو و سایپا دارن اینجوری به مردم اجحاف میکننAngry و هر قیمتی که زورشون برسه به مردم تحمیل میکنند...ال90 چه مدله فولش E2+LP و چه مدله معمولیش E1+CP اصلا بالاتر از 14 تومن ارزش خریدن نداره هر چند الان یه ماشینی مثل 206 تیپ 2 قیمتش 15 میلیون شده Confused در کل تو کشور ما تک محصولی بودن و حق نداشتن انتخاب بین چند گزینه مردم رو مجبور به خریدن میکنهSad

[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID آرشام مریم AliMoh
تو دفتر چه که نوشته بین 800 تا 1500 واسه سرویس اولیه .رو چه حساب 5000 تا؟
پاسخ
تشکر شده توسط :
درب عقب رو خودتم ميتوني تنظيم كني كافيه قفل حلقه دار روشاسي رو كمي به طرف بيرون تنظيم كني اونوقت درخيلي راحت بسته ميشه واسه باز كردن قفل از آچار ستاره دار استفاده كن
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID مریم moje tiba
(2011-12-06، 10:18 PM)siva_007 نوشته است: تو دفتر چه که نوشته بین 800 تا 1500 واسه سرویس اولیه .رو چه حساب 5000 تا؟

دوست خوبم از مدل مرداد 90 یعنی دقیقا موقع تحویل ماشین بنده این بخشنامه صادر شد و اون چیزی که در دفترچه میبینین مربوط به دوران قدیم هست ...
تازه در دوران عهد قدیم روغن رایگان و موارد رایگانی برای سرویس اول لحاظ میکردند که همه این موارد در حال حاضر باید وجهشون رو بپردازید....
حذف سرویس 800 تیبا و انتقالش به 5000 رو میتونین از نمایندگی های سایپا هم جویا بشید...
------------------
در مورد قیمت لوگان هم بله همون طور که شما فرمودین این روند در قبل اینطور نبود و حتی زمانی لوگان با زیر 10 میلیون تحویل میشد (مربوط به عهد عتیق !) که متاسفانه چون اینجا ایرانه بعد از جا افتادن و استقبال مردم کم کم قیمت تا نزدیک 2 برابر هم بالا رفت ...
سناریویی که در مورد همین تیبای خودمون هم کلید خورده و با شیب خیلی آروم و ملایمی قیمت مرز قول داده شده ی 10 میلیون رو هم رد کرد و الان تیبای غیر فول آپشن حوالی 12 میلیون رو هم رد کرده است ....
کلا این سریال ها تکراری شده ...
باز زمانی خواهد رسید که همه بگن تیبا ماشین خوبیه ولی زمانی خوب بود که قیمتش 10 11 تومن بود ...نه الان که ..... !!!
تا ببینیم در ادامه داستان چه طور رقم خواهد خورد....
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : moje tiba مریم آرشام siva_007
علت اينكه 1500 تا شده 5000 اينه كه چون تعداد نمايندگي ها محدوده واسه اينكه از طرفي تعداد فروش بيشتر شده وازدحام تونمايندگي هاي محدود بيشتر نشه 5000 تا كردن واز طرفي براي كاهش هزينه ووقت
خلاصه توصيه ميكنم به دوستان وهمونطور هم كه آقا نويد گفتن قبل از سرويس اوليه خودتون حتما حتما يه آچاركشي و بازديد كلي از ماشينتون مثل ميزان روغن وواسكازينو وغيره داشته باشين
اتفاقه شايد وقتي طرف داشته پيچ ماشينو سفت ميكرده بهش اس ام اس ميفرستن وقتي اس ام اس رو ميخونه از شدت خنده پيچ رو برعكس ميچرخونه!!!!!!
پاسخ
تشکر شده توسط : مریم moje tiba siva_007
روعن رو الف 10w40 و واسکازین رو ادینول 75ٌw90 بریزم درسته؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID مریم
درسته SIVA خان عزيز ولي اگه واسكازين ادينول پيدا نكردي ESSO 75W80 ازنمايندگي ايرانخودرو ميتوني تهيه كني اين رو هم با نظر آقا نويد واسه گيربكس خودم ريختم
پاسخ
تشکر شده توسط : siva_007 مریم TIBA-NAVID
(2011-12-06، 10:39 PM)siva_007 نوشته است: روعن رو الف 10w40 و واسکازین رو ادینول 75ٌw90 بریزم درسته؟

بله همین طوره .... البته اگر خودرو رو تازه گرفتین فعلا اگر واسکازینو عوض نکردید هم نکردید ...
تا جرم و موارد آشغال و براده های مربوط به نو بودن گریبوکس گرفته و سپس تخلیه شود ...
من الان به امید خدا تو همین هفته واسکازین 75w90 ادینول رو که قبلا تصویر و مشخصاتش رو عرض کردم رو حتما استفاده میکنم و نتیجه و تغییراتش رو به صورت دقیق براتون خواهم گفت....
نقدا چیزی که الان حس میکنم اینه که در سرمای شدید اول صبح و اخر شب که راحت چند درجه زیر صفر هست تعویض دنده مقداری سفت تر هست و باعث میشه که در اول صبح و هنگام مراجعه به محل کار مقداری رو نرم و به منظور گرم شدن موتور و گریبوکس با احتیاط بیشتری حرکت کنم و تعویض دنده انجام بدم ...
مطمدنم این مورد به خاطر کیفیت واسکازین استفاده شده هست بی تردید ...
چیزی که در سرمای شدید نمیتونه عیار و کیفیت قبلیش رو نشون بده ....
2 حالت داره ....
یا ادینول که کیفیت مطلوبی داره رو جایگزین میکنم و روند مطلوب و این مساله به نحو محسوسی بهبود پیدا میکنه که مشخص میشه مشکل از کیفیت واسکازین خود ماشین بوده که اگر این بود بهتون خواهم گفت....
مورد دوم اینه که تغییر محسوسی نمیکنه و نشون میده مقداری این درجه 75w90 میشه گفت برای مناطق زیاد سرد میتونه سنگین باشه .... که بعد راه حلش رو خواهم گفت
به هر حال اگه چند روز دوستان منتظر باشن من خودم آب پاکی رو رو دستتون میریزم و خودم کامل تست میکنم این مساله رو ...
----------------
در مورد واسکازین دوستان فرمایش آرشام عزیز درسته اما بذارین من این مورد رو خودم تست کنم ....
اگر جواب مثبت بود و از هر نظر چه از گرما و چه در سرما کیفیت و امتحان خودشو به صورت قبولی پس داد اون وقت این مورد بی شک و تردید بهترین گزینه خواهد بود
چون هم در عمل خودشو در شرایط بد ثابت کرده ....هم در تئوری و پیشنهاد کمپانی همون چیزیه که شرکت پیشنهاد داده منتها با کیفیت بسیار بهتر ازون چیزی که کمپانی داره میریزه ...
اگه جوابش اوکی بود من اگه برای دوستی که در شهرستان بود و مشکل داشت و این حرفا تا جایی که بتونم با این نمایندگیش صحبت میکنم که برا ارسال برا اون افراد هم اگه خواستن اذیت نکنه و آدرس و شماره تماسش رو هم بهتون خواهم داد و اگر کاری از دست خودم هم بر اومد هرچند خودم با هزار زحمت برام فرستاد اما مطمئن باشین از هیچ موردی دریغ نخواهم کرد ...
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : آرشام siva_007 مریم
دوستان ميدونين طراحي آيروديناميك تيبا باعث پايداري بيشتر اين خودرو توسرعتهاي بالاست!
حتي هنگام وزش باد شديد تيبا تو سرعت بالا ميتونه خيلي راحت از پس ال 90 بربياد
مثلا قسمت جلو وسمت راست وچپ كاپوت باعث ميشن باد بصورت منظم خيلي راحت ازبدنه ماشين عبور كنه وهمچنين مثل بال توان باعث ايستايي بيشتر خودرو به هنگام برخورد با وزش باد بشه
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID AMITA-TIBA moje tiba مریم PH3N0M mk8mk
نوید جان
ما مشکل برودت هوا رو داریم الان که ساعت 11 شبه هوا 10 درجه زیر صفره تا صبح تا 15 درجه زیر صفر میرسه فکر می کنی این روغن بتونه جایگزین مناسبی باشه؟

من که الان هم پراید میرونم هم تیبا شبها ضد یخ با غلظت 50% تو رادیاتور پراید یخ میزنه حالا تو فکر کن روغن اگه یکم سفت باشه چه بلایی سر دنده ها میاد؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,038 1,034,816 2020-08-23، 07:50 PM
آخرین ارسال: lucid
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,566,553 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,676,160 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 37,858 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 753,930 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,043,085 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 67,713 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 159,141 2019-10-19، 12:23 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,394,653 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 15,462 2019-08-11، 06:53 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 24 مهمان