سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
(2011-12-06، 03:21 PM)alirezad نوشته است: موقعی که میلرزه امپر اب کجاس؟؟؟

موتور همه تیبا ها وقتی سردند اتاقو میلرزونه خب
سلام دوست خوبمSmile والا آمپر آب فقط همون خونه اول میاد بالا و وقتی که مثلا مدتی در جا کار میکنه مثل پشت چراغ خطر آمپر آب تا وسط هم میرسه و فن روشن میشه تا اینکه دوباره حرکت کنم وآمپر بیاد پایین ...والا بنظرم موقعی که سرده خیلی لرزش نداره فقط تو حرکت وقتی که دارم دنده میدم لرزش احساس میشه البته اینم اضافه کنم که کلاج ماشین یه کم سفته ...حالا نمیدونم از چیه شایدم من حساسم و این مورد طبیعی هست Huh

(2011-12-06، 03:43 PM)arsham59 نوشته است: اصولا تيبا تودنده 1و2 تيزه به همين خاطر موقع تعويض دنده ماشين ميلرزه
پس بايد زمان دقيق تعويض دنده ورها كردن كلاچ رو طوري تنظيم كنيد كه ماشين بدون لرزش وتقه حركت كنه
البته چون اول رانندگي با تيبا هستين يه مدت طول ميكشه تا بهش عادت كنين
ولي ميتونين سيم كلاچ رو شل كنين تا پدال كلاچ رو درپائين ترين وضعيت واسه تعويض دنده قرار بدين اما اين مسئله بايد موقتي باشه چون احتمال خورندگي صفحه بيشتره
عليرضا جان من لرزش خاصي براي اتاق موقع سرد بودن موتور نميبينم
اين صدا ولرزش مال حركت سوپاپ وپيستون درحالت سرده اونم خيلي خيلي جزئيه وواسه تمام ماشينا هست
سلام Smile البته صدای سوپاپها از زمان روشن شدن موتور تا زمانیکه خاموش میکنم به گوش میرسه مخصوصا زمانیکه موتور سرده خیلی صداش زیادتره ...البته چون مدته 2 سالی هست که به ال90 عادت کردم شاید چون تیبا کمی ضعیف تر هست برام اینجوریه...ولی در کل با لرزش موتور نمیتونم کنار بیام
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
تشکر شده توسط : آرشام مریم
اون کلاچتون قطعا و بدون شک مال فنر کلاچتونه.ارتفاعشم که رگلاژ میشه

مال منم از ساعت4 تا 8 که تو مدرس مونده بودم قبلا اخراش اینجوری شدم

دنده مرده و 1 و 2 هم یه نمه لرزش رو داره.توجه نکن زیاد فقط از دنده مرده بپرهیز

ضمنا تبریک بابت اینکه بلاخره اینجا هم اومدین

تیبا یجوریه که روغن موتور خیلی رو سر وصداهاش میتونه تاثیر گذار باشه.اونم در نظر بگیرید
پاسخ
تشکر شده توسط : آرشام moje tiba
دوست عزيز صندوق عقب ماشينم با يه اشاره انگشت بسته ميشه
همينطور كاپوت جلو رو از ارتفاع 30 سانتي رها ميكنم بسته ميشه
قفل ها رو هم به خاطر ايموبلايزر اونطور ميدونم كه شما گفتين
چراغ صندوق عقب هم بايد هنگام باز كردن در روشن وموقع بسته شدن خاموش بشه
درب صندوق عقب هم به دوتا فنر متصله كه ميتونين تنظيم كنين درهنگام باز شدن بپره بالا يا برعكس
دركل اگر توبسته شدن كاپوت ودرب صندوق مشكلي داشتين تو سرويس اوليه رفعش ميكنن
پاسخ
تشکر شده توسط : Artce مریم
سلام والا دنده مرده نمیدم البته الان که تو حالت آبندی هستم به ترتیب دنده 1 به 2 رو 20 تا دنده 2به3 رو 40 تا و دنده 3به 4 رو 60تا65 تا و فقط یکبار دنده 5 رفتم اونم روی سرعت 80 تا بود... بیشترین حالت تعویض دنده هم از 3به 4و 2به3و همچنین معکوس هست ...اصلا این ماشین جوریه که سرعت مثلا دنده 4 زیر 60 تا به دنده 3 نیاز پیدا میکنه و همچنین سرعت زیر40تا باید حتما ماشین تو دنده 2 باشه...تا حالا 200 تا هم بیشتر باهاش راه نرفتم
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
تشکر شده توسط : مریم
دوست عزيز گفتين دوسال تجربه سواري با ال90 روداشتين
ميتونين يه مقايسه از سواري با تيبا وال 90 به طور مختصر برامون بگيد؟
درضمن من شايد چند بار اونم بيشتر از چند ساعت ال 90 رونروندم
ولي جالبه واسم كساني كه تجربه زياد روندن ال 90 دارن تيبا رو چطور ميبينن
پاسخ
تشکر شده توسط : moje tiba مریم
با سلام
من تازه یه تیبا خریدم
انصافاً ماشین توپیه، ولی یکی دو مورد مشکل داره
1- در هنگام حرکت یه صدای تق از زیر پا میاد
2 - من هم مشکل صدای صندوق عقب رو دارم.
3- اون طور که من مطالعه کردم از تو مقالات انگلیسی (یادم رقت بگم فارع التحصیل رشته زبان انگلیسی هستم.) سرسیلندر تیبا یه کپی برداری یا استفاده از تکنولوژی سرسیلندر اتومبیلهای آمریکایی دهه 1980 مثلا شورلت نوا است که در اون به جای اسبک از لیفتر هیدرولیکی استفاده شده، تاجایی تو اون مقاله نوشته بود همه سرسیلندر ها زمانی که موتور سرد است تا روغن گرم
شه و فضای خالی مابین لیفتر و سر سوپاپ رو پر کنه 2-3 دقیقه طول میکشه و تا اون زمان حتما صدای سوپاپ خواهد آمد. ولی لازم به ذکره که کیفیت روغن موتور و نوع آن خیلی مهم هستش .
نکته : از تمامی اعضا و مدیریت فروم تشکر می کنم.
اگه کسی مشکل نور کم پشت آمپر تیبا رو داره من میتونم راهشو بهش بگم. خود کارخونه این نور و کم گذاشته و امکان زیاد کردنش هم خیلی راحت و ساده است.
پاسخ
تشکر شده توسط : آرشام مریم AMITA-TIBA PH3N0M AliMoh
ماهم ورود شمارو تبريك ميگيم واميدواريم بتونيم دركنار شما وساير دوستان نظرات مثبت وسازنده اي رو به تمامي عزيزان تيبا دوست ارائه كنيم
البته تكنولوژي سرسيلندر ودركل حجيم كردن موتور پرايد براي تيبا در مركز تحقيقات موتور آخن آلمان طراحي شده اونم به سفارش مگا موتور درايران
اينكه تكنولوژي مال 1980 هست زياد مطمئن نيستم آلمان هم يه پا موتور سازه واسه خودش ديگه آمريكا هم يه جا پاش تو كاره بعيد ميدونم!!! چون موتور تيبا همون پرايده حجيم شده هست كه بعضي قسمتاش مال ريو وبعضي ديگه پرايديه البته نه همون پرايد بلكه بزرگتر وحجيم تر از اون
دينام تيبا هم نسبت به پرايد بزرگه
پاسخ
تشکر شده توسط : مریم moje tiba PH3N0M
(2011-12-06، 08:21 PM)arsham59 نوشته است: دوست عزيز صندوق عقب ماشينم با يه اشاره انگشت بسته ميشه
همينطور كاپوت جلو رو از ارتفاع 30 سانتي رها ميكنم بسته ميشه
قفل ها رو هم به خاطر ايموبلايزر اونطور ميدونم كه شما گفتين
چراغ صندوق عقب هم بايد هنگام باز كردن در روشن وموقع بسته شدن خاموش بشه
درب صندوق عقب هم به دوتا فنر متصله كه ميتونين تنظيم كنين درهنگام باز شدن بپره بالا يا برعكس
دركل اگر توبسته شدن كاپوت ودرب صندوق مشكلي داشتين تو سرويس اوليه رفعش ميكنن

ممنون دوست عزیز منظورم از چراغ،چراغ صندوق نبود،چراغ کابین بود،آخه وقتی با ریموت دربها رو باز میکنم،صندوق رو که باز میکنم ،باز هم چند ثانیه بعد دربها قفل میشن،و 2 باره برای نشستن باید،دربها رو باز کنم،این طبیعیه؟
ضمنا شاسی های قفل دربهای عقب هم به یک اندازه بالا و پایین نمیروند!!!
پاسخ
خواهش می کنم .
البته با عرض معذرت حرفامو اینطور اصلاح کنم که این تکنولوژی برای اولین بار در اتومبیلهای امریکایی در دهه 1980 استفاده شده. و حق کاملاً با شماست در زمینه طراحی سرسیلندر توسط آلمانی ها
پاسخ
كساني كه تازه تيبا خريدن با توجه به تجربه يه ساله توروندن اين ماشين
بعد سرويس اوليه حتما حتما واسكازين گيربكس رو تعويض كنين با يه مدل خارجي با استاندارد GL5 SAE:75W90
Fully Synthetic
حتما روغن موتور رو هر 5000 تعويض كنين اونم با استاندارد Api Service Sj SAE 10W40
علت هم اينه سوپاپ هاي تيبا اوتومات هستن فقط بااين نوع روغن تنظيم ميشن
پاسخ
تشکر شده توسط : farshid_r21 مریم moje tiba mk8mk

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,038 1,034,793 2020-08-23، 07:50 PM
آخرین ارسال: lucid
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,566,494 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,676,102 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 37,858 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 753,919 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,043,071 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 67,712 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 159,136 2019-10-19، 12:23 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,394,634 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 15,462 2019-08-11، 06:53 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 28 مهمان