سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
سلاممممممم دوستان عزیز
طبق حرفی که زدم امروز برای نصب دزدگیر و متعلقات مراجعه کردم
فقط همین قدر بگم که فوق العاده عالی کار انجام شد.
واقعا ارزششو داشت که امروزو مرخصی گرفتم و بالا سرش خودم وایستادم /.
البته خیلی اذیتش کردم ولی واقعا نتیجه ی کار فوق العاده شد.
فقط همین قدر بگم که صندوق پران رو هم نصب کردم.
اما دریغ ازینکه شما کاپوتو بزنی بالا ببینی پمپش رو.
یا اینکه یه ذره سیم شما ببینی از سیم مربوط به اون.
طرف رو واقعا اذیت کردم.
هرکار خواست بکنه گفتم این مدلی انجام بدهBig Grin
متاسفانه سیم مربوط به صندوق پران رو در تیبا تا آخر دسته سیم نبردند چون قرار نبوده روش نصب بشه .یه سیم از اول وارد دسته سیم شده.ولی اون سیم تا انتهای دسته سیم یعنی تو صندوق عقب نیست...به عبارت دیگه سیم صندوق پران از جلو ماشین وارد خرطومی شده... ولی در اون وسطای کار احتمالا چون قصد بر گذاشتن صندوق پران نبوده سیم رو دولا کردن که در خروجی خرطوی یعنی صندوق عقب سیم اضافی نباشه ...
این قسمت کار که تصمیم بگیریم اون محل تا خوردن سیمو پیدا کنیم یا اینکه سیم جدید بکشه واقعا تصمیم گیریش سخت بود.
در آخر فکر که کردم محل عبور سیم براش مشخص کردم که یعنی از محل شرکت هم بهتر و استاندارد تر شد.
سیم چندین چند لایه گفتم انتخاب کنه.
و از زیر این زه ها گفتم رد کنه.
برداشت و سیم رو از جلو فرمون و از سوکت گرفت و برد زیر اون لادری که یه جای خوب داشت...
همین طور بردش عقب.و به در عقبم که رسید همین طور از همین مسیر رفت تا رسید به صندوق عقب.
به صندوق که رسید دیگه گفت تمومه.
خواست از کنار همین دسته سیمایی که به کنار میله ی صندوق عقب شرکت بسته سیمه رو رد کنه.
گفتم نه.
گفت این که سیاهه مشکل نداره.
گفتم نه.سیم باید از داخل خرطومی رد بشه...
خلاصه گفت آقا ازین خرطومی اصلا نمیشه سیم رد کرد.کلی پیچ و خم داره و اذیت میکنه.
گفتم خرطومیش بزرگه و فقط 2 سیم باریک مربوط به چراغ عقب رفته توش.پس جا داره.
زحمتم داشته باشه تو نمیتونی بده خودم رد میکنم.
که دید گیر دادنم این مدله گفت باشه.
سر چسب زدشو باز کرد و سیمشو داخل خرطومی کرد که به کنار میله داخل صندوق بسط زدنش.....
به زحمت در طی 2 3 مرحله کامل از تو خرطوم رد شد.
حالا دیگه سیم و مشکل رد شدن سیم اونم به شکلی که هیچ مشکلی پیش نیاره و کاملا استاندارد باشه تموم شده بود.
موند خان آخری
اونم نصب خود پمپ که باید یه محل خوب از هر نظر انتخاب میشد.
خودش گفت باید این محل بریدگی که محل کلید ماشین هست نصب بشه و اونجا باید باشه اما حتما بعد باید براش محافظ بذارین که چیزی بهش نخوره.
گفتم من حساب پمپتو کردم.دیدم میشه داخل و پشت اون جدار بدنه مخفی بشه و جوری نصب بشه دقیق که نه دیگه خطر اینکه چیزی بهش بخوره باشه
نه به جایی گیر کنه نه دیده بشه و تو ذوق بزنه....
خلاصه گفت فکر نکنم.حالا پمپو میارم ببینم ...
آورد پمپش رو و کلی به زور جابجاش کردیم 2 تایی تا به اون محل که گفتم رسید و چند بار کشید قفل رو و باز و بست کردش.
گفت آره ظاهرا اینجا باشه گیر نمیکنه.اصلا دیده هم نمیشه.
یعنی حتی بگو 1 ذره پمپش اومده باشه بیرون از پشت فلز ....
با ماژیک براش مشخص کردم. دقیقا همون محل رو که باید سوراخ بشه.
دقیقا همون جا گذاشت و بازم تست کردیم.مطمئن شدیم دیگه حله.
بعد دیگه 2 پیچ زد و نصبش کرد اون محل.
سیمشم از پشت وصل کرد به پمپ و رفت سیم کشی جلوشم وصل کرد به برق.
کمی روغن داد خود قفل رو که روون روون باشه.هرچند قبلا خودمم داده بودم.
خلاصه زه ها رو گذاشت سر جاش.
دستگاهم که سوکت فابریک ماشین بود.اونم بست.
تستش اومدیم بکنیم.
دیدیم حل حله.
صندوقو باز میکنه در حد المپیک.
یعنی میتونم شرط ببندم این همه استاندارد که من حواسم بود در سیم بردن و سیم کشیش رعایت بشه عمرا شرکت در برق کشی خود ماشین رعایت نکردن.
نمونش اینکه تو صندوق یه محل سیم رد شده بود ولی روش چسب نزده بودن و داخل خرطومم نبود.
گفتم اونم چسب بزنه کامل روکششو و داخل خرطومش کنه.
تموم این کارم که کرد همه جا دقت کردم کامل دقیق و محل درستی رد بشه.
کاملا عالی شده.
بعدا که یه کمنفسم جا اومد براتون عکس میذارم از داخل صندوق
اصلا نمیتونین ببینین کجاست...
مطکمئنم عمرا ماشینی که براش جا هم گذاشتن به این ظرافت نمیشه این کارو انجام داد که امروز انجام دادیم.
کاملا همه چیزش مخفی هست.
سیم کشیش.
خود پمپ.همه چیزش.کاملا مخفی و عالی بسته شد.
یعنی میتونم شرط ببندم مثلا ال90 که براش جا هم گذاشتن.اینقدر خوب نمیشه در آوردش کارو که اصلا نبینی حتی پمپش رو.
اما خوب کاری که گفت 1.5 ساعته نهایت نهایتش انجام میشه حدود 2.5 تا 3 ساعت مشغولش بود.
خیلی اذیتش کردم ولی در آخر واقعا عالی شد کارش.
گفتم دمت گرم که واقعا خستت کردم...بازم ممنون که گوش کردی.
یه مطلبم اضافه کنم که محض احتیاط صبح اومدم زنگ بزنم سایپا..با مسئولش صحبت کردم.
گفتم آقا برا دزدگیر و صندوق پران تیبا شما مشکل گارانتی که ندارین؟
پرسید از گارانتی.
گفت یه نوع هست که سیمای دزدگیرو خودشون وصل میکنن و ..یه نوعم هست که سوکت فایپبریکه.
گفت اون نوع که سوکت نداره رو قبول نداریم و گارانتی باطل میکنه.
گفتم خوب اون نوع سوکتی چی؟
اون مشکل نداره؟
باز پرسید
طرف گفت من تضمین نمیکنم.شاید یکی پیدا بشه که اونو خوب نبنده و مشکل پیش بیاره.
خلاصه گفتم باید چه کنم پس؟
گفت خود هر نمایندگی سایپا نصاب داره.
براتون میبنده.
گفتم خیلی خوب.عالیه.
میارم پیش خودتون.
گفتم صندوق پرانم برا تیبا میبندین؟
گفت اره.ولی یه مدل بود قبلا که پمپ میذاشتیم.
الان یه چیز جدید اومده که قفل رو عوض میکنیم خودش وصل میشه قفل مرکزی و پمپم نمیخواد.اون برا تیبا بهتره.
گفتم صد درصد.(منظورش کلید به سبک پژو و اینا بود)
گفتم حتما راست میگه.
رفتم سایپا.گفتم خوب جناب برا دزدگیر و اینا چه کنم؟ برا پمپش و اینا.
اومد نگاه کرد.
گفت من حواسم به ال 90 بوده.
تیبا باید همون پمپ وصل بشه.
نمیشه ازون قفلا گذاشت روش.
گفتم خسته نباشی.من 2 ساعته گفتم تیبا هنوز شما فکر میکنی ال 90 و تیبا جاشون مثل همه ازین نظر؟؟؟
خلاصه گفتم خوب حالا باید چه کرد؟
گفت هیچی هفته آینده یه روز ماشینو بیارین.
خودم براتون دزدگیر میبندم عصر بیاین ببرین.
گفتم خوب باید برم دزدگیر بگیرم؟
گفت نه.
وقتی اومدی اینجا خودم میرم از تو شرکت هرچی داشتن و به این میخوردو برمیدارم میارم میبندم.
تو نمیخواد بری بگیری.
گفتم خسته نباشی.
یعنی ربیارم بذارم تو هرچی دلت خواست بذاری روش.
خودمم نباشم.
هرکارم کردی. اون وقت بیام ببرم؟
Big Grin
باز حداقل بیرون اونجا که بردم خودم بالاسرشم و خودم واردم به این کارا.
باز اون حداقل تا حالا دزدگیر براچند تیبا گذاشته.
حالا درسته هیچکی صندوق پران نذاشته و اولین نفر منم
اما اقلا اونا خود دزدگیرو که گذاشتن.
شما چی که هیچ دزدگیرم هنوز نصب نکردین.
خلاصه با این فکرا که کردم و قیافه و کارشو دیدم دیدم این کاره نیست.
با اون مغازه خودم بهتر میتونم کارو در بیارم.
خلاصه گفتم خودم نصب میکنمو سوکت فابریکم میذارم.
خودمماون قدر وارد هستم که اگه از سیم کشی ماشین تمیزتر نشه، بدترم نشه
آخرشم همین شد و واقعا عالی در اومد.
من به شما بخوام توصیه بکنم میگم سایپا نبرین و ببرین جای یه آدم وارد.خودتونم کمک فکری و نظر بدین خوبه اگه وارد هستین.
اگرم نه که دیگه باید اون واقعا وارد باشه.
چون یه کم مشکل کار تیبا و مثل ماشینای دیگه نیست.
و یه کم برای صندوق پران هنر و سلیقه و دقت زیاد میخواد.
اگه کسی وارد نباشه و دقت نکنه اینقدر عالی در نمیاد.
یا سیمش ممکنه دیده بشه.مشکل اتصالی درست کنه.
یا مثلا پمپش رو اینقدر جای خوبی نذاره.
در کل میگم سایپا نبرین چون من رفتم.نگاشون کردم فهمیدم طرف این کاره نیست.
تازه خودتم نمیتونی بالاسرش باشی و هر غلطی کرد هم بعدا گندش در میاد...
الان خیلی خسته ام.
فقط گفتم براتون توضیح بدم.
انشالا بعدا باز مفصل در موردش اگه حرفی مونده بود مینویسم.
و عکسی چیزی لازم بود میذارم.
موفق باشین/
گمونم اولین تیبا بود ماشین من که صندوق پرانم براش نصب شد.
چون چندین نفر از دوستان در تهران و شهرای دیگه میشناسم که دزدگیرو گذاشتن ولی یا نتونستن نصبش کنن صندوق پرانو یا دنبال کسی هستن که این کاره باشه و یا قطعه ندارن ....
سلامت باشین
خواستم بگم اگه همه ی این شرایط رعایت بشه روی تیبا هم دزدگیر و هم صندوق پران به عالی ترین وجه ممکن نصب میشه که هیچ مشکلی هم درست نمیکنه.
کاملا هم استاندارد هست از هر نظر.
موفق باشین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
اقا نوید با تشکر از توضیحات کامل . ایا از مراحل نصب دزگیر عکس هم گرفتی؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mehrdad1355 blootoos TIBA-Morteza Re Za
(2011-08-21، 01:40 PM)tiba نوشته است: اقا نوید با تشکر از توضیحات کامل . ایا از مراحل نصب دزگیر عکس هم گرفتی؟

سلام
نه دوست خوبم عکس نگرفتم..دیگه اون قدر به اینکه نتیجه بده امید نداشتم که راحت بشینم عکس بگیرم ...
تو تموم تیباهایی که از اون همه آدم سراغ گرفته بودم هیچکس نصب نکرده بود.حتی دزدگیر خیلی گرون قیمتم گذاشته بودن بعضا اما صندوق پرون نذاشته بودن .... برا همیت لازم بود خودم هم قبل و هم حین انجام کارش خیلی پرس و جو و تحقیق کنموهم ابعاد دقیق پمپش رو ببینمو براش یه جای خوب پیدا کنم ...(خود اون نمایندگی مجیکار گفت من تاحالا خیلی برا تیبا دزدگیر گذاشتم اما بار اولمه دارم براش صندوق پرون میذارم.و آخرش گفت اینجور که گفتین رد کنم سیم رو و محل نصبش رو گفتین اونجا باشه تو خود نصبش خیلی زحمت داشت ولی آخرش خیلی قشنگ و تمیز در اومده.ازین بهتر دیگه امکان نداشت.)
متاسفانه علی رغم خستگی گفتم براتون کامل توضیح بدم تا احیانا اگه از بین شما هم کسی خواست صندوق پران نصب کنه شاید همین راهنماییا و توضیحات کمک حالتون باشه.
برای همین که شماها کارتون راحت تر باشه اینقدر مفصل توضیح دادم.
با امید اینکه برا شما هم کمک کننده باشه.دیگه صفر تا 100 رو براتون نوشتم که چه مسائلی جلو روتون هست برای نصب صندوق پران.
یه نکته بگم که وقتی نصبش کرد تنظیم در یه کم به هم خورد و مثل قبل نرم بسته نمیشد که چون متوجه شدم از تنظیم نبودن اون میله در بازکنش هست به مرده گیر ندادم.
الانم خودم رفتم تنظیمش کردم اینش رو و مثل قبل در هم روون بسته میشه.هم صندوق پرونش خیلی خوب و نرم باز میشه.
همه کارا که اوکی بود خود تنظیم همین میلش و میزان کشیدگیش یه کمی خرده کار داره که در محلی قرار بگیره که در هم مثل اولش نرم بسته بشه.صندوق پرونم کارشو درست انجام بده.
بازم ببخشید اگه توضیحات زیاد بود.
خواستم برای افرادی که بعد از من میخوان این کارو بکنن همه مواردو گفته باشم که مثل من دغدغه اینکه ایا میشه
آیا نمیشه
خوب میشه؟
نمیشه؟
و این ها رو نداشته باشین.
تو شهر خودمون که اولین تیبا بود که صندوق پرون گذاشت.
این جور که من در جریانم که تو مراکز دیگه هم تا به حال نبوده زیاد یا حداقل از دوستان و آشنایان من در چند نقطه بزرگ کشور که تا حالا گفتن مراجعه کردن گفتن برا تیبا نصب نکرده کسی...
خواستم بگم اون موارد لحاظ بشه هیچ مشکلی نیست...
موفق باشین
موفق باشین

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
ممنون از توضیحاتتون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mehrdad1355 TIBA-Morteza
(2011-08-21، 11:46 AM)farzad irani نوشته است:
(2011-08-21، 11:09 AM)a5_big نوشته است: توي فاكتور فروش شما مبلغ دريافتي با مبلغي كه دادين يكي بود ؟ من 8894 دادم ولي زده 8500 بدون احتساب بيمه
قيمت تمام شده واسه من 11500 خورده ولي وقتي ميخواستم مابقي پولو بدم گفتن 11800 قيمت تمام شده
قیمت رسمی تیبا برا متالیک همون 11800 هست،حالا چطور حساب میکنند و بیمه و ... خبر ندارم

دوست عزیز برای من رو بر پایه 11.840 قیمت روز کارخانه حساب کرده بودند.
سود پولم رو کم کرده بودند از اسفند تا شهریور که حدود 416000 شده بود.5 تومنم که اول داده بودم . ماشینم برام 11.424000 در اومد.دیگه بیمه و این چیزا تو همینه دیگه

پاسخ
تشکر شده توسط : a5_big mehrdad1355 blootoos TIBA-Morteza Re Za
راستی دوستان قرار بود در مورد گارانتی تیبا نگاه کنمو دقیق توضیح بدم.
نگاه کردم.
گارانتی تیبا 2 سال هست و برا من تا 24 تیرماه 92 گارانتی داره.
ضمنا یادم نیست بهتونگفتم یا نه.
سهمیه بنزینم هم 120 لیتر تمام ریخته بودن.
موفق باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 blootoos TIBA-Morteza Re Za
(2011-08-21، 01:58 PM)TIBA-NAVID نوشته است:
(2011-08-21، 01:40 PM)tiba نوشته است: اقا نوید با تشکر از توضیحات کامل . ایا از مراحل نصب دزگیر عکس هم گرفتی؟

سلام
نه دوست خوبم عکس نگرفتم..دیگه اون قدر به اینکه نتیجه بده امید نداشتم که راحت بشینم عکس بگیرم ...
تو تموم تیباهایی که از اون همه آدم سراغ گرفته بودم هیچکس نصب نکرده بود.حتی دزدگیر خیلی گرون قیمتم گذاشته بودن بعضا اما صندوق پرون نذاشته بودن .... برا همیت لازم بود خودم هم قبل و هم حین انجام کارش خیلی پرس و جو و تحقیق کنموهم ابعاد دقیق پمپش رو ب

تهران کجا بریم نصب که هم اینکاره باشه هم منصف!!!
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 blootoos Re Za
چی بگم علی جان.
فقط حواستون باشه بی گدار به آب نزنین.
حالا من انشالا براتون عکس میذارم.
خودتون میبینین که جوری نصب شده که نه پمپو میبینین.
نه پمپ خطر اینو داره که چیزی بهش بخوره و بعدا گیر کنه و ...(کاملا مخفی هست و حفاظم داره)
نه اینکه سیم کشیش 1 درصد غیر استاندارد باشه ...
و نه هیچ مشکل دیگه.
همین ظاهر صندوقو براتون میذارم .ببینین خودتون متوجه میشین که چه قدر خوب کار کرده.
یه جایی برین که بتونه اینجور کار کنه و البته خودتونم حواستون باشه بهش.مخصوصا سیم کشیش.
چون یه کم ظرافت و مهارت لازم داره همون طو که گفتم.به امان خدا بذارینشون احتیاطو ول میکنن.
ممکنه اینجور خوبم در نیارن.
مطمئنم هیچ ماشینی حتی اونا که جاشو دارن اینقدر خوب نمیتونن در بیارن صندوق پرانو.(چه برسه تیبا که محلش پیشبینی نشده و سیمکشیشم نکته وظرافت داره و قلق داره که از کجا ببری که بهترین محل باشه...)
حالا بعد خودتون میبینین....

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 blootoos TIBA-Morteza
نوید جان قیمت پمپ و اجرت .... چقدر شد!!!؟
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 blootoos TIBA-Morteza Re Za
(2011-08-21، 02:57 PM)TIBA_ALI نوشته است: نوید جان قیمت پمپ و اجرت .... چقدر شد!!!؟

برا من خود دزدگیر 100 تومن قیمت داشت.
با پمپ و نصب و همه چیش من 120 تومن بهش دادم.
اما بدبخت یکی 2 ماشین که وقت داده بود بهشون منتظر موندن تا کار من تموم بشه.
از طرفی همون چند دقیقه که دیر تر رفتم از وقتی که بهم داده بود و رفته بودم سایپا باعث شد یکی بیاد جلوم...کلا واقعا آدم با برنامه ای هم بود ...
واقعا دستش درد نکنه...
همونجا که بودم یکی یه دزدگیر آورد براش نصب کنه.
اسمش مجیکار با j بود
گفت این چینی و تقلبیه.
همیناست که آبرو مجیکارو هم میبرن.
میخوای برات میبندمش.
اما بدون اصل نیست...

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : tiba MatinBirjandiRad mehrdad1355 blootoos

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,116 2,165,801 2019-09-12، 07:29 AM
آخرین ارسال: amijon57
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,211,665 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 13,030 2019-08-11، 06:53 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 195 139,313 2019-08-09، 05:34 AM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,036 888,975 2019-08-03، 08:45 PM
آخرین ارسال: samanohet
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,312 650,645 2019-08-01، 01:08 PM
آخرین ارسال: m2relax
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 901,858 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,862 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 552,762 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 48,470 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 27 مهمان