زمان کنونی: ۱۳۹۳-۶-۷, ۰۵:۵۱ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا

ارسال موضوع  ارسال پاسخ   
  • 91 رأی - میانگین امتیازات: 4.54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:

TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
ارسال: #511
۱۳۹۰-۷-۵, ۰۹:۰۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰-۷-۵ ۰۹:۱۰ عصر، توسط TIBA-NAVID.)
RE: TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
راستی دوستان در مورد روغن موتور تیبا یه بررسی هایی کردم
روغن موتور مناسب برای تیبا که همون 10w 40 هست از نظر نوع اتوماتش...
این که از این.
اما استاندارد کیفیتی روغنی که سایپا داخل ماشین میریزه api sj هست.(همون روغن زانتیایی که میریزن رو میگم)
اون استاندارد spi sj داره از نظر کیفیتی و توصیه اکید میکنم احیانا خواستین از بیرون روغن دیگه بگیرین حتما اولا توجه کنین نوع روغنش همین 10 40 باشه.چون همون طور که یکی از دوستان قبلا گفته بودن ...منم بررسی کردم این نوع روغن اتومات در تنظیم شدن موتور نقش داره و تنظیم شدن موتور توسط همین روغن انجام میشه و روغنی که برای موتور تیبا مناسب هست همین هست و 20 50 براش سنگینه و نا مناسب....
اما میرسیم به نوع و مارک روغن...
کاشف به عمل آوردم تا 2 سال قبل سایپا برای تامین روغنش با شرکت بهران قراداد داشته و تامین کننده روغن محصولاتش بهران بوده... و روغنی هم که میفروختن بهران بودن...(مثلا روغن مخصوص زانتیا با همین استاندارد بوده که توسط بهران ساخته شده)
اما از پارسال قرار داد با شرکت نفت سپاهان منعقد شده و الان شرکت نفت سپاهان (تولید کننده همین روغن های اسپیدی) طرف قرارداد سایپاست...
حالا اینکه بهران ها بهترن یا این سپاهان من اطلاع دقیق ندارم اما شواهد حاکی از هم سطح بودن نسبی کیفیتشون داره...
از نظر نوع و استاندارد هر 2 عینا استاندارد api sj رو دارن ...
اینکه از تاریخچه ی روغن های زانتیایی و همین روغن های تیبای فعلی ....
اما اینکه در روغن های بیرون چیا هستن و چه خبره و ....؟؟
روغن های زانتیایی فوق 4 لیتریشون 17000 تومان هستن.
اما روغن های دیگه 10 40 :
یک روغن در این شماره روغن 10 40 مگنتیک کاسترول هست که 24000 تومان قیمتش هست حدودا 4 لیتریش... (دیگه خواصی که برای مگنتیک گفته میشه رو میدونین احتمالا)
من فقط بگم که این روغن استاندارد api sl رو داره
کیفیت sl مقداری از استاندارد رده sj بالاتره
اینجور بگم که api یه رتبه بندی بسیار معتبر هست که توسط یه شرکت امریکایی انجام میشه و اون این استاندارد رو داده
بهترین کیفیت روغن api sm هست
رده دوم api sl هست
رده سوم با اختلاف خیلی کم api sj هست
با توجه به انتخاب روغن سایپا نشون میده به هیچ وجه نباید روغنی با استاندارد کمتر از sj برای تیبا استفاده بشه چون برای تیبا نا مناسبه (مثلا sa sb sc sd se sf sg sh )
به هیچ وجه برای تیبا اصلا نباید استفاده بشن.... به هیچ وجه...
حداقل همون sj ....
خوب...
ادامه ی حرفم...
یه مدل روغن جایگزین کاسترول مگنتیک 10 40هست که 24000 تومن قیمتشه...
یه مدل دیگه با کیفیتم روغن توتال هست
توتال هم 10 40 داره
من قیمت این رو نپرسیدم دقیق اما اونم روغن بسیار با کیفیت و تاپی هست...
به هر حال توصیه میکنم خواستین روغن با کیفیت هم بریزین ازین 2 مدل که معتبرترین ها هستن و توشون تقلب ظاهرا نیست خارج نرین که بازار بقیه کمی مشکوک میزنه...
در این مورد نظری هم و صحبتی داشتین ممنون میشم بفرمایین.
ممنون میشم تجربه و نظرتونو بفرمایین...
من که هرچی بدست آوردم و نتیجه رسیدم نوشتم...در مورد فیلتر هم فعلا فیلتر کاج گرفتم ...اینجور که شنیدم فیلتر روغن بدی نیست.... و چند ساله که برای سایپا فیلتر میزنه.... و اگه اینجور باشه محصولاتش بروز تره و برای سایپا بیشتر فکر کرده و ....

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : mehrdad1355 ahmad_1390
ارسال: #512
۱۳۹۰-۷-۵, ۰۹:۵۳ عصر
نوید جان از توضیحاتت راجع به دزدگیر ممنون و یه سوال دیگه:

این روغن موتوری که گفتی برا زانتیا که تو تیبا میریزن رو میشه تو ریو هم ریخت.درسته که سایپا برا ریو هم روغن میزنه ولی فکر نمیکنم کیفیتش sj باشه. البته تو دفترچه ریو زده سطح کیفی sh/sg.

حالا اگه از این روغن برا ریو استفاده کنیم مشکلی پیش میاد؟
تو دفترچه ریو برا واسکازین گیربکس نوشته 75-90 ولی مکانیک نمایندگی به من گفت 85 90 بریز تا روونتر بشه .به نظرت مشکلی پیش نمیاد؟

(از بقیه دوستان بابت پرشس سوالات مربوط به ریو تو این تاپیک عذر میخوام چون این فوروم تاپیک ریو نداشت و من هم چند تا سوال کوچولو داشتم و اعضای این فوروم به خصوص آقا نوید اطلاعات کاملی رو بابت هر مسئله ای میدن )
 تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
ارسال: #513
۱۳۹۰-۷-۵, ۱۰:۰۷ عصر
کسی از دوستان تا حالا باربند روماشینش نصب کرده ؟؟

فکر نکنم تیبا توی بازار باشه

میگن شاید باربند ریو با کمی تغییرات نصب بشه!
ارسال: #514
۱۳۹۰-۷-۵, ۱۰:۲۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰-۷-۵ ۱۱:۲۱ عصر، توسط TIBA-NAVID.)
خواهش میکنم وحیدرضای عزیز
در مورد روغن باید بگم این مهمه که اگر برای خودرویی شرکت سازنده به فرض مثال روغن با گرید sj رو انتخاب کرده حتما حتما حداقل روغنی که میگیرین اون گرید رو داشته باشه...
اما اشکال نداره اگر ازون گرید بالاتر رو تهیه کنین... بلکه کیفیت روغن بروز تر و استاندارد بالاتری رو پاس کرده و شاخص کیفیتی بهتری داره.
برای تیبا روغنی که شرکت ریخته استاندارد api sj داره و این استاندارد همون روغن زانتیاست.
حالا اگر برای تیبا روغن 10W40 با استاندارد API SL ( یک گرید بالاتر از گریدروغن فعلی)
و یا 10W40 با گرید API SM (یعنی 2 گرید بالاتر ) و بهترین کیفیت روغن روز دنیا هست اگر ریخته بشه نه تنها مشکلی نداره بلکه بهترم هست....
به عبارت دیگه این روغن ها استاندارد جدید تر همشون موارد قبلی رو پاس کردن...
و فقط مهمه که مثلا برای ریو اگه خود سایپا به فرض گفته SG شما نباید بری و SF بخری چون برای ماشین مشکل ساز میتونه بشه...
اما میتونی SM بخری
در مورد SM بگم که بالاترین استاندارد روغن روز دنیاست که تغییراتی اعمال کردن که نقش در کاهش سوخت هم دارد به وضوح بماند که نرمی خودرو با گرفتن روغن استاندارد و با کیفیت به مراتب بهتر هست و فرسایش خودرو به مراتب کم تر...
من 2 روغن کاسترول مگنیتک و همچنین روغن توتال (هردو مورد اصلی) رو جزو مورد های با کیفیت میدونم
هر دوشون استاندارد SL دارن.
هر دو نیمه سنیتیک هستند.
کاستروله که دقیق خودم دیدمش ...
اما توتاله هم مدلش به گمونم که 10 40 داشت این بود ( توتال 7000 )
فقط بگم توتال چند مدل داره و روغن موتور بسیار با کیفیتی هست....
اگه در ریو هم مثل تیبا توصیه شده روغن 10 40 باشه انتخاب های شما هم با تیبا مشترکه...
مثلا برا شما هم نه تنها بد نیست که روغن با استاندارد SJ یا SL یا SM بریزی
بلکه به مراتب بهترم هست....
فقط دقت کنید روغن مربوطه از استانداردی که سایپا گفته کمتر نباشه اولا
دوما نوع روغن اتوماتش با توصیه کارخونه تفاوت نکنه ( 10 40 اگه بود همون مناسبه)(20 50 اگه بود همون مناسبه)
به هیچ وجه تو تیبا و ریو دست به تغییر نوع روغن اتومات نزنین چون موثق امروز پرسیدم گفتند کارکرد 2 موتور با این روغن تنظیم میشه و در ثانی به دلیل نوع هر 2 موتور باید روغن دقیقا طبق شماره ی داده شده در شرکت استفاده بشه براشون...
موفق باشید...
تو ایرانیا هم که بهران هست و همین سپاهان.... که الان سایپا روغن سپاهان رو عرضه میکنه ... اون 2 نمونه هم که گفتم دیگه جزو با کیفیت های خارجی هستن ...
روغن گریبوکس تیبا هم 75W90 هست
من که در مورد روغن گریبوکس از نرمی اون کاملا راضی هستمو به نظرم همین کاملا مناسبه.
اما به نظرم اگه یه زمانی یه کسی خواست تحویل بگیره ماشین رو
خیلی تحویل بگیره....
بهتره همین شماره رو بگیره ولی مارک و برند رومثلا از نوع با کیفتی در واسکازین مثل لیکومولی استفاده کنه ....
مطمئنا از نظر کیفیت و نرمی دنده عوض کردن عمرا هیچ برندی به کیفیت و نرمی لیکومولی نخواهد بود به هیچ عنوان ....
من که نظرم اینه شماره رو عوض نکنه فرد اما کیفیت رو مرغوب تر و با کیفیت تر بریزه...
حالا ایشون که گفته دنده عوض کردنش روون تره درست گفته... اما ... اما من میگم به نظرم الکی و همین جوری نمیگن روغن موتور پژو 20 50 باشه و تیبا مثلا 10 40 بیخود هم شماره روغن گریبوکس رو انتخاب نکردن....
نظر من اینه...
اما در مورد روغنی که شما ریختی باید بگم
روغنتون احتمال داره در زمستان و مخصوصا اگر منطقتون هوای سرد شدیدی داشته باشه در اون ابتدای حرکت دنده 1 2 رو به خوبی عوض نکنه و اذیتتون کنه تا ماشین گرم بشه ودر تمام این زمان هربار که دنده عوض میکنین فشاری هم به گریبوکس میاد با در نظر این قضیه که بالا مطرح کردم...
کلا تفاوتش با روغن 90 75 اینه که اون که شما ریختین کمی میشه گفت تابستونی تره و فعلا میشه گفت نرم تره (البته اگه نوعش باز بد نباشه ...چون ممکنه شماره رو تغییر بدی ولی چون روغن کیفیت خوبی نداشته باشه 1000 برابر از روغن با کیفیت شماره ی قبلی دنده هم بدتر عوض بشه...)...نکته ی مهم اینه که ممکنه اگه جنسش خوب باشه الان احساس کنین دنده خوب عوض میشه و ....
اما مطمئنا توی زمستون اون هم دنده عوض کردنش مثل 75 90 نخواهد بود... و هم به مرور به گریبوکس فشاری ممکنه بیاره...تاکید میکنم این مساله فقط در زمستان اتفاق میفته...
در کل بازم توصیه خودم مبنی بر اینکه ترجیحا استاندارد و شماره روغن پیشنهادی کارخانه را تغییر ندهیم تکرار میکنم.

--------
پیوست:
من دفترچه ریو رو مطالعه کردم.سطح کیفی روغن رو همون طور که گفتین SG و SH دونسته... اما جای سوال من اینه که چرا نوع روغن و شماره ی اونو مشخص نکرده مثل تیبا؟؟؟
فقط سطح کیفیشو مشخص کرده که اونم همچین چنگی به دل نمیزنه ....
موتور ریو 16 سوپاپ هست و روغنش هم از نظر اهمیت و کیفیت واقعا کیفیتش مهمه مثل تیبا... برام جای تعجبه که سایپا مشخصات روغنی رو خودش تحت عنوان پیشنهاد کارخانه در نظر نگرفته...
حالا من براتون میپرسم...اما شما تحقیق کنین این روغن فعلی که برای ریو میریزن اگه از نظر ویسکوزیته وشماره همون 10 40 هست که روغنایی که گفتم برا شما هم مناسبه و به مراتب سطح کیفیشون بالاتره.....
اما اگر ویسکوزیتش متفاوت هست و اتومات شماره ی دیگه ای هست کمی بررسی بشه بهتره...
در میون روغن های ایران فقط میتونم بهتون بگم سوپر پیشتاز و بهران ریو 2 موردی هستن که برای ریو میشه گفت در ایران حرف اولو میزنن ظاهرا...
و سوپر پیشتاز سطح کیفی SL رو داره اینطور که قبلا شنیدم و سطح کیفیش بالاست و تحت تایید کمپانی بنز هم هست این روغن !!! (درسته استانداردشو شرکت ایرانی گرفتی و ایرانیا هم که ...بله !!!!) اما به هر حال اسما استانداردی رو داره که کاسترول و اون مدل توتال که گفتم اونو پاس کردن ..... در کل روغن با کیفیتی هست...
و بهران ریو هم روغن خوبی هست علی الظاهر...
اما خوب در کل اگر ویسکوزیته ی این روغنی که برا ماشین شما خودشون ریختن و خود سایپا پیشنهاد داده با ویسکوزیته ی روغن زانتیایی تفاوت نداره که همون روغن زانتیایی که برای تیبا میریزن هم با کیفیته و اون 2 روغن خارجی هم که گفتم بسیار با کیفیتن...
تعجب میکنم چرا روغن ریو با این استاندارد و اونم تازه بدون توصیه ی کارخونه برای ویسکوزیته و نوع روغن !!!
بازم احتمال میدم به شما گفته باشن ....شاید دفترچه ی شما داشته باشه ....
در کل من براتون میپرسم و خبر دقیق تر و یه مدل تست شده ی تاپ رو براتون خبرش رو میدم...نقدا این اطلاعات رو میتونستم بهتون بدم در مورد روغن موتور و واسکازین. حالا اگه دفترچه ی شما هم چیزی عنوان کرده بود یا رو ماشین برچسبی خورده که نوع روغن پیشنهادی رو داده باشه دیگه کار رو راحت تر میکنه...ممنون

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
 تشکر شده توسط : vahidreza_sh
ارسال: #515
۱۳۹۰-۷-۶, ۰۲:۰۰ صبح
ممنون نوید جان.دفترچه ریوی ما هم چیزی به غیر از همون SH/SG قید نکرده.
واسکازینی که تو گیربکس هست فابریک کارخونست و هنوز به سرویس اولیه (3500-4500 کیلومتر) نرسیدم.تو لیست سرویس نوشته که واسکازین هم باید عوض شه و هم روغن موتور و .... .
در مورد شماره روغن تو دفترچه هم 10 40 رو داره و هم 20 50 که اولی محدوده دمایی -10 تا 50 هست و دومی 0 تا 50 و از اونایی که 10 40 رو ریختن سوال کردم همشون راضی تر از 20 50 بودن و چند تایی هم که مارک لیکومولی رو ریخته بودن که خیلی خیلی راضی تر از همه بودن.هم برا واسکازین گیربکس و هم برا روغن موتور.
--------------
یه چیز دیگه رو اضافه کنم نوید جان : که شما گفته بودی "سایپا شماره روغن و ... معلوم نکرده"
عزیز دل نمیدونی سایپا چه بلایی سر ریوی بی چاره آورده.هر چی امکانات تو دفترچش هست ولی رو خود ماشین نیست!!!!!حتی حتی حتی به درپوش آیینه آفتابگیر رحم نکرده دیگه حسابش رو بکن و تا آخرش برو.
 تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
ارسال: #516
۱۳۹۰-۷-۶, ۰۷:۲۱ صبح
سلام...
خوب ممنون وحید رضا جان...منم پرسیدم روغنی که خود شرکت برای ریو میریزه همون 10 40 هست...
روغن 10 40 نسبت به 20 50 روغن روون تری هست و به نظر شخصیم و همین طور صحبت خود کارخونه برای تیبا و ریو مناسب ترینه.
اما مطلب دیگه
برای ریو کارخونه استاندارد SG SH رو برای روغنشمشخص کرده.
تیبا هم شماره روغن همین 10 40 هست و استاندارد روغن حداقل SJ هست(همون روغن زانتیا)
حالا من چند مطلب کوچیک محض یاد اوری و محض شنیدن برای شما و سایر دوستان خلاصه میگم...
در میون روغن های داخل اگر بخوایم حساب کنیم بهران سوپر پیشتاز و بهران ریو 2 مورد پیشنهاد شده ومتداول هستند که برای ریو قبولشون دارن... اولی دارای استاندارد SL هست.تاییدیه بنز رو داره.. و میتونین مشخصات بهترش رو تو لینک زیر ببینین:
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/p...l.asp?id=1
بهران ریو هم که مثل بهران سوپر پیشتاز گزینه ی خوبی هست و حتی بعضا هستند افرادی که برای ریو بر سوپر پیشتاز ترجیحش میدن...اما این استاندارد SG SH داره و از نظر استانداردی یه رده پایین تره... حالا در کل برای ریو هر 2 بهترین موارد ایرانی هستند.
اما در مورد خارجی ها:
اول بگم شما میتونین همون روغن زانتیایی رو هم تهیه کنین چون اونم 10 40 با استاندارد SJ هست.. و مطمئنا اون روغن از روغنی که توی ریو ریختن با کیفیت تر و بهتره...
دوم اینکه میون خارجی ها
اون2 گزینه ی کاسترول مگنتیک و همین طور توتال هم 10 40 هاشون که گرید اس ال دارن برا شما هم مشکلی ندارن و باکیفیتن ...
و اینم بگم لیکومولی هم اگه تقلبی نباشه و اصلی باشه بسیار روغن با کیفتیه چه واسکازینش چه روغن موتورش ...
کلا برای ریو اگه میخواین ایرانی با کیفیت بریزین یا بهران ریو یا بهران سوپر پیشتاز
اگه خارجی هم میخواین حتما 10 40 بریزین و همین طور استانداردش از اونکه کارخونه گفته بالاتر باشه اقلا ...
مورد آخر اینکه برام جالب بود که بگم در شرکت بهران هم روغنی با استاندارد SM (تاپ ترین روغن جهان) موجود شده ...
اونم روغنی تحت عنوان بهران رانا هست
میتونم با اطمینان تمام بگم این روغن با کیفیت ترین روغن تولید کشور هست.ما استاندارد اس ام من که حداقل ندیده بودم...تو خارجیا هم کم دیده میشه...
بهران رانا 5 50 هست و واقعا عالیه ....
محدوده ی دماییش واقعا وسیع هست ....
و واقعا عالیه ....
اینم لینک مشخصاتش...
http://www.behranoil.com/behran_new/fa/p...asp?id=111
در مورد خارجیا هم که گفتم اون موارد که گفتم به علاوه لیکو اصل بهترین ها هستند.
در مورد ایرانیا هم که برا شما چیزی که شرکت میریزه بهران ریو هست( یعنی تا 2 سال پیش بود) الان با سپاهان قرارداد بستن و احتمالا دیگه بهران ریو که گیر نمیاد من حدس میزنم...
پس انتخابتون میشه گرفتن روغن موتور سایپا که ابی رنگه احتمالا ظرفش و تولید شرکت سپاهانه
و یا گرفتن بهران سوپر پیشتاز
اگرم خارجی خواستین که دیگه توضیح دادم...
سلامت باشین

------------------ ((ا))

تشکر شده توسط : vahidreza_sh mehrshayan
ارسال: #517
۱۳۹۰-۷-۶, ۱۰:۲۵ صبح
(۱۳۹۰-۷-۵ ۱۰:۰۷ عصر)cheelia نوشته شده توسط:  کسی از دوستان تا حالا باربند روماشینش نصب کرده ؟؟

فکر نکنم تیبا توی بازار باشه

میگن شاید باربند ریو با کمی تغییرات نصب بشه!

سلام دوست من
باربند که خودم نبستم اما چند روز پیش روی تیبا دیدم بسته بود .باربند همون باربند پراید-ریو هستش

[تصویر:  fe289fc21e8e37b0614188080e8f64e7.jpeg]
 تشکر شده توسط : cheelia
ارسال: #518
۱۳۹۰-۷-۶, ۱۰:۲۸ صبح
پس از 400کیلومتر لرزش زیر قسمت جلو سمت چپ برای من هم شروع شد
قبلا دیده بودم بعضی از دوستان هم همچین موردی را داشتند
یه چیزی زیرماشین می لرزه و لق لق می کنه!!
کسی می دونه مشکل از کجاست ؟
ارسال: #519
۱۳۹۰-۷-۶, ۱۰:۲۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰-۷-۶ ۱۰:۳۱ صبح، توسط AliMoh.)
در مورد دزدگیر بعد از پرس جو های فراوان و پشتن کل بازار من مارک Cheetah تصویری انتخاب کردم.از همه لحاظ مناسب هست.قیمتی که من گرفتم 105 بود که طرف واقعا انصاف داشت.چون همین مدل 130 -160- و حتی یه جا 220 میفروخت.
مزایای زیادی داره از جمله برد زیاد(حدودا 800 تا 900 متر ) قابلیت ویبره وصدا در هنگام الارم.الارم باز شدن در و ضربه خوردن هم متفاوت هستش.
(۱۳۹۰-۷-۶ ۱۰:۲۸ صبح)ali1323 نوشته شده توسط:  پس از 400کیلومتر لرزش زیر قسمت جلو سمت چپ برای من هم شروع شد
قبلا دیده بودم بعضی از دوستان هم همچین موردی را داشتند
یه چیزی زیرماشین می لرزه و لق لق می کنه!!
کسی می دونه مشکل از کجاست ؟

سلام علی .دقیقا همین مشکل من هم دارم.بردم مرکزی درست شد و بهتر از اول اما نمیدونم چیه دوباره یکم زیاد شده.مخصوصا زمانی که موقع حرکت یکم گاز مرده بدم.موارد من تقریبا با شما یکیه.دنده 1 من هم بعضی وقتها ید جا میره و لبه صندوق عقب منم یکم بالاست که فکر کنم دلیل خوب بسته نشدنش همینه

[تصویر:  fe289fc21e8e37b0614188080e8f64e7.jpeg]
 تشکر شده توسط : ali1323
ارسال: #520
۱۳۹۰-۷-۶, ۱۰:۴۰ صبح
درسته
دقیقا تو دنده مرده دادن به ماشین صدا بیشتر میشه
نپرسیدی مشکل از کجاست ؟