سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
ماشین من در وضعیت فاکتورشده قرار گرفته وشماره ساخت و پلاک هم مشخص شده. دوستانی که تجربه دارند فکر می کنید چه مدت تا تحویل طول می کشه ؟
علی جان میشه شماره ساخت ماشینتو بگی ؟
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2011-09-15، 11:14 AM)ali1323 نوشته است: ماشین من در وضعیت فاکتورشده قرار گرفته وشماره ساخت و پلاک هم مشخص شده. دوستانی که تجربه دارند فکر می کنید چه مدت تا تحویل طول می کشه ؟
علی جان میشه شماره ساخت ماشینتو بگی ؟

سلام
اگه فاکتور شده شد و شماره پلاک و سایر موارد داخل سایت وارد شد باید بگم نهایتا تا آخر هفته و دیگه خونه آخرش تا شنبه یکشنبه آینده ماشین تو خونتون پارک خواهد بود انشاالله.
تاریخ درستش اینه 2 3 روز بعدش دیگه ماشین دستتونه.اما ممکنه نمایندگیتون زود خبرتون نکنه. برای همین خودتون تماس بگیرین و جویا بشین که اومد برین بگیرینش سریع.
ضمنا از شماره تماسی که از باربری داده بودم قبلا که مربوط به کاشان بود میتونین باهاش تماس بگیرین و زمان دقیق دقیق اومدن ماشینتون رو جویا بشین از خود باربری.
شماره ساخت و نمایندگی و فامیلتونو میپرسه و بهتون میگه .....
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : ali1323
از روی شماره ساخت چه چیزایی را میشه فهمید ؟ مثلا میشه ماه تولید ماشین را فهمید ؟
Mr. Tiba
شما هم میشه شماره ساختت را بگی ؟
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2011-09-15، 11:34 AM)ali1323 نوشته است: از روی شماره ساخت چه چیزایی را میشه فهمید ؟ مثلا میشه ماه تولید ماشین را فهمید ؟
Mr. Tiba
شما هم میشه شماره ساختت را بگی ؟

اینجور که متوجه شدم بودم قبلا ظاهرا مشخص میکنه تیبای شما چندمین تیبای تولید شده تا کنون هست.
و یه اطلاعاتی از داخلش مشخص میشد که یکیشون این مورد بالایی بود.حالا مدل و ماه تولید شده رو من در جریان نیستم.آقای بندری اگه محبت کنن توضیح بدن بهتره.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوستان مردم امروز از خستگی .فقط رسیدم دزدگیر ببندم.اونم با چه دردسری.تقریبا 40 تا مقازه رفتم و با توجه به حساسیتم تو یه جمع بندی اخر سر به همون فروشگاه اول مراجعمه کردم.از یه مارک 10 نوع قیمت بود با اختلاف 100 هزار تومان!!!!
در اخر دزدگیر Cheetah بستم تصویری 105 هزار تومان با گارانتی 12 ماه

ویبره و الارم داره.بردش هم خوبه
.اما برای نصب پمپ صندوق پران دچار مشکل شدم و اخرشم نصب نشد.اولا که نوید جان پمپ داخل اون جا نمیرفت پشت قفل.یکم شیکم دادیم و پمپ جا زدیم اما به محض اینکه پمپ کامل بسته میشد صندوق بسته نمیشد.پمپ که باز میکردیم اوکی بود. و صندوق بسته میشد
بنده خدا خیلی تلاش کرد اما نشد.
کلا تو این 40 تا مغازه که رفتم تقریبا 30 تاشون مخالف بستن پمپ بودن.چون میگفتن به پمپ و دزدگیر فشار مید چون نسبتا در عقب تیبا سنگینه.
اخرش حال ما گرفته شد و به هیچ کاری نرسیدیم.
نوید جان یه تقاضا .میتونی خوب توضیح بدی پمپ چجور و کجا وصل کردی و یه چند تا عکسم بهم بدی تا من حالیه این بنده خدا کنم؟سیم تا عقب اورده و سوراخ هم کرده حیفه که انجام نشه.در کل خسته شدم .ایکاش اصلا پمپ نمیبستم.چون از داخل خیلی خوب باز میشه.تو ال 90 اون ضامن داخل اصلا نداشت و خیلی واجب بود .اما اینجا!!!
به هر حال صندوق که سوراخ کردیم یه راهنمایی کامل کنی که من به این بنده خدا بگم بتونه ببنده.
در مورد لاستیک سمت محل چیزی نتونستم پیدا کنم و بیخیال شدم صمن اینکه لاستیک هارو جفتی 80 برمیدارن.

فردا برسم میرم سراغ باطری و بوق

لاستیک نمیدونم چکار کنم.2 به شک هستم.همچین ارزنده لاستیک برنمیدارنویه مدت صبر میکنم بتونم تویو یا مارک خوب پیدا کنم و تعویض لاستیک میزارم برای بعد

فعلا صندوق پران بدجور رو اعصابمه
Help help help
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام.دوست عزیز نصب صندوق پران نیاز به حوصله ودقت فراوان دارد تا بتوانی جای مناسب رو انتخاب کنی.من هم که میخواستم نصب کنم نصاب دزدگیر اول گفت نمیشه وبعد با اسرار من هم که گذاشت به محض بستن پیچ ها درب صنوق عقب بسته نمی شد. وفقط یکی از پیچ ها را شل بست تا بظاهر کار می کرد اما در حال حرکت بمحض رفتن روی یک دست انداز درب صندوق عقب باز می شد.به همین دلیل خودم دوباره باز کردم وبا دقت دوباره بستم طوری که بدنه پمپ با اهرم صندوق عقب تماس نداشته باشد و رگلاژ کردم وتمام مشکلاتش رفع شد.سخت است اما شدنی است.نیاز به یک نصاب با حوصله دارید.
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام برتيبا داران عزيز اميد دارم اين آهوي زيبا بتونه هر چه سريعتر به بهترين سطح استاندارد برسه كه حتي نشه يه ايراد ازش گرفت واقا تيبا حرف نداره صداي موتورش يه حالت اسپورت به آدم دست ميده كه هيجان رانندگيشو بيشتر ميكنه فقط كساني كه زياد اهل سرعت وشتابن بايد زود به زود روغن وفيلتر هواشو عوض كنن
يه نكته ! سيم قرمز مال استارت ماشين توبيشتر تيباها به يه لوله داغ چسبيده كه به مرور زمان ممكنه حفاظ لاستيكيش بسوزه واتصال مثبت سيم كل سيم كشيو آتيش بزنه با چرخوندن اتصال سيم از ناحيه قطعه استارت عكس جهت عقربه هاي ساعت فاصله ايجاد ميشه
درب باك بنزينم گريس بزنين ولولاشو از طريق فشار واون درب به سمت راست تنظيم كنين
اگه تسمه دينام پاره ميكنين پيچ براكتو سفت كنين
حتما از روغن 10w40 خارجي يا ايراني وِيژه زانتيا استفاده كنين 20w50 نريزين !
باد لاستيكارو با نيتروژن تعويض كنين
ريو ارزش 3 ميليون بيشتر دادنو نداره فقط موتور16 سوپاپ داره با 15 اسب قدرت بيشتر اما اين موتور تنبل با هشت سوپاپ هم توشتاب پابه پاي ريو ميره هم تومصرف بنزين برابره توراحتي ورانندگي تيبا سرتره حتي از405 و206!
زياد به لاستيك حساسيت نشون ندين همون اندازه استاندارد كارخونه با مارك كومهو خوبه
اگه با تيپ ماشين نمي خونه 185 خوبه اما 205 مناسب نيست اندازه رينگم 13 باشه اصلا 14 15 انتخاب نكنين توبلند مدت تأثير بدي رو ماشين ميذاره
من فقط رو دزد گير ماشين موندم چي نصب كنم نكنه سيم كشي ماشين ايراد كنه!
اين هم موتور تيبا
پاسخ
تشکر شده توسط : PH3N0M farzad irani fattah
سلام علی جان
در مورد تایر نگران نباش اینجور که این اقا بهم گفت تو مهر براش تویومیاد.
اما بحث صندوق پران
امیدوارم درست محلی که تو عکسا گذاشته بودم رو سوراخ کرده باشه.
اگه یادت باشه من خودم با ماژیک براش مشخص کرده بوده.
اینکه محل نصبش درست باشه خیلی مهمه.
اما مهم هست از نظر من که پمپ کامل مخفی بشه و بره پشت جدار.
چون پسفردا میری مسافرت صندوق وسایل میذاری.
خدای نکرده ممکنه چیزی بخوره به پمپ و مشکل درست کنه
الان مال من اصلا پشت جدار فلزیه و باید بری تو صندوق تا از بغل بتونی ببینیش.
وگرنه اصلا قابل دیدن نیست.کاملا مخفی هست.
حالا من برات فیلم میذارم که شاید بتونه بهتر کمکت کنه.
یه فیلمی قبلا گرفته بودم که حجمش زیاد تر بود.
الان اونو میذارم
اگه متوجه نشدی بازم با دیدن این و با دیدن اون عکسا فردا برات مجدد فیلم میگیرم
فقط یه چیزی بگم
مال من هم که نصب کرد درب صندوق به زحمت بسته میشد و شاید بگم با مکافات بسته میشد.
اما من از محل نصب پمپ 100 درصد خاطر جمع بودم و همون اول که نگاش میکردم فهمیدم مشکل از رگلاژ خود پمپ هست.
ببین من اومدم خونه و عصرش حدود 30 دقیقه تا 1 ساعت مشغول تنظیمش بودم خودم.
اینکه اون پیچ میله اتصال دهنده پمپ چه قدر کشیدگی داشته باشه دقیقا همین مساله رو تعیین میکنه.
اگه زیاد کشیده باشه باعث میشه پمپه درو باز کنه ولی خودت به زحمت درو ببندی و یا اصلا نتونی ببندی
اگه شل باشه خیلی باعث میشه در درست بسته بشه و پمپ بهش فشار بیاد و احیانا سبب سوختنش بشه.
در کل اگه محل نصبت درست باشه و میله اتصال دهنده درست به موازات خود میله مسی اتصال دهنده محل کلید به محل قفل (که داخل درب صندوق هست) باشه درسته.
فقط میمونه رگلاژش که یه ذره صبر میخواد و مهارت که خودتم میتونی اینکارو بکنی.
پیچشو شل میکنی میاری اینور اون ور و سفت میکنی و امتحان میکنی تا محلی به دستت بیاد کهبه راحتی و روونی درب بسته بشه و به راحتی پمپ هم صندوق رو باز کنه
شما فقط تو عکسا دقت کن ببین پمپ رو درست نصب کرده یا نه.
اگه اوکی بود دیگه میمونه تنظیمش که دست خودتو میبوسه
به اون فشار نیار.اون نصابا حوصله ندارن که محلشو پیدا کنن و هی تست کنن.آخرش باب میلت نمیشه
یا در سفت بسته میشه
یا رو پمپ فشار میاد.
خودت یه کم سعی کنی کارت درست میشه.
من که برعکس شما فکر میکنم.واقعا از صندوق پرانش راضی هستم.انصافا عالیه.
یعنی یک ذره اگه در سفت باشه یا گیری داشته باشه.اصلا.
نکته دیگه اینکه پمپی که انتخاب کرده مهمه.
شما که میگی داخل نمیرفت..... باید بگم مال من کامل رفته پشت جدار.... و داخل اون قسمت رفته به صورت کامل...
شاید اینی که برا شما گذاشته تپل تره یا مدل دیگه ایه....
به من گفت نوعش پرایدی هست و به اینا میخوره... گفت 132 یی به تیبا نمیخوره ....
حالا برات سعی میکنم فیلم و عکس بذارم تا روشن بشه برات....
=========================
علی جان شما فقط به همین 2 عکس نگاه کن دقیق.شاید چون من عکس زیاد گذاشته بودم گیج شدی.. وگرنه اینا کهواضح واضحن...ببین کامل رفته پشت جدار..... اون چیزه میبینی که اومده به میله وصل شده و پیچ 4 سو داره؟؟؟
با رگلاژ همون و جابجا کردن اون روی میله اصلی میشه محل نصب درستش رو پیدا کرد.
اونجا رو که پیدا کنی دیگه هم در روون باز و بست میشه.هم پمپه درست کار میکنه.
ضمنا برای راه اندازی پمپ صندوق پران فقط یه رشته لازمه سیم بیاد دیگه .... رشته دیگه که از بدنه گرفته میشه طبق روال...اینو گفتم برای دوستان دیگه که هنوز انجام ندادن.
اون سیمو هم از کجا رد باید کرد؟این نوار درب جلو راننده قسمت پایینش اگه بلند بشه کامل سیم میتونی بره داخل یه شکافی و بعد نوار رو سر جاش بذارین.همینجور باید بره عقب ماشین و بازم از همین محل زیر نوار مربوط به درب عقب.بعدم که وارد صندوق شد فقط مجبورش کنین از داخل خرطوی سیمو ببره.
داخل خود درب صندوقم که رفت با چسب های مخصوصی که دارن میتونن کاری کنن که سیم داخل صندوق هم بازی نکنه و ثابت باشه.. و دیده هم نشه.
بگذریم:
عکسا رو بذارم...
علی جان با دقت نگاه کن...متوجه میشی.
عکس 1
عکس 2
فیلم و عکس دیگه هم برات میگیرم که بهتر متوجه بشی

راستی بازم بگم خودتو ناراحت نکن.
همین الان بهت بگم اگه مثل این تصاویر و فیلمی که دارم آماده میکنم برات کار کرده باشه..بعدا دیگه نمیگی ای کاش نمیزدم...
چون واقعا عالیه.
اون ضامن داخلو هم نبین الان روونه...حساب کتاب نداره.ممکنه پسفردا باز نشه.
کلا همچین سیستم قابل اعتمادی نداره.بعد مجبوری هی کلید برداری در باز کنی و ....
اینجوری دیگه راحته و نه کلید میخواد نه هیچی.
فقط یه کم صبر و حوصله و دقت میخواد.
اگه دقیق و حساب شده باشه و پمپشم همین باشه بعدا دیگه واقعا از کارت 100 درصد راضی خواهی بود.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : PH3N0M
خوب سلام مجدد
اون فیلم دوم رو براتون آپلود کردم
علی جان دیگه اینو اگه دقت کنی کامل از کل فضای کاپوت فیلم گرفتم.
اول فیلم اون وسط رو نشون دادم.فقط خواستم بگم اونجا هیچی اصلا نصب نشده.بعد رفتم اون سمت چپ ومحلش رو دقیق نشون دادم.تو فیلمم نشون دادم که اصلا کاملا مخفی شده....
امیدوارم قبل از سوراخ کردن محل درست رو مثل این پیدا کرده باشه بعد سوراخ کرده باشه.
حالا اینم ببین
امیدوارم کمکت کنه....
حجمش حدود 3.5 مگه.
فیلم دیدن محل نصب پمپ صندوق پران

راستی اون سیمه هم که میبینی آوردم و به همون پیچ ثابت کننده پمپ بستم مربوط به سیم دوم همون پمپ هست که به بدنه وصل شده.برا همین گفتم فقط یه سیم دیگه منتقل میشه....
انشالا فردا براتون یه فیلم خواهم گذاشت یا عکس که محل سیم کشی و محلایی که سیم ردش ده رو نشون بده...
علی جان اینو ببین ببین مشکلت حل شد؟؟
قضیه تنظیم کردنش و اینکه نیاز به حوصله و دقت داره رو هم که گفتم....
حله یا نه؟؟؟؟

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : AliMoh
نوید جان ممنون

ظاهرا از اونجا که من خوش شانس هستم مشکلات یکی بعد از دیگری داره سبز میشه

هنوز کیلومتر 100 نشده یه صدایی از سمت چپ(راننده میاد) دقیقا زیر محدوده کلاج

این لرزش کی خودشو نشون میده!؟
زمانی که مثلا کلاج مرده بدم یا فکر کن با 2 راه بیوفتم

صدای تر تر نمیگما که مثلا در اثر فشار اومدن تو حرکت با دنده 2 میاد .مثال زدم

انگار به چیزی شل باشه.اعصابم خورد کرده به نظرت چیه؟
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,085 2,118,485 دیروز، 09:51 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 884,828 2019-06-20، 12:04 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,205 2019-05-27، 10:09 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,191,724 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 546,208 2019-05-14، 06:59 AM
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 191 135,895 2019-05-07، 01:33 AM
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,304 638,313 2019-04-27، 01:38 AM
آخرین ارسال: shahab704
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 17 12,596 2019-04-20، 11:59 AM
آخرین ارسال: payamkhodad
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 46,752 2019-04-07، 03:38 AM
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 111 90,388 2019-02-16، 08:10 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 45 مهمان