سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
(2019-08-04، 07:55 AM)Mahdi1357 نوشته است: سلام تیبای من آمپر بنزینش بهم خورده وقتی که فول میشه آمپر میاد بالا ولی موقع خالی شدن باک تا نصفه بیشتر پایین نمیاد بردم نمایندگی گفت درست شده ولی بازم فرقی نکرده کسی میدونه دلیلش چیه البته یه بار هم کف ماشین به زمین گیر کرده ممکنه باک صدمه دیده باشه؟

سلام وقت بخیر
اگر اینطور شده احتمالا شناور داخل باک گیر داره و باید اون تعویض بشه
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Amir_Tiba
سلام
خدا قوت به آقا NAVID که چندین سال است که تیباداران رو راهنمایی و کمک میکند.

ماشین من خود به خود گاز میخوره و دور موتور تا 2 میره و میمونه. سیم گاز رو چک کردم ، گیر نکرده.
گفتم شاید از استپر باشه؟!
خواستم استپر رو باز کنم دیدم زیر فیلتر هواست.
حالا میخواستم محفظه فیلتر هوا رو باز کنم، ولی نمیدونم چجوری باز میشه.
کسی میدونه محفطه هوا چجوری باز میشه؟
استپر پراید به تیبا میخوره؟
ممنونم
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما امیرجان عزیز
قربان شما دوست خوب
عرض کنم ممکنه استپر باشه ممکنه سنسوری  موردی داره. در کل یه دیاگ بخوره ماشین بد نیست.
ولی برا محفظه فیلتر اون فشاری هست. یعنی اون شیلنگش رو ازاد کردین فشاری هست برداشته میشه از سر جاش

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Amir_Tiba
سلام دوستان
دو روزه این صدای اضافه توی موتور ایجاد شده
البته صداش کمه . توی خیابونای باریک یا پارکینگ که صدا میپیچه بهتر شنیده میشه.
به نظرتون از چیه؟
ممنون
http://s2.picofile.com/file/8369307926/A...M.mp3.html
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2019-08-11، 11:20 AM)alireza_asol نوشته است: سلام دوستان
دو روزه این صدای اضافه توی موتور ایجاد شده
البته صداش کمه . توی خیابونای باریک یا پارکینگ که صدا میپیچه بهتر شنیده میشه.
به نظرتون از چیه؟
ممنون
http://s2.picofile.com/file/8369307926/A...M.mp3.html

سلام مال منم این صدا رو داره دادم چک کردن اول زیر بار نمیرفتن میگفتن مشکل نداره ولی با اصرار زیاد بررسی کردن فهمیدن کاتالیست اگزوز یه مقدار ریخته صدا مال اونه
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام تازگی تیبا دوگانه مدل ۹۶ گرفتم. چندتا مشکل داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

۱، صدای تقه از کمک جلو سمت شاگرد وقتی با سرعت روی سرعت گیر رد بشی، البته این صدا وقتی ماشین سنگین باشه و پر از سرنشین باشه ایجاد نمیشه و فقط وقتی ماشین خالی و سبک هست میاد،مثل اینکه کمک قوی باشه

۲، مصرف سوختش خیلی زیاده داخل شهر با کولر حدود ۸۰ تا ۹۰ کیلومتر و بدون کولر هم همین حدود یک باک گاز مصرف میکنه . در ضمن سنسور اکسیژن هم مشکل داره . خواستم بدونم اگر تعویض کنم چقدر تاثیر داره؟ و چه مارکی خوبه بگیرم

۳، لنت خوب معرفی کنید با قیمت مناسب .چندتا مارک استفاده کردم صدا میداد . (لنت ریو میخوره)

۴، مارک صفحه کلاچ خوب هم معرفی کنید چون صفخه هم ضعیف هست
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوست عزیز
در مورد موارد ابتدایی تااپیک های مربوط رو یه سرچ بکنین توی بخش راهکار توضیحات هست
در مورد لنت فقط با توجه به کیفیت موارد کپی و موارد مختلفی که الاان تو بازار هست چون مورد تست شده داشتیم و برای دوستان زیادی اخیرا ارسال شده بود و راضی بودن گفتم بهتون بگم که توی فروشگاه پدال یه مورد لنت سرامیکی باکیفیتی ما از واردکننده تهیه کرده بودیم و برای دوستان زیادی ارسال کردیم که از نظر کیفیت و ترمزگیری و نرمی و همین طور دوام باکیفیت و خوب بود. یه زمانی گلد اصلی فقط کار میکردیم ولی به دلیل مشکلات وارداتی الان اصلا اصلش نیست. اما اینی که بعد کلی پیگیری گرفتیم بنا به صحبت همون واردکننده و همین طور دوستانی که نصب کردن اگر از نظر دوام و کیفیتی ازون بالاتر نباشه کمتر نبوده. البته خوب قیمتش هم مشابه همونه و جزو لنتای سرامد بوده.
درخواست داشتین توی فروشگاه پدال درخواست بدید اطلاع داده میشه الان حضور ذهن ندارم. برای صفحه کلاجم بسته به زمانش دااره که چه موردی موجود باشه. معمولا برندای کره ای اصلی مطمئن  ... نه کپی هاشون . بهترین هستن . ولی بازار از مواردی که تقلابی هستن هم پر هست. در کل بسته به زمانش داره . ما توی پدال که تهیه میکردیم که با واردکننده هر بار صحبت میکنیم و هر کدوم کیفیتش رو امتحانش رو پس داده بود تهیه میکردیم.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : Hamed221
با درود و ارج
تیبای من مدل 95 هست و ضبطش کروز cd3612/14 هیت (از اینا که ورودی 3.5 نداره)
دیشب اتفاقی زمانی که می‌خواستم پنل ضبط رو خاموش کنم زدمو حالت Loud رو فعال کردم. صدا خیلی خوب شد. پس از اون هر چی دکمه ترکیبی زدم نشد دوباره بیارمش. روشی هم که دوستمون گفتن جواب نمی‌ده.
چطوری دوباره حالت Loud و اکولایزر رو بیارم؟
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام من یه سوال داشتم من رادیاتور دقت میکنم قدیم آب اش لب به لب پر بود ولی الان خالی میکنه پر هم میکنم رادیاتور  باز میام میبینم کم میشه
یه بار هم سراشیبی پارک کردم دیدم از پایین ماشین آب رادیاتور داره میریزه زیاد ولی 2 3 دقیقه قطع شد
ولی ماشین تا حالا جوش هم نیاورده یا چراخ  هشدار دما روشن بشه
اون مخزن ذخیره آب رادیاتور هم پر کردم اصلا ازش کم نمیکنه نمیدونم مشکل اش چیه

اگه دوستان تجربه مشابه یا اطلاع دارن جواب بدن خدای نکرده مشکل نخوریم Sad Sad
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2019-08-04، 07:55 AM)Mahdi1357 نوشته است: سلام تیبای من آمپر بنزینش بهم خورده وقتی که فول میشه آمپر میاد بالا ولی موقع خالی شدن باک تا نصفه بیشتر پایین نمیاد بردم نمایندگی گفت درست شده ولی بازم فرقی نکرده کسی میدونه دلیلش چیه البته یه بار هم کف ماشین به زمین گیر کرده ممکنه باک صدمه دیده باشه؟

سلام دوست عزیز
منم نزدیک 7 ماه همین مشکل رو دارم
با کلی پیگیری فهمیدم مشکل از نرم افزار ECU
و شرکت تا الان اپدیتی برای این ECU  نداده
تغییرات در نوع باک و پمپ بنزین باعث این مشکل شده وخطا میده و بعد 200 کیلومتر کارکرد امپیر شروع به پایین امدن میکنه
درضمن سنسور های اکسیژن هم مشکل دارن ک قرار براش اپدیت بیاد
البته من زودتر از این حرفا میبرمش ریمپ مشکل سنسور حل بشه
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,122 2,188,467 2019-10-12، 08:39 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 894,881 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 197 140,888 2019-09-22، 08:08 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,220,447 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 13,181 2019-08-11، 06:53 PM
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,312 656,275 2019-08-01، 01:08 PM
آخرین ارسال: m2relax
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 910,465 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 35,455 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 555,236 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 49,246 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 45 مهمان