سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
بله حق با شماست ، اما متاسفانه اولین بار بود که با این انجمن آشنا شدم و فروشگاه هم دیدم که ایکاش قبل از خریدم می دیدمش

اولین خرید من بابت شمع بود ، من حتی رفتم تعمیرگاه بازش کردم و ازش عکس انداختم. عکسش رو ضمیمه کردم.

مدل دقیقش : 
FR8DI30
 عکسش رو ضمیمه کردم.

نه از نظر اندازه مشکل نداره درسته اگر داشت اصلا نصب نمیشد
گپش هم بستگی به الیاژ و طراحی داره که موردی نداره ظاهرا
ولی به اصلی بودن این شمعی که گرفتید بنده شک دارم فقط احتمال زیاد میدم مدل اصلی المان نیست
شمعی که ما هم گرفتیم چند مدل داره تو بازار. روسیش هست چینیشم هست. همشونم روش زده المان ولی فیک هستند
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mostafam Ali nemesis
سلام
بنده جناب مهندس
واقعیت ماشین من که یکم داغ میشه کلاچش از داخل ظاهرا زیر پام وقتی میگیریم صدا میده و یکمم سفت میشه ، یکی گفت از سیم میتونه باشه . چون ماشین نو هست و 20 هزار بیشتر نرفته ، من نمی تونم کیت را کامل عوض کنم اما به نظر شما تعویض سیم کلاچ کاربردی هست ؟
این نکته را بگم که قبلا داغ که می شد دنده یک به دو و 0 به یک صدا تق می داد اما ظاهرا بعد از تغویض واسکازین به ادینول مشکل رفع شده.
من قصد خرید سیم کلاج را داشتم ، فقط این سیم ها برای همه تیبا ها یکی هستند ؟ آخه بعضی ها دمپر دار زدن بعضی ها بدون دمپر.

و اینکه می تونم بدونم مارک این ها چیست ؟ واقعیت من مشکل هزینه ندارم من دنبال کیفیت هستم ، دوست دارم خریدی داشته باشم تا خیالم راحت باشه تو جاده گرفتار نشم و یا خدایی نکرده مشکل جدی مثل پاره شدن سیم ایجاد نشه. اگر از اول با پدال آشنا شده بودم شمع را تهیه می کردم ، اما ممنون میشم اطلاعات بیشتری در مورد برند این سیم تو سایت قرار داده بشه تا کاربران دیگر نیز استفاده کنند.
و در نهایت آیا در فروشگاه تسمه کولر هم هست.
مشکلی که من قبلا داشتم ، ماشین که خیلی سرد بود تسمه صدا می داد و البته زمانی هم که خیلی ازش کار می کشیدم مثلا میرفتم شمال بازم اون صدا یکم شروع می شد ، بردم نمایندگی سایپا ، مثلا تسمه ها رو عوض کردند اما بدتر شد ، الان فرقی نداره ماشین گرم یا سرد باشه اولش که روشن میشه شروع می کنه به حیر کشیدن و با گاز دادن صدا جیر کشیدن سریع تر میشه و بعد 10 ثانیه ول می کنه و درست میشه
بعضی وقتا هم کولر را روشن می کنم اینطوری میشه.

بنابراین به نظر شما بهتره تسمه کولر باز هم عوض بشه ؟

و سوال آخرم این روغن را برای هیدرولیک چند روز پیش ریخته بودم آیا ضرری داره ؟
روغن گیربکس خودرو آدینول مدل ATF XN Plus
پوزش سوال ها زیاد شد.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Ali nemesis
سلام وقتتون بخیر دوست عزیز
اول در مورد اون صدای تسمه بدم که ما توی تاپیک ها همیشه گفتیم چه ماشین نو و چه تسمه نو بعد مدتی جا باز میکنه و باید رگلاژ بشه
اوایل تو سرما صدا میده و گرم میشه درست میشه به خاطر انبساط معکوس لاستیک
ولی رگلاژ نشه به مرور همه زمانی میشه. اگه بازم رگلاژ نشه یه روزی شاید نه چندان دور پاره میشه
مشکل شما بابت تنظیم نبودن تسمه بوده در وهله اول. اگه تنظیم شد و باز صدا داد اون وقت شاید مشکل بی کیفیتی باشه . وگرنه اول قضیه این نیست
در مورد سیم کلاج والا سیم کلاج بهتریبن کیفیتش سیم کلاج اصلی کره ای بود که ما الان چند ساله برای دوستان زیادی ارسالش میکردیم تو فروشگاه و نصب میکنن و بهترینش اون بود
ولی خوب اخرین باری که همین هفته پیش برا دوستی فرستادیمش قیمتش نسبت به قبل عید بالای چند برابر شده بود. تازه به منت هم بهمون میدادنش ...
اون زمان که قیمتا این نبود یادمه کپیش هم بود فراوونم بود و کپیش بد بود ولی اصلیش عالی
الان تو بازار ایرانی فراوونه و اون به منت پیدا میشه و قیمتشم خیلی بالاست که ما بازم همونو کار کردیم
ولی تو ایرانیا هم مدلی هست که کیفیتش باز بهتره و بین ایرانیا سر و گردنی بالاتره از بقیه و تنه به تنه اون کره ای میزنه. ولی اون کره ای باز بهتره ازون ولی قیمتشم خوب بالاست.
ببینین اگه داغ که میشه کلاج سفت بشه مال کیت کلاجه و نه سیم.  سیم خراب باشه از اول تا اخر مشکلش باید بمونه. 
سیم خوب کلااجو نرم تر و بهتر میکنه ولی ربطی به گرمی سردی نداره
اون چیزی که با گرمی سردی عوض میشه کیت کلاجه که ضعفش اینطور میتونه باعث بشه یا کیفیتش
سیم کلاج خوب روان تر و نرم تر هست ولی همیشه همون طوره. به سردی گرمی ربط نداره اون
در مورد واسکازین گمونم واسکازینی که ریختید اتومات هست و برا ماشین شما ابدا مناسب نیست
بماند که ادینول این روزا تقلبیشم زیاد هست
اما شما واسکازین اتومات ریختید تو ماشین گگریبوکس دستی.
این کار خلاف صد درصد هست و برا گریبوکس خوب نیست.
واسکازین اصلی الف تعداد محدود بود الان فروشگاه البته اگر مد نظر بود. تو بازار دیگه اسو اصلی نیست هرچی هست تقلبیه
همین الفم تقلبیش فراوونه و همه جا هست. ما چند ماه منتظر اصلیش بودم 3 هفته پیش محدود اوردن و اکثرش برا دوستان ارسال شد چند تایی مونده.
در کل  اینی که شما ریختید اتوماته و مناسب تیبا نیست.
فکر میکنم صحبتااتونو توضیح دادم تا جایی که یادم بود. موفق باشید

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mostafam Ali nemesis
آقا نوید ، وقت بخیر
واسکازینی که برای گیربکس ریختم ، اتومات نبود ، برای گیربکس روغن گیربکس آدینول مدل GH 75 W 90 را ریختم و برای هیدرولیک روغن گیربکس خودرو آدینول مدل ATF XN Plus .
از چند نفر پرسیدم گفتند برای هیدرولیک اون روغن را بریزم ؟ به نظر شما مشکلی داره ؟

در مورد سیم بهترین کیفیتی که فرمودید هنوزم تو فروشگاه هست ؟
البته بازم فکر کنم این سفتی از اول هم باشه فقط صدا دادنش مشخصه از داخل هست ، حالا نمی دونم چرا داغ میشه صداش بیشتر میشه.
پاسخ
سلام درسته. بنده فکر کردم واسکازین اینو ریختید. برای هیدرولیک  البته توی همین برندای ایرانی هم موردایی داریم که در سطح بهترین کیفیت های دنیا هستن. من این مورد رو استفاده نکردم ولی یکی از بهترین مدلای بهران رو یادمه سال 92 اینا ریختم و بسیار  بسیار فرمان نرم و البته کیفیتش بالاست .
سیم کلاج اون مدل کره ای به زحمت زیاد شاید  بله از نمایندش شاید به سختی بشه بگیریم اصلیشو ولی خوب ایرانی ای که گفتم هست. از نظر قیمت توی فروشگاه موارد بروز نیست سفارش داده بشه با تاخیر بروز ارسال میشه.
سیم کلاج شاید روانی و نرمی رو باعث بشه ولی بحث اگر کیت کلاج باشه سیم کلاج اونو نمیتونه رفع کنه

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis
ممنونم ، من امروز سفارش سیم کلاچ را ارسال می کنم ، فقط آقا نوید ، من آخرم متوجه نشدم منظور از دمپر دار یا غیر دمپر دار چیه و کدوم سیم به ماشینم میخوره و آیا برای فروشگاه دمپر داره ؟
پاسخ
سلام
بحث دمپر رو از خود نمایندگی بپرسید بهتره. والا تا جایی که یادمه تو سیم کلاجای ایرانی یه لاستیک قرار داده بودن و ابتکار خود اقایون بود ... وگرنه خارجیا اینطور نیستن و چون سیم کلاجای اولیشون مشکل داشت با این کار خواستن یه کم بهترش کنن. اینکه بهتر شد یا نتیجه عکس داشت قبلا یادم بود ولی تا جایی که من میدونم اصلیا بهتر بودن. بازم از نمایندگی میتونین دقیقشو بپرسین یا از یه مکانیک مطمئن بپرسین بهتره

------------------ ((ا))

پاسخ

سلام
من دیشب از فیلتر بنزین تیبا عکس گرفتم، میخواستم ببینم این مدل ریویی هست یا پژویی؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
خیلی وقت پیش لنت ترنز موقع توقف صدا میدا نمایندگی گفت لنتش موردی نداره. هنوز کار میکنه و خوب میشه ولی صدا قطع نشد و اون صدا همچنان هست..ممکنه لنت تمام شده باشه؟؟ در اینصورت اگر دیر تعویض بشه به مجموعه چرخ و اینها صدمه میزنه؟؟
پاسخ
سلام اقا نوید .من تازه عضو این انجمن شدم. مطالبو نگا کردم دیدم شما خیلی خوب جواب میدین.اگ امکانش هست منم سوالمو بپرسم راهنماییم کنید.من بخاطر تصادفی ک داشتم کمپرسور کولرم ضربه خورد و گازش رفت .خلاصه دو روزی هست درستش کردم. اما حس میکنم ی جوری شده ماشین. فرض کنید ماشینو بستین به ی کِش.میخاد سرعت بگیره اما نمیره.این حالت زمانیه ک فشار رو پدال گاز کم و زیاد میشه.ی صدای تیک میده ک اینجور ک از تو مطالب خوندم کمپرسور از مدار خارج میشه و وارد میشه ک یخ نزنه.صدای تیک ک اومد ماشین انگار ب عقب کشیده میشه. این ینی چی؟مشکلش چیه؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,126 2,193,742 2019-10-20، 09:56 AM
آخرین ارسال: hmm
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,316 657,760 2019-10-19، 08:23 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 141,295 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 896,597 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,222,549 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 13,245 2019-08-11، 06:53 PM
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 912,263 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 35,628 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 555,956 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 49,345 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 38 مهمان