زمان کنونی: ۱۳۹۳-۸-۹, ۱۰:۱۷ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا

ارسال موضوع  ارسال پاسخ   
  • 92 رأی - میانگین امتیازات: 4.54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:

TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
ارسال: #221
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۰۷:۴۲ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰-۶-۱۶ ۰۷:۴۷ صبح، توسط AliMoh.)
RE: TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
شاپور جان چرا انقدر ماشین شما مشکل داره؟؟؟؟

ثبت نامی بودین یا تحوبل فوری؟

اون از داشبورد ماشین.بعد دستگیره کاپوت.حالا کولر و گیربکس!!!

با ماشین بد میری یا ماشین با شما بد تا میکنه؟

اگر ماشین تحویل فوری گرفتی احتمالا از محل امانی بوده و یه جورایی سرتون کلاه گذاشتن که میشه شکایت کرد و یه حال اساسی بهشون داد.
نمیدونم والا چی بگم.اما از حوصله و صبر شما خوشم میاد .با این همه مشکل ماشین رو دوست دارید و طرفدارش هستید.

من اگر جای شما بودم با این همه مشکل تا حالا با ماشین رفته بودم تو در نمایندگی.

کاری کمکی اگر خواستید بگید
موفق باشید

[تصویر:  fe289fc21e8e37b0614188080e8f64e7.jpeg]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : PH3N0M Re Za
ارسال: #222
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۰۸:۰۲ صبح
سلام به همه عزيزان
اونايي كه توي انتخاب رنگ هنوز سردرگمن بايد بگم قشنگترين رنگ تيبا نوك مدادي و آبي تيره ست ، من ديروز يه دونه آبي تيره ديدم واقعا خوشگل و براق بود و البته تميز ، فقط اگه موقع كثيف شدن عين رنگ مشكي كثيفي رو زياد نشون نده واقعا قشنگه ، ولي متاسفانه نتونستم ازش عكس بگيرم .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Re Za
ارسال: #223
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۰۹:۵۶ صبح
خودرو تا دو هفته دیگر گران می شود
پرشین خودرو: مدیركل ماشین‌سازی و نیرومحركه وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصمیم‌گیری در خصوص درخواست‌های افزایش قیمت خودرو تا دو هفته آینده خبر داد.
به گزارش «پرشین خودرو» به نقل از ایسنا، محسن صالحی‌نیا اظهار كرد: در یكی دو هفته اخیر چند درخواست جدید برای افزایش قیمت به كمیته قیمت‌گذاری خودرو ارائه شده است.
وی با بیان اینكه این درخواست‌ها در فرآیند بررسی و تصمیم‌گیری قرار دارد، خاطرنشان كرد: احتمالا در جلسه این هفته یا هفته آینده كمیته قیمت‌گذاری خودرو این درخواست‌ها بررسی و در خصوص آنها تصمیم‌گیری خواهد شد.
او در پاسخ به این‌كه درخواستهای جدید افزایش قیمت از سوی كدام خودروسازان ارائه شده است؟ تصریح كرد:‌ تقریبا بیشتر خودروسازان درخواست افزایش قیمت داشته‌اند، اما بیشترین درخواست‌ها مربوط به خودروسازانی بوده كه خودروهایی در تیراژ بالا تولید می‌كنند.
وی در خصوص آنكه درخواست افزایش قیمت برای كدام خودروها ارائه شده است؟ خاطرنشان كرد: بیان این موضوع قبل از تصمیم‌گیری نهایی در خصوص آن مناسب نیست، زیرا موجب تلاطم بازار می‌شود. خودروسازان در خصوص خودروهای مختلفی درخواست افزایش قیمت داشته‌اند، اما در مجموع می‌توان گفت بیشترین درخواستها در گروه سایپا و ایران خودرو بوده است.
مدیركل دفتر ماشین‌سازی و نیرومحركه وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: كمیته قیمت‌گذاری با روش‌های كارشناسی درخواست‌ها را بررسی و تا دو هفته آینده تصمیم‌گیری خواهد كرد.

تشکر شده توسط : Re Za
ارسال: #224
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۱۰:۰۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰-۶-۱۶ ۱۰:۰۶ صبح، توسط farzad irani.)
(۱۳۹۰-۶-۱۶ ۰۱:۳۲ صبح)PH3N0M نوشته شده توسط:  آقا فرزاد کاش قبل از وقت گرفتن بهمون میگفتی
من از اول هفته تو نمایندگی ها پرسه میزنم!

اول بردم مرکزی که تو سه راه آذریه
اصلا انگار نه انگار ! هیچ کاری واسط انجام نمیدن

تا الان دوبار واسم گاز کولر رو تخلیه و تزریق مجدد کردن ! ولی اصلا خنک نمیکنه
تازه از وقتی از نمایندگی آوردم گیربکس مثل دیفرانسیل پیکان 48 زوزه میکشه !!!

تا اونجایی که میتونید اونجا نبرید
پرایدمم گیربکسشو اونجا تعمیر کردن
دو روز بعد گیربکس کاملا خورد شد ! که مجبور به تعویض شدم

دیروز و امروز هم همون نمایندگی یادگار بودم
یه آقای سیبیلویی هست خیلی با مرامه هرچی بگی و بخوای راهنماییت میکنه

من این دفعه مجبورم برم نمایندگی مرکزی 1 تهرانپارس
به تشخیص کارشناس گیربکس باید کاملا عوض بشه !

عزیزان شاید مشکل گیربکس من به خاطر کم بودن واسکازین بوده ( روغن موتورم که کاملا خالی بود ! )
حتما چک کنید ببینید اندازه باشه

آقا شاپورسلام.
من سعی میکنم اطلاعات خودم رو اینجا بنویسم که دیگران استفاده کنند و خودمم از اطلاعات دیگران استفاده میکنم
کاش شما هم تجربیاتت رو در مورد نمایندگیها مینوشتی تا قبل از اینکه اقدام کنیم متوجه باشیم.
امروز صبح رفتم نمایندگی یادگار و تیبا رو تحویل دادم برا بازدید فنی،صدای تسمه در تعویض دنده هنگام گرفتن کولر و صدای تق تق از جلو در دست انداز، سایر موارد رو گفت توی سرویس اولیه مطرح کنم(بالای 4000)
نمیدونم منظورتون از آقای سیبیلو همونه که دم در میایسته و پذیرش میکنه یا نه؟آدم مودبی بود.
دیر گفتی ولی اگه اطلاعاتی از نمایندگی یادگار داری بگو استفاده کنیم

در مورد خبر افزایش قیمت،فکر نمیکنم شامل تیبا بشه چون در موردش سایپا درخواستی نداشته. ریو در بازار به 15.3 رسیده و تندر فول به 15.9 در مورد 206 هم که اصلا بحثشو نکن ! اونایی که میخرند با این قیمتا و تیبا نمیخرند،چند تخته شون کمه
 تشکر شده توسط : AliMoh PH3N0M Re Za
ارسال: #225
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۱۰:۱۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰-۶-۱۶ ۱۰:۲۳ صبح، توسط AliMoh.)
من چند جای مختلف گفتم بازم میگم
ربو . ال 90 زمانی خوب بود که ال 90 فول بود 13.900 و ریو بود 12.640
زمانی که من خریدم دقبقا همین قیمتها بود

اما الان چی!!! ریو شده 15.300 و ال 90 نزدیک به 16!!!

من منکر این نیستم که اینها ماشینهای خوبی نیستند.
تحربه مسافرت و رانندگی طولانی با هر کدوم هم داشتم
اما با این وضع قیمت اصلا به صرفه نیستو تو این کلاس و اتاق الان 100% تیبا خوبه
البته با این سیاست ها تیبا هم به زودی به همین درد قیمت مواجه میشه

در اون فروم خدا بیامرز باز یکی از دوستان داره تیبا میکوبه و هی از لحاط اپشن داره مقایسه میکنه
یکی نیست بگه ریو چه اپشنی داره!! فقط 4 تا شیشه برقی
نه ABS داره .نه ایربگ و نه پرژکتور و نه .....
حالا از لحاظ اپشن کدوم بالاتره!!!
با ال 90 هم مقایسه بخوایم بکنیم.میشه تیبا الان رو با ال90 E1 مقایسه کرد نه E2
باز هم تیبا سرتره
من نمیدونم این اقا چطور همه این ماشین ها رو داشته و با تیبا نداشنه مقایسه میکنه

تشکر شده توسط : TIBA-NAVID a5_big Re Za
ارسال: #226
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۱۰:۳۶ صبح
(۱۳۹۰-۶-۱۶ ۱۰:۱۷ صبح)TIBA_ALI نوشته شده توسط:  من چند جای مختلف گفتم بازم میگم
ربو . ال 90 زمانی خوب بود که ال 90 فول بود 13.900 و ریو بود 12.640
زمانی که من خریدم دقبقا همین قیمتها بود

اما الان چی!!! ریو شده 15.300 و ال 90 نزدیک به 16!!!

من منکر این نیستم که اینها ماشینهای خوبی نیستند.
تحربه مسافرت و رانندگی طولانی با هر کدوم هم داشتم
اما با این وضع قیمت اصلا به صرفه نیستو تو این کلاس و اتاق الان 100% تیبا خوبه
البته با این سیاست ها تیبا هم به زودی به همین درد قیمت مواجه میشه

در اون فروم خدا بیامرز باز یکی از دوستان داره تیبا میکوبه و هی از لحاط اپشن داره مقایسه میکنه
یکی نیست بگه ریو چه اپشنی داره!! فقط 4 تا شیشه برقی
نه ABS داره .نه ایربگ و نه پرژکتور و نه .....
حالا از لحاظ اپشن کدوم بالاتره!!!
با ال 90 هم مقایسه بخوایم بکنیم.میشه تیبا الان رو با ال90 E1 مقایسه کرد نه E2
باز هم تیبا سرتره
من نمیدونم این اقا چطور همه این ماشین ها رو داشته و با تیبا نداشنه مقایسه میکنه

من یه سری به اون سایت خدا نیامرز زدم، یه جدید الورود خوب جوابشونو داده بود ولی تنهاست .خواستم لاگ این کنم و یه تشکری ازش کنم ولی پشیمون شدم
به نظرم مرگ اون سایت به اینه که هیچکی هیچی اونجا ننویسه تا مراجعه کنندش کم شه، در عوض پیشنهاد میکنم هر از چندگاهی سری به اونجا بزنید و به تمامی تازه واردها پیام خصوصی بدید که بیایند اینجا و سوالاشون رو اینجا بپرسند
 تشکر شده توسط : TIBA-NAVID AliMoh PH3N0M Re Za
ارسال: #227
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۰۲:۴۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰-۶-۱۶ ۰۲:۵۰ عصر، توسط TIBA-NAVID.)
(۱۳۹۰-۶-۱۶ ۰۸:۰۲ صبح)a5_big نوشته شده توسط:  سلام به همه عزيزان
اونايي كه توي انتخاب رنگ هنوز سردرگمن بايد بگم قشنگترين رنگ تيبا نوك مدادي و آبي تيره ست ، من ديروز يه دونه آبي تيره ديدم واقعا خوشگل و براق بود و البته تميز ، فقط اگه موقع كثيف شدن عين رنگ مشكي كثيفي رو زياد نشون نده واقعا قشنگه ، ولي متاسفانه نتونستم ازش عكس بگيرم .

سلام
بله با نظرتون کاملا موافقم.تو تیبا بهترین رنگ ها همین 2 تا هستن که البته آبی تیره یه مقداری مثل مشکی گرد و خاکو نشون میده و یه مقدار زود از ظاهر میفته.
وگرنه اونم رنگش خیلی قشنگه ولی همون طور که گفتم توموارد بالا اذیت میکنه

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
 تشکر شده توسط : a5_big Re Za
ارسال: #228
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۰۶:۵۳ عصر
(۱۳۹۰-۶-۱۶ ۰۷:۴۲ صبح)TIBA_ALI نوشته شده توسط:  شاپور جان چرا انقدر ماشین شما مشکل داره؟؟؟؟

ثبت نامی بودین یا تحوبل فوری؟

اون از داشبورد ماشین.بعد دستگیره کاپوت.حالا کولر و گیربکس!!!

با ماشین بد میری یا ماشین با شما بد تا میکنه؟

اگر ماشین تحویل فوری گرفتی احتمالا از محل امانی بوده و یه جورایی سرتون کلاه گذاشتن که میشه شکایت کرد و یه حال اساسی بهشون داد.
نمیدونم والا چی بگم.اما از حوصله و صبر شما خوشم میاد .با این همه مشکل ماشین رو دوست دارید و طرفدارش هستید.

من اگر جای شما بودم با این همه مشکل تا حالا با ماشین رفته بودم تو در نمایندگی.

کاری کمکی اگر خواستید بگید
موفق باشید

من تحویل فوری گرفتم علی جان
امانی به چه معنی هست ؟
چجوری میتونم شکایت کنم ؟

ماشین خیلی ماشین خوبیه
ولی من چون قبلا شوفری میکردم کوچکترین صداها برام مهمه
حالا اگه آدم زیاد هم حساس نشه مهم نیست ولی صدای گیربکسی که زوزه میکشه رو نمیشه تحمل کرد Sad
من قبل از این پراید داشتم
ماشینمم که فروخته بودم ریو داداشم دستم بود
اینو از ریو بیشتر میپسندم
واقعا ماشین عالی ایه
شما همه چیشو بذار کنار فقط کیفیت سواریش 11.7 میلیون میارزه !!!

(۱۳۹۰-۶-۱۶ ۱۰:۰۱ صبح)farzad irani نوشته شده توسط:  آقا شاپورسلام.
من سعی میکنم اطلاعات خودم رو اینجا بنویسم که دیگران استفاده کنند و خودمم از اطلاعات دیگران استفاده میکنم
کاش شما هم تجربیاتت رو در مورد نمایندگیها مینوشتی تا قبل از اینکه اقدام کنیم متوجه باشیم.
امروز صبح رفتم نمایندگی یادگار و تیبا رو تحویل دادم برا بازدید فنی،صدای تسمه در تعویض دنده هنگام گرفتن کولر و صدای تق تق از جلو در دست انداز، سایر موارد رو گفت توی سرویس اولیه مطرح کنم(بالای 4000)
نمیدونم منظورتون از آقای سیبیلو همونه که دم در میایسته و پذیرش میکنه یا نه؟آدم مودبی بود.
دیر گفتی ولی اگه اطلاعاتی از نمایندگی یادگار داری بگو استفاده کنیم

در مورد خبر افزایش قیمت،فکر نمیکنم شامل تیبا بشه چون در موردش سایپا درخواستی نداشته. ریو در بازار به 15.3 رسیده و تندر فول به 15.9 در مورد 206 هم که اصلا بحثشو نکن ! اونایی که میخرند با این قیمتا و تیبا نمیخرند،چند تخته شون کمه

والا من هم تازه دیشب ماشینو تحویل گرفتم ولی از این به بعد حتما
من به نمایندگی یادگار گفتم درهارو رگلاژ کنن که با هزینه شخصی من انجام شد درهای عقب خوب بسته میشه
دقیقا همون آقایی هست که پذیرش میکنه
اینا همه چیو از سرشون باز میکنن
باید وایسی بهشون گیر بدی
شگردشون هم اینه که ماشینتو صبح تعمیر میکنن ولی فاکتورشو ساعت 5 بعد از ظهر میزنن. و میگن ما تا 5.5 هستیم میتونید بیاید ماسین رو ببرید !!!
بعدشم که به هزار جور زحمت و دادن کرایه آژانس 8000 تومنی میرسی اونجا ، میبینی ایراداش بر طرف نشده !! و بهت میگن : الان که تعمیرکارا رفتن ! اگه میخوای بذار ماشینت بمونه تا فردا ببینیم چی میشه !

شما کلی پول دادی رسیدی به اونجا، یه مقدار پول تعمیرات شخصیشو ازت میگیرن , بعدش حساب میکنی که دوباره باید برگردی خونت با پای پیاده ، یه درصد هم فکرمیکنی که خدای ناکرده شب ممکنه ماشین نیازت بشه ، در نتیجه بیخیال میشی و ماشینتو میگیری !!

اگه پراید رو برده باشید تو این تعمیرگاه مجازیها حتما شنیدید که تا عیب رو میگید طرف میگه پرایده دیگه !!!!
اینا هنوز عادت نکردن برای تیبا این جمله رو به کار ببرن وگرنه بهت قول میدم که این حرفو میزنن

توی نمایندگی یادگار که بردم من ماشینم مصرفش نسبتا بالا بود . اون رو هم توی ایرادها گفته بودم . ماشین رو دستکاری کردند . مصرف سوختم خیلی اومده پایین ولی موتور صداش زیاد شده ( مثل تیباهای سری اول که صداشون زیاد بود )

حالا من رو فرستادن برای تعمیرگاه مرکزی 1 تهرانپارس
میگن فقط اونجا قطعات تیبا دارن!!
شما سعی کن نذاری پاسکاریت کنن و بگو من گفتم تعمیر کنین ، باید تعمیر کنین و تحویلم بدین

فعلا این هفته و هفته دیگه وقت ندارم برم تعمیرگاه وگرنه میبردم گیربکسشو ببینن چشه

[تصویر:  13149668341.jpg]
 تشکر شده توسط : farzad irani TIBA-NAVID mok1410 Re Za
ارسال: #229
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۰۹:۰۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰-۶-۱۶ ۰۹:۱۴ عصر، توسط AliMoh.)
شاپور جان تمام این چیزا که میگی عین یه فیلم انگار از جلوم رد شده.تمام این بلاهارو نمایندگی ها سرم اوردند.تو پراید که دقیقا همینه .لفتش میدن و انواع اقسام کارایی که معلوم نیست از کجا اومده رو تو فاکتورت میزنن.
بعدشم یه فاکتور جلوت میزارن که شده مثلا 150 هزار تومان سهم مشتری 50.000 تومان
به خودت میگی چه خوب گارانتی باز رقم بیشترش داده.اما بعدا میفهمی که کاری اصلا انجام نشده.
من سر پراید نمایندگی انقدر اذیتم کرد که نگو.3 تا جا عوض کردم همه عین هم.امپر ماشین بالا میرفت وقتی کولر میگرفتم .تو بگو چه کارا نکردن.از رله فن بگیر (3 بار تعویض) تا فن موتور.درب رادیات.خود رادیات و .... اخرشم نشد
اخر سر به خاطر لاستیک رفتم مرکزی جاده دماوند بهشون گفتم درست کردن.لاستیک از مارک اشغال گلدستون بود که بعد 10 تا کارکرد لاستیکا ترک خورد.قبلش سر پیج جایی دور میزدم یا جاده چنان صدای میداد انگار اومدی رالی.مردم در میرفتن.خدا خدا میکردم رو تیبا اینو نزارن.نمایندگی رفتم(روبرو پمپ بنزین اریاشهر) گفت اااا اقا اینو عوض نکردی این لاستیک کشته داده!!!!
بگذریم.خواستم بگم نمایندگی اصلا کاری نمیکنه و تا میتونه پول یامفت میگیره.بهترین کار رفتن به همون مرکزی هست.کارای وسیع رو نمایندگی یا انجام نمیده یا میگه به هزینه خودت و یا صبر کن عکس بگیریم .تا کارشناس تایید کنه و ..... که کلان ادم بیخیال میشه.بهترین کار رفتن به تعمیرگاه مرکزی هست که خیلی بد وقت میدن.

اما در مورد تحول خودرو

معمولا چند جور ثبت نام داریم به طور خلاصه
پیش فروش مثل من و نوید و ...
ثبت نام فوری که خود این باز 2 قسمت داره

فروش از محل امانی که در این صورت ماشین هایی که تو نمایندگی مونده رو به مردم میدن.
امکانش هست این ماشین شما از تولیدات سری اول بوده و خاک خورده نمایندگی که بعید بعید نیست کیلومترشم دست کاری کرده باشن و دوری هم زده باشند.گناه گردن خودشون
در مورد قطعات و ایرادات بدنه یه فرمی هست که باید نمایندگی بهت بده.من برای پراید 111 گرفتم که بیخیال شدم.اگه دیده باشی تولید اول 111 درب عقب درزش باز بود.
اگر داشبورد شما نسبت به همه تیبا ها مشکل داره و واقعا به چشم میاد اصلا نگذر و پیگر باش.که عوض کنن
قسمت دوم فروش فوری که معمولا به 30 روز هم میرسه تحویلش .ماشین فاکتور میکنن و مستقیم از کارخونه میاد.
متاسفانه رنگ سفید امانی به بیشتر نمایندگی ها دادن

در مورد ریو خدمات بهتری ارایه میشه .من 4 تا کمک بعد 1 سال خورده ای عوض کردم و کلی کار دیگه یقرون نگرفتند.

ال 90 هم بردم مرکزی دور میدان ازادی بهترین خدمات ارایه دادند.اونم فکر کنم از ترس رنو هست و رقابت با ایران خودرو

در کل برای تعمیرات بهتره به تعمیرگاه مرکزی برید

تشکر شده توسط : PH3N0M farzad irani TIBA-NAVID mok1410 Re Za
ارسال: #230
۱۳۹۰-۶-۱۶, ۱۰:۵۷ عصر
برای تعویض داشبورد کجا باید مراجعه کنم ؟
چون یه جاش یه برآمدگی تابلو داره !

[تصویر:  13149668341.jpg]
 تشکر شده توسط : Re Za
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تورهای لحظه آخری