سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
(2011-09-06، 02:41 PM)Mr. Tiba نوشته است: امروز بالاخره رفتم ثبت نام فوری تحویل 30 روزه کنم میگه رنگ بنفش نداریم Sad چه وضعشه آخه. چطو تا دیروز داشتین Sad

حالا جالب اینجاس میگه چکی بخری داریم ولی نقدی بخری نداریم !!!!!!!!!! در حالی که تحویل جفتشون 30 روزه هست! این دیگه چه مدلیه؟ من مجبور شدم بزنم نوک مدادی. چیکار کنم حالا؟ من بنفش میخوام Sad

توی نمایندگی یه تیبای مشکی دیدم که تایرش استلا بود! خیلی خوشم اومد ازش! ارتفاع و عرضش واقعا به نظرم مناسب اومده برای تیبا! نوید جان شما اطلاعاتی در مورد این لاستیک داری؟ از کویر بهتره؟ من اگه همین استلا روی ماشینم باشه دیگه عوضش نمیکنم

سلام
مبارک باشه....
در مورد تایر بگم من تایر کومهو رو دیدم که خصوصیاتشو قبلا گفتم...
تایریه که از نظر عرضی تقریبا مثل 185 هست.
اما متاسفانه فاق کوتاه تر از ایرانیاست.
مشکلاتی که این فاق کوتاه بودنش داره رو قبلا نوشتم...
این مارک که گفتین رو ندیدم....
اسمشم نشنیدم...
کجایی بود؟؟؟
مدل و اسم دقیقش رو بنویسین میشه در موردش بحث کرد...
امیدوارم چینی و تایوانی و .... نباشه ....

(2011-09-05، 06:51 PM)alit1150 نوشته است: سلام-آقا نوید شما چه جوری چشمک زدن دزدگیر رو غیر فعال کردین.لطفا توضیح بدهید.

من چشمک زن آزیر رو غیر فعال نکردم...
همونطور که گفتم الان وقتی ماشین بخواد آژِیر بزنه چشمک و فلش هم میزنه.
فقط چشمک زدن دزدگیر که وقتی هر در از ماشین باز باشه تا وقتی در بسته نشه غیر فعال نمیشه رو غیر فعال کردم...
که اونم تو دفترچه خود دزدگیر یه حالت داشت و با برنامه اون حالتو به غیر فعال تغییر دادم.
همونجور که قبلا گفتم خیلی به چشم نمیومد اون تغییری که در اثر دزدگیر تو ریتم چشمک زدن به وجود اومده بود.
چیزی که شده بود این بود فقط که موقع باز کردن هر درب همون طور که میدونین چراغای خود تیبا سریع چشمک میزنن.
وقتی دزدگیرم گذاشتم این چشمک سریع بود.
فقط یه چیزی که شده بود چشمک دزدگیر موقع باز شدن درب دارای فرکانس کمتر و به اصطلاح چشمک کند تر بود.
حدود هر 5 الی 6 ثانیه اون چشمک دزدگیر هم زده میشد که در اون لحظه چراغ یه ذره طولانی تر روشن میموند.و باز میرفت تا 5 6 ثانیه دیگه که باز این دستور روشن شدن چراغ ها رو میداد و تو این فاصله باز همون چشمک سریع خود تیبا رو داشتیم.
اصلا این تغییر خیلی کم به چشم میومد.
حالا نمیدونم یا دزدگیر من اینجوری بود.
یا دلیل دیگه داشت که نمیدونم...
اما به هر حال من خواستم همین ذره تغییر هم در روند چشمک زدن که فقط موقع باز کردن درب دیده میشد هم دیده نشه
برای همون طبق برنامه خود دزدگیر این فلش زدن دزدگیر موقع باز شدن درب رو غیر فعال کردن.
ضمنا بگم دزدگیرم این قابلیت رو داشت که فرکانس چشمک زدنش رو عوض کنی.
یعنی چشمک رو سریع تر کنی.یا کند تر کنی.
میتونستم اونقدر با فرکانسش بازی کنم که دقیقا هم فرکانس چشمک زن خود تیبا بشه.
در اون زمان هم اصلا متوجه نمیشدین که چشمک دیگه ای وجود داره و 2 سیستم با هم تداخلی خواهند داشت.
در کل من نمیدونم سایر دزدگیرا هم که مارکای دیگه هستن این جوری هستن یا نه
من خودم این اولین دزدگیریه که رو ماشین گذاشتم.
برا همون در مورد بقیه اطلاع ندارم.
اما مال خودم برای اینکه همون ذره تداخل رو حذف کنم
2 راه داشتم
1:حذف اون چشمک زن مربوط به دزدگیر موقع باز شدن درب که چون خود تیبا همین کارو انجام میده من اونو مهم ندونستم و اونو غیرفعال کردم.
البته تیبا حدود 30 40 ثانیه گمونم چشمک میزنه و بعد خاموش میشه.اما سیستم دزدگیر تا زمانی که درب باز باشه چشمک میزنه. تا در بسته نشه اون همون جور میزنه ....
راه دومم این بود که فرکانس چشمکش رو هماهنگ کنم با فرکانس چشمک خود تیبا.
اونم طبق برنامه ی خود دزدگیر میشد.
البته به نظرم خیلی سعی و خطا و دقت لازمه.
چون نباید ذره ای تفاوت بینشون باشه و باید دونه دونه هی فرکانسشو برنامه ای عوض کنی تا هم فرکانس بشن.
اون وقت تا زمانی که اون 30 40 ثانیه اول باز شدن در هست که هر 2 سیستم به چراغ ها فرمان چشمک رو میدن.اما چون هم فرکانس هستن در یک لحظه ی خاص هر 2 فرمان روشن شدن رو میدن.
در یک لحظه ی خاص هم هر2 فرمان خاموش شدن رو میدن.
برای همین چون فرمان فرکانس ها برابر شدن شما اصلا وجود تداخل و چیزی رو نمیبینی.چون 2 دارن در یک زمان میگن وصل در یک زمان میگن قطع...
بعد از اون 30 40 ثانیه سیستم خود تیبا کارش تموم میشه و دیگه دستور چشمک نمیده.
اما چون چشمک زن درب دزدگیر زمان اتمام نداره تا زمانی که درب بازه اون برا خودش همین جور چشمک میزنه با همون چشمک سریع خود تیبا.
یعنی فقط اینکارو اگه کسی کنه دیگه تا در بسته نشه چشمک درب خاموش نمیشه....
من که به 2 دلیل راحتی کار و هم اینکه خود تیبا هم مدار چشمک زن باز شدن درب رو داره گفتم غیر فعالم بشه چشمک زن درب دزدگیر هیچ مشکلی نداره.
برا همون غیرفعالش کردم.
اونم که توی دفترچه خود دزدگیر اومده بود. برای غیرفعال کردن فلشر موقع باز شدن درب.
الان نه همون ذره تداخل رو میبینم.
نه هیچ مشکل دیگه ای.
کلا به صلاح نمیدونم کسی بخواد چشمک ایمولایزر رو دستکاری کنه که احیانا این مسئلشو رفع کنه.
راحت دزدگیر قابل برنامه ریزی هست.میشه نرم افزاری و با زدن چند کلید همون تغییری که میخوای رو بدی.
دیگه صلاح نیست که بری به ایمولایزر دست بزنی و اونو تغییر بدی یا چشمکشو خاموش کنی....
برای همین چند بار از دوستمون که دزدگیر گذاشته بود پرسیدم که چه کار کرده...
البته ظاهرا ندیدن و جواب ندادن.
اما محض اینکه ایشون به مشکل بر نخوره چند بار ازش پرسیدم و خواستم بگم اصلا نیاز نیست به چشمک زن ماشین دست بزنی.
خوشبختانه دزدگیر قابل برنامه ریزی هست و میشه هرکاری باهاش کرد.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : hosein53 PH3N0M yousef.ahmadi Re Za

مرسی نوید جان

نام دقیق تایر این بود: Estella
اگه تو گوگل سرچ کردی یه خانوم خوشگل آورد تقصیر من نیس :دی

اگر به نتیجه نرسیدی من پنجشنبه صبح دوباره میرم نمایندگی اسم دقیقشو باز دوباره نگاه میکنم
پاسخ
تشکر شده توسط : PH3N0M Re Za
[quote='Mr. Tiba' pid='614' dateline='1315307517']
امروز بالاخره رفتم ثبت نام فوری تحویل 30 روزه کنم میگه رنگ بنفش نداریم Sad چه وضعشه آخه. چطو تا دیروز داشتین Sad

حالا جالب اینجاس میگه چکی بخری داریم ولی نقدی بخری نداریم !!!!!!!!!! در حالی که تحویل جفتشون 30 روزه هست! این دیگه چه مدلیه؟ من مجبور شدم بزنم نوک مدادی. چیکار کنم حالا؟ من بنفش میخوام Sad

دوست عزیز منم دیدم این بخشنامه جدید رو
این هم از شاهکارهای سایپا هستش.

نمبدونم کدوم شهری اما اگر عجله نداری از دست بخر یا
کسی که دعوتنامه داره هنوز ودیعه دوم نداده.

من خودم نوک مدادی زدم چون به نظرم این رنگ خودشو نشون میده.اگر دنبال رنگ خاص هستی ابی تبره هم بد نیست .
به هر حال بگرد شاید حواله تو دست بتونی پیدا کنی
پاسخ
تشکر شده توسط : Re Za
(2011-09-06، 03:43 PM)Mr. Tiba نوشته است:
(2011-09-06، 03:21 PM)TIBA-NAVID نوشته است:

مرسی نوید جان

نام دقیق تایر این بود: Estella
اگه تو گوگل سرچ کردی یه خانوم خوشگل آورد تقصیر من نیس :دی

اگر به نتیجه نرسیدی من پنجشنبه صبح دوباره میرم نمایندگی اسم دقیقشو باز دوباره نگاه میکنم

آقا یه چیزی ....
شما مطمئنی اون تایر که دیدی کویر تایر نبود؟؟؟Smile
چون اینجور که من یادمه کویر تایر یه مدل تو مایه های استلا داشت...
دقیق یادم نیست تیبا مدلی که زیر ماشین بود استلا بود یا نه.
اما یادمه کویر یه مدل به اسم اون داشت.
اگه اون باشه که از خوب چیزی خوشت اومده Big GrinBig GrinBig Grin
بنا به مشورتی که با جمیع افراد کردم اون زمان بالاتفاق همه معتقد بودن از بارز بدتر کویر تایره و خیلی بی کیفیت و بده...
کلا کویر دیگه مشهوره به بدی. ....اینو از پراید دار ها هم بپرسی بهت میگن.
من 99 درصد میگم شما مدل رو دیدی و نام درخشان کویر تایر رو ندیدی اونجاBig Grin

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
پاسخ TIBA_ALI

نه من دیگه فرصت این کارا رو ندارم. ولی مسئول فروش گفت شاید بشه قبل از تحویل رنگ رو عوض کرد. گفت قبلا همچین مواردی بوده و شده! نه برای تیبا! حالا ببینیم چی میشه. پیگیرش میشم که زنگ بزنن به شرکت ببینم میشه رنگ رو عوض کرد بنفش بگیریم یا نه

-------------

پاسخ TIBA-NAVID

نوید جان من مطمئنم استلا بود. چون رفتم جلو و قشنگ اسم رو خوندم. حالا شاید اسپلش رو درست ننوشتم. پنج شنبه که رفتم یه عکس میگیرم ازش

به نظرم لاستیک سرحال و قبراقی اومد. ضمنا یادم رفت بگم که قالپاق خیلی شیکی هم روش بود !!!!
راستی من فک کنم باز به جای یزدتایر اشتباهی نوشتم کویر Big Grin عذر میخوام. توی پست قبلی منظورم یزدتایر بود که قبلا گفته بودی از بارز بهتره

نوید جان این که توی امضات گذاشتی ماشین خودته؟ همون نوک مدادیه؟ من یه دونه چن وخ پیش توی نمایندگی دیدم نوک مدادی. دلمو زد! یه جوری دون دون های سفید توش بود! نمیدونم شاید غیرمتالیک بود که این شکلی شده بود! ولی الان که توی این عکس ماشین شما رو میبینم خیلی قشنگه. عکس دیگه ای نداری ازش برامون بزاری؟
پاسخ
تشکر شده توسط : yousef.ahmadi Re Za
[
من خودم نوک مدادی زدم چون به نظرم این رنگ خودشو نشون میده.اگر دنبال رنگ خاص هستی ابی تبره هم بد نیست .
به هر حال بگرد شاید حواله تو دست بتونی پیدا کنی
[/quote]

فقط در مورد رنگ بگم منم در مورد رنگ با علی موافقم.
به نظرم واقعا تیبا رنگ نوک مدادیش واقعا جلوه و زیباییش واقعا زیاده و خیلی خودشو نشون میده.
بازم میگم رنگ یه مسئله سلیقه ایه.اما مثلا الان که نگاه میکنم به تیباها واقعا حس میکنم نوک مدادی خیلی نمود و جلوه بیشتری داره.البته دوستمون دنبال رنگ خاص هست.
بنفش هم قشنگه البته.
این آبی تیره هم قشنگه و خاصه همچنین مثل بنفش.
اما من که باید بگم واقعا رنگ نوک مدادی برای تیبا به نظرم بهتر باشه.
حداقل همون موقع ها که خیلی ریز بودم تو تیباها یه چیزایی میدیدم که تو بعضی رنگا خیلی خودشونو نشون میدن و نکات منفی هستن.
اما آدم مقایسه که میکنه میبینه روی رنگ تیره تر خودشونو اونمسائل نشون نمیدن.
نمیدونم منظورموشاید خوب نرسوندم.
به هر حال رنگ و انتخاب رنگ یه مسئله واقعا دردسر ساز و سلیقه ای و سخته...
مخصوصا من خودم خیلی مشکل داشتم...
یادمه زمانی انتخاب کردم که اصلا تیبا گیر نمیومد تو شهر.
اول نقره ای بود ثبت نامم./... بعدا یه 2 سه ماشین دیدم کامل نظرم برگشت 100 درصد...
باز الان برا شما خیلی انتخاب راحت تره.
(2011-09-06، 04:19 PM)Mr. Tiba نوشته است: پاسخ TIBA_ALI

نه من دیگه فرصت این کارا رو ندارم. ولی مسئول فروش گفت شاید بشه قبل از تحویل رنگ رو عوض کرد. گفت قبلا همچین مواردی بوده و شده! نه برای تیبا! حالا ببینیم چی میشه. پیگیرش میشم که زنگ بزنن به شرکت ببینم میشه رنگ رو عوض کرد بنفش بگیریم یا نه

-------------

پاسخ TIBA-NAVID

نوید جان من مطمئنم استلا بود. چون رفتم جلو و قشنگ اسم رو خوندم. حالا شاید اسپلش رو درست ننوشتم. پنج شنبه که رفتم یه عکس میگیرم ازش

به نظرم لاستیک سرحال و قبراقی اومد. ضمنا یادم رفت بگم که قالپاق خیلی شیکی هم روش بود !!!!
راستی من فک کنم باز به جای یزدتایر اشتباهی نوشتم کویر Big Grin عذر میخوام. توی پست قبلی منظورم یزدتایر بود که قبلا گفته بودی از بارز بهتره

نوید جان این که توی امضات گذاشتی ماشین خودته؟ همون نوک مدادیه؟ من یه دونه چن وخ پیش توی نمایندگی دیدم نوک مدادی. دلمو زد! یه جوری دون دون های سفید توش بود! نمیدونم شاید غیرمتالیک بود که این شکلی شده بود! ولی الان که توی این عکس ماشین شما رو میبینم خیلی قشنگه. عکس دیگه ای نداری ازش برامون بزاری؟
منم نمیگم شما استلا رو غلط خوندی
میگم اون که خوندی مدل هست.نام کمپانی نیست.استلا اینجور که یادمه یه مدل از شرکت کویرتایر بود.شما مدل رو خوندی...احتمالا.
منم تقریبا 99 درصد میتونم بگم که یا اون لاستیک کویر تایره.... یا اسمش خیلی با این متفاوته....یا خیلی ناشناسه....
احتمال کویر تایر بودنش هم زیاده...چون یادمه کویر تایر یه مدل به اسم استلا داشت...
ممکنه شما مدل روخونده باشین.
قالپاق تیبا هم که همیشه یکیه دیگه...
قالپاقش قشنگه ...
در مورد رنگ باید بگم نه ماشین من نیست این امضاء
اما من خودم که ماشینمو دیدم و با این مقایسه کردم به نظرم این عکسه تازه چون تو سایه هست خیلی خوب نیفتاده
جلوه و قشنگی نوک مدادی که من دارم از نزدیک میبینمش خیلی ازین بهتره
واقعا وقتی میگمبه تیبا خیلی میاد و خودشو خیلی نشون میده به خاطر این نیست که ماشین خودم نوک مدادیه....
من که از نزدیک میبینم به نظرم ازین عکس هم خیلی قشنگ تره ...دلیلشم اینه که اولا این عکسه...دوما تو سایه هست.
در مورد عکس بگم من موبایلم مشکل داره و اذیت میکنه آدم بخواد 4 عکس بگیره....
اما قبلا برای تست این صندوق پران از عقب ماشین یه فیلم کوچیک کوتاه گذاشته بودم
گمونم رنگش رو بخواین ببینین میتونین یه نگاه بکنین....
مال من که اونجور که میگین نبود....
البته بگم رنگ متالیک برا اون متالیک شده که یه ذرات فلز مخصوصی روش زدن و بعد اکلیل زدن روش تا جایی که من جسته گریخته میدونم
همین باعث براق تر شدن و قشنگ تر شدن و مستحکم تر شدنش میشه
و اصلا قشنگیشم برا اینه که تو همه متالیکا همین هست
در کل من که تو رنگ ماشین چیز غیر عادی نمیبینم
.................
در مورد لاستیک اینو اضافه کنم که اگه حدس من درست باشه و اون لاستیک کویر تایر باشه اینطور که من بررسی کردم یزد تایر مقداری از تایرای دیگه ی ایران بهتره.
البته الان جدیدا ظاهرا کومهو میذارن.
کومهو باز یه مزیتی داره که اقلا تایرش کیفیتش بهتره.
عرضش تقریبا از 185 ها کم نمیاره و اینش خوبه.
اما فاقش کمه.
باعث میشه اون خالی بودن بالای تایر بیشتر تو چشم بیاد.
همین طور احتمالا کمی فاق کم باعث میشه این ناهمواری ها تو ماشین بیشتر حس بشه یا به عبارت دیگه کوبش بیشتر حس بشه چون فاق کمتره....
البته باز نرمی خودش کمی اینو جبران میکنه
اما در کل مثلا تایر من که کمی فاقش بیشتره و البته و 100 البته نه اینکه بی حساب کتاب و الکی .... بلکه کاملا استاندارد هست باعث خوش فرمان شدن و کنترل و خوش نشینی بیشتر خودرو میشه و همین طور پایداری بالاتر

محض اینکه زیاد نگردین اون فیلم کوتاه که از عملکرد صندوق پران قبلا گرفته بودم رو براتون اینجا میذارم.رنگ گمونم مشخص باشه هرچند کوتاه بوده و از نزدیک گرفتم چون هدفم گرفتم صندوق پران بوده ...
به هرحال لینکش اینه:
لینک فیلم عملکرد صندوق پران

اوه راستی یادم رفت اونموقع ماشین زیر خاک بود !!!!
اما خودتون فیلمو که ببینین میبینین زیاد نشون نمیده خودش رو...ماشینو تحویل گرفته بودم تا 1 ماه نشستمش.
وقتی شستم تازه خودشو نشون داد رنگش ....
الان اصلا واقعا از نظر نشون دادن خیلی عالیه...
تو فیلم اگه دقت بشه مشخص میشه که کثیفه هست ماشین...
انشالا اگه موبایلم گذاشت بعدا یه عکس خوب میگیرم از ماشین...
ولی با اینکه کثیف هست ماشین تو این فیلم محض اینکه بازم شاید کمک کنه بازم حذفش نمیکنم.
فکر میکردم اون موقع ماشین تمیز بوده.الان که فیلمو دیدم دیدم اون موقع هست که ماشینو بعد 1 ماه هنوز نشسته بودم...
خودم خندم گرفت...خدایی ازین نظر هم خیلی خوب بود.ماشین یه دنیا خاک داشت ولی نشون نمیداد خودشو و لعنتی نبود ....
ممکنه به جذابیت و زیبایی و قشنگی الانش نبود.ولی تو ذوقم نمیزد با اینکه اون همه کثیف بود.ولی بازم با اینکه میدونم الان که خودم دیدم میدونم کمکی به تشخیص رنگ نمیکنه مطمئنا با اون همه کثیفیش.ولی حداقل برا دوستانی که میخواستن دزدگیر بذارن و صندوق پران باز حداقل کمک میکنه که نمیخواد میون صفحات بگردن...
برای اون ها حذفش نمیکنم./
همین قدر بگم به نظرم واقعا رنگ خوبیه برا تیبا از همه نظر.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : hosein53 PH3N0M Re Za
نوید جان مرسی بابت فیلم. چقدر خوشگل بود رنگش. واقعا خوشم اومد. گور بابای بنفش. همینو میخرم :دی

راستی فیلمه چقدر کوتاه بود. من اجراش کردم بعد تکیه دادم به صندلی دست به سینه نشستم که ببینم یهو دیدم تموم شد :دی
در مورد قالپاق که گفتی همه قالپاق های تیبا شیک هستن ولی مثلا توی همین عکسی که توی امضات هست قالپاقش به نظرم جالب نیس. اونی که من دیدم خیلی بهتر از این بود
پاسخ
(2011-09-06، 05:20 PM)Mr. Tiba نوشته است: نوید جان مرسی بابت فیلم. چقدر خوشگل بود رنگش. واقعا خوشم اومد. گور بابای بنفش. همینو میخرم :دی

راستی فیلمه چقدر کوتاه بود. من اجراش کردم بعد تکیه دادم به صندلی دست به سینه نشستم که ببینم یهو دیدم تموم شد :دی
در مورد قالپاق که گفتی همه قالپاق های تیبا شیک هستن ولی مثلا توی همین عکسی که توی امضات هست قالپاقش به نظرم جالب نیس. اونی که من دیدم خیلی بهتر از این بود

قربانت عزیز.وظیفه بود.
در مورد فیلم که اینجا خیلی ماشین پر خاکه.شاید اگه اون زمان از نزدیک میدیدین ماشینو متوجه میشدین زیر خاک بود ماشین.
ولی چیزی که اونموقع برام جالب بود این بود که اصلا خاکو نشون نمیداد.
تو عکس الان من که اون زمان از نزدیک دیدم ماشینو میدونم خیلی کثیفه...نمیدونم شاید شما حس نمیکنین تو فیلم کوتاهش.
من که خودم حس میکنم...
انشالا گوشیمو بتونم مشکلشو حل میکنم براتون چند تا عکس میذارم اون وقت متوجه میشین وقتی میگم نوک مدادی خیلی جلوه داره برای تیبا منظورم چیه...
اصلا این فیلم کوتاه که من گذاشتم در مقایسه با الانش که هفته پیش شستم ماشینو زمین تا آسمون ماشین فرق داره....
حالا اگه بتونم حتما براتون عکس میذارم از زوایای مختلف
شاید اون وقت متوجه بشین منظورم چیه.
به نظر خودم که رو رنگ و اینا خودم خدای حساسیت هستم و همه رنگا رو بررسی کردم و الان بنفش همسایمون هر روز جلو چشمم هست در نشون دادن ماشین و جلوه و زیبایی هیچ رنگی جلوه ی نوک مدادی رو نداره.
در مورد کوتاه بودن فیلمم بگماون موقع اولا میخواستم فقط عملکرد صندوق پران رو نشون بدم.
برا همون اینقدر کوتاه برداشتم فیلمو.دوما ماشین خیلی کثیف بود و درسته اصلا نشون نمیداد که اونقدر کثیفه وقتی بهش نگاه میکردی ولی بازم گفتم حالا که میخوام عکس بردارم گفتم بذارم وقتی که اقلا یه بار شستم ماشینو
برا همون فیلمو همکوتاه گرفتم که فقط کارو راه بندازه....
در کل ببخشین دیگهSmile
-------------------------------
اضافه:
دوستان شب رفتم یه قدم بزنم بیرون.
تو خیابون چند تا تیبا در فاصله ی چند کوچه دیدم.
انصافا تیبا خیلی تعدادش زیاد شده.
یکیشون سیاه بود که از گلگیر عقب هم تصادف کرده بود.
نگاه رنگش کردم.
دقیق دقیق
میتونم با جرئت بگم با توجه به جمیع جهات مشکی هم زیبایی نوک مدادی رو نداره.
اولا همین کمی فقط کثیف بود.نه اندازه ماشین من که از کارخونه که گرفتم اصلا نشسته بودمش.....
یه کم کثیف بود.
اما قیافه ماشین داغون بود.... خیلی بد نشون میداد .انگار که دیگه گرد قیامت داره.
من تجربه این رنگ ماشینا رو داشتم...آدموپیر میکنن ...همش باید بشوری...
الان واقعا این منو راحت کرده.
مخصوصا نشستمش اون مدت ببینم چه جوریه و تو ذوق میزنه یا نه.اما نشون نمیداد زیاد خودشو ... هرچند واقعا الان زیبایی و نمودش 100 چندان هست و قابل مقایسه نیست با اون موقع....ولی آبرو بر و لعنتی هم نبود اون موقع...
نکته دیگه در مورد مشکی که امشب به ذهنم رسید این بود که زود به نظرم از ریخت میفته و خط و ... هم خودشو زود نشون میده...کلا مشکی ازون رنگ هاست که زود از ریخت میره
نکات مثبتش هم این بود که مثل نوک مدادی عقب ماشین رو بزرگ نشون میده و مثل بعضی رنگا عقب ماشینو اون قدر کوچولو نشون نمیده ....
نکته مثبت دیگه اینکه مثل نوک مدادی خطوط بغل رو هم نشون نمیداد ....
در کل با توجه به جمیع نظرات به نظرم نوک مدادی بهتر بود ازش.
هم جلوش بهتر بود از نظرم هرچند مشکی هم خوبه ازین لحاظ.
ولی زود کثیف شدن و اعصاب خورد کردن و خط و ... نشون دادن و زود از جلوه افتادن توی مشکی پارامترایی هستن که اذیت میکنن آدمو
اینا رو هم محض راهنمایی دوستان گفتم.
بازم شرمنده دوست خوبم که فیلمه کوتاه بود ..... دلیلشو بالا گفتم.توی خود همون پست همگفتم که هم کوتاهه هم ماشین خیلی کثیفه و رنگو هم نشون نمیده قشنگ....
ماشین با الانش قابل مقایسه نیست....یکی الانشو ببینه میگه چه قدر اون عکس داغون هست ....

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : hosein53 yousef.ahmadi Re Za
(2011-09-05، 07:43 AM)a5_big نوشته است: سلام دوستان
يه مشكل عجيب : من وقتي باك بنزينو فول پر ميكنم درجه بنزين حتي روي نصف هم نمياد و يكي دو روز طول ميكشه تا درجه بنزين بياد بالا به نظرتون مشكل از كجاست ؟

مال من هم همین مشکل رو داره

وقتی باک رو فول بنزین می زنم درجه با تاخیر چند ساعته بالا میاد
ولی وقتی کامل پر نمی کنم بلافاصله درجه بالا میاد
پاسخ
تشکر شده توسط : a5_big Re Za
آقا فرزاد کاش قبل از وقت گرفتن بهمون میگفتی
من از اول هفته تو نمایندگی ها پرسه میزنم!

اول بردم مرکزی که تو سه راه آذریه
اصلا انگار نه انگار ! هیچ کاری واسط انجام نمیدن

تا الان دوبار واسم گاز کولر رو تخلیه و تزریق مجدد کردن ! ولی اصلا خنک نمیکنه
تازه از وقتی از نمایندگی آوردم گیربکس مثل دیفرانسیل پیکان 48 زوزه میکشه !!!

تا اونجایی که میتونید اونجا نبرید
پرایدمم گیربکسشو اونجا تعمیر کردن
دو روز بعد گیربکس کاملا خورد شد ! که مجبور به تعویض شدم

دیروز و امروز هم همون نمایندگی یادگار بودم
یه آقای سیبیلویی هست خیلی با مرامه هرچی بگی و بخوای راهنماییت میکنه

من این دفعه مجبورم برم نمایندگی مرکزی 1 تهرانپارس
به تشخیص کارشناس گیربکس باید کاملا عوض بشه !

عزیزان شاید مشکل گیربکس من به خاطر کم بودن واسکازین بوده ( روغن موتورم که کاملا خالی بود ! )
حتما چک کنید ببینید اندازه باشه

[تصویر:  13149668341.jpg]
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,116 2,165,801 2019-09-12، 07:29 AM
آخرین ارسال: amijon57
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,211,664 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 13,030 2019-08-11، 06:53 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 195 139,313 2019-08-09، 05:34 AM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,036 888,975 2019-08-03، 08:45 PM
آخرین ارسال: samanohet
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,312 650,645 2019-08-01، 01:08 PM
آخرین ارسال: m2relax
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 901,858 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,862 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 552,762 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 48,470 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 27 مهمان