سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
(2011-12-11، 10:48 AM)TIBA-NAVID نوشته است:
نقل قول: دیر گفتی نوید جان!!!
10 دقیقه پیش از نمایندگی زنگ زدند که پلاک اومده ماشینم آمادست بیاین تحویل بگیرین...
دیگه فکر کنم فردا پس فردا برم برای تحویلش....
مبارک باشه دوست خوبم
در کل میدونم اینا در تحویل فوری ها خیلی سریع افراد رو شوکه میکنن ...
در کل مقایسه ای از 2 نوع خرید خدمت دوستان گفتم ...
بازم انشالا که مبارک باشه براتون و چرخش به سلامتی و خوشی بچرخه براتون دوست خوبم.

مرسی نوید :
فقط خدا خدا میکنم این موردی که دوستان گفتند تیبا مثل تخم مرغ شانسیه لااقل خوبش گیرم بیاد ... خدا کنه....
راستی سرویس اولیه ماشین من فکر نکنم به سه ماه هم برسه چون در کل برا مسافرت میخوام تیبا رو...مسیری که میرم 1000 کیلومتر هست...
[تصویر:  Mahdi.gif]

" همه گویند، به امید ظهورش صلوات

کاش این جمعه بگویند، به تبریک ظهورش صلوات "

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mk8mk AliMoh
(2011-12-11، 10:56 AM)FIRE.BOY نوشته است:
10 دقیقه پیش از نمایندگی زنگ زدند که پلاک اومده ماشینم آمادست بیاین تحویل بگیرین...
مبارک باشه دوست خوبم
بازم انشالا که مبارک باشه براتون و چرخش به سلامتی و خوشی بچرخه براتون دوست خوبم.

مرسی نوید :
فقط خدا خدا میکنم این موردی که دوستان گفتند تیبا مثل تخم مرغ شانسیه لااقل خوبش گیرم بیاد ... خدا کنه....
راستی سرویس اولیه ماشین من فکر نکنم به سه ماه هم برسه چون در کل برا مسافرت میخوام تیبا رو...مسیری که میرم 1000 کیلومتر هست...

سلام دوست عزیز
مبارک باشه تیبا شما
امیدوارم تیبا خوبی نصیب شما بشه با کمترین مشکل
سرویس اولیه شده برای 5000 کیلومتر
اما اگر شما قصد سفر دارید در همین ابتدا ضمن مراعات حال ماشینتون حتما در برگشت خودتون یسری کارها از جمله تعویض روغن و اچار کشی رو انجام بدین

راستی دوستان 2 هفته پیش ایزان خودرو بودم برای گرفتن یه 206 صندوقدار اتومات
تو برگه نوشته بود سرویس اولیه 5000 کیلومتر
ظاهرا این قصه 5000 تا به ایران خودرو هم سرایت کرده

جالبیش اینه که سایپا برای سرویس اولیه که رایگان بود حالا مبلغی هم میگیره

پاسخ
تشکر شده توسط : Amin.HVS
سعی کن دوست خوبم در مدت های اول کاملا رعایت مسائل مهم رو بکنین و فشار زیادی به خودرو نیارین .در کل تیبا در اول تحویل کلا خودروی داغی هست به دلیل سفت بودن قطعات موتوریش و به مرور نرمال میشه ...سعی کنین در این زمان کاملا درست و مناسب و نه تحت فشار زیاد از خودرو استفاده کنید
انشاالله که خودروی کم ایراد و نرمالی نصیبتون بشه...
البته ضرورت استفاده ی درست در دوران آب بندی رو بهتون بار دیگه متذکر میشم...
قبلا هم گفتم زمانی که من پژو رو تحویل گرفتم یکی از دوستان با من پارس تحویل گرفت... زمانی که برا سرویس مراجعه کردم اتفاقا ایشون هم اونجا بود
گفتم چه خبر ، چه طور ماشینی در اومده و ازین حرفا
که گفت آقا عجب ماشینیه و ...! اصلا ازین برو تر ندیدم و تو شتاب و این حرفا کم نمیاره و ...
گفتم خوب خدا رو شکر ...حالا برای چی اومدین اینجا و شما هم محض سرویس 800 اومدین؟
که دوستمون برداشت گفت نه ...من ماشینو گرفتم یک ضرب کوبیدم رفتم مسافرت دور ایران و تو جاده هم با سرعت ... و یکضرب کوبیدم رفتم ...
دیدم مشکل داره ...
الان اومدم نمایندگی ...میگن چیزی نشده نگران نباش ...
فقط واشر سرسیلندر ماشین یه کمی سوخته و باید موتور پیاده بشه !!!!!!
در کل خلاصه اون روز موتور پارس دوستمون به خاطر این طرز استفادش از خودروی صفر موتورش پیاده شد و ماشین صفرش به مکافات افتاد از همون بدو تحویل ...
اونم تو زمانی که پارس برا خودش در ایرانخودرو خودروی تاپ بود و بی رقیب میشه گفت در صدر محصولاتشون بود از نظر کیفیتی
در کل مطمئنا شما دوست خوبمون این موارد رو در نظر دارین
انشالا که خودروی سالمی از هر نظر بهتون تحویل بشه .
----------------------------
ممنون علی جان ... در کل شرکت های ما هر وقت یه کار بد و نا معقول و تنبلب یکی انجام میده زود الگو قرارش میدن و یاد میگیرن ...اما نمیدونم چرا کارهای مثبت رو از هم یاد نمیگیرن یا از دیگران یاد نمیگیرن چرا ...
در کل باید تبریک گفت که خودروهای داخلی حتما به اون درجه از کیفیت رسیدن که نیازی به سرویس 800 نیست !!! حتما رسیدن ....!
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Amin.HVS AliMoh moje tiba
مبارک باشه دوست خوبم

مرسی نوید :

آقا خیلی مبارکه گرفتین چک کنین ببینین ماشین تولید چه ماهی هست.
آقایون من یه سوالی دارم به نظرتون با توجه به حرف آقا نوید در مورد پر بودن انبار سایپا....ممکنه اگر رنگ سفید که مشتری بیشتری داره بگیرم به روز تر باشه تاریخ تولیدش؟
در مورد خرید به صورت چکی.آقا نوید کاملا درست می گن....اما برای کسی که پول نقد داره.....کسی که نمی تونه تمام پول ماشین رو یک جا بده این مورد خرید چکی به نفعشه چون خرید لیزینگی یا گرفتن وام خودرو واقعا پردردسر و مسخره است.
دوستان برای گزارش مشکلات خودرو تیبا تون به لینک زیر سر بزنین ، فرم رو پر کنین تا از مگاموتور باهاتون تماس بگیرن.لطفا برای صیانت از حقوق خودتون و دیگران حتما این کار رو انجام بدین.
http://www.megamotor.ir/HomePage.aspx?la...4960&mid=0
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Amin.HVS
در مورد موجود بودن خودروها و ارسال خودروهای انبار شده که شک نکنین
حالا ممکنه مثلا در یه زمان با توجه به یه رنگ خاص ماشین تولید جدید هم باشه و یه ماشین نباشه...
مثال میزنم خودروی خودم رو
تحویل مرداد شد و نوک مدادی بود و چند روز پیشش تولید شده بود
جالبه سفیدی همراه ماشین من بود که تولید اردیبهشت بود
و جالبه بازم که دوستان در مرداد و شهریور هم ماشین گرفتن و همون نوک مدادی و این بار برا نوک مدادی این حادثه رقم خورد و تولید هم مدل ماشین من بودن ...
در کل من ازین روند این برداشت رو میکنم که
اینا یه رنگ رو میرن میزنن به صورت وسیع...
انبار میکنن...شانس فرد هست که اون موقع که سفارش میده خودروی جدید بگیره یا خودرویی که چند ماه تو بیابون خوابیده ...
یه رنگی که فروش بیشتری داره به هرحال احتمال به روز بودنش بیشتر هست
و رنگی که فروش کمتری داره خواه ناخواه احتمال به روز بودنش کمتره ...
الان مثلا دوستمون اگه ماشینش رو بگیره و بررسی کنه میشه گفت الان ازون وقت هاست که رنگ نقره ای تازه و داغ داغ تحویل مشتری میشه .... یا ازون وقت هاست که ....
در کل سفید به خاطر ارزون تر بودنش مشتری های خاصی هم داره اما در مجموع من که نگاه میکنم نوک مدادی از نظر تیراژ فروش و عرضه بیشتر داره میاد و در رتبه بعد سفید قرار میگیره ...البته ممکنه منطقه به منطقه گرایش ها فرق کنه و یه جا که هوا گرد و خاک کمتر داره و این مسائل ممکنه مشکی هم فروش بالایی داشته باشه....
همین جا اوایل جز سفید و نقره ای رنگی نمیومد ولی بعد با اومدن رنگ دیگه یه دفعه گرایش کلا عوض شد به نحو معنی داری ...

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mk8mk moje tiba
(2011-12-11، 11:12 AM)TIBA_ALI نوشته است:
مبارک باشه دوست خوبم

مرسی نوید :

سلام دوست عزیز
مبارک باشه تیبا شما
امیدوارم تیبا خوبی نصیب شما بشه با کمترین مشکل
سرویس اولیه شده برای 5000 کیلومتر
اما اگر شما قصد سفر دارید در همین ابتدا ضمن مراعات حال ماشینتون حتما در برگشت خودتون یسری کارها از جمله تعویض روغن و اچار کشی رو انجام بدین

راستی دوستان 2 هفته پیش ایزان خودرو بودم برای گرفتن یه 206 صندوقدار اتومات
تو برگه نوشته بود سرویس اولیه 5000 کیلومتر
ظاهرا این قصه 5000 تا به ایران خودرو هم سرایت کرده

جالبیش اینه که سایپا برای سرویس اولیه که رایگان بود حالا مبلغی هم میگیره

مرسی علی جان و سایر دوستان:
درسته تیبا رو برا مسافرت میخوام (البته مسافرت هم نیست امورات کاریه)ولی حواسم حتما بهش خواهد بود و رعایت حالش رو میکنم...
میگم دوستان روغن موتور رو تو 1000 تای اول عوض کنم خوبه؟؟
این گیربکس جدید هم بدجور ذهنمو مشغول کرد... ایشالله بشه بعدا عوضش کنیم....
علی جان مبلغی که برا سرویس اولیه میگیرن چقدر هست؟؟
[تصویر:  Mahdi.gif]

" همه گویند، به امید ظهورش صلوات

کاش این جمعه بگویند، به تبریک ظهورش صلوات "

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mk8mk
دوستان این واسکازین جدید الان زنگ زدم رسیده به نمایندگی اینجا.الان رفتم بگیرم که دیدم یه راننده ی !!!! جلو گاراژ پارک فرمودن و نمیشه رفت بیرون ...
اصلا به هیچ وجه هم پیدا نمیشه کردش و احتمالا مجبورم امروز رو با بدبختی و مکافات برم سر کار !!!
روغن موتور رو چک کنین که کم نداشته باشه ...اگه نداشت سر 1000 عوضش کنین به همراه فیلتر
مسافرت به محل نامعلوم و نامشخص هم میخواین برین از همینجا فیلتر و روغن بخرین که بعدا فقط تعویضش باشه براتون و دغدغه محل معتبر هم نداشته باشین ....
منم انشالا امروز فردا این واسکازین رو تست میکنم و خبرش رو براتون خواهم داد.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : Amin.HVS PH3N0M
دوست عزیز چیزی که من به تجربه دیدم تو تحویل تیبا
خودروهای فروش فوری و اعتباری تحویل روز هست
و خودروهای ثبت نامی تولید قبل!!!
چرا و بر چه اساسی من که نفهمیدم

زمانی که من وجه تیبا رو ریختم و به فاصله 2 روز بعد از دعوت نامه خوش خیال بودم که زود بگیرم
نه تنها این نشد بلکه با 5 روز تاخیر هم که نسبت به تاریخ تحویل خودرو زده شده بود تو دعوت نامه گرفتم که 37000 خسارت دیرکرد دادن پیشکش خودشون

اما نمیدونم چه حکمتی هست که فروش فوری ها تحویل روز و به قولی نون تازه هستند

مثال: اگر امروز شما پول بریزی واسه خرید
ماشین تا 3 -4 روز بعدش دست شماست و تاریخ تولید نهایت 15 تا 30 روز برای قبل
تما در ثبت نامی ها مثلا من که تحویل شهریور بودم ماشینم برای تولید تیر ماه بود!!!

رنگ سفید یه زمانی تولیدش زیاد بود و تا بحال من هرچی تو نمایندگی و بیرون دیدم 70% تولید خیلی خیلی قبل هستند

اما در مورد هزینه سرویس اولیه به حمدالله من 3 شنبه صبح ماشین میزارم برای سرویس اولیه و مبلغ رو بعدش بهتون اعلام میکنم

در ضمن من با کیلومتر 4600 هنوز روغن هم عوض نکردم
بررسی که کردم قبل سفر میزان چسبندگی روغن خوب بود و رنگش هم کمی نرمال
پاسخ
تشکر شده توسط : mk8mk Amin.HVS
علی جان پس این مطلب که شما دیدن و چیزی که من دیدم و عینا عکس همین مطلبه در نهایت نتیجه این رو میده که اصلا حساب کتابی در کار نیست ...
چون من چند تا از دوستانم تحویل فوری خریدن و همشون از دم ماشین قدیمی و به قول شما نون بیات تحویلشون شد
و به یکیشون هپحتی در زمانی که ماشین ها ریموت دار هم بود همه ماشین تولید شهریور دادن که ریموت هم نداشت و این ساده هم خبر نداشت...
این مشاهدات مجموعا مشخص میکنه اصلا روال مشخصی ندارن ... کاملا رندوم هست ...

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
(2011-12-11، 08:23 AM)TIBA_ALI نوشته است:
(2011-12-11، 12:13 AM)saipa-kashan نوشته است:
(2011-12-10، 11:59 PM)amir_7709 نوشته است: سلام خوبی آقا برای مدل 90 و 89 بری تعویض گیربکس جدیدی که میگی زدن فراخوان میدن؟مرسی

دقیقا منتظر چنین سوالی بودم
تمامی فراخوان ها توسط سایپا یدک انجام میشه و بنده هیچ اطلاعی ندارم

جناب بندری ارادت

خوشحالم که باز شمارو اینجا میبینم

خبر خوبی هست که محموله جدید در راه هست .امیدوارم که این گیربکس مشکل نداشته باشه

در زمان نصب گیربکس جدید اگر امکان بود ماشین رو تو کارخونه یه محک مخنصر بزنین یا دوستانی که زحمت حرکت ماشین از پارکینگ تا تریلی رو دارند یک سوال بفرمایید
ممنون
من تقريبا هر چند روز به سايت سر ميزنم
متاسفانه مجوز انجام چنين كاري و همچنين وقتش رو ندارم
شرمنده همه دوستان
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mk8mk AMITA-TIBA PH3N0M

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,536,850 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,647,417 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 37,628 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 746,573 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,033,490 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 66,397 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 157,342 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 1,023,070 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,380,561 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 15,267 2019-08-11، 06:53 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 26 مهمان