سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
(2011-12-06، 08:37 PM)farshid_r21 نوشته است: با سلام
من تازه یه تیبا خریدم
انصافاً ماشین توپیه، ولی یکی دو مورد مشکل داره
1- در هنگام حرکت یه صدای تق از زیر پا میاد
2 - من هم مشکل صدای صندوق عقب رو دارم.
3- اون طور که من مطالعه کردم از تو مقالات انگلیسی (یادم رقت بگم فارع التحصیل رشته زبان انگلیسی هستم.) سرسیلندر تیبا یه کپی برداری یا استفاده از تکنولوژی سرسیلندر اتومبیلهای آمریکایی دهه 1980 مثلا شورلت نوا است که در اون به جای اسبک از لیفتر هیدرولیکی استفاده شده، تاجایی تو اون مقاله نوشته بود همه سرسیلندر ها زمانی که موتور سرد است تا روغن گرم
شه و فضای خالی مابین لیفتر و سر سوپاپ رو پر کنه 2-3 دقیقه طول میکشه و تا اون زمان حتما صدای سوپاپ خواهد آمد. ولی لازم به ذکره که کیفیت روغن موتور و نوع آن خیلی مهم هستش .
نکته : از تمامی اعضا و مدیریت فروم تشکر می کنم.
اگه کسی مشکل نور کم پشت آمپر تیبا رو داره من میتونم راهشو بهش بگم. خود کارخونه این نور و کم گذاشته و امکان زیاد کردنش هم خیلی راحت و ساده است.

دوست من قبلا من خدمت همه عرض کردم سیستم فیلرگیری در تیبا رو.مطالب شما کاملا درسته به جز مورد اسبک.اسبک در تیبا و تمام موتورهای سوپاپ بالا وجود داره.فقط نوع جریان روغن توی قسمت سوپاپ تفاوت داره با موتورهای معمولی.

این رو هم عرض کنم که مسئله تکنولوژی ماشینهای دهه 80 نیست.ممکنه خیلی از تکنولوژی های که توی اتوموبیلهای امروزی استفاده می شه مربوط به دهه های قبل باشه و فقط تکامل پیدا کرده باشه.در نتیجه این دلیل بر نقص در اتوموبیل نیست.در ضمن سیستم فیلر گیری هیدرولیک مختص ماشین های آمریکائی دهه 80 نیست.
(2011-12-07، 08:04 PM)PH3N0M نوشته است:
(2011-12-06، 10:58 PM)arsham59 نوشته است: دوستان ميدونين طراحي آيروديناميك تيبا باعث پايداري بيشتر اين خودرو توسرعتهاي بالاست!
حتي هنگام وزش باد شديد تيبا تو سرعت بالا ميتونه خيلي راحت از پس ال 90 بربياد
مثلا قسمت جلو وسمت راست وچپ كاپوت باعث ميشن باد بصورت منظم خيلي راحت ازبدنه ماشين عبور كنه وهمچنين مثل بال توان باعث ايستايي بيشتر خودرو به هنگام برخورد با وزش باد بشه

فرمایشات کاملا متین
ولی همون دو تا آینه بغل ( که طرح آینه بغل خاور و بنز 808 زدن ) کافیه که به طور کامل آیرودینامیکش رو بهم بزنه

(2011-12-06، 08:42 PM)arsham59 نوشته است: ماهم ورود شمارو تبريك ميگيم واميدواريم بتونيم دركنار شما وساير دوستان نظرات مثبت وسازنده اي رو به تمامي عزيزان تيبا دوست ارائه كنيم
البته تكنولوژي سرسيلندر ودركل حجيم كردن موتور پرايد براي تيبا در مركز تحقيقات موتور آخن آلمان طراحي شده اونم به سفارش مگا موتور درايران
اينكه تكنولوژي مال 1980 هست زياد مطمئن نيستم آلمان هم يه پا موتور سازه واسه خودش ديگه آمريكا هم يه جا پاش تو كاره بعيد ميدونم!!! چون موتور تيبا همون پرايده حجيم شده هست كه بعضي قسمتاش مال ريو وبعضي ديگه پرايديه البته نه همون پرايد بلكه بزرگتر وحجيم تر از اون
دينام تيبا هم نسبت به پرايد بزرگه

آقا من خونم به جوش اومده از دست این موتور تیبا Angry
یکی بیاد جواب منو بده منو قانع بکنه Smile

چرا؟
واقعا چرا موتور پژو 206 که 1368 سی سی حجمشه و 8 سوپاپ هم هست 74 اسب بخار قدرت تولید میکنه ، ولی تیبا با 1497 سی سی و همون 8 سوپاپ 78 -80 اسب ؟؟؟؟؟

آخه یعنی چی ؟
1368 => 74
1497=> 78

چه کسی میتونه این رو توجیه بکنه ؟

به خدا قسم اگر موتور 1323 سی سی پراید رو بدیم تراشکار و حجمش رو بالا ببریم ( همون حدود 1500 ) قدرت موتورش خیلی از این موتور تیبا میره بالاتر .
حرف من نیست هاااااا
از تیونر های پراید بپرسید
از کسایی که موتور B5 و B6 روی پراید میبندن بپرسید
من به طراحی آلمانی موتور شک دارم ! Cool
فک کنم پروژه درسی دانشجوهای مکانیک خودرو دانشگاه پیام نور واحد **** بوده !

اون از قدرتش
اون از مصرفش
اونم از محدودیت دور موتر که تا 5.5 بیشتر نمیره بالا !

واقعا دلیلش چیه ؟
کسی میتونه به من کمک کنه ؟

خدمت آقا شاپور عرض کنم که زمانی که شما طراحی یک موتور رو از پایه شروع می کنین دستتون بازه تا تمام فاکتورهای مطرح روز رو تو طراحی موتور لحاظ کنین.مثل قدرت موتور،گشتاور،مصرف سوخت،استانداردهای آلایندگی و......و می تونین با بالانس کردن این فاکتورها با هم یه موتور بهینه طرحی کنین(جوری که به قول معروف نه سیخ بسوزه نه کباب!)
اما.......زمانی که بحث بهینه سازی یک موتوری هست که موجوده و طراحیش مربوط به 20 سال قبله.....وضعیت کاملا فرق می کنه.....دست شما تا حدودی بسته است.باید موتوری که به صورت پایه ای توش ملزومات کاهش الایندگی تعریف نشده رو با استانداردهای امروز که سخت گیرانه هم هست تطبیق بدین و این یعنی کلی محدودیت.مورد دوم هم تا حدودی مصرف سوخت هست که درجه بعدی اهمیت رو پیدا می کنه.پس طراح اول رو این دو مورد تمرکز می کنه.پس اولین چیزی که ممکنه این وسط فدا بشه بحث قدرت موتوره که ظاهرا تو بهینه سازی موتور پراید و تبدیل اون به موتور 1500 سی سی همین اتفاق رخ داده.در ضمن شما باید به بازار هدف خودرو توجه کنین می شه گفت 90 درصد کسانی که از تیبا استفاده می کنن براشون اینکه 10 اسب بخار قدرتش کمتر یا بیشتر باشه مهم نست یا اگه هست در درجه چندم اهمیته.پس جناب سایپا هم باید به این نکته توجه کنه که همین کار رو کرده.مطمئنا تیبا و امثال اون ماشین های مناسبی برای تیونینگ و تقویت و ....مسائل نیستن.این رو از طراحی شاسی و بدنه می شه فهمید.پس نباید از این جهت به تیبا خرده گرفت.
دوستان برای گزارش مشکلات خودرو تیبا تون به لینک زیر سر بزنین ، فرم رو پر کنین تا از مگاموتور باهاتون تماس بگیرن.لطفا برای صیانت از حقوق خودتون و دیگران حتما این کار رو انجام بدین.
http://www.megamotor.ir/HomePage.aspx?la...4960&mid=0
پاسخ
تشکر شده توسط : AMITA-TIBA TIBA-NAVID مریم PH3N0M
سلام خدمت همهٔ دوستان عزیز

در این مدتی‌ که من نبودم و مسافرت بودم ظاهراً اتفاقات زیادی افتاده.بعضی‌ اتفاقات خوشایند و بعضی‌‌ها متاسفانه خیلی‌ بد

اتفاق خوشایند این هست که میبینم دوستان جدید زیادی به این تاپیک اضافه شدن که هم تیبا دارند و هم قصد خریدن تیبا

به همهٔ اونها خوش آمد میگم و امیدوارم در کنار هم این تاپیک رو که بروز‌ترین و فعال‌ترین هست جلو ببریم

یه تشکر ویژه از دوست خوبم نوید عزیز که زحمت بسیار زیادی میکشن و با صبر و حوصله تمامی سوالات دوستان رو میده

اتفاق بد و ناراحت کننده این هست که میبینم علیرضا تو جمع ما نیست.

از اینکه اینجا نیست زیاد خوشحال نیستم چون وجود علیرضا عزیز با همهٔ مشکلات و تندخویهأی که داشت .تو بعضی‌ جهات نکته مثبت هم برای ما داشت و از بحثهای ایشون لذت می‌بردیم.

اتفاقی‌ که الان برای علیرضا افتاده قرار بود ۱ ماه پیش باشه که با مشورت با نوید عزیز این کارو انجام ندادم و اجازه دادم که علیرضا ادامه بده.

اما متأسفانه ایشون باز هم تندروی کردن و خوب بقیهٔ ماجرا که خودتون میدونید.

امیدوارم دیگه از این اتفاقت نیفته.

همونطور که گفت بودم از ۱شنبه عصر من تهران رو به قصد چند شهر ترک کردم و کیلومتر من رفت و برگشت مجموع ۱۰۰۰ تا شد و الان در کیلومتر ۴۶۰۰ هستم و وقت گرفتم برای تعمیرگاه مرکزی برای سرویس اولیه

در طول سفر می‌تونم بگم تیبا اصلا من رو اذیت نکرد و بعضی‌ جاها حتا لذت رانندگی‌ رو به من نشون داد.

هرچند ایرادهأی هم بود از جمله صدای موتور و یکم سر صدا از کمک جلو سمت راست.اما در کلّ خوب بود

مصرف بنزین کم در جاده که حدود ۶.۴۵ بود از نکته خوب بود.

با توجه به ترافیک اتوبان قم و گشت و گذاری هم که در شهرها داشتم مصرف خوبی‌ به نظر می‌رسید

انشالله در پست‌های بعدی تجربه رانندگی‌ در سفر کویری و کوهستانی رو براتون شرح خواهم داد

پاسخ
منم یادم رفت.....
خوشحالم که برگشتم و بازم می بینم که دوستای عزیزی به جمعمون اضافه شدن.
دوستان برای گزارش مشکلات خودرو تیبا تون به لینک زیر سر بزنین ، فرم رو پر کنین تا از مگاموتور باهاتون تماس بگیرن.لطفا برای صیانت از حقوق خودتون و دیگران حتما این کار رو انجام بدین.
http://www.megamotor.ir/HomePage.aspx?la...4960&mid=0
پاسخ
تشکر شده توسط : AliMoh TIBA-NAVID
با سلام :بعد از مدت زمان زیادی که تو فروم فعالیت نمیکردم دوباره برگشتم...
دوستان: 15 روز پیش رفتم نمایندگی و برای تیبا ثبت نام کردم ولی تا امروز هنوز پلاک ماشینم نیومده!!!
مگه پلاک چقدر طول میکشه؟؟مسئول فروش نمایندگی گفت 3 روز بیشتر طول نمیکشه تا الان که ما رو کاشتند...
مورد دوم: امروز به نمایندگی زنگ زدم گفتن تا فردا پس فردا میتونم برا تحویل ماشین برم...موقع تحویل ماشین اقلام همراه ماشین چی هست؟؟؟
و اینکه آیا در های ماشین پلمپ هست موقع تحویل یا نه؟؟ اخه نمیخوام احیاناسرم کلاه بره....
با تشکر
[تصویر:  Mahdi.gif]

" همه گویند، به امید ظهورش صلوات

کاش این جمعه بگویند، به تبریک ظهورش صلوات "

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
با سلام :بعد از مدت زمان زیادی که تو فروم فعالیت نمیکردم دوباره برگشتم...
دوستان: 15 روز پیش رفتم نمایندگی و برای تیبا ثبت نام کردم ولی تا امروز هنوز پلاک ماشینم نیومده!!!
مگه پلاک چقدر طول میکشه؟؟مسئول فروش نمایندگی گفت 3 روز بیشتر طول نمیکشه تا الان که ما رو کاشتند...
مورد دوم: امروز به نمایندگی زنگ زدم گفتن تا فردا پس فردا میتونم برا تحویل ماشین برم...موقع تحویل ماشین اقلام همراه ماشین چی هست؟؟؟
و اینکه آیا در های ماشین پلمپ هست موقع تحویل یا نه؟؟ اخه نمیخوام احیاناسرم کلاه بره....
با تشکر
--------------------------------------------

سلام دوست عزیز

در مورد تحویل خودرو تو سایت سایپا چک کنید ببیند تو چه وضعیت هست

اگر فاکتور شده باشه پلاک ماشین نهایت ۳ روز می‌شه اگر نه که بیشتر طول میکشه

در مورد پلومپ دربها خیر اینجور نیست

دربها باز هست

موقع تحویل باید زاپاس.آچار چرخ .شبرنگ خطر و فندک .کلید و قرآن دستمال اینهارو تحویل بگیرید

پاسخ
تشکر شده توسط : Amin.HVS مریم
عزیزان تیبا واقعا تخم مرغ شانسیه دیروز اتفاقی یکی از دوستام که اونم تیبا خریده رو دیدم خلاصه ماشینامونو عوض کردیم و یدوری زدیم ماشین دوستم واقعا لاک پشت بود نه شتاب مال خودمو داشت نه دنده هاش به نرمی مال من بود نه کمکاش.دوستم که اومد میگفت باورم نمیشه که هر دو اینا تیبا هستن.اما اینم بگم که من یکم زیادی با ماشین تند میرم(تو سرازیری 195 تا هم رفتم خواهشا اگه نمیتونین قبول کنین نکنین) البته یه بار گیربکس عوض کردم برا تیبا
پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
مسافرتی داشتم حدود 2700 کیلومتر از اصفهان به مشهد و بالعکس
چون برای خودم مهم بود دقیق کیلومتر گرفتم و دقیق بنزین زدم و دقیق سرعت رفتم تا یه سری چیزا رو برا خودم معلوم کنم
در کل اونچه حساب کتاب کردم از تیبای خودم را می نویسم
حداکثر سرعت که تونستم با تیبا برم 195
سرعت مناسب در جاده ها که به ماشین فشار نیاد و راننده هم خسته نشه و دور موتور هم از 3200 بالاتر نره و ماشین کاملا تحت کنترل باشه برای تیبا به نظر من بین 120تا 130

درموردمصرف :
سرعت بین 90 تا 110 مصرف ماشین در بزرگراه : 1/6
سرعت بین 110 تا 130 در بزرگراه : 3/6
مصرف بالاتر از 130 : 7/6
در کل اگه زیاد بهش فشار بیارید و سرعت های بالاتر از 150 کیلومتر به صورت طولانی حرکت کنید ماشین حداکثر مصرفش 8/6 هست و بیشتر نمیشه
من بیشتر مسیر را با سرعت بین 130 تا 160 رانندگی کردم که البته چیزی که مانع میشد تند تر برم صدای زیاد موتور بود داخل کابین و البته دوربینهای کنترل سرعت و پلیس و در کل با 85 کیومتر رانندگی داخل شهر به طور متوسط ماشین صدی 5/7 مصرف کرده

یه بررسی هم کردم با ماشینهای هم رده تیبا داخل جاده از نظر شتاب و سرعت
وقتی سر به سر راننده های جاده میزاری که از ماشین شناختی ندارند تازه اونوقته که از اینکه تیبا سواری لذت می بری
وقتی راننده سمند ال ایکس یا جی ال ایکس داره رو 140 تا حرکت می کنه و تو با 170 تا سرعت اونو می گیری و میری و مات و مبهوت نگاهت می کنه اونجا لذت می بری و خستگی راه از تنت در می آد. فقط حیف که سر و صدای موتور صدای همسفری ها را در می آره و گرنه اطاق و بدنه ماشین اصلا نشون نمیده مثلا داری 180 تا میری
در کل پراید در مقابل تیبا سوسکه و در جاده مخصوصا تو شتاب گیری در دنده های بالا هیچ حرفی برای گفتن نداره
405 و روآ در شتاب گیری کم می آرند و راحت می تونید اونا را جا بزارید. حتی در سرعت های بالا میشه به راحتی ازشون سبقت بگیرید
206 پا به پای تیبا در سرعت و شتاب پیش می آد و یه نمه تیبا در سر پیچها تعادل بهتری داره و پر جرات تر میشه باهاش پیچها را در سرعتهای بالا رد کرد و در این حالت 206 عقب می مونه
سمند در شتاب کم می آره ولی تو سرعت نهایی به تیبا میرسه اما اگه هر دو ماشین مثلا 100 تا سرعت داشته باشند و شما بخواید سبقت بگیرید و سمند بخواد نزاره اونوقته که تیبا سمند رو بی آبرو می کنه ولی وقتی سبقت گرفتی و رفتی و سرعتت رسید به 160 چند دقیقه بعد سمنده می آد با 180 تا سرعت پشتت چراغ می زنه که رد بشه و مجبوری بهش راه بدی.هر چی هم تلاش کنی نمیتونی کاری کنی که سمند کم بیاره و پشیمون بشه . مخصوصا ال ایکس

اما یه خاطره حسرت انگیز و نارحت کننده هم بگم که تو جاده گرمسار به قم داشتم با 160تا سرعت از یه تریلی سبقت می گرفتم که دیدم یه ماشین پشت سرم چراغ می زنه . سرعت را بردم رو 180 تا که از خیر سبقت گرفتن از من بگذره اما یارو چسبونده بود پشتم و چراغ می زد.وقتی راه بهش دادم و رد شد نمیدونم چقدر سرعت داشت که در عرض چند ثانیه از جلو چشمام محو شد. مزدا 3 بود

سوالی بود در خدمتم
پاسخ
سلام به همه ی دوستان عزیز و گل
به علی های گل خوش آمد و خسته نباشید میگم بابت سفر های طولانیشون...
و یه تشکر ویژه بابت اینکه توضیحات کاملی دادین علی جان ...
علی عزیز (tiba-ali) هم ممنون از شما ...من کاری نکردم...وظیفمو انجام دادم ...
در مورد اون مورد تلخ هم همون طور که گمونم خودتون هم بدونین من در صبر و تحمل تو این موارد خیلی صبورم شاید بیش از حد ...اما بعد از چندین و چند نامه ی کاملا دوستانه و صحبت دوستانه دیدم ایشون نه تنها هیچ تغییری در رفتار کاملا تعجب برانگیز و لحن و کلام بعضا زشتشون نمیدند بلکه صحبت دوستانه ی من و نامه ی دوستانه ی من که چندین و چند بار فرستادم رو به حساب تذکر چنین و چنان و ... قلمداد میکنن...من هم وقتی دیدم صحبت دوستانه به معنی دیگری برداشت میشه و عوض اصلاح شدن جلوی رفتار دوستانه ی من هم جبهه گیری هم میکنه گفتم حالا که این صحبتای دوستانه به حساب تذکر و اخطار گذاشته میشه و اصلاحی هم مشاهده نمیشه پس یه اخطار بدم بلکه این روند عوض بشه ... برخی کلمات ناشایست در پست ها حذف شد...کلمات ناشایست از صحبت های ایشون ادیت شد اما روال کار همون طور ادامه یافت و ایشون کار رو دیگه از حد گذروندند... من هم باز هم حتی در این مرحله هم زمان دادم و جلوی دوستان مستقیما آخرین صحبتم رو کردم و عرض هم کردم که کار رو به جایی رسوندید که از وساطتم در گذشته در مورد شما پشیمان شدم ! و باز وقتی تغییری مشاهده نشد بعد از چندین و چند صحبت دوستانه و تذکر و نامه و ... دیگه به جایی رسید که هیچ راه بازگشتی باقی نذاشتند.
در کل امیدوارم ازین موارد به هیچ عنوان دیگه نداشته باشیم... در کل این فضا از بدو راه اندازیش فضای سالم و خوبی بوده و به امید خدا خواهد بود
تک تک دوستان هم از بهترین دوستانی هستند که میشه فکرش رو کرد....
بگذریم... فقط چون به هیچ وجه یک دفعه و بی مقدمه و بی نامه و بی مقدمه این مورد پیش نیومد و خدا میدونه که این ظرفیت پیام های خصوصی من تکمیل شد به خاطر این همه که سعی کردم مساله رو دوستانه حل کنم ...چون همه ی راه ها رو رفتم و این همه سعی کردم و علی رغم اینکه چندجا الفاظ واقعا تعجب برانگیز و متغایر با شان استفاده شد که اگر بنا به تذکر بود باید برای تک تکشون برخورد میشد که همه رو سعی کردم دوستانه رفع کنم ...
اما دیگه بعضی وقتا یه فرد تمام مسائل رو زیر پا میذاره ...
در کل مهم نیست
بازم بهتون خوش آمد میگم
انشالا که سفر خوب و راحتی رو سپری کرده باشین
راستی علی جان بابا دیگه به خاطر سبقت مزدا 3 از ماشینت هم دپرس شدی و از اون به عنوان خاطره بد اسم میبری !!!!!!!!!!!!!!!
دستت درد نکنه !!!
SmileSmile من که موندم دیگه چی بگم ....
یعنی الحق و الانصاف آفرین....حالا شاپور جان کجاست که چون ماشینش مشکل داره و اون قدرم مشکلش حاده که دور موتور زیر 2 خاموش میکنه !!!! فکر میکنه ماشینش وضعش نرماله !!!
و میگه تیبا از پراید کم کشش تره !!!! حالا انشالا مشکل ماشینش رو حل کنن تا ایشونم بتونه کاملا لذت کامل رو ببره ...
بازم ممنون از همگی

دوست خوبمون FIRE.BOY عزیز مجدد به شما خیر مقدم دوباره میگم ...
خودروی جدیدتونم پیشاپیش تبریک میگم ...
انشالا چرخش به سلامتی بچرخه براتون....
در مورد پلاک ، کارت سوخت ، بیمه ، سند و ... چون اینجا ایرانه همه چیز ممکنه ...
یکی مثل من پلاک و این موارد ماشین قبل ماشین اومده بود و روز تحویل ماشین پلاکو از خونه بردم با خودم که بزنمش به ماشین سر راه !
یکی مثل بعضی دوستان مثلا خانم مریم کلی زمان گذشت براشون و پلاکو بهشون ندادن و تازه جریمه اشتباه تایپی خودشون رو هم از مشتری گرفتن !!!
در کل نمیشه دقیق گفت پلاک کی میرسه .کارت سوخت کی میرسه .ماشین کی میرسه ...کاملا به اوضاع کواکب و نجوم بستگی داره !!!!
در کل امیدوارم خودروی خوب و سالمی نصیبتون بشه
مجدد خوش آمد مجدد میگم بهتون
راستی فقط توجه کنین اچارچرخی که بهتون میدن مال خود ماشین باشه .... چون در مورد دوستمون دیده شده یبار آچار ماشین دیگه رو دادن ! درب ها هم پلمپ نداره به سبک بعضی خودروهای دیگه که یه برچسب الکی میزنن بهشون ...
کاش درب باک بنزین هم توش رکت یه پلمپ میشد .... اونم خالی از لطف نبود ....چون دوستان کلا خسته میشن ماشین رو میارن ...گذر افراد مختلفم به ماشین میفته ظاهرا ... آخر سر همینجوری الکی الکی ماشین بی بنزین تحویل راننده میشه !!! همینطور کاملا اتفاقی !!!
سلامت باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 Amin.HVS مریم AMITA-TIBA mk8mk
(2011-12-10، 08:58 PM)TIBA-NAVID نوشته است: دوست خوبمون FIRE.BOY عزیز مجدد به شما خیر مقدم دوباره میگم ...
خودروی جدیدتونم پیشاپیش تبریک میگم ...
انشالا چرخش به سلامتی بچرخه براتون....
در مورد پلاک ، کارت سوخت ، بیمه ، سند و ... چون اینجا ایرانه همه چیز ممکنه ...
یکی مثل من پلاک و این موارد ماشین قبل ماشین اومده بود و روز تحویل ماشین پلاکو از خونه بردم با خودم که بزنمش به ماشین سر راه !
یکی مثل بعضی دوستان مثلا خانم مریم کلی زمان گذشت براشون و پلاکو بهشون ندادن و تازه جریمه اشتباه تایپی خودشون رو هم از مشتری گرفتن !!!
در کل نمیشه دقیق گفت پلاک کی میرسه .کارت سوخت کی میرسه .ماشین کی میرسه ...کاملا به اوضاع کواکب و نجوم بستگی داره !!!!
در کل امیدوارم خودروی خوب و سالمی نصیبتون بشه
مجدد خوش آمد مجدد میگم بهتون
راستی فقط توجه کنین اچارچرخی که بهتون میدن مال خود ماشین باشه .... چون در مورد دوستمون دیده شده یبار آچار ماشین دیگه رو دادن ! درب ها هم پلمپ نداره به سبک بعضی خودروهای دیگه که یه برچسب الکی میزنن بهشون ...
کاش درب باک بنزین هم توش رکت یه پلمپ میشد .... اونم خالی از لطف نبود ....چون دوستان کلا خسته میشن ماشین رو میارن ...گذر افراد مختلفم به ماشین میفته ظاهرا ... آخر سر همینجوری الکی الکی ماشین بی بنزین تحویل راننده میشه !!! همینطور کاملا اتفاقی !!!
سلامت باشید

قربانت نوید جان مرسی عزیز: راستی نوید جان ارتقاء رتبه هم بهت تبریک میگم... Wink اولش یه لحظه منو برق گرفت Big Grin Big Grin
غیر از جواب گرفتن سوال هام حقیقتش دلم واست تنگ شده بود داداش... Heart
امروز عصر زنگ زدم نمایندگی گفت فردا پلاکت میاد...ولی ماشین باز باید دو سه روز دیگه صبر کنم...
رنگ نقره ای سفارش دادم نظرت چیه نوید جان؟؟ حقیقتش دنبال یه رنگ سنگین هستم...
فقط یه موضوع جالب:
برای ثبت نام گفتند فقط یه راهه... 6/940/000 تومن برای پیش پرداخت دادم و 4 تا چک هر چک به فاصله شش ماه و هر کدوم با مبلغ 1/560/000 تومن !!! یعنی جمعا 13/180/000 هزار تومن درمیاد !!!!!!! Huh
از اونی که فکر میکردم خیلی بالاتر دراومده....
نظر شما چیه؟؟؟؟
[تصویر:  Mahdi.gif]

" همه گویند، به امید ظهورش صلوات

کاش این جمعه بگویند، به تبریک ظهورش صلوات "

پاسخ
تشکر شده توسط : مریم TIBA-NAVID
با سلام به همه دوستان
به خواهش دارم از کلیه مدیریت و اعضای عزیز فروم
من ماشینم رو یه 25 روزه تحویل گرفتم ولی پلاکش نمیاد. شکم به این نمایندگی نامرد شهرمونه که مدارکمو نفرستاده. از اعضای و مدیریت درخواست می کنم اگه کسی سایپا مرکز آشنا داره یه خبر برام بگیره ببینه اصلاً پروندم اونجا ثبت شده؟
نوع خرید : رایان سایپا اجاره به شرط تملیک
نام : فرشید رحمانی
کد ملی : 1651838852
رنگ ماشین : آبی متالیک تاریخ ثبت نام 23/08/1390
چون ماشین موجود بود همون رنگ رایان سایپا امانی 3 روز بعد ماشین به زور تحویل گرفتم.
خبر خوش یه جایزه داره
تلفن : 09143312156
با تشکر از همه
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,536,800 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,647,378 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 37,628 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 746,562 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,033,466 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 66,395 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 157,337 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 1,023,057 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,380,538 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 15,264 2019-08-11، 06:53 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 23 مهمان