سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 101 رأی - میانگین امتیازات: 4.52
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا
(2011-08-22، 01:45 PM)TIBA_ALI نوشته است: سلام نوید جان یادته یکبار پرسیدم از داخل کلید برای باز کردن درب صندوق عقب داره که گفتید نه!!!
اما در دفترچه تیبا این مورد ذکر شده.برای تمامی خودرو ها نه به صورت اپشن

سلام علی جان.
درب صندوق عقب که از داخل کلید داره.من یادم نمیاد اصلا شما سوالی در مورد درب صندوق عقب پرسیده باشی از داخل
احتمال میدم اگر سوالی در این مورد پرسیدین من منظورت رو به قفل مرکزی بودن صندوق عقب یا فشاری بودن کلیدش از بیرون برداشت کردم ...
هرچند خاطرم نیست .اما احتمالا متوجه منظورت درست نشده بودم.
اما صندوق عقب و باک هر2 از داخل کلید دارن که کلیدشونم هر 2 کنار هم تعبیه شده.
کلید کاپوت جلو جلو و ازین ها جدا هست.
سلامت باشی.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
خوبه خیالم راحت شد چون این مورد خیلی ضروری هست حتی ال 90 این رو هم نداشت که من صندوق پران گذاشتم
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 blootoos TIBA-Morteza
سلام دوستان بندری هستم با نام کاربری جدید در خدمت هستم
شب گذشته با یکی از دوستان به سالن روتوش رفیتم و سوار یکی از تیبا های تجاری سازی شده شدم
واقعا برام جالب بود خیلی از نواقصش بر طرف شدم بود به نسب اون تیبا های فرقونی که خودمون توی کارخونه سوار میشیم حس خوبی بود کلا
پاسخ
(2011-08-22، 01:58 PM)TIBA_ALI نوشته است: خوبه خیالم راحت شد چون این مورد خیلی ضروری هست حتی ال 90 این رو هم نداشت که من صندوق پران گذاشتم

علی جان درسته گذاشتن اینو...
ولی روزای اول تا قبل ازینکه من برم 1 ساعت باهاش ور برم و تنظیمش کنم از داخل تقریبا میشه گفت روون باز نمیشد.
کلا من به این سبک قفل ها زیاد نمیتونم خوشبین باشم.
چون قبلا ماشینایی دیدم که منحصر بودن به یه کلید در داخل و از کار افتاده و نشده بازش کرد دیگه.
باز خوبیش اینه که کلید بیرون هم هست.وگرنه این کلید داخل به تنهایی زیاد آدم خاطر جمع نیست.
کلا الان داری این حرفو میزنی که خوبه که اینجوریه و مشکلی نیست.
اگه ماشینی قبلا داشتی که ریموت داشته یا با قفل مرکزی باز میکردیش
خودت همون هفته ی اول متوجه میشی خیلی نبود این سیستم داره تو ذوق میزنه براش.
من خودم عمرا فکرم به دزدگیر و صندوق پران تو هیچ ماشینیم تا حالا نکرده بودم.
چرا؟؟ چون خود پژو ریموت داشت.جدا ازون صندوق عقب و در باکشم با همون قفل مرکزی باز میشد.
اما تیبا چی؟
ریموت که نداشت هیچ.صندوق عقبش هم حتی مثل پژو دکمه فشاری نداشت که راحت باز بشه.
پیاده میشی از ماشین با صندوق کار داری.باز یادت میفته سوییچ رو ماشینه.اون چند روز اول که این دکمه رو رگلاژ نکرده بودم اصلا ازون استفاده نمیکردم و از سوییچ استفاده میکردم فقط.
باز الان خیلی خوبه.
هم قفل ها ریموت داره .هم اینکه صندوق عقب راحت باز میشه و روون با ریموت.
وگرنه من اصلا نیت برا دزد گیر نداشتم و ندارم.
هیچ وقتم نداشتم.
همه قصدم همین ریموت در بازکن و همین ریموت برا صندوق عقب بود.
شاید اگه نمیتونستم صندوق عقبشو حل کنم قضیشو و حساب کتابام مطمئن نمیبودم بهش اصلا دزدگیرم نمیذاشتم.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : ahmad_1390 mehrdad1355 TIBA-Morteza
(2011-08-22، 02:42 PM)saipa-kashan نوشته است: سلام دوستان بندری هستم با نام کاربری جدید در خدمت هستم
شب گذشته با یکی از دوستان به سالن روتوش رفیتم و سوار یکی از تیبا های تجاری سازی شده شدم
واقعا برام جالب بود خیلی از نواقصش بر طرف شدم بود به نسب اون تیبا های فرقونی که خودمون توی کارخونه سوار میشیم حس خوبی بود کلا

سلام

ضمن خوش امد گویی به شما جناب بندری .از اینکه محبت کردید و به اینجا اومدین ممنونم.این تاپیک با وجود شما بسیار ارزنده تر میشه و همه خوشحال هستیم که در جمع ما هستید.

یک سوال داشتم ازشما یا دوستانی که میدونن.سایپا کاشان داخل خودش شماره گذاری داره!! و برای خودروهایی که اولین پلاک رو میخوان بگیرن یا پلاک جدید .اونجا صادر میشه؟
من از ایران خودرو گرفتم داخل خود کارخونه دادند.از سایپا چون پلاک قیچی شده بود و باید دوباره صادر میشد بعد 2 روز پلاکم اومد.اما الان اصلا پلاک ازاد ندارم .قضیه چی میشه؟

پاسخ
تشکر شده توسط : hosein53 AMITA-TIBA mehrdad1355
(2011-08-22، 02:46 PM)TIBA_ALI نوشته است:
(2011-08-22، 02:42 PM)saipa-kashan نوشته است: سلام دوستان بندری هستم با نام کاربری جدید در خدمت هستم

سلام به شما آقای بندری عزیز.
خسته نباشید.
خوش اومدین.... واقعا خوشحالمون کردین.
میشه بفرمایین چه تفاوت هایی به چشمتون اومد در اون تیباهای تجاری؟؟
همیشه مال خوب مال دیگرانه ظاهراBig Grin
به نظرم میخواستن رو کله ی ایرانیا استاد آرایشگری بشن و بعد برن سراغ خارج.اگه یادتون باشه خیلی وقت قبل در مورد هدف تجاری و صادراتی تیبا نوشته بودم و گفته بودم ساده انگاریه اگه فکر کنیم هدف تیبا ما هستیم ....
همین که ایرادات رو رفع کردن در مدلای تیر و مرداد به بعد دیگه بحث صادرات و این قضایا هم خود به خود دیر یازود پیش میاد...

من از ایران خودرو گرفتم داخل خود کارخونه دادند.از سایپا چون پلاک قیچی شده بود و باید دوباره صادر میشد بعد 2 روز پلاکم اومد.اما الان اصلا پلاک ازاد ندارم .قضیه چی میشه؟

علی جان من هم پلاک داشتم و رو ماشین بود .امکا چون هنوز دستم هست.
خود شرکت پلاکش رو فرستاد.
ماشینت که فاکتور شده شد همون موقع پلاکتم تو سایت شمارش مشخصه.
دیگه بسته به شانست.
ممکنه ماشین زود تر از پلاک برسه نمایندگیت.
ممکنه پلاک زودتر برسه.
اما کاشان نمره نمیچسبونه رو وماشین تا جایی که من در جریانم.حداقل برای هیچ کدوم از آشناهای ما که اینجور نبوده.

------------------ ((ا))

پاسخ

اقاي بندري از حضور شما در اينجا خوشحال شدم
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 navid-er

سلام برجناب بندری عزیز خوش آمدی
میگم حالا کی قراره این تیباهای تجاری صادربشه؟ به کدوم کشورها؟
راستی چه نقایصی رو برطرف کردند؟
آسایش دوگیتی تفسیراین دوحرف است
بادوستان مروت ، با دشمنان مدارا
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 yousef.ahmadi navid-er
دوستان همون طور که خدمتتون قول دادم امروز براتون از در صندوق عقب و نصب صندوق پران عکس میگیرم و اپلود میکنم.
سلامت باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : ahmad_1390 mehrdad1355 Tiba sam blootoos navid-er
خوب دوستان الوعده وفا...
براتون عکس گرفتم تعداد زیادی از داخل صندوق که کامل ببینین اصلا حتی اگه از داخل صندوقم بری نگاه کنی اون قدر محل خوبی انتخاب شده و کاملا پشت زه فلزی قرار گرفته پمپ که هم کاملا محافظت میشه هم اصلا دیده نمیشه که بخواد تو ذوق بزنه.
من خودم برای ال 90 که دیدم گذاشتن کاملا پمپ دیده میشده.
اما برا این که جا هم نداشت جایی نصب شده که کاملا مناسبه...
در ضمن دوستانی که تیبا رو گرفتن میتونن قسمت سیم ها که ازون جا هم براشون عکس گرفتم چند موردو ببینن که سیمی هم اونجا اضافه نشده و اصلا سیم کشیش هم کاملا استاندارده و از داخل خرطومی رد شد سیم و اصلا بیرون نیست.خود اون فرد میخواست به کنار همین محل که سیم ها رد شده ببنده سیمو و ببره بالا که گفتم از داخل باید بره و تازه توی صندوقم که وارد شد کاملا از مسیر مشخصی رفته و به بدنه با همون چسب های مخصوص که شرکتم بعضا استفاده کرده مسیرش مشخص و ثابت شده ومخفی شده. طوری که شما حتی توی خود جدا صندوقم که سیم توش ردش ده سیمی لق و ازاد ندارین و همونجا هم سیم منظم و مرتب هست و کاملا استاندارد و برای همین هیچ دیده هم نمیشه.
اون محل ماژیک رو هم احتمالا دیدین که براش مشخص کرده بودم که حساب کرده بودم اون محل اگه دقیق بذاره هم مخفی میشه کاملا.هم نیاز نداره بیاد بیرون و خطر برخورد چیزی باشه باهاش و نیاز به حفاظ داشته باشه.
هم تو ذوق نمیزنه و اصلا دیده نمیشه.
که حرف رو گوش کرد و همون جا نصب کرد.هرچند رگلاژش سخت تر بود و خودم رگلاژش رو انجام دادم چون یه کم زمان بره و نخواستم ازون وقت بیشتر بگیرم...
...........................
چند تصویر از قسمت های مختلف کاپوت برای اینکه حرف هایی که زدم رو عملی ببینین:
(روشون کلیک بشه در صفحه جدید باز میشن و بزرگ میشن):

چون محدودیت فضا بود اون 2 3 تای آخرو در پست بعدی پیوست میکنم براتون همراه با اون چند ثانیه فیلم عملکردش.

------------------------------------------------------------------------------------

اینم ادامه فایل های پیوست شده:
سعی کردم کامل همه زوایا رو براتون پوشش بدم.
موفق باشید.
عکس ها :
(اوه .... دوستان کل حجمی که در تموم اکانتت میتونی پیوست کنی همش 2 مگ هست !!!! اون محدودیت هم فقط برای یک پست نبود.... محدودیت برای کل پست ها و کلا برای اکانت بود!!!...برای همین باید بیرون آپلود کنم...)

عکس ها:
(روی لینکش کلیک کنید)
عکس 7
عکس 8
چند لحظه فیلم عملکرد
امیدوارم تونسته باشم کمکتون بکنم دوستان.
موفق باشینShySmile

همون طور که در عکس ها به وضوح میتونین ببینین کاملا پمپ مخفی هست و کاملا افتاده داخل جداری و اون پشت قرار گرفته و اصلا دیده نمیشه.
همین طور سیم کشیشم که همون طورکه گفتم سیم رو از داخل همین خرطومی که خود تیبا داره عبور داد طبق نظر من.
مورد دیگه همونطور که میبینین پمپ دقیقا پشت اون میله ی اتصال دهنده ی قفل به محل کلید (همون میله طلایی) قرار گرفته.البته بازم به خاطر همون مخفی بودنش گمونم تو عکسم که از خود محل گرفتم زیاد خوب نیفتاده.

------------------ ((ا))

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,116 2,165,797 2019-09-12، 07:29 AM
آخرین ارسال: amijon57
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,211,661 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 13,030 2019-08-11، 06:53 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 195 139,312 2019-08-09، 05:34 AM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,036 888,975 2019-08-03، 08:45 PM
آخرین ارسال: samanohet
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,312 650,644 2019-08-01، 01:08 PM
آخرین ارسال: m2relax
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 901,856 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,862 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 552,762 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 48,470 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 25 مهمان