سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

نظرسنجی: L90 E2 یا 206 SD v8 ??
L90 E2
206 SD v8
[نمایش نتایج]

توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
L90 E2 یا 206 SD v8
مننون نويد جان از راهنماييتون . آره خدايي منم خيلي از تيبام راضي ام اما گيربكسش ضعيفه .
اين ماشين جاش خوبه مصرفش خوبه صداش زياد نيست
اما ..... !
آره خودمم با پارس مخالفم
سمند خيلي گنده اس .
اس دي و ال ٩٠ جفتشون عالين ولي واقعأ از نظر كيفيتي كدوم بهترن ؟؟؟
شايد اين ماشين ديگرو ديگه حالا حالا عوض نكنم ! اينه ك تصميمو سخت ميكنه.
بلاخره اينجا دوستان تجربه اين ماشينارو بازم داشتن . نظر سنجي و مشورت با چند نفر مثل شما نويد جان خيلي كمك ميكنه هميشه .

راستي !!! نظرتون راجب ٢٠٧اي چيه ؟؟؟ تنها مشكلم باهاش جاي كمشه نظر شمارو هم دوست دارم بدونم !

ممنون از همتون .
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID شهاب
سلام مجدد ناصر جان
همین موردو برام پیام فرمودین که پاسخشو اینجا نیز براتون میذارم.
دیگه هر ماشین موارد و مزیت و معایب خاص خودشو داره
و در رنج قیمتی خودش باید بررسی بشه.
و طبیعتا مقایسه یه خودروی 20 میلیونی با خودروی 30 40 50 میلونی اصلا محلی از اعراب نداره.
تیبا در رنج قیمت خودش واقعا عالیه
شاید تناسب ببندی
خیلی از خودروهای گرون تر از تیبا
در مقابل تیبا به قیمتشون نمی ارزن.
در مورد 207 پرسیدین
207 اصلا به قیمتش نمی ارزه
کیفیتش خوبه
چینی نشده
اما
نمی ارزه
اصلا به اون قیمت...این یکی رو واقعا میگم نمی ارزه.
یه چراغش بشکنه ... یه ایینه سنگ بخوره بهش ...
انگار که نصف تیبا رو خریدین !!!
ماشین که یکی بگیره زود بفروشه معمولا ضرره
اما
بین اینا سمند کم خرج تره...استایلشو من میپسندم.
البته نه سمند معمولیا.
طبیعتا سورن یکی از عالی هاست.
اما خوب مصرفش بالاست کمی.
اما خوب سورن استیل و طراحی خوبی داره و کیفیت خوبش واقعا خوبه.

اگه خیلی خیلی ماشین عالی خواستین
که هم کیفیتش عالی باشه
هم ظاهرش زیبا
هم جدید باشه
پیشتنهاد میکنم به دنا فکر کنین
که در اینده خواهد اومد
اس دی کیفیتش خوبه
کم جاست
و پر خرج
لوگان کیفیتش خوبه
شاید از اس دی کم خرج تر نگهداریش
ظاهرش ولی خوب خاصه
ارتفاعشم بالاست
اما خوب قیمت هیچ کدومشون الان واقعی نیست

یه زمانی اگه حتی قدر یه ارزن به قیمت 207 فکر کردین
شک نکنین بعدا از نگرفتن دنا پشیمون خواهید شد.
چون فوق العاده هست ....
میشه گفت بی رقیب هست این ماشین در بدو ورودش در کشور ...
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
مرسي نويد جان .

دنا !!!!
تا كي قراره بياد ؟؟؟
سايتي هست ك در مورد موارد و جزئياتش دقيق نوشته باشه ؟؟؟
طراحي سمنده يا مثل راناست ؟؟؟
پاسخ
مشخصاتش تو تاپیک دنای همین جا ذکر شده
بیش ازین فعلا اطلاعاتی نیست
به نظرم شاید 22 بهمن ثبت نامش برا اولین بار انجلام بشه
شاید ...
پلت فرم سمند هست
اما خوب از نظر پیشرانه و طراحی و کیفیت داخلی ...
بسیار عالیه ...
[تصویر:  652_889.jpg]

اینم تاپیک : لینک

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
نويد جان خيلي به نظر خوب مياد .
خيلي متفاوت نظرمو گرفت .
ولي هيچ جا راجب به قيمتش چيزي ننوشتن !!!
اين قيمتش چطوريه ؟؟؟ به نظرت تا چقد في ميخوره اون موتوري كه توربوشارژ داره ؟؟؟
پاسخ
ناصر عزیز بله توربو شارژ داره
حدود 50 خواهد بود حدودا ... تو این وضعیت ...
قیمتش مشخص نیست چون هنوز نیومده ....
برای این چیزی مشخص نیست.
هنوز پیش فروشم نشده ...

------------------ ((ا))

پاسخ
سلام دوستان
من مدتهاست که از اطلاعات خوب شما عزیزان استفاده میکنم ولی تا الان پستی ارسال نکردم.
چن وقته که قصد دارم ماشین بخرم.حدود 25-27 تومن.با تحقیقاتی که داشتم یه جورایی به sd v8 و تندر 90 رسیدم.میدونم که منطقی تر اینه که با این پول برم سراغ تیبا , 405 اس ال ایکس ویا سمند.اما به 206 sd و l90 علاقه بیشتری دارم.
اول خواستم بدونم که اگه هر کدوم از این ماشینا رو بگیرم (با کارکرد زیر 100 هزار تا و تمیز) آیا برای یکی دو سال هنوز سر پا میمونن و اذیتم نمیکنن؟
دوم اینکه کیفیت تندر نسبت به 206 بقدری هست که ظاهر زیباتر 206 و همچنین داشبورد خوبش رو بی خیال بشم؟
سوال آخر: برای من که میخوام کارکرده بگیرم کدوم این ماشینا استهلاک کمتری داره و خرج کمتری رو دستم میذاره؟(این برام خیلی مهمه . چون دارم قید ماشینی مثل 405 slx رو میزنم و نمیخوام که بعدا پشیمون بشم و هر روز توی تعمیرگاه باشم)
پیشاپیش از کمکتون ممنونم
پاسخ
سلام به شما دوست خوبم
وقتتون بخیر و عرض خیر مقدم خدمت شما
عرض کنم که :
ببینین ما الان دوستی داریم که ال 90 گرفتن
همین اخیرا برای سرویس رفتن نمایندگی
در دوران گارانتی 400 تومن فقط برای هزینه سرویس و یه سری قطعات عادی ازشون گرفتن
یه تعویض روغن و فیلتر و یه سری سرویس و یه موردم که لنت ترمز ماشینشون نو بوده و الکی عوض کردن
که نصف این پول حدودا برا لنته هست
ال 90 ماشین باکیفیتی هست
شاید به اندازه ی ال 90 های قدیم باکیفیت نباشه
اما هنوزم هست
اما شدیدا قطعاتش گرونه
شدیدا خرج نگهداریش بالاست
شدیدا قطعات گرونی داره
خدای نکرده کوچک ترین خرابی قطعه داشته باشه
هزینه سنگین داره.
206 اس دی هم همین شکله حدودا.
اونم خرج قطعاتی بالایی داره
حالا تو بعضی موارد ال 90 بدتره اوضاش و بعضی موارد 206 بدتر ممکنه باشه
اینو پس بدونین هزینه نگهداری اینا در دراز مدت میتونه بسیار سنگین باشه.
اینکه میگم سنگین یعنی واقعا حس میکنین
یه 2 صحبت از همین دوست ال 90 دارمون فرزاد عزیز بخونین
میبینین واقعا اینجوریه ...
ظاهر ال 90 هم یه جوری ظاهرش شاید همه کس پسند نباشه
حق هم هست.
سلیقه هست.
----------------------
اما فنی تر بخوام مقایسه کنم
میشه گفت پایداری و هندلینگ 206 اس دی به مراتب میشه گفت در شرایط خاص از ال 90 برتر هست.
دید راننده به پشت سر بسیار بهتره و در ال 90 یکی از نقاط کور شدید عقب و گلگیرای عقبه که خیلی ال 90 ها میبینین گلگیراشون خورده ....
در کل ال 90 ماشین خوبی بود که الان به نظرم سرسام اور هزینه قطعاتش بالا رفته و گرونه
و به نظرم با اینکه اس دی هم هزینه نگهداری بالایی داره
اما باز در خیلی موارد به صرفه تره
و به نظرم اس دی ماشین بسیار راحت تر
بسیار نرم تر (در مقابل صندلی های ال 90 و نرمیشون میان خاص و عام مشهور هستند به نیمکت !! )
هندلینگ قوی تر اس دی
و ظاهر بهترش
به نظرم اس دی برتری داره.
ولی بازم نظر نظر خودتون هست.
اما بازم بگم خرج نگهداری و افت قیمت این ماشینا زیاد هست.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : شهاب
سلام دوستان به نظرتون با این وام جدید25میلیونی کدوم ماشین به صرفه تره ال نود یا 206sd من موندم کدومشو بخرم که بعد هفت سال بازم به دردم بخوره

ممنونم از وقتی که گذاشتین و راهنمایی کردین واقعیتش اینه که من یه پراید 88 دارم کارم هم یه جوریه که هر هفته میرم شهرستان برمیگردم با شرایطی که من دارم میخوام پرایدو بفروشم و با اون وام یا 206sd یا ال نود بگیرم درسته خودرسازی ما ازین وام سود میبره ولی درحال حاضر به نظرتون با شرایطی که من دارم به صرفه است برم سراغ این دو ماشین؟ منظورم اینه بعد7سال این دوتا خ از مد نمیفتن که ؟ بازم ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست خوب
وقتتون بخیر
والا اگ نظر منو میخواین این وام در ظاهر برای مردمه ولی در باطن برای کمک به خودروسازهای عزیز هست !
من خودم چون اصلا دید مثبتی بهشون نداشتم خودم حساب نکردم چون لازمم نداشتم و از ماشین فعلا راضیم و وقتیم مشکلی نداری و راضی هستی الکی بیخود عقیده ندارم بری ماشین عوض کنی ...
ولی یه جایی حساب کرده بود که مثلا وام 25 تومنی بگیری و باهاش مثلا تیبا بگیری در اخر این تیبا 43 44 تومن گمونم در میومد برا طرف ...
چی بگم والا ...
اگه کلا گزینتون 206 و ال 90 هست برا خرید. والا جفتشون خوب هستن.
206 یه مقدار نرم تر هست و خوشنشین تر و داخل مدرن تر و کیفیت داشبورد بهتر و شکیل تر (البته بگم 206 های الان چینی شدن و اون قدیمیا اصلا نیستن) کسی که 206 های قدیمو دیده قشنگ میدونه 206 الان چی شده ازون تزئیناتش بگیر تا بقیه موارد اصلیش ...
فضای نشستن عقبش فقط محدوده و خیلی تنگ جاست.
ال 90 از نظر راحتی خوب مشهوره به خشکی زیاد و نیمکت بودن صندلی هاش. طراحی و کیفیت ادوات داخلش ساده تر هست و معمولی تر نسبت به پژو .

از نظر جوندار بودن ماشین و قدرت و اینا و شتاب و کشش و کیفیت موارد اصلی من ال 90 رو ماشین جوندار تر و ماشین کار تر میدونم به مراتب نسبت به 206 . 206 یه مقدار ماشین لوکس تری هست. ولی تو موارد موتوری و کیفیتی و قدرتی مخصوصا الان که چینی هم شده به لوگان نمیرسه.

از نظر رانندگی ال90 یه مقدار ارتفاع بالاتر داره و مخصوصا خانما شاید با 206 راحت تر باشن نسبت به لوگان .
از نظر خرج نگهداری هم هرچند ال 90 هم قطعات گرون و خرج بالای بعضی قطعات کم نداره . ولی 206 تو خرج بعضی موارد مخصوصا بعد 7 سال که شما میگید به نظرم خرج بیشتری خواهد داشت .
من ال 90 رو از نظر فنی و جوندار بودن و کیفیتی بهتر میدونم البته نظر شخصیم هست.
ولی خوب طراحی ساده تر و معمولی تر داخلش و خشک تر بودنش نسبت به پژوها و یا قیافه سادش هم هست دیگه که قطعا تو ظاهر پژو خیلی شکیل تره ولی تو باطن و خیلی موارد فنی اگه بخواید حساب کنید مخصوصا تو دراز مدت یه حرفای دیگری هم هست که باید بهشون نگاه کرد ...
میتونید مثلا به خانواده سمند هم نگاه کنید .
مثلا دنا که یه فیس لیفت ارتقا یافته سمند هست ...
مثلا سمند سورن بنزینی .
به نظر من سمند سورن شاید از خیلی موارد بشه برتری به حتی 206 براش قائل بود. البته نه برتری مطلق همه لحاظی ولی از برخی موارد.
مثلا خرج نگهداری یه سمند مخصوصا بعد چند سال استفاده خیلی کمتر از 206 هست.
یا مثلا راحتی داخل سمند و فضای داخلی سمند رو شاید 206 که عقبش اونقدر تنگ جاست اصلا نداره. از طرفی طراحی ساده ال 90 هم نیست دیگه و کیفیت ادواتشم خوبه.
ولی باز مثلا مصرفی باز سمند و پژو بالاترن نسبت به ال 90 و 206 قطعا .
یا شاید ...شاید (ازین حرف مطمئن نیستم ) شاید افتی که سمند و 206 میکنن یه خرده از ال90 بالاتر باشه در بازار .
به هرحال صحبت شما یه صحبت مقایسه ای هست که گزینه های دیگری هم بهش میشه اضافه کرد.

من سعی کردم کمی چند زاویه مختلفو براتون باز کنم که برید فکر کنید ...
اما اگه خود وامشو بگید ...
به نظر من این وام برا ماها نیست ... اسمش برا ماها هست ...
اما اصلش برا نجات این خودروسازا از باتلاق هست ... و به نفع اوناست ...
دیگه خودتون میدونید ...

(2015-10-27، 12:53 PM)saeedterya نوشته است: ممنونم از وقتی که گذاشتین و راهنمایی کردین واقعیتش اینه که من یه پراید 88 دارم کارم هم یه جوریه که هر هفته میرم شهرستان برمیگردم با شرایطی که من دارم میخوام پرایدو بفروشم و با اون وام یا 206sd یا ال نود بگیرم درسته خودرسازی ما ازین وام سود میبره ولی درحال حاضر به نظرتون با شرایطی که من دارم به صرفه است برم سراغ این دو ماشین؟ منظورم اینه بعد7سال این دوتا خ از مد نمیفتن که ؟ بازم ممنون

خواهش میکنم دوست خوبم.
والا در صحبتم عرض کردم و یه جورایی وضعیت ماندگاری و نگهداری و خرج و ایناشونو بعد اون زمان نوشتم.
در دراز مدت شاید ال 90 ماشین کم دردسرتری باشه . منظورم اینه در بعد 7 سال و در دراز مدت ماشین موندگار تری هست و کم افت تر.
ولی به نظرم وضعیت بازار روشن بشه بهتر میشه فکر کرد ... شاید گزینه های بهتر و خوبی در اینده باشن که بهتر باشن . به نظرم این وامه که فعلا هست .
چیزی هم نیست که برا من و شما گذاشته باشنش ... برا دیگرانی گذاشتن و اسمش برا من و شماست و سود اصلی مال خودروسازاست ...
چیزی رو از دست نمیدین به نظرم اگه کمی صبر کنین.

اینم بگم که مثلا یه چیزی که خیلی این وسط مهمه فقط یه چیز دیگشو بگم...
در مورد خودروها بالا صحبت کردم و مطالبی که به ذهنم میرسید رو گفتم.
اما عامل موثر تو حساب کتاب اینجور سوالی یکی دو تا نیست.

مثلا وضعیت قراردادهای خودروسازای ما بعد تحریم باید روشن بشه .
کافیه شریک اصلی ایرانخودرو از پژو به شرکت های دیگری تغییر کنه و دیگه پژو بیاد کم کم به حاشیه و خودروهای دیگری خودروهای تولیدی و روز ایرانخودرو بشن (اینکه الان حرفشم هست اختلاف سر قرارداد بستن با فرانسوی ها )
حتی رنو هم همین طوره ...

اون وقت میدونید چه وضعیت وحشتناکی پیش میاد برای پژو و لوگان و هر خودرویی که دست من و شما باشه ولی مثلا اصلا چند سال دیگه از خط تولید حذف بشه و مثلا بشه مثل ریو ؟؟
ببینید الان ریو چه وضعیتی داره تو بازار . از نظر قطعه و خدمات و ....
همون وضعیت برا این همه پژو و ... بعید نیست پیش بیاد.
برا اینه که میگم از هول حلیم وام حداقل من و شمایی که سودیم برامون نداره این وام نیفتیم توی دیگی که برامون بار گذاشتن شاید بهتر باشه .
بازم البته نظر نظر خود شماست و من فقط چند زاویه رو گفتم که به این موارد فکر کنین ...

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان