سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JAC S5 - جک اس 5 خودروی جدید کرمان موتور
سلام دوستان
وقتتون بخیر باشه.
این بخش رو به درخواست و پیشنهاد دوست خوبمون سعید عزیز (SAEEDWIZARD) ایجاد میکنیم.
همون طور که ایشون در پیشنهاد عنوان کردن بین خودروهای چینی بازار داخل جای این گزینه در این تاپیک خالی بود که اضافه میکنیمش.
انشاالله به مرور اطلاعات و صحبت های شما دوستان و یا اطلاعات استفاده کننده های اون رو بشنویم و انشاالله مفید باشه

[تصویر:  attachment.php?aid=5368]

خلاصه مشخصات فنی جک S5 :

نوع موتور: 4 سیلندر خطی و بنزینی، توربو شارژر (DOHC-16V)
حجم موتور: 1997 سی‌سی
توان: 174 اسب بخار در 5200 دور/دقیقه
گشتاور: 235 نیوتن متر در 2000 الی 4000 دور/ دقیقه
جعبه‌دنده: 6 سرعته دستی
سرعت: 180 کیلومتر
مصرف سوخت ترکیبی: 7.7 لیتر
استاندارد آلایندگی: یورو 5
سیستم تعلیق جلو: مک فرسون استرات با فنر حلقوی
سیستم تعلیق عقب: مستقل

ابعاد :

طول/عرض/ارتفاع: 4475/1840/1680 میلی‌متر
فاصله دو محور: 2645 میلی‌متر
وزن خالص: 1580 کیلوگرم (در وب‌سایت اصلی شرکت 1505 کیلوگرم ذکر شده است)
اندازه تایرهای جلو و عقب: 225/60

ایمنی :

دو عدد کیسه هوای ایمنی
سیستم ترمز ABS
سیستم ترمز اضطراری EBA
سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD
سیستم کنترل کشش TCS
سیستم کنترل سرعت خودرو در سرپایینی HDC
سیستم کنترل ایستایی در سربالایی HAC
مجهز به سیستم ISOFIX برای صندلی کودک

[تصویر:  attachment.php?aid=5367]

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
تشکر شده توسط : ALI MEMAR
این هم فیلم تست تصادف این خودرو
ان شا الله برای هیچ کس و هیچ خودرویی پیش نیاد:
لینک تست تصادف جک اس 5
این هم چندتا عکس از رنگ مشکی این خودرو.
به نظر من از نمای جلو ، رنگ مشکی قشنگتر و بزرگتر دیده میشه ولی از پشت رنگ سفیدش بهتره.

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
تصادف جک و پراید

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
ممنون سعید جان از زحمت شما.
اول چند نکته بگم در مورد طراحی این ماشین ...
به نظرم از نظر زیبایی و خوشگلی با توجه به سلیقه خودم طراحی پشتش خیلی بی نقص تر هست نسبت به جلوش. (سلیقه خودمو میگم شاید یکی برعکس فکر کنه)

حتی وقتی میخواستم موضوع رو ایجاد کنم دنبال چند عکس خوب میگشتم برای سرتیتر تاپیک.
عکس منتخب که توی خوب پست سایز دلخواه مناسبشون رو بزرگ شده قرار بدم.
برای نمای پشت کاندیدهای زیادی داشتم یا حتی نمای بغل.
اما عکس قشنگ و زیبایی که یه زیبایی خوب داشته باشه توی نمای جلو کمتر دیدم. دقتم میکردم توی اکثر عکسا خیلی نمایش پشت زیاد بود و یا جلو هم اگر بود زیاد مطلوب نبود.

اما در خصوص رنگ . من جک s5 رو توی خیابون از نزدیک دیدم سفیدشو دیدم چند تا.
مطابق انتظار بیشتر سفید تو اوایل ماشینا بیشتر پذیرش میشه معمولا..مخصوصا اوایل هرچند بعدا هم نسبت سفید بیشتره .

من که تو خیابون دیدم در دیدن از نزدیک در حالی که در عبور بودن نمای پشتش واقعا زیبا و خوب بود.
ولی در حین حرکت با ماشین که بودم (در هرچند بار پشت فرمون بودم و ماشین پارک بود کنار و نمیشد زیاد حواستو بدی اون ور) . اما از نمای پشت به بغل که نگاه میکردی یه کم نسبت به طراحی بسیار شیکش یه کمی افت میکرد.
وقتی به جلوی ماشین نگاه میکردی باز توی ظاهر و زیباییش نقص و عیب بیشتر میدیدی و طراحیش تو سلیقه من از نزدیکم که دیدم توی جلو یه جوری بود .
اما از پشت و در مرتبه بعد نمای بغل خیلی خوب بود.
---------------------
من فقط سفیدشو دیده بودم.

اما عکسای شما رو که دیدم.
اگه بخوام در مجموع بگم ... این ماشین با مقایسه همین عکسای زیادی که من گذاشتم و شما گذاشتین.
بین رنگ سفید و مشکی ، مشکی قشنگ زیباییش چربش داره.
من حتی مقایسه که کردم درسته سفید در نمایش پشت قشنگه ولی زیبایی و قشنگی رنگ مشکی در نمای پشتم نمیشه اصلا گفت ازون کمتر شده.
اما در نمای جلو و بغل واقعا مشکیش رو چشم نواز تر دیدم .
شاید یه مقدار اون نقطه ضعف ها و مواردی که توی سفید خیلی به چشمم میومد توی رنگ مشکی داره پوشش داده میشه و مخفی میشه.
هرچی بود مشکیش رو در مجموع خیلی زیباتر دیدم.
البته اینو همه میدونیم که مشکی رنگ دردسر هست و این زییبایی با زحمت نگهداری همراهه.
اگه کیفیت رنگ بد باشه که دیگه هیچی ...
اما اگه فقط بخوام زیباییشو بگم باید بگم با این تصاویر و چیزی که از سفید دیدم در نزدیک که تو طراحی ماشینم مسائلی داشت .. رنگ مشکی خیلی زیباتره محسوس ...
-----------------

در مورد تصادف با پراید.
ببینین پراید اصلا هیچ سنگ محکی اصلا برای هیچ بحثی برای ایمنی و .. به حساب نمیاد.
پراید یه ماشینی هست که به نظر من توهین به جون و زندگی مردمه که اجازه داده میشه این ماشین از پلیس راه شهرها پاشو بیرون بذاره.
این ماشین تو خود کره هم که تولید شد یه ماشین شهری تولید شد. نه یه ماشین اینجوری.
باز از همه بدتر بعضی وقتا یکی پشت پراید میشینه چمان گاز میده و چنان سرعت میره و ...
دقیقا انگار پشت مرسدس بنز 2015 نشسته و ...
این پراید با پیکان تصادف کنه که ماشینی هست نه موتور بروز داره نه طراحی الان هست . نه هیچ استاندارد ایمنی داره.
هیچی ازش نمیمونه.
با رنو 5 فرانسوی قدیمی تصادف کنه بازم این پرایده که له میشه.
با یه موتورسیکلت پراید تصادف کنه دیدم که بلایی به سر پراید اومده فقط برا برخورد با یه موتور سیکلت !!
برای این کلا اینجور موردی اصلا هیچ موردی برای سنگ محک به حساب نمیاد.
حتی اگه خودروی مستحکم و مطمئنی هم بود بازم نمیشد نه گفت خیلی خوبه و نه میشد گفت بده.
چون اونجا هم بحث شرایط تصادف و شدت و سرعت و شرایط پیش میومد ...
ممنون
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : SAEEDWIZARD
اما احساس میکنم رنگ سفید بزرگتر و با ابهت تر دیده میشه. من شاید تا چند ماه دیگه بخرم و واقعا موندم کدوم رنگو بخرم. تردیدی که در مورد تیبا اصلا وجود نداشت و به راحتی مشخص بود رنگ تیره بهتره.
یه جورایی احساس میکنم رنگ مشکی از پشت شبیه هاچ بک دیده میشه ولی رنگ سفید، بزرگتر دیده میشه.
در مورد تصادف هم بله پراید سنگ محک خوبی نیست اما ظاهرا جک 4 ستاره ایمنی رو گرفته. البته جک اصل! خدا میدونه جک ایرانی چه چیزهاییش رو کم کردن از بدنه ش !
پاسخ
سلام مجدد
خیلی ممنون سعید جان
والا من که از نزدیک سفیدش رو دیدم ی جوری بود به نظرم هرچه نمای پشت ماشین رو زیبا و بی نقص دیدم ولی به نمای بغل و مخصوصا جلو که نگاه میکردم یه جوری بی دقتی و نقص های طراحی توش میدیدم حداقلش با سلیقه خودم.
ولی عکسای مشکی شما که چند تا عکس باکیفیت عالی توش بود رو چه با عکس های سفید و چه با چیزی که بیرون دیدم مقایسه کردم واقعا چشم نواز تر و زیباتر بود.
البته سفید و رنگ های روشن باز تر نشون میدن و شاید احساس ابهت بیشتر فرد بکنه . ولی به نظرم یه جورایی بحث اون خطوط بغل تیبا هست قضیه که من چه نقره ای چه سفید زیاد اون موارد هایلایت میشد ولی تو مشکی و نوک مدادی یه جوری هست هم نمای پشت ماشین ابهت بهتر داره و مخصوصا نسبت به نقره ای بزرگ تر دیده میشه .
هم نمای بغل قشنگ تر هست.
من s5 از نزدیک مشکی ندیدم ولی تو این عکسایی که شما گذاشتید واقعا به نظرم شیک بودن مشکیه خیلی زیبا بود ...
بازم شاید تو مقایسه از نزدیک بهتر بشه تصمیم گرفت ولی تو عکسای شما و عکسای خودم یه جوری گپ بود که قشنگ نظر منو به سمت مشکی چرخوند !! میخوام بگم از نظرم همچین کم گپ نداشت Smile 
حالا انشاالله هرچی خیر هست براتون باشه
اگه قسمت بود و این خودرو رو تهیه کردین انشاالله از تجربیاتتون استفاد کنیم.
چون هرچی حساب کنین ماشینای چینی خود هندوونه در بسته هستن الان . یکی 60 میلیونه مثل اون اگه اشتباه نکنم ایکس x60 بود یا مدل دیگر که حتی رتبه کیفیتی اون از تیبای 22 23 میلیونی اون زمان همیشه پایین تر بود و خریداراشم ناراضی.
یکی هم ممکنه خوب در بیاد و چه خدمات چه قطعات چه کیفیت بد نباشه.
ولی اگه نظرتون روی خرید شد روی رنگه فکر کنین و اگرم عکس باکیفیت و خوبی تهیه کردین از خیابون از رنگ های مختلف و .. اینجا هم بذارین.
یه جوری فکر میکنم سلیقه من و شما توی رنگی نزدیک به هم بوده و اگه دودل بودین شاید بشه مشورت کرد چه بنده چه دوستان دیگر.

و مطلب اخر اینکه دوستانی که این خودرو یا خودروی جک و موارد چینی دیگر بازار رو هم دارنده ی خودرو دارن ، مثل دوستمون ایدی بامرام هم اگه لطف کنن مثل ایشون توضیح و تجربه خودشونو درج کنن میتونه کمک و راهنمایی باشه برای دیگر دوستان.
مثل بخش تیبا که از تجربه و راهنمایی های این حجم بالای دوستان همیشه استفاده کردیم.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : SAEEDWIZARD
این هم چندتا عکس دیگه با سایز و کیفیت مناسب

پاسخ
تصادف جک و کامیونت

پاسخ
مقایسه ابعاد جک اس5 با چند خودرو دیگر