سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
JAC J5 - جک جی 5 1800 اتوماتیک
سلام به دوستان
عذرخواهی که دیر میام گرفتاریه دیگه،
درمورد کی لس بله دوست گرامی مهرداد عزیز صحیح میفرمایید و جک فابرکی برای جی 5 ارائه نداده و همون موجودهای بازار مثل فوزیک و هیوندای و ایزی کار و ... هس که شبیه فابریک هستند.
تو فرصتی که دست داد با ماشین مسافت زیادی رفتم
اولین بار که رفتم 200 کیلوتر رفت و 200 تا برگشت بود تجربه ای که شد اینکه با توجه به اینکه وزن ماشین و هیکلش بزرگه تو جاده پایداریش در برابر باد شدید خوبه فقط اینکه فرمون رو تو مسیر مستقیم باید برخلاف حرکت باد میگرفتی که منحرف نشه ماشین و به نظرم نسبت به تیبا باید بشتر مراقب فرمون میبودی (تو تصویر مشخصه با اینکه مسیر مستقیمه فرمون خیلی خلاف باده)

و اینجا فک کنم تیبا با جثه کوچیکترش بهتر از پس باد برمیاد.
دنبال نصب دی وی دی و کروز برا ماشین هستم
بین موجودهای بازار پرونیکس نظرمو جلب کرده و کروز آرون کار. باید بررسی کنم.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID iMehrdad
سلام
هفته قبل کیلومترم به 3000 رسید و شد وقت سرویس اولیه چون عصرها نمایندگی نیست و مجبور بودم مرخصی بگیرم ماشینو دادم خواهر زاده گرام بره برای سرویس اولیه
چند نکته این سروی اولیه داشت که حائز اهمیت هست
1-روغن خودرو رو عوض کرده نمایندگی با نوع 20w50 که بلافاصله با نمایندگی تلفنی برخورد کردم و اونهام اذعان داشتن که 10w40 رو ندارن و منم گفتم عاقلا خوب نریزید چوبتون که نمیزنن بالاخره از ضررش گذشتم رو رفتم خالیش کردم و با ایرانول ریسینگ عوض کردم.

جدای از صدای زیاد موتور جالب اینکه ماشین با روغن 20w50 با سردی کامل اندکی بعد استارت خوردن سریع آمپر بالا میمود و داغ میشد که بعد از تعویض مثل قبل شد و باید کمی بگذره تا موتور گرم بشه.[/align]
2- نمایندگی واسکازین ریخته سر واسکازین قبلی و گفته کم بوده و حول و حوش نیم لیتر و بیشتر ریخته چون قوطی 1 لیتری واسکازین رو بیشترشو خالی کرده
جالبتر اینکه من فک کنم کم نبوده و اون بیخود زیاد کرده آخه فن خنک کننده گیربکس از اون روز یکسره روشن میمونه ولی قبلا اینجوری نبود و گهگداری روشن میشد.
3-مه شکن رو از اول تحویل کارخونه کج بسته بود گفته بودم اصلاحش کنن که بدترش کرده بودنUndecided
چندتا کار کوچیک دیگه هم کرده مثل میزان فرمان و بررسی مایع خنک کننده موتور و آچارکشی.
در کل رضایتم از کارشون صفره صفر!
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID iMehrdad
اوه اوه

سلام Smile چی ریختن ! مینرال!!! بدجور بی مسئولیتن .
واسکازین هم ببین دفترچه چقدر زده فکنم 7.5 باشه ببر چک کنن زیاد نباشه که این گرم کردن زیاد میتونه بخاطر فشار روغن گیربکس باشه اگر بیرون جایی سوراغ داری اونجا ببر نمایندگی ها کلا خیلی وضعیت بدی داری نمیزارن مشتری حتی نظارت کنن می خوان هر اشتباهی کردن همونجا سرهمش بیارن .
-----
یا ببر یه نمایندگی دیگه در نزدیکی شاید بهتر باشن.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID bamaram
سلام
مهرداد عزیز دمای موتور که زودتر داغ میکرده برای ماشین دوستمون که مشخص هست به خاطر استفاده روغن غیر استاندارد 20w50 برای اونخودرو اونم در این فصل زمستون ! بوده هست.
حالا البته در مورد واسکازین و قضیه گریبوکس هم یه چک سطح رو در یه محل درست بکنن خالی از لطف نیست برا مورد دوم.
حالا باز اینکه اونجور نمایندگی نابغه ای آیا اگر مازاد ریخته استاندارد درست ریخته یا .... باز اون بحث دیگه ای هست.

ضمنا واسکازین خودروی اتومات با واسکازین خودروی دستی تفاوت داره و واسکازین مخصوص هست.
نمایندگی ای که اینقدر بی مسئولیت باشه در قبال خودروی مردم البته هیچ تضمینی نیست که مورد استاندارد رو در اون ضمینه هم استفاده کرده باشه ...
به هرحال علیرضای عزیز یه چک بکنین بد نیست.
کلا نمایندگی هر ماشینی باشه چه این شرکتا چه شرکتای بزرگ تر خودروساز کشور نمایندگی فرد برا سرویس خواست بره شاید بد نباشه دورادور حواسش بهشون باشه.
حداقل اینجور موارد دیگه پیش نمیاد.
ممنون
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : bamaram iMehrdad
دوستان سلام
امروز رفتم یه جک j5 دنده ای ثبت نام کردم نمایندگی گفت که موتورش میتسوبیشی نیست و فقط اتوماتا موتورشون میتسوبیشی میخاستم بدونم درسته یا نه؟

(2015-01-26، 09:52 AM)TIBA-NAVID نوشته است: سلام به شما دوست خوب و عرض خیر مقدم
حالا دقیق ترشو دوستمون بامرام خدمتتون خواهند گفت.
نقدا فقط من بررسی کردم دیدم :
موتور نوع دنده ای موتوری 1500 سی سی هست با حداکثر توان 111 اسب بخار در 5500 دور
و موتور نوع اتوماتیک موتوری 1834 سی سی هست با حداکثر توان 141 اسب بخار در دور 6000

و مشخص هست که تفاوت وجود داره.

سلام نوید عزیز بله قدرت موتور که در جریانم فرق میکنه منتها مارک موتور منظورم بود که آیا ساخت میتسوبیشی در مدل ۱۵۰۰ یا خیر.
بازم ممنون از پاسختون
پاسخ
سلام به شما دوست خوب و عرض خیر مقدم
و موتور نوع اتوماتیک موتوری 1834 سی سی هست با حداکثر توان 141 اسب بخار در دور 6000

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : bamaram
(2015-01-26، 09:42 AM)amir k نوشته است: دوستان سلام
امروز رفتم یه جک j5 دنده ای ثبت نام کردم نمایندگی گفت که موتورش میتسوبیشی نیست و فقط اتوماتا موتورشون میتسوبیشی میخاستم بدونم درسته یا نه؟

(2015-01-26، 09:52 AM)TIBA-NAVID نوشته است: سلام به شما دوست خوب و عرض خیر مقدم

سلام نوید عزیز بله قدرت موتور که در جریانم فرق میکنه منتها مارک موتور منظورم بود که آیا ساخت میتسوبیشی در مدل ۱۵۰۰ یا خیر.
بازم ممنون از پاسختون

سلام دوستان
درباره تفاوت جی 5 دنده ای و اتوماتیک از لحاظ قوای محرکه

تا جایی که من اطلاع دارم موتور اتوماتیک ها که در ایران ارائه شده طراحی و حتی ساخت میتسوبیشی است و مونتاژ در چین صورت میگیرد.
و موتور دنده ای ها که در ایران ارائه شده طراحی خود شرکت جک و ساخت و مونتاژ چین است.
گیربکس هم دنده ای ها برای جک و ساخت چین است . و اتوماتیک ها هم ساخت چین و تحت لیسانس متوسوبیشی می باشد (گیربکس ها توسط شرکتی مشترک المنافع فی ما بین جک و هیوندای در چین تولید میشود)
نکته ای قابل توجه هست اینکه موتور 1500 ها یا همون دنده ای موتوری با طراحی به روزتر و مدرن تر هست نسبت به اتومات ها و 1800 ها تا جایی که 1500 سی سی vvt (زمانبندی متغیر سوپاپ) رو داراست اما 1800 ندارد.
درسته که قدرت کمتری دارن ولی با توجه به 300 سی سی کم حجم تر بودن قدرت قابل قبولی است.
و اینکه کیفیت موتور در هر دو مورد هم 1500 و هم 1800 بسیار عالی ست و تا کنون به جز مورد خاص موردی از ایراد موتور و گیربکس در هیچ مدلی اعلام نگردیده است.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به دوستان
منم واقعاً انتخاب بین دو مورد جدای هزینه 1.8 خود تولید شرکت جی ای سی بود و 1.8 تکنولوژی میتسو مال خود کارخونه رو انتخاب می کردم چون هم بروز هست هم اینکه همه جا که چک کردم جی5 رو با این موتور خوب و تقریبا بی آزار میشناسن و از موتور های پرخودرت هم به حساب میاد و برای استفاده روزمره هم مصرفش پایین تره ولی خوب 1.5 هم مطمئنا بی دلیل نبوده گذاشتن .

ولی همین دو موتور رو کنار هم بزاری درسته توان 1.8 بیشتره ولی یه نسخه منسوخ شده میتسو هست که تقریبا و عملاً 1999 این موتور کمتر جایی بصورت تنفس طبیعی و این شکل حاضر استفاده شده یا نسخه های GDIو TURBO
و VVT .
پاسخ
سلام دوستان
وقتتون بخیر
اتفاقا دیروز صبح که پاسخ دوستمون رو میدادم همین مورد رو به نظرم اومد.
که موتور که قدر بروز هست در 1500 که توانی بسیار عالی رو در این حجم فراهم کرده.
و نسبت به حجمی که داره واقعا قدرت بالایی فراهم کرده.
من پیش زمینه دقیق اینکه این موتور طراحی کجاست یا اون چه طور رو دقیق نمیدونم.
ولی از مشخصات موتور که مقایسه کردم همین مساله کامل مشخص میشد که درسته موتور 1834 سی سی اتوماتیک قدرتش 30اسب بالاتر و دور بالاتری دارد کات آفش.
ولی 1500 در این حجم کاملا بهینه و بروز هست و بروز تر به نظر میاد حتی بدون دونستن مشخصات سازنده و ....
ممنون

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : bamaram
سلام دوستان نوروزتون مبارک
اینم چندتا عکس از جکی... تا تاپیک از خشکی درآد

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان