سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H330 -محصول جدید سایپا-برلیانس
سلام
رامتین عزیز بنده این اخلاق رو ندارم که تا خودرویی رو نظر استفاده کنندگان واقعیش (نه افراد کوچه بازاری نمایشگاه دار یا افرادی که هیچ اطلاعاتی ندارن و همین طوری نظر میدن) رو نشنیدم و یا خودم بررسی نکردم نظری بدم.
اما در مورد صحبت شما این مطلب رو بگم که :
چند وقت پیش یه مطلب جالبی رو داشتم میخوندم که برای خودم جالب بود.
اونم اینکه محصولات چینی و خودروسازای چینی در کشور خودشون استقبال چندانی از محصولاتشون نمیشه و خودروهاشون در داخل خود چین زیاد طرفداری نداره و مثلا در اون خبر خودرو خودروسازهای زاپن یا سایر خودروسازهای دیگر از کره ای گرفته تا خودروسازای دیگر طرفدارای بیشتری دارن.

نکته جالبی که در اون خبر میدیدم این بود که خودروسازای چینی بازار کشورهایی مثل ایران ما و کشورهای دیگر این سبکی که بازار خوبی داره رو هدف گرفتن یا یه جورایی خودروهاشون رو به یه تست و ازمایش مفت و مجانی ببرن هیچ بلکه درآمد خوبی هم کسب کنن.
و در تحلیل اون مطلب مثلا خوندم که بازار کشور ایران و کشورهای مشابه یه جور به محل تست و رفع ایراد و نواقص و بهتر بگم پیدا شدن ایرادات این محصولات تبدیل شده.

پس یه مقدار باید محتاط باشیم در سنگ به سینه زدن خودروهایی که حتی در کشور خود سازنده اقبالی نداره و تازه راه پا به کشور باز کردن .
من حتی تو خودروهای دیگر هم همیشه نظرم اینه باید در عمل دیده بشه و جوابش دیده بشه و نظرات استفاده کننده هاش رو دید و بازخورد اونا رو گرفت.
اون وقت در مورد خودروهایی اینجور و با این شرایط که اصلا نمیشه پیش پیش گفت به به و عالین و ...

نکته بعد اینکه یه خودرو فقط ظاهر نیست . که مثلا از BMW کپی شده باشه یا کپی بنز باشه . یا ظاهرش خیلی خیلی عالی باشه و شیک .
یه خودرو فقط آپشن لوکس نیست. فقط یه خودرو این نیست که سانروف دار باشه .. هرچی میخواد باشه .
یه خودرو فقط این نیست که اتومات باشه ... ببین چه ارزونه .. اتوماتم هست .

یه خودرو فقط اینا نیست.

یه خودرو شاید مهم ترین دیدگاه روش مساله ایمنی خودرو هست. ما حتی سمند و تیبای تولید داخل استاندارد ایمنی دارن و برای تست ایمنی خودروها ارسال شده به اروپا . یا محصولات دیگر داخل هم از نظر ایمنی بالاخره حرف روشون مطرح هست جز پراید که از 7 دولت ازاده.
اما حتی بعضی از همین چینی های برلیانس حتی استاندارد تست ایمنی ندارن. شاید نمیدونستید.

در مورد ماشین کیفیت قطعات مهم هست . کیفیت ساخت مهمه.
خوب یه ماشینی که سیستم تعلیق و جلوبندی بیکیفیت و ضعیف داره . و همون 1 سال اول کلی خرج و مشکل براش درست بخواد بشه .
اون وقت گزریبوکس اتومات یا سانروفش به چه کاری میاد.
همون بحث سانروف بحثی هست که فقط خوشگلی نیست... کامل باید حساب شده باشه و استحکام و طراحی سقف طوری باشه که رو ایمنی ماشین اثر نذاره ... ایا در این محصولات که اپشنال هستن و بازار گول زن همه این موارد رعایت شده؟

پژو 206 یی رو دارین معمولی و قدیمی و ماشین معمولی اطلاق میکنین بهش که چه از نظر کیفیت قطعات داخل و چه از نظر طراحی و چه اصالت خودرو و اصالت طراحی حتی این چینی شدش هم شاید قابل قیاس نباشه با محصولاتی که هم طراحی و هم کامل قطعاتشون چینی هست و فعلا حتی خیلی تست و یا اطلاعاتی از کیفیت و ایمنی و خپخدمات و قطعات و خیلی مواردشون در دست نیست.

من نمیگم بد هستند ندید .
اما اینو هم که ساندرو که زشته . 206 که عادیه . 207 که همون 206 هست . تیبا 2 که همون تیباست قیافش ... و ...
اما برلیانس ببین چه خوشگله . این مدلشو ببین چه اپشنایی داره . اونو ببین عین BMW هست. اینو ببین اتوماته و ...

من والا این نگاه رو نمیپسندم . شاید شما بپسندید و تحقیق و بررسیتون هم بر اساس این معیار و سنگ محک باشه.
اما تجربه ثابت کرده نگاه ظاهر محور که فقط قیافه و یا اطلاعات فنی فقط ظاهرش که این سانروف داره و موتورش نوشته 1500 120 اسب و گریبوکس اتومات و ...
این نگاهو زیاد دقیق نمیدونم.
خیلی وقتا ادم یه چیزی تهیه میکنه که بعد هم خودش میمونه و هم ماشین رو دستش میمونه چون ازین دست افراد که کورکورانه کار کنن تو جامعه زیاد نباشن و یا اگرم باشه تا اون زمانی که من نوعی بعضی چیزا رو متوجه شدم همه هم متوجه شده باشن و دیگه اون وقت چیزی جز ضرر برای فرد نمیمونه ...

با این حال این موارد که عرض شد فقط یه سری نکته بود.
یه سری نکته که خیلی چیزا از یادمون نره و فقط نگاهمون به قیافه و اپشن نباشه ... چیزای دیگه ای هم هست که خیلی مهم ترن .
سلامت باشین

در مورد سوال اخرتون هم خودرویی که بازار 60 تومن میده و تو بازار 55 هست صفرش.
یعنی همین مطلب که بالا گفتم ...
یعنی خیلی ها فقط نگاهشون به ظاهر خوشگل بوده که مثلا این ماشین زشته ببین این چه خوشگله ... ببین چه اپشنایی داره .. به به !
بعد وقتی گرفته دیده نه خانه از پایبست ویران هست و ماشینه تو موارد اساسی لنگ میزنه .
بعد رفته بفروشدش ... بازار هم توش اینجور افراد که کورکورانه و ندیده و بررسی نکرده بخرن زیاد پیدا نمیشه ...
این میشه که باید تو ماشین 0 حدود 5 میلیون ضرر کنه ...
یا هم مثلا فرد ماشینو گرفته و مشکلاتی داشته و خواسته ردش کنه و زیر قیمت میده.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :

پیام‌های داخل این موضوع
RE: H330 -محصول جدید سایپا-برلیانس - توسط TIBA-NAVID - 2015-11-16، 10:00 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  JAC S5 - جک اس 5 خودروی جدید کرمان موتور TIBA-NAVID 12 8,797 2016-08-15، 10:37 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  لیفان820 -خودروی جدید کرمان خودرو TIBA-NAVID 1 4,245 2016-02-27، 02:11 PM
آخرین ارسال: SAEEDWIZARD
Star H230 -محصول جدید سایپا-برلیانس TIBA-NAVID 6 11,082 2015-04-21، 11:53 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  جک توجوی j3 محصول کرمان خودرو admin 19 28,410 2013-04-19، 12:05 PM
آخرین ارسال: amirsalmachi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان