سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H330 -محصول جدید سایپا-برلیانس
سلام. نوید جان همونطور که میدونید برلیانس چند ماهی هست داره مونتاژ میشه. شرکت برلیانس همکار bmw است و در واقع محصولات این برند را در چین انجام میده و این یعنی احتمالا کارش قوی باشه. بنظرم شرکتهای چینی بزرگ مانند همین برلیانس یا بایک یا فاو برتر از خودروسازهای ما از نظر کیفی و کمی هستند. همونطور که در جریان کار بنده بودید (خرید خودری هاچبک) بنظرم دیگه 206 خودروی جذابی نیست، چراکه از اواخر سال آتی 208 مونتاژ میشه و مطمئنا تفاوت قیمت زیادی با 206 نخواهد داشت (شاید10تا15تومن) و دیگر خرید 206 نامعقوله. اما بجز ساندرو که هاچبک باکیفیت و بدون آپشن و بنظرم نازیبایی هست در بازار هاچبکهایی مثل همین برلیانسh320 و سابرینا هستند. سابرینا محصول شرکت دیارخودروست که با گارانتی 5ساله (150هزار کیلومتری) عرضه میشه که واقعا این مدت قابل ستایشه. گرچه مطمعنا خدمات پس از فروشش از سایپا و ایران خودرو ضعیفتره. موتور1500 با توان113اسب ساخت میتسوبیشی و گیربکس AISIN ژاپنی داره که آپشنهای سانروف، مانیتور، یخچال، کروز و سنسور باران داره. قیمتش هم 54تومنه که گیربکس اتوماته. اما برلیانس320 موتور1500 با توان103اسب داره که سانروف از آپشنهاشه. قیمت اتوماتش50 و دستیش46تومنه. بین این دو کدوم را شما بهتر میبینید؟ و اینکه مثلا قیمت کارخونه یه محصولی فرضا باشه 60 و در بازار 55 باشه، چه معنا داره از کارخونه گرفت؟ منظور از بازار همون مردم هستند یا نمایشگاه دارها؟ و تفاوت بازار و کارخونه چیه؟ یعنی مدت گارانتی و ... شون با هم فرق داره! (اصلا اطلاعی از این تفاوتها ندارم). با تشکر فراوان
نویدجان و آقا امیر ممنون از راهنماییتون. والا من زیاد به آپشن توجه ندارم و دلیل این حرفم در واقع تست (البته کوتاه مدت) یکی از دوستان که در تعمیرگاه نمایندگی سایپا مشغول هستند بوده. البته صرفا بر مبنی حرف ایشون (اعتماد کامل را بهشون دارم) انتخاب نخواهم کرد و نظر جنابعالی نیز موجب شده بیشتر فکر کنم و انتخاب صحیحی داشته باشم. شاید مشکل عمده ما نداشتن بودجه کافی است، وگرنه اگر بودجه حدود 70 تومن داشته باشی بنظرم اصلا مشکلی در خرید آدم نداره. خودم همیشه بر این باورم تنها ماشین قابل اتکای چینی همین امجی است (حتی امجی3 موفقیتهای خوبی بدست آورده) یا با همین بودجه 70تومن میشه به سراتو یا رنو سیمبل رسید. اما با بودجه 40 تا 45 واقعا گزینه خاصی آدم نداره!!!
207 هم با پرس و جویی که کردم با اینکه کیفیت موتور و گیربکس (خصوصا دستی) خیلی خوبی داره اما قیمت سپر یا چراغهای جلوش واقعا هم زیاده هم کمیاب و در نتیجه از فکرم میاد بیرون. mvm315هم در دیسک و کلاچ مشکلاتی دوستان ذکر کردند (و اینکه اگر 315 گزینه قابل تاملی باشه برلیانس که بهرحال شرکت پارس خودرو داره مونتاژ میکنه، بدتر از 315 نیست. گرچه با این نظرات کلا بفکر چینی نباید بود). 208 هم تا بیاد ایران خیلی زمان میبره (شاید اوایل96) که نمیتونم تا اونموقع صبر کرد. ازز طرفی شنیدیم مدیرعامل ایران خودرو چندباری داره متذکر میشه محصولات سال آتی کیفیت بهتری دارند و از قطعات بهتر استفاده میشه که در مرحله اول رانا، بعد دنا و 206 این کیفیت سازی را دنبال میکنند. همچنین گارانتیشون را از2سال به 3سال ارتقا دادند. با این اوصاف شاید 206 کیفیت بهتری از سالهای91تا94 پیدا کنه. درهرصورت انتخاب نتونستم کنم تا حالاSmile
پاسخ
تشکر شده توسط :

پیام‌های داخل این موضوع
RE: H330 -محصول جدید سایپا-برلیانس - توسط ramtin2020 - 2015-11-16، 09:34 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  JAC S5 - جک اس 5 خودروی جدید کرمان موتور TIBA-NAVID 12 8,796 2016-08-15، 10:37 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  لیفان820 -خودروی جدید کرمان خودرو TIBA-NAVID 1 4,245 2016-02-27، 02:11 PM
آخرین ارسال: SAEEDWIZARD
Star H230 -محصول جدید سایپا-برلیانس TIBA-NAVID 6 11,082 2015-04-21، 11:53 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  جک توجوی j3 محصول کرمان خودرو admin 19 28,409 2013-04-19، 12:05 PM
آخرین ارسال: amirsalmachi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان