سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه خودرویی بخریم؟
(2015-01-29، 06:23 PM)ida نوشته است: با سلام و خسته نباشید
من یک بیمار ضایعه نخاعی هستم. به دنبال خودروی ون مناسبی هستم که مجهز به رمپ باشد و بتوانم با ویلچر سوار آن بشوم. می خواهم بدانم پیشنهاد شما چه خدرویی هست؟ با حدود قیمت 30 تا 40 میلیون تومان.
ممنون میشوم اگر راهنمایی ام کنید.

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
وقتتون بخیر باشه و عرض خیر مقدم صمیمانه خدمت شما
من در مورد این سوالی که فرمودین خودم موردی رو الان شناخت ازش نداشتم.
اما بابتش یه جست و جو و تحقیق میکنم.
حتما در همین پست بعد از بررسی نتیجشو از نظر همفکری بهتون خواهم داد اگه موردی دیدم که انشاالله راحت باشه و بی دردسر براتون.

از دوستان دیگه هم که پیام شما رو بخونن اگه دوستی ماشین بی دردسر و راحت و خوبی تو این رنج میشناختن بهتون حتما میگن.
که انشاالله به راحتی استفاده کنین.
التماس دعا

--------------------------------
سلام مجدد خدمت شما
خیلی من گشتم از دیشب و امروز .
ولی خودروی خاصی با این قابلیت ندیدم.
فقط خبرهایی دیدم مثلا شهرداری تهران یا بعضی شهرستان ها با همکاری سازمان بهزیستی مثلا در مقاطعی خودروهای ونی با رمپ و بالابر اینا ارائه کردن به این عزیزان و خانوادشون.
نمیدونم شاید ازون طریق یه سوال و پرسشی بکنین شاید کمک کنه.
هرچی هست به نظرم این خودروها رو شاید بشه از طریق بهزیستی یه پرسش کرد چه جور میشه تهیه کرد که این قابلیتا رو داشته باشن.
من خیلی جست و جو کردم ولی اونطور عمومی نیست که بشه پیشنهاد داد زیاد و گزینه های مختلف باشه ....
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : ida
(2015-01-29، 07:08 PM)TIBA-NAVID نوشته است:
(2015-01-29، 06:23 PM)ida نوشته است: با سلام و خسته نباشید
من یک بیمار ضایعه نخاعی هستم. به دنبال خودروی ون مناسبی هستم که مجهز به رمپ باشد و بتوانم با ویلچر سوار آن بشوم. می خواهم بدانم پیشنهاد شما چه خدرویی هست؟ با حدود قیمت 30 تا 40 میلیون تومان.
ممنون میشوم اگر راهنمایی ام کنید.

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
وقتتون بخیر باشه و عرض خیر مقدم صمیمانه خدمت شما
من در مورد این سوالی که فرمودین خودم موردی رو الان شناخت ازش نداشتم.
اما بابتش یه جست و جو و تحقیق میکنم.
حتما در همین پست بعد از بررسی نتیجشو از نظر همفکری بهتون خواهم داد اگه موردی دیدم که انشاالله راحت باشه و بی دردسر براتون.

از دوستان دیگه هم که پیام شما رو بخونن اگه دوستی ماشین بی دردسر و راحت و خوبی تو این رنج میشناختن بهتون حتما میگن.
که انشاالله به راحتی استفاده کنین.
التماس دعا

--------------------------------
سلام مجدد خدمت شما
خیلی من گشتم از دیشب و امروز .
ولی خودروی خاصی با این قابلیت ندیدم.
فقط خبرهایی دیدم مثلا شهرداری تهران یا بعضی شهرستان ها با همکاری سازمان بهزیستی مثلا در مقاطعی خودروهای ونی با رمپ و بالابر اینا ارائه کردن به این عزیزان و خانوادشون.
نمیدونم شاید ازون طریق یه سوال و پرسشی بکنین شاید کمک کنه.
هرچی هست به نظرم این خودروها رو شاید بشه از طریق بهزیستی یه پرسش کرد چه جور میشه تهیه کرد که این قابلیتا رو داشته باشن.
من خیلی جست و جو کردم ولی اونطور عمومی نیست که بشه پیشنهاد داد زیاد و گزینه های مختلف باشه ....

سلام
بی نهایت ممنونم از اینهمه محبت و پی گیری تون.
راهنمایی خیلی خوبی کردید.
از طریق بهزیستی پیگیری می کنم.
باز هم ممنونم.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام/من 206 تیپ 2 ثبت نام کردم/ولی خیلی ازش دارم بد میشنوم /موندم چیکار کنم/حوالشو رد کنم بره و سمند بگیرم یا نه همون 206 تیپ 2 رو بگیرم؟
من بیشتر تو جاده هستم البته تو شهر هم لازمم میشه/مرددم بین ef7 دو گانه و همین 206 تیپ 2 و تیبا صندوق دار؟ نظر شما چیه
پاسخ
سلام به شما دوست خوب
والا ببینین معیار و ملاک هاتونو از نظر من برا خودتون بنویسین.
ببینین چی میخواید.
اخه این 2 انتخاب شما یکیش سدان هست.
یکیش هاچ بک.
اگه فرد اهل سفر و مسافرت و .. باشه
خانواده باشه و خودروی خانواده و سفر و ...
قطعا سدان بهتره.
206 کم جا تره.
اگه بحث مصرف براتون مهمه قطعا ماشینی مثل 206 کم مصرف تره از سمند پر مصرف .
حالا البته باز دوگانه باشه شاید کمی این مورد نباشه.

از نظر کیفیتی خوب باید قبول کرد 206 های الان مثل 10 سال پیش اصلا نیستن و افت داشتن .
شاید تو همه ماشینا این قضیه کمابیش هست .
سمند رو از نظر راحتی و جاداری و استایل من میپسندم ولی پزو داشتم به شر کار مصرفش در موندم. سمند هم همونه تقریبا .
تیبا از نظر کیفیت ادوات داخلی از پژو پایین تره.
ولی الان نزذدیک 4 ساله دارمش.
شکر خدا راضی بودم.
البته ماشینای ایرانی موارد خاص خودشونو دارن.
ولی از انتخابم راضی بودم.
خرج نگهداریش خیلی کمتر هست . راحتی ماشین خوب هست و بر خلاف ظاهرش جاداری خوبی داره.
ایمنی خوب هست . اون زمان ماشین جدیدی بود مینیاتور و ریسک کردم ولی واقعا اگه الانم برگردم سال 89 مصمم تر انتخابش میکنم.
نمیگم تیبا یا سمند یا 206 یا ...
میگم بشینین معیارهاتونو ببینین.
جاداری . مصرف. خرج نگهداری .
قیمت ماشین. ارزان بودن قطعات و نگهداری ماشین خوب بین اینا متفاوته
تیبا قطعا از سمند و مخصوصا 206 کم خرج تره قابل مقایسه نیست
به نظرم خودتون باید یه کم فکر کنین و تحقیق کنین و سبک سنگین کنین
مطمئن باشین چیزی که با بررسی باشه بهترین هست
اینکه من بگم برا شما این خوبه یا اون خوبه خوب نیست.
من یه فکری دارم یه شرایطی دارم
شما ممکنه فرق کنه شرایطت.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوستان

من ماشین 405 دارمکه حدود 20 میلیون قیمت داره. الان میخوام ماشینم عوض کنم و با فروش 405 حدود 70-75 تومن پول دارم.
الان موندم که چه ماشینی بخرم؟ خارجی دست دوم بخرم یا جک j5 نو بخرم.

میخوام حتما دنده اتوماتیک باشه و صندلی های نرمی داشته باشه و خودروی ایمنی باشه. و چون وضع مالی خیلی خوبی ندارم که بخوام هزینه برای ماشین زیاد کنم، برام مهمه که کم خرج باشه و برای ی تعمیرگاه بردن نیازی به هزینه زیاد کردن نباشه و دایما خراب نباشه.

به نظرتون کرولا دست دوم بخرم یا ماشینم نگه دارم برای توی شهر و ی جک هم بخرم برای جاده و مسافرت ؟؟
کدوم بهتره؟ از لحاظ هزینه و ...

مرسی از نظرات و وقتی که میذارید..
پاسخ
سلام به شما دوست عزیز
عرض کنم البته خودتون باید بین گزینه هایی که در رده قیمتی مد نظر شما هستن که مقایسه و قیاس خوب بکنین و ببینین کدوم به انمتظار شما نزدیک تره.
الان مگان نیست ولی زمانی که بود و قیمتش پایین تر بود یکی از گزینه های بسیار خوب بود.
هم از نظر کیفیت بسیار عالی و هم ایمنی و ...
حتی شاید مگان دسته دوم سالمی باشه گزینه ی خیلی خوبی باشه.
گفتین دنده اتومات میخوام حتما باشه ... اگه این محدودیت رو نداشتید شاید میشد روی کیا سراتو به عنوان یه گزینه ی بسیار شیک و عالی و باکیفیت خوب نگاه کرد . که البته مدل اتوماتش 95 96 تومنه. و مدل دستیشه که تو رنج قیمت شماست.
خرید خودروی دسته دوم یه مقداری باید با حساسیت نگاه کرد و چک کرد که ماشن معیوب و خراب نباشه که دردسر بشه.
جک ها از نظر امکانات و طراحی خوب خیلی خوب هستن و بالا.
قیمتشونم خیلی مناسب تر هست . حالا خوب قطعا از نظر کیفیتی با ماشینای برندای باکیفیت و شناخته شده خوب پایین ترن.
ولی خوب دیگه اینکه فرد چه قدر میخواد بده و چی بدست میخواد بیاره دیگه با خود شماست که ظاهر و امکانات بالا و یا حتما اتومات بودن براتون مهمه ... یا کیفیت مهم تره.
اینکه چی برا شما مهم و مهم تر هست عوض میکنه قضیه رو.
موفق باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام خدمت همه دوستان

می خواستم بدانم با هزینه حدود زیر 40 یا زیر 50 تومن ایمن ترین و بهترین خودرو چی هست؟؟ من خیلی روی ایمنی تاکید دارم چون رانندگی ام زیاد خوب نیست! در ضمن می خواهم هر روز یک مسیر کمربندی که خطرناک هست سربالایی و سرازیری دارد را برم و بیام و این که قبلا داخل تندر 90 دوستان نشستم از یک لحاظ خیلی دوست داشتم چون با نتظیم صندلی آدم می تواند کاملاً به جلوی ماشین تسلط داشته باشه و برای رانندگان ناشی مثل من خیلی عالیه ولی چون خودم الان پراید دارم اصلاً قابل مقایسه نیست با آن و این که دیگه خودروی دیگری را به عنوان راننده سوار نشدم

ممنون از همه دوستان

با سلام ممنون از شما متاسفانه بنده زیاد امکان تست ندارم وگرنه مزاحم شما نمی شدم
الان در بین این خودروها 206 هم صندلی اش مخصوصاً ارتفاع آن قابل تنظیم است؟ همه مدل هاش؟ این ?B
پاسخ
سلام به شما
وقت بخیر
والا چه عرض کنم. همین تیبا که من دارم والا از نظر ایمنی خوب خودروی خوبی محسوب میشه نسبت به قیمتش که خوب مسلمه تو رنج 24 23 تومنه و با 50 تومنی ها خیلی فاصله داره.
صندلی تنظیم ارتفاع داره که خوب خیلی خودروها ندارند. ایربگ و ای بی اس و موارد ایمنی دیگر.
البته تیبا قبلا آپشنی داشت که هیچ خودروی تولید داخل نداشت و اونم کمربند پیش کشنده بود که الان تیباهای جدید ندارن.

در هر صورت تو این رنج شما میتونید به 206 اس دی و همین ال 90 و یا دنا نگاه کنید.
شاید دنا رو بشه گزینه ی بهتری دونست .
و البته ال 90 کسی منکرش نیست که از خیلی نظر ها خوب هست.
ولی اینو باید بدونیم که از نظر راحتی صندلی خشک هست صندلی هاش.
دوم اینکه ارتفاع ال 90 بالاست و این ارتفاع بالا بعضی اوقات برای راننده ایجاد مشکل میکنه.
اصولا خودرویی که مرکز ثقلش پایین تر باشه در شرایط برابر ایمنی و پایداری بهتر داره.
یه نقطه ی کوری که لوگان داره مثلا برا همین ارتفاع بالاش خیلی ال 90 ها گلگیرهای عقبشون رو ببینین صافکاری شدن ... و این از همون جهت نشات میگیره
بازم باید خودتون بشینین و گزینه های مختلف رو ببینید و با هم قیاس کنید.
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mhr74
سلام خدمت همه دوستان
راستش قصد دارم یه ماشین بخرم و 20 تومن پول دارم
اولین باریه که میخوام یه ماشین شخصی بخرم
از جزئیات ماشین مخصوصا تعمیرات موتور اصلا سر در نمیارم، بنابراین بیشتر دنبال ماشینیم که اذیت نکنه
مورد دیگه ای که برام مهمه زیبایی داشبورد و چراغ های آمپر و کیلومتر و ... هستش،وگرنه سرعت و شتاب و ... مهم نیست.هاچبک یا سدان بودنشم مهم نیست
با این پول میتونم یه 206 حداکثر 88-87 بخرم که بنظرم تو ماشینای ایرانی بهترین گزینه ست
اما خیلیا بهم میگن که ماشینای ایران خودرو و سایپا نخرم و بجاش به گل و جنتو مدل 85 یا حتی سیلو فکر کنم
دوستانی که تجربه دارن و ماشینای زیادی داشتن یه لطفی کنن اگه در این مورد تجربه ای دارن راهنماییم کنن که با این بودجه چه ماشینی بخرم بهتره
یه سوال دیگه اینکه ارزش داره چند وقت صبر کنم و بودجمو به 30 تومن برسونم یه ماشین که کمتر کار کرده بخرم؟
خیلی ممنون
پاسخ
سلام به شما دوست خوب و عرض خیر مقدم خدمت شما
عرض کنم اینکه داشبورد و تزئینات داخلی زیباتر میگین بله 206 ازین نظر خوب هست.
البته تو مدلای جدید چینی شده 206 ها و ازین نظر و کیفیتاشم زیاد شاید مثل قدیمیا اصلا نباشه ...
اما اینو بدونین 206 ماشینی هست که در دراز مدت ماشین پرخرجی هست و ماشینی که 7 8 سال ازش گذشته مخصوصا اگه صاحب قبلیش درست نگهداری نکرده باشه اونم 206 خرج های سنگینی ممکنه داشته باشه ...
والا گل یا موارد مشابه شاید باکیفیت باشن ولی بحث نگهداری و خرج نگهداری و قطعات نایاب و مشکلات دیگرو دارید ...

در مورد ماشین کار کرده این بحثم هست که ماشین اگه دست ادم درستی نباشه ممنه 1 ساله داغونش کنه چه برسه به ماشین 206 ای که 7 8 سال کار کرده و طبیعی هم باشه خرجایی داره الان ...

با بودجه ای که دارید از نظر کیفیتی خانواده پرایدو که کلا من خودم اصلا نگاه بهشون نمیکنم .
اما به تیبا میتونید به عنوان یه گزینه خوب نگاه کنید.
شاید کیفیت داشبورد و و قطعات داخلیش مثل 206 نباشه .
اما میتونین با همون 20 تومن تیبای مدل بالا و سالمی (البته مهمه که بررسی کنید ماشین سالم و خوبی باشه نه مشکل دار ...این مهمه)
شما هر ماشینی بخرید ..هر ماشینی اما صاحبش بد کار کرده باشه یا ماشینه مشکل دار باشه بده ...
اما ماشینی که مطمئن بوده خوب هست.
خلاصه شاید در داشبورد و این موارد کیفیت 206 بالاتر باشه.
ولی خرج نگهداری کمتر. قدرت موتور و موتور با حجم بیشتر.
فضای بیشتر و راحت تر.
صندوق بزرگ
شتاب و کیفیت مناسب
مصرف خوب
میشه مواردی دونست که اونو به گزینه خوب و قابل قبولی در بین این سطح قیمتی تبدیل میکنه.
در مورد صبر هم والا نمیشه قطعی چیزی گفت . انشاالل که اینده به نفع مردم باشه هرچی پیش میاد.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان