سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چراغ جلو تیبا
پشتش یه قاب داره که با چرخوندن باز میشه و میتونید لامپ هارو عوض کنید

اگه سمت راننده سوخته باید به ناچار یه تیکه از فیلتر هوا رو هم باز کنید تا به چراغ دسترسی داشته باشید . شدیدا بدجا و بد دسته ( راه دست نداره )
حواستون باشه بعد از تعویض لامپ قاب پشتی رو خوب ببندید . چون ممکنه شل باشه و باعث بخار گرفتن بشه.
[/quote]
ممنون شاپور جان امروز ظهر دوستم برام عوضش کرد البته از همون راهی که شما هم گفتین با حدود 1 دور چرخوندن همون قاب در اومد و اول لامپ ماله نور بالا رو در آورد و بعدشم لامپ نور کوچیکا ...البته با نوع smd هر دوتاش رو عوض کردیم و بنظرم خیلی خوب شد...قیمت جفتش هم 6000 تومن شد Wink
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
چند تایی عکس از چراغ جلوی تیبا در حالیکه بیرون اورده شده:

[تصویر:  13364017211.jpg]
[تصویر:  13364017212.jpg]

برای بیرون آوردن چراغ، باز کردن دو تا پیچ مربوطه کافیه. منتها برای بیرون آوردن باید کمی با فشار به سمت بیرون بکشید. چون در قسمت پایین چراغ یک خار وجود داره که میره داخل محل نگه دارنده اش روی بدنه که با کمی فشار بیرون میاد.

این هم دو تا عکس وقتی که چراغ رو کاملا بیرون آوردم :

[تصویر:  13364019241.jpg]
[تصویر:  13364019242.jpg]

در عکس آخر، موتور تغییر زاویه چراغ رو هم باز کردم که میتونید داخلش رو ببینید. ضمن اینکه علاوه بر این موتور، شما میتونید با پیچ گوشتی و با چرخوندن اون پیچ پلاستیکی که پشت موتور قرار داره ارتفاع نور چراغ رو تنظیم کنید.
یه پیچ دیگه هم شبیه همونیکه پشت موتور وجود داره در طرف مقابل هست که فقط با پیچ گوشتی چهارسو و بصورت دستی تنظیم میشه و میتونه برای تنظیم بهتر به شما کمک کنه.
پاسخ
ممنون مهرداد جان - مه شکن رو هم روش باز کردنش رو میدونی دوست عزیز؟
پاسخ
(2012-05-08، 04:11 AM)mehrdad1355 نوشته است: ممنون مهرداد جان - مه شکن رو هم روش باز کردنش رو میدونی دوست عزیز؟

خواهش میکنم
نه متاسفانه هنوز مه شکن رو باز نکردم
پاسخ
تشکر شده توسط : Tiba sam mehrdad1355 jacob TIBA-Morteza
(2012-05-08، 04:11 AM)mehrdad1355 نوشته است: ممنون مهرداد جان - مه شکن رو هم روش باز کردنش رو میدونی دوست عزیز؟

من مه شکن رو باز نکردم و نیازی هم به باز کردنش هم نداشتم.
اما از ریخت و قیافش بر میاد برا باز کردنش باید از پشت سپر اقدام کنه فرد ...
یعنی اگه دست برسه که هیچ اما اگه نه میتونه درسر بزرگی داشته باشه ...
البته میگم کاری نداشتم بهش و مشکلی نداشتم و نگاهش نکردم دقیق ...
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
(2012-05-08، 08:58 AM)TIBA-NAVID نوشته است:

من مه سکن رو باز نکردم و نیازی هم به باز کردنش هم نداشتم.

اتفاقا من دیروز قصد باز کردنش و تعویض لامپ مه شکن رو داشتم که اول چراغ جلو رو باز کردم از زیر چراغ جلو ، قاب مه شکن دیده میشه اما هیچ کاری نمیشه کرد خیلی بد جاست دو تا پیچ هم قاب مه شکن داشت که از اون جای تنگ اصلا نمیشد بازش کرد . من تنها راهی که به ذهنم رسید باز کردن سپر بود که کلا منصرف شدم .
[تصویر:  37319644058457015308.jpg]
پاسخ
(2012-05-08، 09:10 AM)rezahabibi99 نوشته است:
(2012-05-08، 08:58 AM)TIBA-NAVID نوشته است:

من مه سکن رو باز نکردم و نیازی هم به باز کردنش هم نداشتم.

اتفاقا من دیروز قصد باز کردنش و تعویض لامپ مه شکن رو داشتم که اول چراغ جلو رو باز کردم از زیر چراغ جلو ، قاب مه شکن دیده میشه اما هیچ کاری نمیشه کرد خیلی بد جاست دو تا پیچ هم قاب مه شکن داشت که از اون جای تنگ اصلا نمیشد بازش کرد . من تنها راهی که به ذهنم رسید باز کردن سپر بود که کلا منصرف شدم .

درسته برداشت منم از دیدنش همین باز کردن سپر بود ...
البته چون دقیق بررسیش نکردم گفتم شاید از پشت محل باز و بست مناسب براش تعبیه شده باشه اما با شک به این موضوع نگاه کردم ...ازینا بعیده !
که حرف شما همینو تقریبا داره میگه مگه اینکه به زور و زحمت بتونه از همون محل باز بشه ...

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
دوستان مثلا ماله ال90 یه سینی پلاستیکی زیر سپر داره که باز میشه و راحت میشه رو مه شکن های جلو کار کرد بدون اینکه کاری به سپر داشته باشه ...تازه اگه هم مشکلی پیش بیاد باز و بسته کردن سپرش خیلی راحت هست و دردسر چندانی نداره فقط با 11 پیچ به بدنه متصل شده....ماله تیبا رو که نگاه میکردم بنظرم میرسه که اگه خدایی نکرده مشکلی برای مشکن ها پیش بیاد احتمالا سپر باید باز وبسته بشه چون اصلا جای خاصی برای کار روی مه شکن تعبیه نکردن Sad
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
جان هر کی دوست دارید یه راهی واسه باز کردن مه شکن پیدا کنید! مال من شکسته باید حتما" عوض بشه...
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 TIBA-Morteza Aria
(2012-06-07، 09:39 PM)afa287 نوشته است: جان هر کی دوست دارید یه راهی واسه باز کردن مه شکن پیدا کنید! مال من شکسته باید حتما" عوض بشه...

راه اصلیش باز کردن سپر هست ...
البته میتونین بدون باز کردنش هم با زحمت زیاد داستو رد کنین و عوضش کنین به زحمت که یه دوستمون این کارو کرد
راه سومشم اینه که ظاهرا شرکت مهتاب تو کار این وسایلم رفته ...میتونین اونجا برین و خودشون براتون نصبش کنن ....میتونین آدرسش رو از تاپیک فروشگاه های عرضه وسایل تیبا که لینکش در امضای من هست بردارین.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : moje tiba mehrdad1355 Tiba sam TIBA-Morteza Aria

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,070 2,102,269 2019-05-22، 02:39 PM
آخرین ارسال: Baig
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,843 878,438 2019-05-20، 11:46 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,184,703 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,205 11,673,044 2019-05-19، 05:21 PM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 543,748 2019-05-14، 06:59 AM
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 191 134,983 2019-05-07، 01:33 AM
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,304 634,622 2019-04-27، 01:38 AM
آخرین ارسال: shahab704
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,225,148 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig
Question تجربه ی اولیه با تیبا 2 (تیبا ی هاچ بک) TIBA-NAVID 75 89,124 2018-11-27، 12:38 PM
آخرین ارسال: amirip
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,035 868,771 2018-06-17، 01:47 PM
آخرین ارسال: علی بهشتی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان