سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو
سلام و خسته نباشید دوستان

من خیلی اهل سیستم ماشین نیستم ، برای همین فقط دو تا باند عقب Pioneer برای 206 گرفتم ، پنل هم همون پنل فابریک 206 هست و عوضش نکردم ، الان با توجه به اینکه باندهای جلو که همون باند های فابریک هست کیفیتش پایینه میخوام دو تا باند خوب هم برای جلو بگیرم ، دوستان با توجه به مشخصات ( پنل فابریک USB + دوباند Pioneer عقب ) ، چه باندی رو برای جلو پیشنهاد می دهند ؟ حدود قمیتش در بازار با نصب چقدر است ؟

تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست عزیز
عرض خیر مقدم
والا من از اشنایان علاقمند به سیستم صوتی شنیدم برا 206 عقب رو باند و این داستاناشونو میذارن...
برا جلو کامپوننت میذارن ...
و بهبود میدن صدا رو ...
یه جورایی مکمل و تکمیل کننده و بهبود دهنده هست علی الظاهر
و رو خودشون تیوتر هست ...
باند معمولا عوض نمیکنن ...
کلا تو این موارد سیستم های صوتی اصلا تخصص ندارم و همیشه از باند های فابریک خودروها استفاده کلردم و البته ماشینای مختلف کیفتشون با هم تمیز دادم ...
اما بازم چیزی اضافه نکردم
تا به حال ضبط هم نگرفته بودم
اما به دلیل علاقم و رضایتم از تیبا و به خاطر چند آپشن مثل دوربین و موارد دیگه
ضبط تصویری براش گذاشتم
ولی در مورد سوال شما
در مورد 206 من شنیدم برا جلو این کار که گفتم رو میکنن سیستم بازها ...
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوستان وقتتون بخیر باشه.
صحبت دوستمون امین عزیز در ارتباط با سیستم صوتی خودرو بود که بهتر بود در این تاپیک که مربوط به سیستم های صوتی هست قرار بگیره که در این موارد صحبت میشه.
ازین جهت به این قسمت صحبت دوست گلمون رو در ذیل منتقل کردم
ممنون

(2014-01-03، 01:12 AM)Amin_blog نوشته است: دوستان بلندگو های درب های جلو تیبا چه سایزی هستن؟
از دوستان کسی میتونه یه تصویر ازشون بذاره اینجا ببینیم؟

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام آقا نوید، از اینهمه انرژی و پیگیری ممتد شما شگفت زده شدم، من تیبا نوشتم ولی هنوز نگرفتم....کلی برنامه دارم براش(بدبخت) یه راهنمایی میخوام، یه مدار آمپلی ساختم (STK 250) یعنی کیتش رو گرفتم سرهم کردم، قبلا از اینها میساختیم و به عنوان اسپیکر کامپیوتر استفاده میکردیم، خوب جواب میده(البته با باند های خوب) ...حالا دوتا مشکل دارم:
1- تغذیه این مدار به صورت مناسب باید بین 20 تا 30 ولت باشه که بتونه خوب جواب بده در حالیکه برق ماشین حدود 12 تا 15 ولت بالا پایین میشه(یه مدار افزایش ولتاژ 12 به 25 با حداقل توانایی 5 -- 6 آمپر میخواد که مدار اصطلاحاً موقعی که زیر باره با ولوم زیاد، آف نشه)
2- در حالت عادی خیلی راحت برق رو با یک آداپتور میشه از برق شهری گرفت و روشن خاموشش کرد، حالا من موندم برق این آمپلی دست ساز رو از کجای این ماشین باید گرفت که همزمان با پخش ماشین روشن بشه، با اونم خاموش بشه؟؟؟(یعنی چطوری به کلید روشن خاموش پخش ماشین وصل میشه؟؟؟؟)
پاسخ
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند خوبم
هم عرض تبریک ایام خجسته و مبارکی که در اون قرار داریم خدمت شما و هم سایر دوستان عزیز
و هم عرض خیر مقدم خدمت شما دوست عزیز
و هم عرض تبریک پیشاپیش به خاطر خرید و تحویل ماشین جدیدتون که انشاالله ماشین خوبی نصیبتون بشه و ازش کاملا لذت ببرین.
و همچنین عرض تشکر از حسن نظر و لطف شما به بنده حقیر
محبت دارین
------------------
در مورد فرمایشتون....
عرض کنم :
البته خوب حتما باید درنظر بگیرین کشیدن اینجور جریان و توانی از باتری خودرو فشار زیادی به اون خواهد اورد.
اونم باتری فابریک تیبا که سایپا توش یه مقدار زیاد کم لطفی کرده و خود ماشینو به سختی و شانس و اقبال فرد اگه خوب جواب بده خیلیه./
دیگه برای اینجور موردی یه کم زیاده.
اما :
در مورد بخش اول که با اینکه گفتم مدار هندل کننده ی این آمپلی فایر شما رو که میشه هم تهیه کرد و هم پیاده کرد.
یه مدار مبدل هست که مثلا در نظر میگیرین ولتاز 30 ولت خروجی با امپر دلخواه خروجی تحویل بده.
آمادش هم قطعا پیدا میشه الان توی بازار
و همین افراید که سیستم میبندن هم قطعا دارن
میشه پیادش هم کرد خوب با کمی وقت گذاشتن ولی کار باید حساب شده و تمیز باشه .
که اگر نباشه همون آماده فرد بگیره بسیار بهتره
چون برق خودرو اصلا شوخی نیست و کوچکترین بی دقتی میتونه در اثر یه نوسان و یا یه مشکل هزینه زیادی برا فرد ببار بیاره.
اما در کلیت مشکلی نیست.
حتی الان دیگه مبدل های برق خودرو به 220 ولت هم توی بازار امادش هم اومده
تا 1000 وات پشتیبانی میکنن بعضا.
1000 وات دیگه مشخصه چی هست.
یعنی فرد میتونه اتوکشی توی ماشین بکنه !!!!!!
تلویزیون روشن کنه.تازه اون قدیمیا نه این جدیدا که 100 200 وات هستند.
کامپیوتر و لپ تاپ و ...
همه میتونن با این مورد ساپورت بشن.
مشکلی نیست
اما خوب به باتری هم فشار زیادی میارن همچنین دینام ماشین.
---------------------------
در مورد بخش دوم سوالتون.
عرض کنم که :
برای اینکه این مدار ...حالا چه باکس آماده ای بگیرین یا هرچیزی.
همزمان با ضبط زیر بار بیاد
میتونین یه کلید فرمان مستقل برای این سیستم بذارین
هروقت خواستین روشنش کنین
هروقت خواستین خاموشش کنین.
مخفی باشه کلید شما.
این بهترین کار سهت که فرمان مدارتون دستتون باشه
مورد دیگه هم که از برق ورودی ضبط که برق بعد از باز شدن سویچ هست استفاده کنین
که همیشه با باز شدن سویچ مدار شما راه بیفته
با این فرض که همیشه وقتی شما سویچ رو باز کنین حتما میخواین این مدار هم استارت بشه و همیشه آماده کار باشه
وگرنه براش کلید فرمان جدا بذارین بهتره

حالا همه اینا رو گفتم
اینم بگم خود من تو هیچ ماشینی از ماشینام سیستم صوتی خاصی نصب نکردم
اما عملکرد کیفیتی و قدرتی تیبا رو از ماینای قبلم بهتر دیدم
شاید شما علاقه دارین با صدای خیلی بالا باز هم کیفیت صدا و آوای صدا حفظ بشه.
که قطعا این مساله با یه سیستم صوتی و باند و ... خاص محقق میشه
ولی خوب من به شخصه خودم در حد نرمال کیفییت سیستم صوتی و ... ماشین راضی کننده هست برام
خیلی اهل سیستم صوتی خاص و .. نیستم
ضبط تصویری گذاشتم
امکانات مدرن متنوع طراحی و کار کردم
اما این یه مورد
زیاد تمایلی بهش نداشتم چون واقعا صدای در حد عرف اسپیکرها رو هم باکیفیت و هم با قدرت دیدم
ارادتمندم

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
با تشکر فراوان از آقا نوید، البته من از صدای بلند خوشم نمیاد، فقط کیفیت و حجم صدا برام مهمه، راستی توی یکی از تاپیک ها که دقیقاً یادم نیست کجا بود... شما گفتید که یه ست پخش تصویری با مانیتور میایرید که سنسور دنده عقب و دوربین هم داره، میخواستم ببینم اگه قابلیت نصب برروی تیبا داره قیمتش چنده؟ در ضمن مانیتورش چند اینچیه؟ روی پنل وسط داشبورد مشکلی پیش نمیاد؟(به خاطر وضعیت جالب دکمه های فلشر و ...) جا میشه ؟ شاید از نصب این سیستم خودم صرف نظر کنم.... (اگر امکانش باشه مشخصاتش رو کامل بفرمایید)
ممنون
اگر میخواهی رها کنی، شروع نکن.
پاسخ
اختیار دارین دوست خوبم.
عرض کنم که :
والا من رو ماشین خودم ضبط تصویری باکیفیت عالی اکسفورد نصب کردم با مانیتور 7 اینچ برقی
خیلی از دوستان دیگه هم براشون گرفتم مستقیم از وارد کننده
با توجه به قیمت عالی خیلی مناسب تر شد.
ضمنا کیفیتش هم با جنسایی که تو شهرای کشور میومد توزیع میشد
از نظر کیفیتی زمین تا اسمون بهتر بود با قیمت بهتر.
دوربین عقب هم مثلا با بهترین کیفیت گرفتم هم خودم هم خیلی دوستان براشون گرفتیم
این کیفیت رو مثلا تو تهران حدود 200 250 میدن بعضا الان
همین الانش با همون کیفیت دید در شب یا وضوح عالی در حد قیمت دوربینای باکیفیت عادی و معمولی از نظر قیمتی گرفتیم.
مثلا دوستانی که کیفیت رو با دوربین سایپا رو ماشیناش مقایسه کردن
دیدن چه قدر کیفیت تصویر بهتر هست.
بگذریم
برای بحث فروشگاه سایت
این موارد رو بعضا دوستان سفارش داشتن
براشون پیگیری کردم و در مقاطع مختلف برای دوستان مختلف خواستن گرفتیم براشون.
از نظر کیفیتی
و جنسی
قطعا ضبط تصویری خیلی کیفیتش بهتره
از این مواردی که مثلا یه مانیتور دارن و دوربین و سنسور رو خودشون هست
هم کیفیت دوربین های خوب ازین ها بهتره
هم مانیتورای ضبطا بهتره
هم ظاهر شکیل و خوب دارن
اونا که پکیج هستن مانیتور باید رو شیشه یا روی داشبورد گذاشته بشه
ارزون تر هستن
ولی خوب کیفیت بهتر ضبط ها و سیستم های جدا هست
توی فروشگاه یه نگاه بکنین عکس یه پکیج هست که اخرین بار که برای چند دوست سفارش گرفتیم
وارد کننده گفت اینجور پکیجی هم هست که با هم هست همه چیزش
تو بازارم بگردین قطعا هست
حالا ممکنه با قیمت و کیفیت یه مقدار بالا پایین.
در مورد ضبط تصویری با مانیتور 7 اینچ
یه مقدار وقتی مانیتور میاد بیرون جلوی کلیدای خطر و مه شکن هست
اما والا من و خیلی از دوستان گرفتیم
مشکل خاصی هم نداریم
مه شکن و بخار شکن و کلیدا اگه یه درصد لازم شد با احتیاط
مانیتور رو میشه جمع کرد
کلا مشکلی نداشتیم
اما یه مقدار جلوی کلیدا که میاد وقتی باز بشه
وقتی جمع بشه که میشه ضبط عادی
یه کسی هست ممکنه بگه ضبط پایوننیر و یا جی وی سی و .. میخوام
که با امکاناتی که مثلا ضبط من داره
اگه بخولام پایونیر بخرم اصلیش
حدود 2.5 تومن هم نیست
اون زمان من اینو گرفتم 650 2 سال پیش
باکیفیت عالی
همون موقع تهران 1 تا 900 تومن بود
مانیتور عالی و ظاهر خوب و کیفیتشم خوبه
تلویزیون داشت و موارد مختلف دیگه بلوتوث و دی وی دی و ...
مشترک هست بین ضبطای مدرن
حالا الان موارد دیگه اومده مثلا جی پی اس دارن و یا چیزای دیگه
خوب کیفیت خوبم هست
متفرقه ی بی کیفیتم هست
برند خوبم هست که مثلا بعد اون ضبطای درجه 1 1.5 2 میلیونی خوبن.
برند کپی و بدم هست که کیفیت ندارن
والا سیستم صوتی تصویری و اینا کارکرد فروشگاه سایت نیست
فقط چون اون زمان برای خودم و تعدادی دوستان گرفتم از وارد کنتده
و کیفیتش خدا رو شکر خوب و عالی بود
بعدا هم اگه دوستی خواستن و پیام دادن
و موردی خواستن
براشون پیگیر شدم
چند مدلی توی فروشگاه هست عکساش
اما خوب دنیای گسترده ای سهت
اینا هم وارد کننده و پخش اصلی کشور هستن
هربار زنگ بزنی یه سری مدل دیگه دارن
قیمتشونم کامل تابع قیمت روز خلیج فارسه
یعنی اگه امروز پول کشورای عربی بشه 1 ریال
فردا مفت میدن جنس خرید جدیدشونو
اما اگه به 1000000000 تومن هم برسه ارزشون. بازم بگی اقا دیروز ارزون بود امروز چرا اینقدر شده میگن ارز گرون شده خرید جدیدشونو گرون میدن دیگه
اصلا مثل داخل نیست که
مثلا ارزون بشه بگن خرید قبله.
گرونم بشه بی حساب کتاب گرون کنن
بازم اگه سوالی داشتین توی فروشگاه میتونین پیام بفرستین
اونجا از ایمیل پشتیبان فروشگاه اگه راهنمایی لازم بود خدمتتون ارسال میشه
یا علی

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام به همه دوستان
در جواب دوستمون که گفته بود بلندگوی بزرگ بزاره چه اتفاقی میوفته، در حد اطلاعات خودم میگم (البته من یکم دیر اون تاپیک رو خوندم و چون قبلاً آمپلی فایر دستی چندتا ساختم، یکمی اطلاعات دارم که ارائه میکنم، اگر ایرادی داره حتماً دوستان راهنمایی کنند، من فقط راجع به تجربیات واقعیم صحبت میکنم)-- کلاً هر بلندگویی رو میشه به هر خروجی صوتی وصل کرد ولی با چند قانون ساده:
اول از همه ... اگر بلندگو خیلی کوچک باشه (از لحاظ ابعادی منظورم نیست، وات مصرفی پایین داشته باشه...) به خروجی قوی وصل کنیم، بوبین ته بلندگو یا قلفتی در میاد یا اینکه صدای خیلی نا هنجار و بدون کیفیت تحویل میده..یعنی ( اگر خروجی قویتر از بلندگو باشه ، کیفیت خروجی خیلی افت میکنه وحتی خطرناک میشه از بابت اتصالی و ترکیدن بوبین)، در ضمن اگر دقت کرده باشین بعضی وقتها وقتی صدای ضبط رو زیاد میشه و به آخراش میرسه، یه صدای خش خیلی باند میوفته تو اتاق که اونم بابت همینه، یعنی بلندگو توان کافی برای پاسخ به توان دریافتی از پخش نداره وبهتره زیاد در این حالت نمونه، چون احتمال برخورد بوبین به ته فلزی بلندگو زیاد میشه که در صورت تکرار زیاد، به راحتی بلندگو از کار میوفته
در حالت دوم : بلند گو با توان مصرفی بالا و خروجی پخش ضعیف تر.... در این حالت کیفیت صدای خروجی عالیه ولی اگر فاصله توان این دو با هم خیلی فاصله داشته باشه، عملا حجم صدا ندارین و فقط صدای خیلی کم و ضعیف دریافت میکنین و مجبور میشین که صدای ضبط رو خیلی زیاد کنید تا صدا از بلند گو در بیاد......
ولی یه نکته خیلی خیلی مهم، همیشه پشت بلندگو دو عدد نوشته میشه، یکی رو با اُهم نشان می ده یکی رو با وات، مقاومت داخلی بلندگو که همان اُهم همستش حتماَ باید در رنج مجاز تعیین شده در دفترچه راهنمای پخش باشه، چون اگر مقاومت بیشتر باشه(در حالت اول بیشتر رخ میده) صدا خیلی بیکیفیت میشه و فشار زیادی به بلندگو و پخش میاد و اگر مقاومت خیلی پایین باشه(بیشتر در حالت دوم پیش میاد) فشار وارده به پخش خیلی زیاد میشه و احتمال داره اتصال کوتاه بشه(یعنی مقاومت در حدی کم باشه که در حد اتصال کوتاه بیاد پایین، اونوقت همه میدونن چی میشه، ممکنه مدار داخل پخش بسوزه) برای همین، همیشه برای بلندگوی های با توان بالا، آمپلی فایر مجزا میزارن و صد البته اگر آمپلی فایر و بلندگو یک ست کامل باشه بهتر جواب میده(چون مقاومت ها و توان ها با هم مچ هستند)... حالا تصمیم با خودتونه، هر چیزی میشه انجام داد ولی با قوانین خودش.
CoolCoolCoolCool
پاسخ
با سلام
راستی یه روش برای وصل کردن آمپلی دست سازم پیدا کردم، که البته دقیقاً اون چیزی نشد که میخوام ولی به هر حال یجورایی جواب میده، میشه برق آمپلی رو به برق سوییچ وصل کرد و تا وقتی که ضبط روشن نشده صدایی ازش بیرون نمیاد، روش دوم فقط با باز کردن خود ضبط میشه درستش کرد و یک رله به سوییچ روشن و خاموش ضبط وصل کرد که اصلاً دوست ندارم ضبط باز بشه، یک راه دیگه هم بودش ولی دوستان کلاً رد کردند، لطفاً اگر میشه نظر بدهید، میخواستم سر راه سیم برق ضبط یک رله کار بزارم که ظاهراً کار ساده ای نیستش و انقد بچه ها پیچوندن که من بیخیال شدم، اگر میشه شما راهنمایی کنید.HuhHuh
(2013-11-10، 03:19 PM)sorena88 نوشته است: سلام دوستان
من و خیلی اهل مسافرتم و بیشتر دوست دارم جاهای ناشناخته رو پیدا کنم یعنی جاهایی که تعداد کمی اونجاها رو بلدن ، جدیدن به این فکر افتادم gps خیلی میتونه به دردم بخوره
حالا میخوام یه گوشی هوشمند بگیرم که بتونم از gps ش استفاده کنم اما از اونجایی که تا حالا گوشی هوشمند نداشتم ، اطلاعات زیادی دربارش ندارم، بنظر شما مناسبه کار با gps هست ؟

با سلام خدمت دوست عزیز سورنا88، کار با GPS اصلاً سخت نیست ولی دو مدل کلی توی بازار هست(هزاران مدل مختلف ولی با دو روش کلی کار میکنن)، یه مدلش فقط با ماهواره و نقشه های داخلی خودش که گهگاه باید از اینترنت دانلود کنی تا آپدیت بشه(بعضی مدل دستی هم قبلاً داشتم که نقشه رو هم مستقیم از ماهواره میگرفت ولی بعد از یه مدت یهو از کار افتاد و نفهمیدم چرا، فکر کنم اکانتش تموم شد)
یه مدل هم هست که با سیم کارت و اتصال به اینترنت دائمی و ماهواره همزمان کار میکنه،
اولیه خیلی بهتره اگر نقشه هاش به روز باشه چون هزینه چندانی نداره ولی دومیش کلاً در حال خوردن اینترنت هستش و دائماً نقشه ها رو دانلود میکنه(که البته این هم یک حسن میشه براش حساب کرد چون یسره آپدیته)، ولی درکل چون نقشه کره زمین هم کمتر از 3ماه تغییرات زیادی نداره، همون اولی بهتره(البته توی ایران خیلی وقتها جایی میری میرسی میبینی رو نقشه نیست، کلاً تغییرات داخل خیلی کند وارد نقشه های جهانی میشه)....ولی اگر GPS پیدا کنی که یه تصیوری مثل google Earth بهت ارائه کنه، همه جا به کارت میاد. اگر توی بازار چیزی خوب پیدا کردی به ما هم خبر بده، ممنون میشیم.
البته یه چیزی هم هست، باید دوستان در جریان باشند، همیشه وقتی یکی بخواد ضبط و بامد و آمپلی ببنده، منظور بالابردن صدای اون نیست، اگر کیفیت قطعات مورد استفاده خوب باشه، کیفیت و حجم صدا (با ولوم پایین) آنچنان نوازشی میکنه که نگو.....خیلی وقتها همین صدای کم اگر بی کیفیت باشه ، اعصاب آدمو میریزه به هم.
اینطوری نیست؟
پاسخ
سلام چطور میشه گوشی/تبلت اندروید رو به سیستم صوتی ماشین وصل کرد بطوری که تمام صدا های آهنگها و ویدیوهای پخش شده صداش از باندا پخش بشه؟!
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 35,676 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,383,287 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig
Video گالری تصاویر خودروی رانا -( RUNNA خودروی ملی ایران خودرو ) TIBA-NAVID 19 16,333 2018-06-29، 06:29 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  تاپیک بررسی موارد مربوط به خودروی مشترک ایرانخودرو -سایپا-پارس خودرو تندر 90 TIBA-NAVID 11 9,273 2016-09-20، 09:29 PM
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 25 16,772 2015-06-10، 11:00 AM
Exclamation فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو TIBA-NAVID 66 94,264 2014-05-10، 12:47 PM
Information نکات مهم و کاربردی برای خرید خودرو از شرکت های لیزینگ TIBA-NAVID 5 6,046 2013-08-25، 10:24 PM
آخرین ارسال: hamed602
  نقد و بررسی خودرو پروتون GEN2 AliMoh 3 14,350 2012-05-21، 10:49 PM
آخرین ارسال: en.delbordeh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان