سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ورود ام جی به بازار ایران
با آزاد شدن واردات خودرو به كشور و در میان برندهای مختلف كه از آسیا و اروپا روانه بازار ایران شدند، در چند نوبت نام خودروهای MG برای ورود به ایران به گوش رسید اما هر بار به دلایلی این اتفاق رخ نداد اما این بار شركت مدیاموتور به عنوان نماینده رسمی MG ، در نخستین گام قصد دارد با عرضه مدل MG550 پس از مدت‌ها بار دیگر خودروهای MG را راهی خیابان‌های ایران كند.

[تصویر:  roewe550_05.jpg]

این خودرو كه قرار است با نام شوالیه عرضه شود با بهره‌گیری از موتور 1.8 لیتری توربو قدرتی معادل 160 اسب‌بخار را در اختیار راننده قرار می‌دهد و وی را تا حداكثر سرعت 205 كیلومتر در ساعت همراهی می‌كند.

[تصویر:  news20081007_05.jpg]

شوالیه در مدل‌های پایه با قیمت 33 میلیون و 700 هزار تومان عرضه خواهد شد و بنا به گفته مدیران مدیاموتور در مدل‌های فول آپشن در محدوده 40 میلیون قرار خواهد گرفت.

[تصویر:  news20081007_06.jpg]

این خودرو كه نزدیك به یكسال از معرفی آن به بازارهای جهانی می‌گذرد، با توجه به قیمت خود، در بازار ایران باید با رقبایی چون مزدا3، رنو مگان، كیا سراتو و تویوتا كرولا روبه‌رو شود. اما شوالیه هم در مقابل این رقبا دست و پا بسته نیست و با امكانات فراوانی كه در اختیار مصرف‌كننده قرار می‌دهد، امید دارد بتواند سهم بازار مناسبی را از آن خود كند. نخستین برگ برنده این خودرو طراحی خارجی به روز و جذاب آن است ضمن آنكه در طراحی و تزیینات داخلی هم فراتر از رده قیمتی خود قرار می‌گیرد.

[تصویر:  pic0096hp9.jpg]

پوشش چرم صندلی‌ها، تنظیم برقی صندلی‌های جلو، آمپرهای دیجیتال، سیستم رهیاب ماهواره همراه با LCD شش و نیم اینچی مجهز به سیستم DVD، سیستم تهویه مطبوع مجزا برای سرنشینان جلو و كنترل‌های سیستم صوتی بر روی فرمان تنها بخشی از امكانات این مدل است كه به ندرت در این محدوده قیمتی دیده می‌شود و برای به دست آوردن بعضی از آنها باید به سطوح قیمتی فراتر از 70 میلیون تومان بروید. شوالیه در بخش فنی هم فراتر از كلاس قیمتی خود است چرا كه در این رده معمولاً از موتورهای دو لیتری كمتر از 150 اسب‌بخار استفاده می‌شود اما شوالیه با موتور 1.8 لیتری 160 اسبی و شتاب 10.8 ثانیه‌ای خود را در میان رقبا متمایز می‌كند. در كنار این، گیربكس پنج دنده اتوماتیك و تیپ‌ترونیك آن به پدال‌های تعویض پشت فرمان مجهز است كه هیجان رانندگی آن را افزایش می‌دهد.

این خودرو در بخش ایمنی توانسته پنج ستاره ایمنی را از آن خود كند و با سیستم‌های الكترونیكی و شش كیسه هوا در طول رانندگی ایمنی فعال و غیرفعال سرنشینان را تامین می‌كند.

به گفته مدیران شركت مدیاموتور در جریان مراسم رونمایی از این خودرو، در هفته جاری فروش این خودرو آغاز خواهد شد و احتمالاً تا پیش از آغاز سال شاهد تردد نخستین MGها در شهر خواهیم بود.

[تصویر:  mg-550-lateral-500x247.jpg]

در حال حاضر 10 نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش برای خدمات رسانی به مالكین شوالیه تجهیز شده‌اند و مدیاموتور قصد دارد از سال آینده در تمام مراكز استان‌ها، نمایندگی‌هایی را تاسیس كند. به نظر می‌رسد این خودرو با توجه به قیمت و امكانات بتواند به خوبی با رقبای آسیایی خود پیش بیافتد به خصوص كه برند MG سال‌های دور در ایران حضور داشته و قدیمی‌ها خاطرات خوبی با مدل‌های اسپرت آن دارند.

شركت MG در دهه 20 میلادی تاسیس شد و پس از این تغییرات مدیریت متعدد سرانجام در سال 2005 توسط شركت جنرال‌موتورز شانگهای خریداری شد و در حال حاضر هم این خودرو تحت لیسانس MG و در كارخانه روباتیك و مجهز این شركت در چین تولید و به بازارهای جهانی عرضه شود. حضور در بازار اروپا و آمریكا می‌تواند مهر تاییدی بر كیفیت مناسب این خودرو باشد، امری كه در ملاقات كوتاه در جریان مراسم رونمایی آن هم می‌شد از دقت در نصب تجهیزات به آن پی برد.

منبع: هفته نامه دنیای خودرو - نویسنده: بابک وفایی
پاسخ
تشکر شده توسط : Farshid elham asd.mohammad TIBA-Morteza
به نظر بنده این خودرو با توجه به قرار گرفتن در مدل سدان خانوادگی لوکس و شاید هم در گروه فست بک! بتواند نسبت به خودروها سدان هم قیمت خود قد علم کند و از جمله اتومبیلهای دوست داشتنی و محبوب بازارهای ایران شود ولی از آنجا که این برند بسیار قدیمی بود و فقط افراد ریش سفید! که در ایام دور شاهد مدلهای زیبا و اسپرت آن بودند و شاید هم روزگاری از آن استفاده می کردند از طرافدارهای مدلهای مختلف آن بوده و باشند ولی نسل امروز شاید به صورت باید و شاید از آن استقبال به عمل نیاورد و دلیل آن هم شاید آشنا نبودن مردم نسبت به این برند باشند؛اما از جمله مزیت های این اتومبیل یعنی MG550 که بنابر گفته های بالا در بازارهای آمریکا جواب پس داده از ظاهر بسیار زیبا و قدرت متناست و ایمنی و احتمالا آسایش خوب سرنشینان برخوردار باشد این خودرو با ورودش به نوعی رقیمی بسیار جدی برای مدلهای رنو مگان و مزدا3 خواهد بود چون به نوعی با این مدلهای هم قیمت بوده و علی رغم قیمتش از امکانات و تکنولوژی به مراتب جدیدتر و بهتر برخوردار است؛و در آخر امیدوارم که این اتومبیل هم باب میل ایرانیان عزیز باشد ... !
پاسخ
تشکر شده توسط : elham admin asd.mohammad TIBA-Morteza
دوستان گرامی
بعلت مشکل فزاینده فیل.ت.ر.ی.گ همانگونه که مشاهده می فرمایید تعداد زیادی از تصاویر انجمن بارگزاری نمی شود. با پوزش از کاربران داخل کشور تصاویر را بزودی در یک مرجع معتبر و احیانا در خود سرورهای سایت پدال آپلود خواهیم نمود. البته ابزارهایی نیز برای کاربران فراهم می نماییم تا بتوانند از این سرویس استفاده نمایند.
با تشکر از صبر و حوصله شما
پاسخ
تشکر شده توسط : Farshid Vip TIBA-Morteza
سلام و عرض ادب و تبریک سال نو
من چند روز پیش یه ام جی 2012 مشکی رنگ خریدم الان در مورد این ماشین چند تا سوال دارم
1- چند مدل 550 وجود دارد ؟ دولوکس و گرند دولوکس چی هست و چه فرقی دارد؟
2- آیا آیینه ها تاشو برقی هستند ؟ چه جوری عمل می کنند ؟ آیینه های من راهنما دار هستند ؟
3- گرم کن آیینه ها چه جوری فعال می شود؟
4- گرم کن صندلی چه جوری فعال می شود ؟
5- من وقتی فرمان باز شدن درب خودرو را می دهم و یا خودرو را استارت می زنم چهارسو و چراغ سقف روشن می شود و باید به صورت دستی خاموش کنم علت چیست و چگونه بر طرف می شود ؟
6- قطعات این خودرو از کجا گیرم میاد ؟؟؟؟ البته خارج از نمایندگی

ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست خوب و عرض تبریک سال جدید
و عرض خیر مقدم و عرض تبریک برا خودروی جدیدتون.
تا حدی که در جریان هستم و بررسی کردم خدمتتون راهنمایی میکنم :
اول اینکه تیپ دلوکس و گرند دلوکس فقط در یک سری آپشن ها تفاوت دارن و کلیت ماشین ها یکسان هست و من فقط اون تفاوت ها رو خدمتتون عرض میکنم نه نقاط مشترک و مشخصات فنی رو :

در مورد سیستم های صوتی و تصویری :
دلوکس :رادیو پخش cd و mp3 پخش کن داره.
گرند دلوکس: علاوه بر مورد بالا dvd هم پخش میکنه پخشش.
دیگر اضافاتی که فقط در گرند دلوکس هست (در بخش سیستم های صوتی و تصویری) :
مکان یاب و جی پی اس ماه واره ای داره.
بلوتوث داره.
مانیتور 6.5 اینچ داره.
------------------------------------------------------------------
در مورد سیستم روشنایی خودرو :
در گرند دلوکس اتولایت هستند چراغ ها ولی در تیپ دلوکس معمولی هست.
یعنی به صورت خودکار چراغ ها در تیپ گرند دلوکس روشن میشه و اتوماتیک هست.
------------------------------------------------------------------
و یه سری امکانات دیگر :
تیپ گرند دلوکس اینا رو اضافه داره :
دوربین عقب داره علاوه بر سنسور عقب.
سنسور باران و گرد و خاک داره.
کروز کنترل که جفتشون دارن اما در تیپ گرند دلوکس دقیقا امکان انتخاب سرعت توسط راننده هست.

اما در مورد موارد دیگر :
تا جایی که در جریانم این مدل تاشو برقی نبود و آیینه هاش برقی کار میکرد.
که کلیدش هم معمولا روی درب هست و تنظیم میشه.کلید تنظیم ایینه در هر خودرو مشخص هست محلش.همین طور گرمکن نیز داشته باشه در جوار همین کلید دکمه مربوط به گرمکن حتما هست.
یه نگاه بکنین متوجه میشین.
صندلی ها تنظیم برقی داشتند اما گرمکن تا جایی که خونده بودم مشخصات این مدلو نداشتند.

اونکه چراغ ها روشن میشه بعد باز کردن درب و ...
احتمالا سیستم تاخیری هست که فعال میشه تا موقع خروج و یا سوار شدن و یا استارت ... چراغ روشن بشه شما جلو راتون رو ببینین و ... یا موقع پیاده شدن.
و اتوماتیک اگه صبر کنین خودشون خاموش میشن .
و مشکلی نباید باشه.
متاسفانه قطعات ماشین بیرون نمایندگی ها بسیار بدگیر میاد و گرون هم بسیار هست مسلما.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
چند تصویر هم بذارم ازین خودرو با توجه به اینکه تصاویر خودرو قبلا روی سرور قرار نداشتند و حذف شده بودند.

راستی ممنون میشم شما هم در کنار تجزیه و تحلیلتون از نقاط مزیت و احیانا ضعف خودرو ..
زحمت تصاویری هم بکشین از خودروی خودتون.
از نمای خارج و داخل ...
ممنون.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام

ام جی 550 ، گرمکن صندلی نداره و ایینه هاش امکان جمع شوندگی برقی ندارند .
در مدل ام جی 6 - 2013 و 2014 ، علاوه بر گرمکن صندلی ،سنسور پارک جلو و جمع شوندگی برقی ایینه ها را هم اضافه کردند . موارد ذیل هم جهت اطلاع دوستان ارایه میدم :
چند ویدئو پیرامون خودرو
بررسی مجله ماشین در شماره 374 اسفندماه 1392 یک مقایسه عملی و بررسی جامع بین نیو مزدا ، نیو سراتو ، مگان و ام جی 6 مگنت ، گذاشت که ام جی خیلی راحت اول شد.

در نظرسنجی اعلام شده دو روز پیش سایت اتواکسپرس بین ۵۰۰۰۰ هزار شرکت کننده دارنده خودرو در بریتانیا ، ام جی ۶ با درصد بسیار بالا ۹۸.۱۱ عنوان بهترین خودرو دارای هندلینگ بالا را در سال ۲۰۱۴ به خود اختصاص داد و جزو ۱۰ خودروی اول بریتانیا بین ۱۵۰ خودرو از دید خودرو داران شد. حالا بعضیها چرا در ایران تلاش منفی میکنند و نگران از محبوب شدن این خودرو هستند ، خدا داند؟
لینک 1
لینک 2
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID hollyhamed
سلام به شما دوست عزیز و عرض خیر مقدم خدمت شما
متشکر از مواردی که فرمودید.
البته بخضی از ذهنیت مردم (مردم نه افرادی که هر ماشینی بیاد نسبت بهش جبهه میگیرن !) ناشی از بعضی موارد بیکیفیت قطعات چینی ایجاد شده در برخی موارد
که پر واضح هست در خیلی موارد نیز واقعا باکیفیت و کیفیت بسیار خوبی رسیدند و نباید با یک چوب همه رو زد.
در این خودرو به عنوان یکی از خودروهای باکیفیت و خوب بازار کنونی محسوب میشه.
حالا البته در بحث قیمتی شاید حرف هایی بشه زد.
ولی خوب خودروسازی چین باید گفت در سالهای اخیر تونسته بسیار خوب پیشرفت و توسعه داشته باشه.
و همه محصلاتشونو مثل برخی خودروها و اقلامشون نباید دونست.
و الان در جهان در این زمینه ها حرف دارند میزنند./

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : hollyhamed
با سلام میخواستم تفاوت ام جی ۶ جی تی و ام جی ۶ مگنت را بدانم لطفا راهنمایی کنید
خیلی ممنون از راهنماییتون متوجه شدم
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما
والا تا جایی من شنیدم بعضی مواقع قبلا بین آپشن هاشون فرق داشته
ولی خوب الان بعضا در هر دو مدل فول اپشن میشه سفارش داد.
تفاوت مهمی که دارن طراحی 2 خودرو هست.
خودروی جی تی طراحی پشت ماشین اصطلاحا فست بک هست ... یعنی با شیب بسیار کم شیشه و درب کاپوت خیلی باریک یه جوری لبه اش هست.
یه طراحی خاصی هست که البته زیبا هم هست
تو عکساش ببینین متوجه میشین.
اما مدل مگنت سدان هست.
-----
البته توی تصاویر خود مدیاموتور تریم جی تی مشکی هست تریم داخلیش و مگنت کرم رنگه
البته فکر کنم رنگشم در 2 مدل قابل انتخاب احتمالا هست
تفاوت اصلی همون تفاوت ظاهر و طراحی هست.
که گفتم

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Exclamation بهترین خودوری موجود در بازار تا سقف60-70میلیون v0r0o0jak 7 13,092 1394-3-19، 04:32 عصر
آخرین ارسال: Mahdi.TOYOTA

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان