سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نکات مهم و کاربردی برای خرید خودرو از شرکت های لیزینگ
Information 
باسلام خدمت همه شما دوستان گل
وقتتون بخیر.
امروز بنا به درخواست یکی از دوستان خوبمون که درخواست ایجاد تاپیکی داشتند ف به احترام این دوستمون یه تاپیک در زمینه ی نکات و موارد مهم و ایمنی که در ارتباط با خرید خودرو از شرکت های لیزینگ ایجاد میکنیم.
خود من به شخصه در این مورد اطلاعات کاملی ندارم به صورت کامل و جامع.
اما با صحبت این دوستمون که برام فرستادن کاملا موافقم.
همون طور که ایشون فرمودن گاه ممکنه بی اطلاعی از شرایط این شرکت ها از سوی مردم باعث کلاه رفتن سرشون بشه .
این فرمایششون رو قبول داریم.
و امرشون مطاع هست.
این تایپک ایجاد شد ،
امید به اینکه از تجربه ها و صحبت های دوستانی که در زمینه ی لیزینگ و قوانین حاکم بر این شرکت ها و نحوه ی خرید ازین شرکت ها اشراف بیشتری دارند استفاده ببریم.
تا در این زمینه اگه قراره روزی هر کدوم از ما خریدی از طریق این شرکتا داشته باشیم.
یه جوری نشه که به قول این دوستمون سرمون کلاه بره ...

باتشکر ازین دوستمون آقای hamed602 از پیشنهاد خوبشون و همه دوستان عزیز
ارادتمندم
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : hamed602
با تشکر از دوست خوبم آقا نوید
من خودم خیلی دنبال یه همچین تاپیک یا انجمن تو دنیایی وب گشتم ولی موضوعی دلچسب و کاربردی گیرم نیومد شماهم میتونید سرچ کنید Exclamationاگه گیر اوردید تو این تاپیک لینک بدین ممنون میشم
منم به دوستان پیشنهاد میدم که بیاند اینجا و تجربشون رو اینجا بگن تا انشالا تاپیک خوب و پرمحتوا و البته کاربردی بشه
باتشکر
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام خدمت شما اقا حامد عزیز
منم از شما و دوستانی که احیانا در این زمینه اطلاعات ارزنده دارن خواهش میکنم اگه اطلاعاتی کمک کننده در این مورد دارن بذارن در اینجا
که احیانا اگه در این مورد ابهامی برای کسی باشه رفع بشه.
ممنون از شما دوست خوب.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : hamed602
دوستان اولین موردی که تو خریدهای لیزینگی باید به اون دقت کرد سود دریافتی توسط این شرکت هاست .
به نظرمن اولین کار اینکه سود مورد ادعای این شرکت ها رو با نرم افزار تحت اکسل که اینجا
.zip   Bank Calculation.zip (اندازه: 6.21 KB / تعداد دفعات دریافت: 40) !براتون میگذارم بسنجید و ببینید که آیا ادعاشون واقعی هست یا نه!؟
بعد ازاون این سود رو با سود تسهیلات بانکی که میتونید تهیه کنید مقایسه کنید مثلا من یه دوست داشتم توی پست بانک که میگفت وام خودرو 10 میلیون تومانی با سود23 %میده بانکشون!
خوب عاقلانه این هست که از جایی خودرو یا وام بگیریم که سودکمتری دریافت میکنه ولی توجه کنید که اگه بتونیدتسهیلات رو از بانک حتی با دو و یا سه درصد سودبیشتر بگیرید و با پول نقد خریدکنید بهتره چون دیگه سند خودرو شما در رهن اون شرکت نیست و میتونید هر موقع خواستید خودرو تون رو بفروشد
نحوه کار با فایل اکسل هم واضح هست اگه مشکلی بودبگین راهنمایی کنم
برا ی شروع کافی فکر میکنم
یا علی
با تشکر از دوستان
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Dr-mahvah mehrdad1355 roham4444
سلام به شما حامد عزیز
عرض کردم من در این مورد خرید لیزینگی اطلاعی نداشتم و علاقه هم به این نوع خریدا هیچ وقت نداشتم.
اما محض خاطر شما یه بررسی کردم
ظاهرا کلاه برداری های گسترده ای تو این زمینه میشه و ممکنه بشه.
این سایت کانون شرکت های لیزینگ هست.
شرکت های لیزینگ دارای مجوز از بانک مرکزی اونجا معرفی شدن.
شاید این یه راه کوچیک برای اینکه تو دام کلاه بردار نیفتادن باشه:
سایت کانون شرکت های لیزینگ

-------------------------------
ولی در اخر بگم حامد جان بنده نسبت به این شرکت های لیزینگ کلا مشکوک هستم.
نمایندگی ایرانخودرو که ایرانخودروست حدود 5 6 ماه پیش بود گمونم تو تهران پلمپ شد سر همین قضیه.
وای به حال بقیه شرکتای بی در و پیکر تر.
خیلیاشون کلاه بردارن.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : hamed602 @REZ@TIB roham4444 alirezaer
نکته ای که الان به ذهنم رسید به گم و واضح هست این هست که از شرکت هایی که قبلا دوستان و آشنایاتون خرید موفق داشتن خرید کنید و ریسک نکنید !
نکته بعد حتما قبل از بستن قرداد چندبار به اون شرکت سر بزنید و حتما با مشتری هایی که اونجا تردد میکنند صحبت کنیید و ببینید نظرشون چیه
گول ظاهر بزرگ بعضی هاشون و تعداد کارمند هاشون و... رو نخورید.
خیلی از این شرکت ها هستن که با ظاهر کاملا موجه پول رو از خریدار میگیرند قرار داد رسمی هم امضا میکنند همه چیزم هم رو اصول هست اما...
یا موقع تحویل خودرو سود غیر متعارف و خلاف اون چیری که اول گفتن میگیرن .
خیلی هاشون هم اینقدر امروز فردا میکنند که شما قید خودرو رو میرنید و اصل پولتون رو طلب میکنید
و این جا آغاز ماجراست چون خریدار اینجا عصبانی میشه و میره شکایت میکنه و این چیری که اونا دنبالش هستند . از یک طرف حداقل2 ماه با پول خریدار کار کردن از طرف دیگر از بعد از شکایت و درخواست خریدار برا ی استرداد پولش، طبق قرار داد حد اقل 40 روز وقت دارن تا پول خریدار رو بدن و از اوجایی که وکیل های ماهری هم دارن و با بعضی از مامور های... ریختن رو هم، خریدار به سادگی حریفش نمشه و یه 6ماهی طول میکشه تا به اصل پولش برسه.
البته اونا تو این شماه از پول خریدا ر کمال استفاده رو کنند!!Sad
البته این روی خوش ماجراست که پول خریدار رو کلا نمیخورند!!!!
موضوعات زیادی هست که اگه حوصله داشته باشیدو یادم بیاد و آقا نوید صلاح بدونه روز های اینده براتون میگم
البته خیلی هاشون هم هستن که با انصاف هستن و سر موقع و طبق قرارداد کارشون رو انجام میدن ومشکلی پیش نمیاد بعدا اگه لازم شد اسمشون رو میگم
با تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID roham4444

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,263 536,572 1396-9-22، 02:42 عصر
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو TIBA-NAVID 90 50,053 1396-9-10، 04:05 عصر
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,560 1,932,048 1396-4-23، 11:24 عصر
Information راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی TIBA-NAVID 37 11,233 1395-12-10، 10:57 عصر
  تاپیک بررسی موارد مربوط به خودروی مشترک ایرانخودرو -سایپا-پارس خودرو تندر 90 TIBA-NAVID 11 7,037 1395-6-30، 09:29 عصر
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 25 12,580 1394-3-20، 11:00 صبح
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 18 31,521 1393-12-8، 08:29 صبح
Video گالری تصاویر خودروی رانا -( RUNNA خودروی ملی ایران خودرو ) TIBA-NAVID 16 13,115 1393-3-2، 12:56 عصر
آخرین ارسال: saeed-tiba
Exclamation فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو TIBA-NAVID 66 76,103 1393-2-20، 12:47 عصر
Star نظر سنجی بهترین رنگ برای خودروی رانا AliMoh 1 8,222 1391-12-18، 11:13 عصر
آخرین ارسال: omid sh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان