زمان کنونی: ۱۳۹۳-۹-۲۹, ۰۸:۴۰ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

مینیاتور یا رانا.چرا؟

ارسال موضوع  ارسال پاسخ   
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:

مینیاتور یا رانا.چرا؟
ارسال: #61
۱۳۹۱-۱-۱۸, ۰۳:۴۲ عصر
RE: مینیاتور یا رانا.چرا؟
(۱۳۹۱-۱-۱۸ ۰۲:۰۶ عصر)AliMoh نوشته شده توسط:  در مورد صحبت دوستمون احسان باید بگم مقایسه تیبا با رانا کاملا درسته
هر دو خودرو در کلاس c
با امکانات کاملا مشابه و صحبت بر سر ساخت خودروی ملی بوده و هست

اتفاقا من هم عکسهای جدید که دیدم اون رانا نبود که تو تبلیغات بود درست مثل تیبا

به نطرمن هیچوقت نباید ماشینی رو از لحاظ ظاهر مقایسه کرد

البته این نظر شماست و محترمه اما فکر نمیکنم اکثریت با این حرف موافق باشن اتفاقا ظاهر اتوموبیل ها برای مردم خیلی مهم هستند و خودروسازای برتر دنیا خیلی روی جلوه ظاهری خودرو ها کار میکنن در ضمن حتی اگه فاکتور ظاهر رو کنار بذاریم (که نامعقوله !!!) رانا بلحاظ فنی هم قابل قیاس با تیبا نیست ! درمورد کلاس c بودن تیبا اصلا عقلانی نیست! اینکه یه شرکت اعلام کنه این خودرو من کلاس فلانه الان مرسومه تو دنیا ولی دقیق نیست وقتی 206 و ریو و لوگان در کلاس b اعلام میشن چطور تیبا رو کلاس c اعلام کردن! تیبا حدود 18 سانتی متر از رانا کوتاه تره !! به لحاظ ابعاد تیبا کوچولوتره و شانسی در برابر رانا نداره به لحاظ قدرت موتور هم که نیاز به گفتن نیست
مقایسه این دوتا مثل مقایسه پراید و پژو 405 هست تو همین مایه ها!!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #62
۱۳۹۱-۱-۱۸, ۰۵:۴۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱-۱-۱۸ ۰۶:۰۶ عصر، توسط Ehsan Sadeghi.)
صنعت خودروسازی کشورمان طی چند سال گذشته در مقایسه با سال های قبل تر روند رو به رشد سریع تر و بهتری را شاهد بوده است. ارایه محصولات بیش‌تر، ارتقای نسبی کیفیت خودروهای تولید داخل و مجهز شدن عمده محصولات داخلی به کم ترین سیستم های ایمنی چون ترمزهای ضد قفل یا ABS و کیسه های هوا از جمله مواردی هستند که این پیشرفت را در صنعت خودروسازی ایران بیش از پیش به نمایش می گذارند. در این بین محصولات تولید داخل که به دست طراحان ایرانی شکل گرفته اند در بین مردم کشورمان جنجال بیش‌تری به پا کرده اند. یکی از این محصولات که به زمان عرضه آن به بازار داخلی نیز نزدیک می شویم، دومین خودرو با برند ملی یعنی راناست. رانا که با کد داخلی X12، سومین خودروی بومی تولید شده در داخل کشور به حساب می آید، نام آن بر وزن واژه هایی همچون توانا، خوانا و ... از بن راندن مشتق شده است تا به خوبی مهم ترین خصوصیت یک خودرو را که همان هدایت و حرکت آن است از خود به معرض نمایش گذارد. در این شماره بر آن شدیم به دلیل ویژگی های مشترک پلتفرم این خودرو با 206 SD و در یک سگمنت قرار گرفتن این دو از محصولات بازار کشورمان، پیش از حضور رسمی رانا در بازار به مقایسه و بررسی تفاوت های آن با 206 صندوق دار بپردازیم.
طراحی مدرن رانا
بدون هیچ تردیدی باید مهم ترین ویژگی رانا را بهره مندی آن از طرحی بسیار متناسب، جذاب و تا حدودی خشن دانست. طراحی که این خودرو را در کنار محصولاتی چون سمند و البته فیس لیفت موفق پژو پارس، یکی از موفق ترین طراحی های صنعت خودروسازی کشورمان قرار می دهد. شاید با کمی خوش بینی بتوان هماهنگی بخش های مختلف رانا را حتی از پژو 206 صندوق دار نیز بهتر دانست. با وجود آن که با نگاهی کلی و گذرا به بدنه رانا شباهت های انکار ناپذیر آن را با 206 صندوق دار به خوبی می توان مشاهده کرد طراحی ظاهری این خودرو بسیار فراتر از یک فیس لیفت به حساب می آید. در بخش جلو در مقایسه با 206 SD با چهره ای کاملا جدید و به روز شده مواجه هستیم. این موضوع به طور حتم بیش از هر چیز به واسطه طرح منحصر به فرد چراغ های بزرگ جلو ایجاد شده تا نمایی بسیار مدرن و جوان پسند را به وجود آورد. کاپوت خودرو با خطوط عضلانی که در ادامه تا پایین سپر کاملا از نو طراحی شده جلو امتداد پیدا کرده اند در کنار جلو پنجره پنج ضلعی با نوار حاشیه ای کرومی که آرم سمند در وسط آن جای خوش کرده است از دیگر موارد برجسته طراحی ظاهری رانا در بخش جلو در مقایسه با 206 به حساب می آیند.
با حرکت از نمای جلو خودرو به کناره ها این رنگ و بوی تازه رانا رنگ می بازد و بیننده خود را با 206 SD رو به رو می بیند که تنها مواردی چون آیینه های کناری و ضربه گیرهای روی در هم‌رنگ بدنه سعی در متمایز سازی رانا با 206 را دارند! در این بخش یکی از نقاط ضعف طرح رانا در مقایسه با خودروهای به روز نبودن راهنما بر روی آیینه های کناری است که همانند 206 این راهنماها بر روی گل‌گیر قرار گرفته اند. البته با توجه به فلسفه ساخت رانا که تولید خودرویی ارزان قیمت و با کیفیت بوده می توان از این مساله چشم پوشی کرد. در مجموع باید پذیرفت که با وجود بهره گیری از پلتفرمی جدید در این خودرو به واسطه نقاط مشترک فراوان با پلتفرم 206/C3 گروه PSA همچنان شباهت ها بیش از تفاوت ها به چشم می آیند. نکته ای که نباید آن را از نظر دور داشت این است که با همه این تفاسیر هارمونی کلی بدنه در همه نماها از 206 نیز بهتر و شکیل تر به دست آمده است. این مهم در کنار قمیت پایین تر در مقایسه با خودروی اصلی شاید حتی موقعیت 206 صندوق دار را به عنوان یکی از پر فروش ترین محصولات داخلی در بازار به خطر بیندازد.
با عبور از کناره خودرو و حرکت به سمت نمای عقب، فرم جدید در صندوق با اسپویلر یک تکه قرار گرفته بر روی لبه آن و چراغ ترمز سوم مجهز به تکنولوژی LED در وسط بدون شک ضمن افزودن بر جذابیت بصری، حالتی اسپرت را نیز برای رانا ایجاد کرده است. چراغ های عقب رانا با وجود قرار گیری در ارتفاعی بالاتر در مقایسه با 206 صندوق دار در کنار سپر عقب جدید آن یکی دیگر از پارامترهای موثر در القای حس اسپرتی به بیننده به حساب می آید. در مجموع در بخش عقب می توان فرم جدید و مدرن تری را نسبت به 206 مشاهده کرد که البته نکات منفی چون وجود قفل صندوق در گوشه سمت راست به صورتی کاملا سردرگم کمی عجیب به نظر می رسد!
طراحی بدنه رانا را باید همراه با جزییات و در نظر گرفتن مد روز ملاحظه کرد که بدون تردید یکی از بزرگ ترین ویژگی آن در برابر رقبای داخلی و خارجی در محدوده قیمتی آن به شمار خواهد آمد.
با ورود به داخل کابین سیاست فلسفه ساخت خودرویی ارزان قیمت در همان نگاه نخست به چشم می آید. در این فضا سعی بر آن شده تا با حذف پیچیدگی های طراحی و با الهام از خودروهایی همچون لوگان ضمن حفظ کیفیت هزینه های طراحی و تولید تا حد امکان پایین نگه داشته شود که البته این مساله تاثیر منفی در ایجاد طرحی قابل قبول و زیبا را نداشته و حتی بر عکس به دلیل تازه بودن طرح داخلی در مقایسه با 206، شاید حتی برای مشتریان جذابیت بیش‌تری نیز داشته باشد! داشبورد رانا به صورت یک پارچه و البته با طرحی روان و جذاب قالب گیری شده تا در کنار مواردی همچون ورودی های هوای دایره ای شکل و کنسول مرکزی به رنگ نقره ای تاحدودی همان روحیه اسپرت نمای ظاهری را در داخل کابین نیز بتوان مشاده کرد. به نظر می رسد اگر سازنده مطابق وعده رانا را با قیمتی پایین تر از 206 صندوق دار روانه بازار سازد به طور حتم این خودرو از همان ابتدای عرضه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار خواهد گرفت و به طرز جدی برادر خود یعنی 206 صندوق دار را به چالش می کشاند.
پیشرانه های EF4، EF7 و TU5
در بخش پیشرانه نیز رانا در مقابل 206 صندوق دار حرف های بسیاری را برای گفتن دارد و عرضه حداقل سه پیشرانه مختلف از همان ابتدا بر روی این خودرو (در حالی که 206 صندوق دار تنها با دو پیشرانه TU5 و TU3 عرضه می شود) این نکته را بیش از پیش برجسته می کند. پیشرانه های قابل نصب بر روی رانا عبارتند از: پیشرانه آشنایTU5

به قدرت 108 اسب بخار و گشتاور 142 نیوتن متر که در دو نوع مجهز به جعبه دنده دستی و اتوماتیک عرضه می شود(مشترک با 206 SD)، پیشرانه EF7 با قدرتی بیش از 114 اسب بخار و گشتاور 153 نیوتن متر در حالت بنزین سوز و در نهایت پیشرانه بسیار کم مصرف EF4 به قدرت 95 اسب بخار در حالت بنزین سوز که برای اولین بار بر روی رانا در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. همچنین زمزمه هایی مبنی بر امکان سفارش نمونه توربو پیشرانه EF7 با قدرتی فراتر از 150 اسب بخار و همچنین پیشرانه دیزل ملی بر روی رانا در آینده ای نزدیک به گوش می رسد که طبیعتا ضمن گسترده کردن طیف انتخاب بر جذابیت های آن نیز به عنوان یک مدل به روز خواهد افزود.
تا ورود رسمی رانا به بازار کشورمان نمی توان به بررسی ویژگی های دینامیکی و سواری این خودرو و مقایسه آن ها با 206 صندوق دار پرداخت. باید در نظر داشت که 206 SD در این بخش یکی از بهترین های این سگمنت به حساب می آید که البته به لطف بخش های فنی مشترک بین این خودرو و رانا و همچنین بهره مندی رانا از پیشرانه به روزتر و قدرتمندتر EF7 می توان انتظار داشت که این خودرو در این بخش نیز پا به پای 206 و یا حتی بهتر از آن عمل کند.

موتور تيبا si mpfi با قدرت 1498 و 78 اسب بخار در مقابل رانا با موتور قوي tu5 ef7 مشخصات tu5 توان توليد 110 اسب بخار در 5800دور ef7 در 6500 دور 114 اسب حالا تيبا كجا رانا كجا از همه مهمتر شتاب خودرو كه بسته به سوباب 16 تا رانا 8 تا تيبا حالا كجا تيبا توان رقابت با رانا رو داره تقريبا ميشه از همه جهت رانا رو سرتر دونست اكه دوستان تعصبي حرف منو قبول ندارن مقايسه كنيد تيبا رو با 206 v8 جدي ببينيم تيبا سره يا 206 ميخوام بدونم منو كمك كنيد تيبا بخرم يا 206 v8
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 تشکر شده توسط : مریم PH3N0M
ارسال: #63
۱۳۹۱-۱-۱۸, ۰۸:۲۶ عصر
نظر همه دوستان شخصی هست نه اکثر جمع.مثل نظر من که فقط برای خودم هست.شاید چند نفری هم موافق باشند

من نمیدونم مقایسه تیبا با رانا کجا و پراید و پژو کجا!!!

پراید و پژو هم از لحاظ موتوری هم از لحاظ ابعاد و ظاهری مثل مقایسه فیل و فنجونه!!!

خوشبختانه من از تیبا دل خوشی ندارم و میبنید مطلب نمینویسم
در حال حاظر هم تیبا دارم و 206 صندوقدار v9
والا با این همه سال تجربه رانندگی اختلاف فاحشی بین اینها نمیبینم
محصول ایرانی سر تا پا یه کرباسن
از لحاظ بی کیفیتی مونتاژ بد و ...

حالا تو بحث امکانات و ظاهر یکی کمتر یکی بیشتر

این که من این خودروهارو تو یک رده میگم مثل ال 90 تیبا و ریو و 405 و ... و در یک کلاس ذکر میشن حرف من نیست!!!
صحبت کارشناس خودرو هست
اما اینکه بیان پراید و 405 یکی کنن و یا با تیبا مقایسه بشه بی انصافیه

پراید کجا و تیبا کجا
من همین چند روز پیش یه 2 3 روز شمال رفتم
بر گشتنه پراید و 405 و سمند و ... بهم مالوندم هم شتاب و هم تو دور تازه این ماشین دور موتورش کمه

حالا پراید با تیبا یکیه!!!؟

مقایسش با رانا به خاطر تولید ملی بودنش و امکانات تقریبا مشابه تو یک تیپ هست
من رانا خیلی سر تر میدیدم.یه چیز فراتر از این
زمانی هم که تیبا گرفتم و حرف رانا شد گفتم چه اشتباهی کردم.ای کاش صبر میکردم
اما حالا میبینم با این تاخیر تولید و این کیفیت و قیمت
تیبا میزارم رو سرم حلوا حلوا میکنم

[تصویر:  fe289fc21e8e37b0614188080e8f64e7.jpeg]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 تشکر شده توسط : PH3N0M TIBA-NAVID mehrdad1355 Amin.HVS moje tiba Tiba sam
ارسال: #64
۱۳۹۱-۱-۱۸, ۰۸:۳۹ عصر
(۱۳۹۱-۱-۱۸ ۰۵:۴۴ عصر)Ehsan Sadeghi نوشته شده توسط:  اكه دوستان تعصبي حرف منو قبول ندارن مقايسه كنيد تيبا رو با 206 v8 جدي ببينيم تيبا سره يا 206 ميخوام بدونم منو كمك كنيد تيبا بخرم يا 206 v8

احسان جان انتخاب من 206 V8 هست
ولی دوتا تقطه ضعف عمده داره این ماشین
یکی قیمتشه ( که البته از نظر من برای این خودرو با این کیفیت قابل قبوله )
و دومی کمبود فضای سرنشین عقب

اگر با این دوتا مشکلی نداری مسلما انتخابت V8 خواهد بود
 تشکر شده توسط : AliMoh TIBA-NAVID Ehsan Sadeghi moje tiba
ارسال: #65
۱۳۹۱-۱-۱۸, ۰۹:۳۸ عصر
(۱۳۹۱-۱-۱۸ ۰۵:۴۴ عصر)Ehsan Sadeghi نوشته شده توسط:  صنعت خودروسازی کشورمان طی چند سال گذشته در مقایسه با سال های قبل تر روند رو به رشد سریع تر و بهتری را شاهد بوده است. ارایه محصولات بیش‌تر، ارتقای نسبی کیفیت خودروهای تولید داخل و مجهز شدن عمده محصولات داخلی به کم ترین سیستم های ایمنی چون ترمزهای ضد قفل یا ABS و کیسه های هوا از جمله مواردی هستند که این پیشرفت را در صنعت خودروسازی ایران بیش از پیش به نمایش می گذارند. در این بین محصولات تولید داخل که به دست طراحان ایرانی شکل گرفته اند در بین مردم کشورمان جنجال بیش‌تری به پا کرده اند. یکی از این محصولات که به زمان عرضه آن به بازار داخلی نیز نزدیک می شویم، دومین خودرو با برند ملی یعنی راناست. رانا که با کد داخلی X12، سومین خودروی بومی تولید شده در داخل کشور به حساب می آید، نام آن بر وزن واژه هایی همچون توانا، خوانا و ... از بن راندن مشتق شده است تا به خوبی مهم ترین خصوصیت یک خودرو را که همان هدایت و حرکت آن است از خود به معرض نمایش گذارد. در این شماره بر آن شدیم به دلیل ویژگی های مشترک پلتفرم این خودرو با 206 SD و در یک سگمنت قرار گرفتن این دو از محصولات بازار کشورمان، پیش از حضور رسمی رانا در بازار به مقایسه و بررسی تفاوت های آن با 206 صندوق دار بپردازیم.
طراحی مدرن رانا
بدون هیچ تردیدی باید مهم ترین ویژگی رانا را بهره مندی آن از طرحی بسیار متناسب، جذاب و تا حدودی خشن دانست. طراحی که این خودرو را در کنار محصولاتی چون سمند و البته فیس لیفت موفق پژو پارس، یکی از موفق ترین طراحی های صنعت خودروسازی کشورمان قرار می دهد. شاید با کمی خوش بینی بتوان هماهنگی بخش های مختلف رانا را حتی از پژو 206 صندوق دار نیز بهتر دانست. با وجود آن که با نگاهی کلی و گذرا به بدنه رانا شباهت های انکار ناپذیر آن را با 206 صندوق دار به خوبی می توان مشاهده کرد طراحی ظاهری این خودرو بسیار فراتر از یک فیس لیفت به حساب می آید. در بخش جلو در مقایسه با 206 SD با چهره ای کاملا جدید و به روز شده مواجه هستیم. این موضوع به طور حتم بیش از هر چیز به واسطه طرح منحصر به فرد چراغ های بزرگ جلو ایجاد شده تا نمایی بسیار مدرن و جوان پسند را به وجود آورد. کاپوت خودرو با خطوط عضلانی که در ادامه تا پایین سپر کاملا از نو طراحی شده جلو امتداد پیدا کرده اند در کنار جلو پنجره پنج ضلعی با نوار حاشیه ای کرومی که آرم سمند در وسط آن جای خوش کرده است از دیگر موارد برجسته طراحی ظاهری رانا در بخش جلو در مقایسه با 206 به حساب می آیند.
با حرکت از نمای جلو خودرو به کناره ها این رنگ و بوی تازه رانا رنگ می بازد و بیننده خود را با 206 SD رو به رو می بیند که تنها مواردی چون آیینه های کناری و ضربه گیرهای روی در هم‌رنگ بدنه سعی در متمایز سازی رانا با 206 را دارند! در این بخش یکی از نقاط ضعف طرح رانا در مقایسه با خودروهای به روز نبودن راهنما بر روی آیینه های کناری است که همانند 206 این راهنماها بر روی گل‌گیر قرار گرفته اند. البته با توجه به فلسفه ساخت رانا که تولید خودرویی ارزان قیمت و با کیفیت بوده می توان از این مساله چشم پوشی کرد. در مجموع باید پذیرفت که با وجود بهره گیری از پلتفرمی جدید در این خودرو به واسطه نقاط مشترک فراوان با پلتفرم 206/C3 گروه PSA همچنان شباهت ها بیش از تفاوت ها به چشم می آیند. نکته ای که نباید آن را از نظر دور داشت این است که با همه این تفاسیر هارمونی کلی بدنه در همه نماها از 206 نیز بهتر و شکیل تر به دست آمده است. این مهم در کنار قمیت پایین تر در مقایسه با خودروی اصلی شاید حتی موقعیت 206 صندوق دار را به عنوان یکی از پر فروش ترین محصولات داخلی در بازار به خطر بیندازد.
با عبور از کناره خودرو و حرکت به سمت نمای عقب، فرم جدید در صندوق با اسپویلر یک تکه قرار گرفته بر روی لبه آن و چراغ ترمز سوم مجهز به تکنولوژی LED در وسط بدون شک ضمن افزودن بر جذابیت بصری، حالتی اسپرت را نیز برای رانا ایجاد کرده است. چراغ های عقب رانا با وجود قرار گیری در ارتفاعی بالاتر در مقایسه با 206 صندوق دار در کنار سپر عقب جدید آن یکی دیگر از پارامترهای موثر در القای حس اسپرتی به بیننده به حساب می آید. در مجموع در بخش عقب می توان فرم جدید و مدرن تری را نسبت به 206 مشاهده کرد که البته نکات منفی چون وجود قفل صندوق در گوشه سمت راست به صورتی کاملا سردرگم کمی عجیب به نظر می رسد!
طراحی بدنه رانا را باید همراه با جزییات و در نظر گرفتن مد روز ملاحظه کرد که بدون تردید یکی از بزرگ ترین ویژگی آن در برابر رقبای داخلی و خارجی در محدوده قیمتی آن به شمار خواهد آمد.
با ورود به داخل کابین سیاست فلسفه ساخت خودرویی ارزان قیمت در همان نگاه نخست به چشم می آید. در این فضا سعی بر آن شده تا با حذف پیچیدگی های طراحی و با الهام از خودروهایی همچون لوگان ضمن حفظ کیفیت هزینه های طراحی و تولید تا حد امکان پایین نگه داشته شود که البته این مساله تاثیر منفی در ایجاد طرحی قابل قبول و زیبا را نداشته و حتی بر عکس به دلیل تازه بودن طرح داخلی در مقایسه با 206، شاید حتی برای مشتریان جذابیت بیش‌تری نیز داشته باشد! داشبورد رانا به صورت یک پارچه و البته با طرحی روان و جذاب قالب گیری شده تا در کنار مواردی همچون ورودی های هوای دایره ای شکل و کنسول مرکزی به رنگ نقره ای تاحدودی همان روحیه اسپرت نمای ظاهری را در داخل کابین نیز بتوان مشاده کرد. به نظر می رسد اگر سازنده مطابق وعده رانا را با قیمتی پایین تر از 206 صندوق دار روانه بازار سازد به طور حتم این خودرو از همان ابتدای عرضه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار خواهد گرفت و به طرز جدی برادر خود یعنی 206 صندوق دار را به چالش می کشاند.
پیشرانه های EF4، EF7 و TU5
در بخش پیشرانه نیز رانا در مقابل 206 صندوق دار حرف های بسیاری را برای گفتن دارد و عرضه حداقل سه پیشرانه مختلف از همان ابتدا بر روی این خودرو (در حالی که 206 صندوق دار تنها با دو پیشرانه TU5 و TU3 عرضه می شود) این نکته را بیش از پیش برجسته می کند. پیشرانه های قابل نصب بر روی رانا عبارتند از: پیشرانه آشنایTU5

به قدرت 108 اسب بخار و گشتاور 142 نیوتن متر که در دو نوع مجهز به جعبه دنده دستی و اتوماتیک عرضه می شود(مشترک با 206 SD)، پیشرانه EF7 با قدرتی بیش از 114 اسب بخار و گشتاور 153 نیوتن متر در حالت بنزین سوز و در نهایت پیشرانه بسیار کم مصرف EF4 به قدرت 95 اسب بخار در حالت بنزین سوز که برای اولین بار بر روی رانا در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. همچنین زمزمه هایی مبنی بر امکان سفارش نمونه توربو پیشرانه EF7 با قدرتی فراتر از 150 اسب بخار و همچنین پیشرانه دیزل ملی بر روی رانا در آینده ای نزدیک به گوش می رسد که طبیعتا ضمن گسترده کردن طیف انتخاب بر جذابیت های آن نیز به عنوان یک مدل به روز خواهد افزود.
تا ورود رسمی رانا به بازار کشورمان نمی توان به بررسی ویژگی های دینامیکی و سواری این خودرو و مقایسه آن ها با 206 صندوق دار پرداخت. باید در نظر داشت که 206 SD در این بخش یکی از بهترین های این سگمنت به حساب می آید که البته به لطف بخش های فنی مشترک بین این خودرو و رانا و همچنین بهره مندی رانا از پیشرانه به روزتر و قدرتمندتر EF7 می توان انتظار داشت که این خودرو در این بخش نیز پا به پای 206 و یا حتی بهتر از آن عمل کند.

موتور تيبا si mpfi با قدرت 1498 و 78 اسب بخار در مقابل رانا با موتور قوي tu5 ef7 مشخصات tu5 توان توليد 110 اسب بخار در 5800دور ef7 در 6500 دور 114 اسب حالا تيبا كجا رانا كجا از همه مهمتر شتاب خودرو كه بسته به سوباب 16 تا رانا 8 تا تيبا حالا كجا تيبا توان رقابت با رانا رو داره تقريبا ميشه از همه جهت رانا رو سرتر دونست اكه دوستان تعصبي حرف منو قبول ندارن مقايسه كنيد تيبا رو با 206 v8 جدي ببينيم تيبا سره يا 206 ميخوام بدونم منو كمك كنيد تيبا بخرم يا 206 v8
ممنون دوست گرامی اطلاعات خوبی دادین ای کاش دوستان تیبایی علمی تر با مساله برخورد بکنن اصلا قابل قیاس نیستن این دوتا هم لحاظ تیپ و جذابیت هم موتور ! دیگه نمیدونم چی میمونه !!

(۱۳۹۱-۱-۱۸ ۰۸:۲۶ عصر)AliMoh نوشته شده توسط:  نظر همه دوستان شخصی هست نه اکثر جمع.مثل نظر من که فقط برای خودم هست.شاید چند نفری هم موافق باشند

پراید و پژو هم از لحاظ موتوری هم از لحاظ ابعاد و ظاهری مثل مقایسه فیل و فنجونه!!!

این که من این خودروهارو تو یک رده میگم مثل ال 90 تیبا و ریو و 405 و ... و در یک کلاس ذکر میشن حرف من نیست!!!
صحبت کارشناس خودرو هست

پراید کجا و تیبا کجا
بر گشتنه پراید و 405 و سمند و ... بهم مالوندم هم شتاب و هم تو دور تازه این ماشین دور موتورش کمه

البته شما میتونید حلوا حلوا کنید ولی هموطن گرامی جسارتا حرفتون راجع به مقایسه پراید و پژو 405 که میگین بی ربطه به مقایسه تیبا و رانا نشون میده اطلاعات کافی مداری! محض اطلاعتون موتور پراید حدود 65 اسبه و متور 405 حدود 98 اسب که حدود 33 اسب اختلاف دارن حالا شما میگی فیل و فنجان منم قبول دارم دقیقا اینجاس که گیر میوفتی چرا؟ چون تیبا 80اسبه و رانا 114 اسب اختلافشون چقدر میشه ؟ بله 34 اسب پس طبق گفته خودتون تیبا و رانا هم فیل و فنجون هستن!!
شما کدوم کیفیت رو میگی هنوز ماشین نیومده کدوم کیفیت رو میگی رانا نداره!!!!؟

[تصویر:  e93c883bf0cd742d85f7e81e8ac2601a.jpg]
http://www.pic.iran-forum.ir/images/olyn...b4js2h.jpg

http://www.peymane.ir/files/fa/news/1389...48_771.jpg
 تشکر شده توسط : Ehsan Sadeghi
ارسال: #66
۱۳۹۱-۱-۱۸, ۱۰:۵۱ عصر
دوست عزیز با همه احترام
من نمیدونم شما این عدد و اسب و بخار که میگی رو از کجا مطمعنی!!!
همین تیبا رو خود سایپا اسب بخارش رو یجا 80 و یجا 85 ذکر کرده!!!
پس زیاد شما به این چیزا دقت نکن
تجربه رانندگی من و بقیه دوستان گواه خیلی صحبت هاست
در ضمن من نمیدونم شما کدوم شهر زندگی میکنید که رانا یا ندیدین یا صحبت هاش نشنیدین!!!
دوستان زحمت کشیدن هم عکس تو خیابون و هم نمایشگاهش که ارایه شده بود رو گذاشته بودن

رانا اش دهن سوزی نیست درست مثل تیبا که قبل اومدنش با تیزر هاش غوغایی به پا کرده بود.اما در عمل ...

[تصویر:  fe289fc21e8e37b0614188080e8f64e7.jpeg]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 تشکر شده توسط : Amin.HVS PH3N0M mehrdad1355 TIBA-NAVID Tiba sam
ارسال: #67
۱۳۹۱-۱-۱۸, ۱۱:۰۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱-۱-۱۸ ۱۱:۰۹ عصر، توسط Amin.HVS.)
(۱۳۹۱-۱-۱۸ ۰۸:۲۶ عصر)AliMoh نوشته شده توسط:  نظر همه دوستان شخصی هست نه اکثر جمع.مثل نظر من که فقط برای خودم هست.شاید چند نفری هم موافق باشند

صحبت کارشناس خودرو هست

پراید کجا و تیبا کجا

علي جان واقعا حرف به حقي زدي ، هر چند كه مطمئنم حرف حق براي برخي اعضا فروم از قبيل اقاي x تلخه !
خدا شاهده داداشم كه 2 ماه پيش براي سمند ef7 ثبت نام كرده بود و تازه تحویل گرفته تو عيد چند ساعت باهاش راه رفتم ولي ميگم خدا شاهده وقتي اونو با تيبا مقايسه ميكنم از لحاظ شتاب واقعا تيبا سرتره ولي از نظر راحتي به جرات ميگم شايد 60 درصد تيبا راحت تر و نرم تره.
در ضمن نميدونم باب شده تا صحبت از مقايسه مياد وسط همه بحث 110 اسب بخار و 8 سوپاپ و 16 سوپاپ و ... رو پيش ميكشن واقعا چقدر مهمه ؟
به نظر من اول راحتي و امكانات مهمه بعد قدرت موتور و ...
دوست ندارم بيشتر طولش بدم

[تصویر:  Mahdi.gif]

" همه گویند، به امید ظهورش صلوات

کاش این جمعه بگویند، به تبریک ظهورش صلوات "
 تشکر شده توسط : AliMoh PH3N0M mehrdad1355 TIBA-NAVID
ارسال: #68
۱۳۹۱-۱-۱۸, ۱۱:۱۰ عصر
دوستان من احتمال میدم این رانا هم خیلی ماشینه جالبی از آب در نیاد ...آخه ایران خودرو هر وقت ملت رو معطل میکنه برای خودروی جدید بعدش با کم کردن آپشن ها ی فابریک و همچنین بالا بردن قیمت همه چیز رو خراب میکنه و ماشین رو میده تو بازار

[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی
 تشکر شده توسط : AliMoh PH3N0M mehrdad1355 TIBA-NAVID
ارسال: #69
۱۳۹۱-۱-۱۹, ۰۱:۳۵ صبح
نه اقا حسين اصلا مهم نيست بحث سوباب اسب بخار و قدرت موتور اصلا الكي هستن تو مقايسه ماشين بنزم با bmv در حد تيبان فكر كنم بنز 70 اسب بخار داره bmv هم 60 تا معلوم شد تيبا سرتره به قول فردوسي بور اينجا بعضي ها حرفااي ميزنن كه ادم مجبور ميشه سرشو به ميز بزنه دوست عزيز مقايسه دو خودرو يعني جي يعني زيبااي كه اره تيبا از رانا خيليييييييي زيباترهه در ضمن خودم ef7 به خدا بدون تعصب خود سمند اشغاله و موتورش نه بابا 220 تا باهاش تو اتوبان قزوين تهران رفتم كه عمرا تيبا بتونه 140 تاشو بره ef7 موتور اسبرتي هست كه از سرعت 120 به بالا خودشو نشون ميده در ضمن اين موتور تو دنيا شناخته شدست اينجا فعلا حرف زدن الكيه رانا اومد بعد صحبت كنيد اينجا دوستان تيبا سوار همه تعصبي هستن
ارسال: #70
۱۳۹۱-۱-۱۹, ۰۷:۰۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱-۱-۱۹ ۱۱:۴۸ صبح، توسط TIBA-NAVID.)
نه خیر ظاهرا ما همه اگه کوه تعصب هم باشیم باز هم تو جبهه گیری همیشه هم رو به این مورد و موارد دیگه متهم میکنیم !
به پست های چند روز گذشته که بعضی واقعا جای بحث داشت کاری ندارم.
فقط و فقط همین صحبت آخر.
احسان عزیز.دوست خوبم.
شما وقتی میفرمایین تو اتوبان با سرعت 220 رفتم که تیبا عمرا بتونه 140 تا بره !!!
اون وقت میفرمایین کاملا فرد بی تعصبی هم هستید؟!
بارها و بارها در همین تاپیک دوستان در اون اوایل که تست سرعت و شتاب و این حرف ها رو میگرفتند و به اصطلاح کورس گذاشتن زیاد تو خیلی دوستان نمود بیشتری داشت فیلم هم حتی گذاشتند که سرعت 200 و حتی بالاتر از اون رو هم در این موارد هم این دوستان گذاشته بودند.
عین صحبت یکی از دوستان بود که کیلومتر شمار رو بعد از 200 تصویرش رو گذاشته بودن و فرموده بودن بیشتر ازین هم جا داشت که کم کردن سرعتشون رو.اون بحث کورس گذاشتن ها که اوایل دوستان مدام بعضی هر روز با یه ماشین کورس میذاشتن به کنار ...
در کل بماند که سمند خودرویی هست در چند کلاس مختلف که حداکثر سرعت این خودرو به صورت کاملا مستند در سایت ایرانخودرو موجود هست.دیگه برای خودروی سمند EF7 نوع بنزین سوزش که بالاترین بالاترین بالاترین سرعت رو میتونه بره نهایت سرعت 189 کیلومتر در ساعت برای این خودرو از طرف کمپانی سازنده اعلام شده ...
حتی سمند سورن هم نهایت سرعت 185 کیلومتر در ساعت براش عنوان شده ... هرچند سمندهای مدل های معمولی تر هستند که نهایت سرعت اعلام شده براشون 160 کیلومتر عنوان شده از طرف کمپانی سازنده ... و حتی اگر همون سورن و یا EF7 بنزینی رو هم لحاظ کنیم جای بحث داره سرعت 220 کیلومتر در ساعت برای سمند از هر مدلی که میخواد باشه !!! که به این موضوع اصلا اصلا کار نداریم فقط محض یاد آوری گفتم که زیاد چشم ها بسته نشه ...
من این موارد رو کلا درست نمیدونم.صحبتم و یاد آوری این موارد هم اصلا به معنی اینکه بخوام بحث پیش بکشم و بگم این چنان و اون چنین نیست.
صحبتی گفتید و مطمئنم همین صحبت میتونست زمینه ساز بحث بشه باز دوباره ...
بحث تعصب و این حرف ها نیست.
خیلی خوبه ...
وقتی شمای بی تعصب تعصبی ترین جملتون رو در همین پست آخر به عنوان نمونه بکار میبرین چه انتظاری از فردی که به ضمع خودتون تعصب داره دارید؟؟؟؟؟!!!
اینجا کسی تعصب خاصی نداره....اما خواستم بگم همین جمله که من تو فلان جا با 220 رفتم که تیبا 140 هم نمیتونه بره عین یه تفکر تعصبی هست.
تیبا اصلا 40 تا هم بره من به اونش کار ندارم.سمندم 340 بره بازم به اونش کار ندارم.
بحثم سر این حرفا نیستا.... منظور منو اشتباه نگیرین.
یه نکته ظریف هست بحثم.
چه طور وقتی خودمون اینجور صحبت متعصبانه ای رو در صحبتمون میزنیم انتظار دارم دیگران با عصبیت پاسخمو ندن؟؟؟!!! فقط همین...
در هرحال موفق باشید
راستی یه فلش بک به قبل بزنم ...
در جایی از صحبت های یکی از دوستان اومده بود در قبل که ظاهرا این تاپیک هم توسط مدیران و پرسنل سایپا بنیان گذاری شده در جهت سیاست های خودروسازیشون ...
این حرف ها و یه سری بحث های دیگه رو در اون زمان نشنیده گرفتیم به امید اینکه وضعیت و لحن کلام تغییر پیدا کنه ...
برای من جای تعجب هست چه طور در جایی که با هدف چیزی که ایشون فرمودند توسط مدیران و پرسنل این شرکت راه اندازی شده(فهوای کلام ایشون این بود) چه طور در اینجا گهگاه انتقاد های تند و تمسخرهای این کمپانی و این شرکت اینقدر در بحث های مربوطه روش زوم میشه و بهش پرداخته میشه؟؟ به خصوص در بحث های بعضی بی دقتی های مونتاژی و بحث خدمات رسانی و دانش آموخته نبودن نمایندگی و خیلی برخورد ها و کارها نیاز به گفتن نیست...بارها و بارها در این سایت به این شرکت و اون شرکت علنا توپیده شده اما به حق ...جایی که ضعف بوده به حق روش زوم شده و بهش پرداخته شده...
اینکه یه نفر از راه برسه و خود رو محق و دیگران رو مستقیم و غیر مستقیم به سخره بگیره و متهم هم بکنه به نظرم آنچنان مورد جالبی نیست.
ازین بحث میگذرم.
فقط خواستم بگم ازین به بعد افرادی که گمان میکنن با تمسخر صحبت دیگران ، با راه انداختن بحث و جدل ، و راه انداختن کل کل و بحث میتونن فضا رو متشنج کنند متوجه خواهند شد این موارد در این جا هیچ جایی نداره و عواقب این نوع رفتار منفی و ناسیونالیستی دامن خود این افراد رو خواهد گرفت.
دیگه احتمالا در پست به این موارد نخواهم پرداخت.
اینجا همه شناخته شده هستن و طرز فکر و صحبت ها هم آشناست برامون...اگه فردی از بیرون بخواد بی توجه ساز خودش رو بزنه فقط تا زمانی که کاملا ماهیتش مشخص بشه
شاید در موردش با اغماض برخورد بشه ...
به قول سعدی
من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم ،،،،،،،،،، تو خواه از سخنم پنــد گیر خواه ملال
ما دیگه اونچه لازم بود گفته بشه رو گفتیم...
موفق باشید

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
 تشکر شده توسط : AliMoh Amin.HVS mehrdad1355 Tiba sam moje tiba
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تورهای لحظه آخری