سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مینیاتور یا رانا.چرا؟
با تشکر از دوست خوبم نوید این بحث رو به اینجا منتقل کردم.

با توجه به اینکه رانا به زودی با قیمت پایه 11.500 عرضه میشه(البته اگر مثل تیبا نشه-2 سال انتظار) انتخاب شما کدام خواهد بود

رانا یا تیبا؟؟

[تصویر:  image_news_5551.jpg]
یمت اولیه "رانا" مشخص شد
پرشین خودرو: مدیرعامل ایران خودرو از وارد شدن خودرو "رانا" تا پایان سالجاری با قیمت اولیه 11.5 میلیون تومان به بازار خبر داد.
به گزارش«پرشین خودرو» به نقل از مهر، جواد نجم الدین، درباره زمان عرضه خودرو تازه طراحی شده رانا به بازار گفت: این خودرو حداکثر تا قبل از پایان امسال به بازار عرضه خواهد شد.
وی همچنین درباره قیمت این خودرو گفت: قیمت ابتدایی آن 11.5 نیم میلیون تعیین شده است ولی طبعا همانند دیگر خودروها تابع بازار روز خواهد بود و پس از مدتی قیمت آن افزایش می یابد.
مدیر عامل شرکت ایران خودرو به قیمت خودرو تندرو 90 اشاره کرد و گفت: این خودرو نیز با قیمت پائین وارد بازار شد ولی بعدها قیمت آن افزایش یافت.
خودرو رانا در سال 1387 و در آخرین روزهای مدیر عاملی منطقی در ایران خودرو رونمایی شد ولی هنوز عرضه آن به بازار آغاز نشده است.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID admin Tiba sam
سلام و عرض تشکر بابت مطلب خوب و مفیدت علی جان.
در مورد این 2خودرو فقط بگم کلاس رانا کاملا متفاوت هست با تیبا.
چه از لحاظ موتوری.
چه از لحاظ ابعاد وکلاس خودرو.
نمیگمکی از کی بهتره.میگم اصلا در یک سطح نیستن که قیاسشون کنیم.همین قیمتم بعدا میبینیم که اصلا به این قیمت نخواهند دادش ....شک نکنین...
به نظر من نمیشه 2 خودرو را با هم قیاس کرد.
اما در مورد رانا بخوام صحبت کنم باید بگم خودروی بسیار با کیفیت و عالی ای هست که میشه مصرف 7 8 الی 9 لیتریش رو با توجه به قدرت موتور و ابعادش مطلوب در نظر گرفت مخصوصا با مقایسه با دیگر خودروهای پرمصرف ایران خودرو.
به نظر خودم عمر و بازار ایرانخودرو همون طور که تا الان به خطر افتاده بیشتر به خطر خواهد افتاد اگر مصرف خودروهاش رو اصلاح نکنه ...
همین الانش سایپا بعد از چندین سال رقابت همین اخیرا بالاخره تونست از مرز 50 درصد بازار کشور بگذره و حالا دیگه اولین بازار رو در ایران داره و همین طورم بازارش رو به افزایشه.
و این یعنی یک نه بزرگ مردم به خودروهای پر مصرف ایران خودرو....
اما رانا بسیار خودرو خوش ساخت و با کیفیت و عالی ای هست.اما قویا میتونم بگم فروش اون کمتر از 15 16 میلیون فقط تو خواب ورویا محقق خواهد شد.
حالا زمان این حرف رو ثابت خواهد کرد که این 11.5 میلیونی که گفتن فقط در حد یه لطیفه هست.
به هر حال رانا پتانسیل فروش تا 17 18 میلیونو در مدل های فول با توجه به بازار قشنگ ما 100 درصد دارد.
به مراتب از سمند و بقیه ایران خودرویی ها بهتره.
میشه بگن چرا گفتن 11.5 ولی سمند قشنگشون الان به مراتب ازین بالاتره !!!!!
تازه هیچ قابلیتشم با این قابل مقایسه نیست.
بازم ممنون.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : admin moje tiba Tiba sam
من قبل از اینکه برا تیبا ثبت نام کنم،بررسی اجمالی و مقایسه ای روی رانا داشتم و اگه به موقع به بازار میومد و یا پارسال پیش فروش داشت،حتما ثبت نام میکردم(پیش خرید میکردم)
رانا از نظر ابعاد همانند 206 صندوقداره،از نظر کیفیت و موتور به نظر مناسب تر از تیباست ولی از نظر راحتی سرنشین به پای تیبا نمیرسه.
برآورد من از لحاظ قیمتی حدود 1 تا 2 میلیون از 206 صندوقدار ارزانتر در بازار خریدوفروش میشه
پاسخ
تشکر شده توسط : masooumi Tohidast
206 صندوقدار فعلا توی بازار بالای 18 قیمت داره پس قیمت بازاری رانا در حدود 16 تا 17 میلیون قرار میگیره که به نظرم به نسبت تیبا که الان در بازار حدود 12 هست نمیارزه اما به نسبت 206 صندوقدار کاملا به صرفه است
پاسخ
تشکر شده توسط : Tohidast
(1390-6-2، 10:57 صبح)farzad irani نوشته است: 206 صندوقدار فعلا توی بازار بالای 18 قیمت داره پس قیمت بازاری رانا در حدود 16 تا 17 میلیون قرار میگیره که به نظرم به نسبت تیبا که الان در بازار حدود 12 هست نمیارزه اما به نسبت 206 صندوقدار کاملا به صرفه است

صحبت از 11.500 شده. اما بعید میدونم مدل فول باشه
احتمالا 4 تا شیشه دستی کولر نداره به اجبار یه ایربک داره و abs
اینجور باشه کی روا می خره!!! کی 405 میخره و کی سمند!!!!!

الان تیبا خود ما تو رنج خودش رقیب ریو هست .ریو از لحاظ قطعات و ... به مشکل برخورد کرده . از خداشونه خط تولید جمع کنند و فقط تیبا بدن و یواش یواش به همون قیمت ریو.
اما رانا اولین موردی که شاخ میشه برای همه محصولات خودشون هست چون روی کاغذ از 405 و .... سرتره.

یه خبر تازه اینکه ABS جدید ایران خودرو مشکل پیدا کرده.یکی از دوستان یه SD گرفته و دیده ترمز نداره.فردا که برا مدارک رفته نمایندگی اینم گفته .ماشین خابوندن و گفتن که به ما اعلام شده مشکل داره

.دیروز هم از شرکت ساپکو با من تماس گرفتند و سوال عجیب پرسیدن که ماشین شما abs داره!!!! مشکل ندارید

سوالشون یه جورایی معنا دار بود

پاسخ
تشکر شده توسط : masooumi Tohidast
دوستان در مورد نرمی بحث شد.
به جرئت میتونم بگمتوتموم ماشینای ایرانخودرو که داشتم و دیدم ماشین به نرمی تیبا سوار نشدم.
ماشین به راحتی و بی صدایی و خوش فرمونیشم نداشتم.
اگر فقط بخوام یه مثال از خوش نشینی و راحتیش بگم میتونم تیبا رو در راحتی و خوش نشینی و نرمی مدل ارزون قیمت شده و مدل درجه پایین تر زانتیا بدونم.
زانتیا از نظر نرمی و راحتی واقعا نظیر نداره.چه نرمی ماشین.چه نرمی سرنشین و...
تیبا رو من از نظر نرمی کوچک شده و در درجه ی ضعیف شده ی اونمیدونم.
نمیگم اون.
فاصلشون خیلی خیلی زیاده .اما من نمیتونم بگم نرمی تیبا اصلا با امثال ماشینایی مثل پژو و دیگر خودروهای متداول ایران خودرو قابل مقایسس
فقط یه چیزی رو دعا میکنم
اینکه این نرمی و خوش فرمونی و آروم و بی صدا بودنش همیشگی باشه
نه اینکه موقت و....
اگه اینطوری باشه واقعا عالیه.
در مورد رانا باید بگم ماشینش ماشین پرقدرت و بزرگ و خوبیه.تکلونوژی خوبی هم داره.
کیفیت ساختشم خوبه.
اما محال بدونین کمتر از 15 16 17 میلیون بدنش بیرون
احتمالا قیمت 11.5 میلیونش مال وقتیه که 4 صفر از پول ملی حذف شد !!!!!
Big Grin
آخه کدوم عقل سلیمی میپذیره که 405 سمند.پرشیا.روآ و اون همه ماشینشون که نه یورو 4 دارن
نه خودروشون این قدر بروز و جدیده
نه طراحیشون مثل اینه
نهکیفیتشون مثل اینه
نه مصرفشون مثل اینه هرچند اینم همچین تحفه نیست ولی به مراتب ازونا بهتره نسبت به قدرتش.
کدوم عقل سلیم قبول میکنه اینا همشون ازون گرون تر باشن و اون ماشین با اونکیفیت ارزون تر؟؟؟؟؟
یادمون بیاریم ال90 میخواست 8 میلیون باشه
الان 16 میلیونم داره معامله میشه اما جیک هیچ کسم در نیومده
یعنی 2 برابر قیمت !!!!
متاسفم که این حرفا رو میزنن و مردومو مسخره میکنن با این حرفا ....
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : admin AliMoh Tiba sam mdmehry Tohidast
(1390-6-2، 02:20 عصر)TIBA_ALI نوشته است:
(1390-6-2، 10:57 صبح)farzad irani نوشته است: 206 صندوقدار فعلا توی بازار بالای 18 قیمت داره پس قیمت بازاری رانا در حدود 16 تا 17 میلیون قرار میگیره که به نظرم به نسبت تیبا که الان در بازار حدود 12 هست نمیارزه اما به نسبت 206 صندوقدار کاملا به صرفه است

صحبت از 11.500 شده. اما بعید میدونم مدل فول باشه
احتمالا 4 تا شیشه دستی کولر نداره به اجبار یه ایربک داره و abs
اینجور باشه کی روا می خره!!! کی 405 میخره و کی سمند!!!!!

الان تیبا خود ما تو رنج خودش رقیب ریو هست .ریو از لحاظ قطعات و ... به مشکل برخورد کرده . از خداشونه خط تولید جمع کنند و فقط تیبا بدن و یواش یواش به همون قیمت ریو.
اما رانا اولین موردی که شاخ میشه برای همه محصولات خودشون هست چون روی کاغذ از 405 و .... سرتره.

منظورم اقبال بازار به قیمت رانا است نه قیمتی که فعلا کارخونه اعلام کرده
پاسخ
تشکر شده توسط :
[تصویر:  3ufhl0ck2i.JPG]

[تصویر:  6vjdb27ehf.JPG]

این هم 2 عکس جدید از رانا در نمایشگاه مسکو

به نظر من چنگی به دل نمیزنه و انگار برداشتن یه سپر و چراغ رو به 206 SD به زور خوروندن

تو تبلیغات انقدر رو عکسها کار میکنن که فکر میکنی چه خبره

پاسخ
تشکر شده توسط : mdmehry moje tiba Tohidast
اگه دقت کنید از نمای بغل هیچ تفاوتی با 206 صندوقدار نداره،بنابراین از نظر راحتی سرنشین در مضیقه اس
پاسخ
تشکر شده توسط :
(1390-6-6، 10:03 صبح)farzad irani نوشته است: اگه دقت کنید از نمای بغل هیچ تفاوتی با 206 صندوقدار نداره،بنابراین از نظر راحتی سرنشین در مضیقه اس

عقب تیبا چه جوره؟ 206 که عذاب هستش.مخصوصا اگر کسی مثل من قد بلند باشه و مجبور باشه صندلی بده عقب دیگه هیچ جایی برای عقب نمبمونه
پاسخ
تشکر شده توسط : Tohidast

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star رانا (RUNNA ) - تاپیک اختصاصی خودروی ملی جدید ایرانخودرو TIBA-NAVID 852 517,051 1396-1-16، 07:23 صبح
آخرین ارسال: lx0ve
Video گالری تصاویر خودروی رانا -( RUNNA خودروی ملی ایران خودرو ) TIBA-NAVID 16 12,087 1393-3-2، 12:56 عصر
آخرین ارسال: saeed-tiba
Star نظر سنجی بهترین رنگ برای خودروی رانا AliMoh 1 7,756 1391-12-18، 11:13 عصر
آخرین ارسال: omid sh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان