سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره برای خرید؟
با سلام خدمت شما

با مبلغ 18 ملیون پراید 111 پیشنهاد میدین یا تیبا صندوق دار؟با تشکر.
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به شما دوست عزیز
یه جورایی 2 گزینه ی شما هر کدومشون مال یه دنیایی هستن.
یکی سدان هست.
یکی هاچبک
خوب یه فردی که سدان نیاز داره بنا به هردلیلی میخواد خانواده باشه و یا هر دلیلی ...
نمیتونه همزمان هاچ بک هم مورد نیازش باشه.
طیف درخواستی خودروهای سدان یه سری هستن هاچ بک یه سری....
از نظر کیفیتی و قدرت و ایمنی و این موارد منظور باشه خوب مشخصه که تیبا برتر هست

ولی خوب ماشین صفر که نمیتونین با این پول هیچ کدوم اینا رو بخرید
و ماشین کار کرده هم بستگی داره دست کی بوده و وضع ماشین چیه
یه ماشین کارکرده شاید باشه عالی باشه ولی صاحبش اصلا نمیفروشه چون ضرر میکنه
اما یه ماشین کارکرده ممکنه با خریدش فرد مشکلات اون فردو بخره ...
موفق باشین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوستان
من تا الان پراید 405 پرشیا 206 SD داشتم که از 206 راضی بودم تا حالا تجربه شاسی بلند نداشتم ممنون می شم منو در مورد خرید بین جک s5 , گریت وال H6 , جیلی X7 , سوزوکی ویتارا 2.4 مدل 90 راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست عزیز
عرض خیر مقدم خدمت شما
والا بنده هم تجربه استفاده نداشتم.
ولی با نگاه از بیرون بین گزینه های شما ماشینای چینی مثل h6 و S5 و جیلی X7 گزینه هاتونه و همین طور گرند ویتارا.
از نظر کیفیتی که فکر میکنم گرند ویتارا باید برتر باشه . حالا آپشن ها و مخصات فنی و قدرت و امکانات و کیفیتش باید دونه دونه مقایسه کنید.
اگه به ظاهر باشه من خودم H6 گریت وال و یا S5 و گرند ویتارا رو میپسندم و ازون جیلی خوشم نیومد چندان.
ولی فقط ظاهر نیست.
فرصت نداشتم مشخصات فنی و امکانات رفاهیشونو مقایسه کنم.
فکر کنم تو امکانات رفاهی خوب چینی ها بالا هستن . ولی شاید در کیفیت و مقبولیت بیشتر گرند ویتارا بالاتر باشه ...
بازم نیاز به بررسی دقیق همه گزینه ها داره .
موفق باشید

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : optimize
سلام به همه....من یه سمند lx دوگانه سوز دارم...میخوام 4 حلقه لاستیک نرم و پهن بگیرم...نظر خودم رودستون 205 هست ...میخوام ببینم خوبه؟؟یه سوال دیگه :
رینگ من آلمینیومی فابریک سمند هست،میخواستم ببینم باید سایز 4 حلقه لاستیک یکی باشه یا میتونم یه جفت 215 و یه جفت 205 بگیرم؟؟؟
ممنون
پاسخ
سلام به شما
اول اینکه هر تایری بخواید بگیرین باید حساب بشه و درصد تغییر سایزش زیر 2.5 درصد باشه از نظر ارتفاع تا در abs ایجاد خطا و مشکل نکنه.
دوم اینکه تایرای کره ای تایرای نرمی هستن معمولا ولی رودستون تقریبا برند 3  4 کره هست اگه اصلی باشه. هانکوک اصلی باشه تایر باکیفیت و نرم تری خواهد بود.
در مورد سایز هم اولا تایر باید از نظر عرض با عرض رینگ همخوان باشه. عرض رینگ سمند شما رو نمیدونم ولی بایستی موقع خرید تایر به این موارد توجه بشه.
اما گذاشتن 2 جلو با عرض متفاوت بهتر هست نباشه چون تایرها برای نگهداری و عمر خوب بهتر هست در فواصل منظم ضربدری جابجا بشه و ..
این که 2 جفت عرضشون فرق کنه در اون زمان مشکل واضح ایجاد میکنه
ضمن اینکه 2 تایر با 2 عرض مختلف تفاوت ارتفاعی هم خواهند داشت و در حالت عادی هم ممکنه روی هندلینگ مشکل درست کنند.
در کل تایر فقط اینکه عرضش زیاد باشه و کم باشه نیست و باید از نظرهای دیگری که بالا ذکر شد هم یه توجه بشه ارتفاع تایر خارج از استاندارد نشه و یا فاق بیش از حد کوتاه نشه یا تایر بیش از حد عریض نشه که برا رینگ نامناسب و یا به فرمان و ... فشار بیاره یا حتی گیر کنه و ...
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام. ما میخواییم یه خانواده پژو405 از ایران خودرو برای تحویل بهمن95 نام نویسی کنیم.
به نظرتون این کار رو بکنیم؟
و میخواییم وقتی نوبتمون شد، 405 جی ال ایکس ثبت نام کنیم
کیفیت پژو405 چجوری هستش؟
آیا زود تحویل میدن؟
نظر کلی شما چی هستش؟

ممنون عزیز...
ولی میگم، ظاهرش که مهم نیست، من منظورم از این سوال این بود که آیا انتخاب این روش از فروش ایران خودرو،خوب هستش یا نه؟
و کیفیت هاشون چجوری هست ؟
و آیا زود تحویل میدن؟ (یعنی همون بهمن95)؟
پاسخ
سلام
دوست عزیز کسی که باید انتخاب کنه شما هستید . کسی نمیتونه جای شما نظر بده و انتخاب کنه. باید معیارا و ایده ال هاتونو نگاه کنین. مثلا مصرف. مثلا کیفیت بدنه . مثلا بروز بودن خودرو و قدیمی بودن و .. مثلا ظاهر. مثلا ایمنی  و اپشن های ایمنی جدید . مثلا شتاب و کشش . و کیفیت مونتاژ و کیقفیت خودرو.
همه گزینه هاتونو ببینین چی هستن در رنج قیمتی مد نظرتون و کدوم در مجموع نظرتونو جلب میکنه.
کسی نمیتونه به جای شما بگه با شرایط شما این خوبه یا نه.
(2016-03-27، 11:10 AM)m.aazami نوشته است: ممنون عزیز...
ولی میگم، ظاهرش که مهم نیست، من منظورم از این سوال این بود که آیا انتخاب این روش از فروش ایران خودرو،خوب هستش یا نه؟
و کیفیت هاشون چجوری هست ؟
و آیا زود تحویل میدن؟ (یعنی همون بهمن95)؟

دوست خوبم من نگفتم ظاهر. از عرض کردم اولویت هاتون رو پیش خودتون بنویسین و گزینه های مختلفتون رو ببینین هر کدوم بعد از بررسی موارد مد نظرتون هر کدوم چند نمره بهشون میدین. و در نهایت انتخابتونو انجام بدین.
405 محصول از رده خارج شرکت پژو هست که در کشور ما هم سالهای ساله تولید میشه. خوب مشخصات و مزیت و معایبش بر همه اشکار هست. من خودم تجربه 2 مورد از مدلای قدیمشو داشتم البته فرانسوی هاشو نه این مدلای چینی سازی شده جدیدش رو. توی تاپیک های مختلف بعضا صحبت ها و مقایسه ها در بخش تیبا گذاشتم که اگه سرچ در انجمن بکنین خواهید دید.
تاخیر یا زود دادنش از الان مشخص نیست. هر محصولی ممکنه بسته به شرایط سر وقت بدن یا ممکنه تاخیر کم یا زیاد بخوره.
چیزی از الان مشخص نیست . نه انها پزو بلکه ماشینای دیگه هم همین طورن. البته ساز و کار جریمه مشخص هست که اگه تاخیر بشه سرنوشت چیه.
کیفیت ها اگه نسبت به پژو های قدیم منظور باشه خوب محسوس افت داشتن. از نظر مصرف و یا موارد دیگرم که فکر میکنم شرایطش رو میدونین .

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : SaraAnistion
من تا 14 تومن میخوام ماشین بخرم به نظرتون چی بگیرم؟؟
میخوام حداقل ایمنی معقولی داشته باشه و کم خرج باشه.
پراید هم نباشه.
مدل هم بین 82 تا 84
با تشکر از دوستان. ضمنا مجرد هم هستم.
پاسخ
Tongue 
سلام بر همگی
دوستان عزیزم حدود ۱۵ الی۱۷ ت پول کنار گذاشتم برا خرید ماشین دست دوم میخام بخرم
از پرایدم خوشم نمیاد کلا از هاچ بک خوشم میاد و ماشینهایه کوچیک و جمع جور:
۱- فولکس  گل
۲-  پژو  ۲۰۶
۳- ام وی ام   ۱۱۰ چهار سیلند