سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لوگان پیک آپ یا وانت تندر 90
تندر 90 یا رنو لوگان در اصل یک پلاتفرم قدیمی از کمپانی داچیا متعلق به رنو است که بازسازی شده و خودروهای متفاوتی از جمله تندر L90 و رنو ساندرو و مدلهای استیشن و همین نمونه وانت یا پیک آپ بر روی آن ساخته می شوند.

[تصویر:  dacia-logan-pickup.jpg]

این خودرو با همان پیشرانه های معمول و مناسب تندر ارائه می شود. و قابلیت حمل تا 800 کیلوگرم بار را دارد. بنابراین می تواند بعنوان یک بارکش شهری کوچک انتخاب مناسبی باشد. مخصوصاً در ایران که تنها یک خودرو در این کلاس وجود دارد و آن هم پیکان وانت یا باردو می باشد.

در ایران بین ایران خودرو و پارس خودرو برای ساخت و مونتاژ اختصاصی این وانت بار دعواست و هر کدام ادعا می کنند که قرار است شرکت آنها بطور اختصاصی این وانت را مونتاژ کند و باید دید که زور کدام یک بیشتر است!

[تصویر:  Renault_Logan_Pickup_10.jpg]

[تصویر:  Renault_Logan_Pickup_3.jpg]

احتمال تولید این خودرو با موتورهای دیزلی نیز در ایران وجود دارد.

[تصویر:  Renault_Logan_Pickup_4.jpg]

[تصویر:  Renault_Logan_Pickup_5.jpg]

[تصویر:  Renault_Logan_Pickup_7.jpg]

[تصویر:  Renault_Logan_Pickup_8.jpg]

[تصویر:  Renault_Logan_Pickup_11.jpg]

[تصویر:  Renault_Logan_Pickup_12.jpg]
پاسخ
به نظر من که این مدل از رنو واقها از سدان خانوادگی کوچک که همان لوگان ال 90 می باشد زیباتر و شکیل تر است.
پاسخ
میدونی من به چی فک میکنم ؟
من به مصرف سوخت کم ال -90 و کارت سوخت وانت بودنش فک میکنم !!!!

تا اونجایی که من میدونم معمولا ماشین های دیفرانسیل جلو رو وانت نمیکنن چون توان کافی را ندارند
این برای همین دوچرخه بلند کردن خوبه Big Grin
[تصویر:  13149668341.jpg]
پاسخ
تشکر شده توسط : AliMoh admin TIBA-Morteza mehrdad1355 pars71
به نظر من به عنوان یک وانت تشریفاتی و با کلاس خوبه ، یه جورایی سوسوله و قیافش حتی از وانت مزدا هم سوسول تره ، خداییش کی از وانت مزدا به عنوان بار کشی استفاده می کنه.
پشت این ماشین فقط دسته گل های بزرگ و دوچرخه و ... رو می شه بگذارند ، و الا به درد بار کشی که نمی خوره.
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 masooumi pars71
الان که سایپا , پراید وانت دست کرده فکر نکنم دیگهL90 وانت تولید کنند! مگر اینکه ایران خودرو تولید کنه تا با پراید وانت رقابت کنه یا شاید یک وانت دیگه ای اصلا تولید کنه که ارزونتر باشه در حد وانت مزدا
[تصویر:  30eqe27yph.jpg?colorbox=true]
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355
سلام دوستان ، من یه خودروی ال90 مدل 91 دارم ، وقتی صبح ها تو زمستون روشن میشه ، تا موقعی که گرم نشه ، اگه یه لحظه پدال گاز رو فشار بدیم ، بعد ماشین قاطی میکنه و دور موتور بین 1000 تا 2000 مدام بازی میکنه ، انگار کسی نشسته و گاز میده و ول میکنه ، نمایندگی بردم ولی کسی حتی با دستگاه دیاگ هم نتونسته مشکل رو در بیاره ، لطفا کسی اگه میتونه کمک کنه
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست عزیز و گل
احتمال قوی اگه این بی نظمی دور موتور تو همه ی دورها هست مشکل برای استپر هست.
و باید بررسی بشه.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام

در خصوص وانت کاپرا هم میشه توضیحاتی بدید ؟
پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام
اگر نوسان دور موتور بعد از گرم شدن ادامه پیدا کرد احتمال زیاد ایراد از استپر موتور است. در هوای سرد بهتر است بعد از روشن کردن موتور بلا فاصله گاز ندید و یکی دو دقیقه به استپر فرصت بدید تا موقعیت خودش رو با سیگنالهایی که از ecu دریافت میکنه پیدا کنه بعد به آرامی گاز داده و خودرو را به حرکت در بیاورید. موتور خودروی شما هیچ ایرادی از این بابت به نظرم نداره. موفق باشید.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان