سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
Exclamation 
با عرض سلام خدمت همه دوستان و عزیزان سایت انجمن خودرویی پدال و همچنین تیباداران عزیز و گرامی
در این تاپیک سعی میشه موارد و مشکلات عمومی خودروی جدید سایپا تیبا که بی توجهی شرکت خودروساز طاقت مردم رو طاق کرده رو هر تیبادار به صورت مختصر و با توضیحات مختصر و مفید به همراه مشخصه های هویتی از تک تک خودروهای لیست شده (شماره سند خودرو-شماره شاسی-شماره مشتری خریدار مربوطه) لیست کنه.
موارد و مشکلات تیباهای دوستان به همراه مشخصات هویتی خودرو و مالک درخواستی فوق پس از جمع آوری و تکمیل مشکلات از طرف همگی دوستان در یک فرم یک پارچه سازی میشه و به صورت یکپارچه و با لیست مشخصات هویتی شاکیان هر مورد در ذیل اون مورد به صورت یکپارچه به صورت فرمی تهیه و تنظیم و در صورت نیاز به شرکت خودروساز و اداره ی نظارت مربوطه و در صورت لزوم به عنوان شکواییه مشتریان تیبا در اختیار خبرگزاری ها قرار خواهد گرفت.
در پایان از همکاری دوستان عزیز کمال تشکر و قدردانی رو داریم.
سعی بشه به صورت مختصر و مفید مشکلات خودرو از نگاه شما تاکنون لیست بشه و مختصرا به مواردی که تا به حال بعد از پیگیری به شما اعلام شده و جوابی که گرفتید یا نگرفتید هم اشاره کنید.
مشخصات هویتی درخواستی برای کنترل اون توسط خودروساز و مراجع ذی صلاح به صورت درخواست شده قید بشه.گفتنی هست با همین مشخصات امکان ارتباط با مشتری توسط خودروساز فراهم میتونه بشه (البته در صورتی که قصدی برای رفع مشکلات مشتری وجود داشته باشه ! )
از کلیه تیبا داران درخواست داریم در این مورد فعالیت داشته باشن تا به صورت عمومی بشه شکواییه قابل طرحی ارائه داد.
موفق باشید.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
نوید جان به نظرم به دلیل رعایت حریم خصوصی افراد بهتر دوستان فعلا مشکلات رو بیان کنن بعد از جمع بندی و نهائی شدن مشخصاتشون رو به شکل پیغام خصوص ارسال کنن.
دوستان برای گزارش مشکلات خودرو تیبا تون به لینک زیر سر بزنین ، فرم رو پر کنین تا از مگاموتور باهاتون تماس بگیرن.لطفا برای صیانت از حقوق خودتون و دیگران حتما این کار رو انجام بدین.
http://www.megamotor.ir/HomePage.aspx?la...4960&mid=0
پاسخ
(1391-2-13، 10:42 صبح)mk8mk نوشته است: نوید جان به نظرم به دلیل رعایت حریم خصوصی افراد بهتر دوستان فعلا مشکلات رو بیان کنن بعد از جمع بندی و نهائی شدن مشخصاتشون رو به شکل پیغام خصوص ارسال کنن.

ازین نظر به نظرم مشکلی نیست اما چون گفتم ممکنه یه تیباداری از بیرون گذرش بیفته و اینو بخونه و ایشونم بخواد در این نامه سرگشاده و شکواییه همراهی کنه و گذرش دوباره به اینجا نیفته گفتم این 3 داده مشخصات هویتی خودرو وارد بشه.
از طرفی این مشخصات و این سه داده برای من و شما و دیگری زیاد داده های قابل تشخیصی نیستن که از نظر حریم خصوصی مشکلی به وجود بیارن.چند شماره هستن یکی شماره شاسی تیبا.یکی شماره سند و یکی شماره مشتری.
همه این ها برای سایپا و سیستم سایپا و مراجع مربوطه قابل شناسایی هست و نه طیف عام.
سایپاست که میدونه شماره مشتری ... مال کیه.شماره تماسش رو داره و ...
چون فقط سایپا هست که این رو میدونه از من نشنیده بگیرین ولی شاید بد نباشه این چند داده که فقط سایپا بهشون دسترسی داره هم قرار داده بشه !! ببین منو ...WinkWink
اما بازم اگه دوستان میخوان فقط موارد و مشکلات رو ذکر کنن هم هیچ ایرادی نداره ....
سعی کردم موارد مشخصاتی انتخاب کنم که لیست کردنشون فقط برای مرجع مورد نظر معنی داشته باشه و نه مخاطب عام اما بازم هرطور دوستان صلاح بدونن میتونن همون طور رفتار کنن.
ممنونم
من خودم عصر میام متن خودمو پست میکنم.الان گرفتارم.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
با تشکر از آقا نوید و آقا مسعود گل با اجازتون اول من شروع میکنم و مشکلات تیبای خودمو ذکر میکنم :
1- نفوذ آب به داخل صندوق عقب در بارندگی شدید
2-صدای کپ کپ از کمک های عقب
3-کیفیت رنگ بسیار پایین
درضمن تاریخ ساختش دی ماه 90 هست.
[تصویر:  37319644058457015308.jpg]
پاسخ
سلام
وقت بخیر
مشکلات تیبای منم به شرح ذیل میباشد:
1- صدای کپ کپ از کمک عقب
2- مشکل آمپر بنزین
3- پوسته پوسته شدن چراغ جلو از داخل
4-کیفت پائین رنگ (نوک مدادی)
5-مشکل چراغ سقف
6- صدای گیربکس
7- صدای تقه از کلاچ
8- سفت بودن نسبی کلاچ و فرمون
9- خوب کار نکردن تزمز abs
10- صدای باد در سرعت 90 به بالا
11- مونتاژ ضعیف قطعات و ادوات
12- صدای پاشش انژوکتورها
13- خطای زیاد کیلومتر

پاسخ
سلام

مشکلات تیبای من:
  • پوسته پوسته شدن چراغ جلو از داخل
  • کیفت پائین رنگ (مشکی)
  • صدای گیربکس
  • صدای تقه از کلاچ
  • صدای باد در سرعت 90 به بالا
  • مونتاژ ضعیف قطعات و ادوات
  • خطای 13 الی 15 تایی سرعت سنج
پاسخ
دوستان سلام ایرادات ماشین که کم نیست ماشالا ولی برجسته هاش اینا هست که فکر کنم توی ماشینای بیشتر دوستان مشترکه ...
1.ورود صدای موتور و گیربکس به داخل اتاق
2.کیفیت پایین تزئینات و رودری ها اتاق
3.سر وصداهای عجیب و غریب
4.صدای جیرجیر از غربیلک فرمان
5.صدای تیک تیک از پدال کلاچ
6.خراب بودن قاب دور فرمان و باز شدن آن
7.مصرف نامناسب ترکیبی (حدودا 8 لیتر در 100 کیلومتر)
8.لاستیک های نامناسب
9.سر و صدای کمک ها که البته من فعلا از دستشون راحتم
10.ریگلاژ ضعیف و چفت نشدن مناسب درب ها حتی کاپوت و درب صندوق عقب
11.صدای تقه هنگام آزاد شدن کلاچ
......دوستان همونطور که گفتم ایرادات زیاده اینایی که عرض کردم ایرادات اصلی هستن و بیشتر تو چشم میان Sad
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
خوب من هم ایرادایی که ازشون شاکی هستیم رو هرچی یادم بیاد همین جا لیست میکنم کم کم:
1:کیفیت پایین تزئینات داخلی و جنس و کیفیت پایین این ادوات همچون رودری.داشبورد و ..
2:وجود یک مشکل در طراحی احتمالا در ناحیه ایینه ها که عامل صدای سوت عبور باد در سرعت های بالا در هنگام عبور از باد شدید میشود
3:کیفیت بسیار پایین مواد مصرفی ماننده روانسازها و مخصوصا روغن دنده
4:مشکل کیفیت بسیار پایین قطعه رله قفل مرکزی در تیباهای فاقد ریموت که بارها و بارها در تیباهای مختلف شاهد تعویض و خراب شدن آن بوده و متاسفانه هیچ برنامه ای برای رفع اساسی این مشکل و ریموت دار کردن این خودروها و استفاده از قطعه با کیفیت اصلا وجود ندارد.
5:رگلاژ ضعیف درب های عقب خودرو به همراه صندوق عقب که همواره اکثرا تحویل گیرنده ی خودرو باید در بدو تحویل مدتی وقتش را به این موارد که ناشی از قصور خودروساز است اختصاص دهد.
6:فقدان شبکه خدمات رسانی آموزش دیده در مورد خودروی تیبا -کاملا افراد به صورت تجربی و بدون آموزش در ن0مایندگی ها مشغول به کارند و گهگاه برای رفع ایرادی ایرادات دیگری به بار می آوردند.
7:وضعیت بسیار وخیم و ضعیف خدمات دهی سایپا به لحاظ تامین قطعه که تا حدی اوج فاجعه هست که برای قطعه ی ساده رله قفل مرکزی بنده 2 ماه منتظر آمدن قطعه بودم!! برای قطعات پیشرفته تر بماند ...!
8:عایق بندی متوسط داخلی خودرو.... همین مورد و فقدان عایق بندی (فقدان همین عایق متوسط) در بعضی نقاط باعث شده صدای موتور به نسبت در کابین سرنشین بیشتر حس شود.به نظر میرسد شرکت محترم خودروساز اصلا برنامه ای برای این مساله نداشته و کاملا دیمی کار کرده اند !!!
9:واحد کنترل کیفیت بسیار ضعیف در سایپا کاشان (بنده شاهد هستم 2 خودروی تیبا که از نزدیک وضعیتشون رو میبینم هر 2 مشکل آب رفتن یکی از چراغ ها براشون پیش اومد و بخار میکرد چراغشون که مراجعه کردند برای تعویض)وجود این طور ایرادات زیبنده ی خودروی ملی صفر کیلومتر خودروساز سایپا نیست !
10:بر خلاف تبلیغات وسیع اولیه کلیه ی خودروهای تیبا چه در مدل اولیه و چه در بعد بدون شیشه عقب برقی تحویل خریداران شد و بعد از بهره بری حداکثری از تبلیغات و جذب مشتری خودروساز محترم کلاس بندی ارائه و همچنان پس از گذشت مدت ها هنوز اندر خم کلاس ساده و بدون امکانات رفاهی مانده است در حالی که قرار بود خودرو از ابتدا مجهز به آیینه برقی و شیشه عقب برقی باشد.
---
11 : در تیبا ظاهرا اصلا فکر این نشده که شاید سرنشینی بخواد دریچه ورودی سمت خود را بسته و دیگری خواستار استفاده از دریچه دیگر را داشته باشد ... یعنی حالت کاملا صفر و یک به عنوان تدبیر طراح عزیز استفاده شده !!! یا همه باید از بخاری یا کولر استفاده کنند و یا هیچ کس !!!! چیزی به عنوان کلید باز و بست دریچه هوا به فکر طراح عالی قدر نرسیده است !!!

------------------ ((ا))

پاسخ
خوب از دوستانی که قبلا اعلام داشتند که با جمع آوری یه شکواییه منظم و مرتب در مورد تیبا خواستند اقدام کنند ،خواستاریم تا موارد خودشون رو در این محل ثبت کنن تا لیست افراد مورد نظر در هر مورد هم مشخص بشه و موارد و مشکلات همه افراد هم شامل بشه.
با تشکر.

------------------ ((ا))

پاسخ
خوب دوستان عزیز خودم
من یه متن اولیه و مقدمه ای برای صفحه اول این شکایت نامه آماده کردم و اون رو برای رویت شما دوستان قرار میدم .
انشاالله در فرصت های آتی برگه های مربوط به ریز مستندات و مشکلات و شکایت افرادی که مشکلات خودشون رو مطرح کردن آماده سازی میکنم و یه جوری تجمیعشون میکنم که به صورت منظم و مدون تر باشن و بعد از آماده شدن هر قسمت مطابق همین کار که الان انجام شد اون مطلب رو هم برای بررسی شما دوستان و اعمال نظر شما عزیزان در تمام مراحل تنظیم متن بر روی سایت قرار خواهم داد تا نظرات شما عزیزان رو هم در ادیت نهایی اعمال کرده باشیم.
از طرف دیگه نیتم ازین مورد ایجاد یه محرک برای دوستان و عزیزان دیگری هست که احیانا تا این لحظه فرصت نکردن تا موارد خودشون و مشکلات خودشون رو مطرح کنند هنوز.
بدیهی هست همکاری همگی دوستان میتونه به موجه تر نشان دادن این درخواست کمک بیشتری بکنه.
به پیوست سربرگ این شکایت نامه رو در ادیت اولیه برای شما دوستان قرار میدم.
با تشکر از شما دوستان عزیز.
فایل PDF سربرگ فرم شکایت نامه مشتریان تیبا ( TIBA )
ممنون از همکاری شما دوستان

------------------ ((ا))

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاپیک خودروی H30 کراس محصول ایرانخودرو TIBA-NAVID 11 170 1 ساعت پیش
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,766 672,377 1396-8-27، 08:43 عصر
آخرین ارسال: mahdi_R
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 4,853 1,648,733 1396-8-25، 12:49 عصر
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,582 1,017,470 1396-8-21، 09:42 صبح
آخرین ارسال: hasan63
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,122 9,735,618 1396-8-17، 08:16 عصر
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,261 530,600 1396-8-16، 09:15 عصر
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 171 110,888 1396-7-29، 11:21 عصر
آخرین ارسال: Masoud Fardi
  سایپا 111 (مروارید) safespeed 100 37,939 1396-6-22، 09:41 عصر
آخرین ارسال: sourcebaran
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 15 10,024 1396-6-10، 07:35 صبح
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,031 760,839 1396-5-28، 01:57 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان