زمان کنونی: ۱۳۹۳-۹-۸, ۰۱:۵۹ صبح درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

سوزوكي گرند ويتارا

ارسال موضوع  ارسال پاسخ   
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امتیاز موضوع:

سوزوكي گرند ويتارا
ارسال: #1
۱۳۸۸-۱۰-۱۱, ۱۲:۴۸ صبح
سوزوكي گرند ويتارا
سوزوکی گرند ویتارا

کمپانی :

شرکت خودروسازی سوزوکی ژاپن از اصیل ترین خودرو سازان ژاپنی که در ساخت موتور سیکلت و دیگر صنایع نیز فعال است .

طراحی بدنه :

طراحی بدنه بر اساس نمایش یک SUV با ابعاد کوچک و منطبق بر اصول نسل دوم طراحی خودرو در ابتدای هزاره سوم می باشد .

طراحی داخلی :

فضای داخلی سوزوکی گرند ویتارا از سادگی و در عین حال زیبائی برخوردارست . تریم داخلی کاملا قابل قبول بوده و صندلی ها از راحتی خوبی بهره می برند ، آمپر ها و کلید ها با بکارگیری نور قرمز پر رنگ ، زیبائی خاصی در شب دارند و ۵ نفر سرنشین در این خودرو از آسایش کافی در فضای آن بهره می برند .

ایمنی :

سوزوکی گرند ویتارا موفق به کسب ۴ ستاره ایمنی از مجموع ۵ ستاره شده است .

ارگونومی :

گرند ویتارا از ارگونومی مطلوبی در خودروهای هم گروهش برخوردار می باشد و از مجموع ۱۰ امتیاز شرایط کسب ۸ امتیاز را داراست .

موتور :

موتور۲ لیتری ۴ سیلندر خطی DOHC با ۱۶ ولو و ضریب تراکم ۱۰/۵ قادر به تولید ۱۴۰ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور و تورک ۱۸۳ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور می باشد . سیستم تزریق MPFI بوده و آلایندگی دارای استاندارد Euro IIII می باشد . اکتان معرفی شده کمپانی سازنده ۹۵ بوده و محرکه این خودروی به طور متوسط ۱۵۵۰ کیلوئی ۴WD قادرست ظرف ۱۲٫۵ ثانیه با گیربکس دستی و ۱۳٫۶ ثانیه با گیربکس اتومات از سکون به ۱۰۰ کیلومتر سرعت برساند . همچنین سرعت نهائی با گیربکس دستی ۱۷۵ کیلومتر و اتومات ۱۷۰ کیلومتر و مصرف سوخت به ترتیب ۹٫۱ لیتر و ۹٫۴ لیتر می باشد .

گیربکس :

۵ سرعته دستی با سنکرونیزه بالا و ۴ سرعته اتومات

ساسپنشن :

جلو : مک فرسون و عقب اتصالات چند گانه که با بکارگیری طبق های مجزا و فنر مارپیچ در روی طبق با فاصله کم نسبت به مرکز خودرو و کمک هیدرولیکی در نزدیکی چرخ پایداری قابل قبولی را برای سوزوکی گرند ویتارا ایجاد کرده . مکانیسم فرمان رک اند پینیون بوده و محل قرار گیری مجموعه فرمان و نقطه اتصال آن به چرخ های جلو حساسیت خوبی را در فرمان و تطبیق با ساسپنشن این اس یو وی ایجاد کرده .

ترمز :

در جلو دیسکی کانال دار جهت تهویه و عقب کاسه + ABS

سیستم های پایداری :

فاقد سیستم های پایداری می باشد .

آپشن :

انتقال نیرو روی دو محور (۴WD) با ۴ وضعیت

هیدرولیک فرمان

شیشه بالابر های قفل دار برقی جلو و عقب

قفل مرکزی با ریموت کنترل

آینه های برقی گرمکن دار

صندلی راننده با قابلیت تنظیم ارتفاع

ترمز EBD + ABS و ترمز کمکی

دو ایربگ برای سرنشینان جلو

فرمان ۳ پره

کمربند های ایمنی ۳ نقطه ای با قابلیت تنظیم ارتفاع

مکانیسم پیش کشنده و کاهش ضربه در کمربند ایمنی

سیستم ضد سرقت ایموبلایزر

قابلیت کنترل سیستم صوتی از روی فرمان

تهویه مطبوع اتومات

رادیو و پخش سی دی کد دار

ریلهای روی سقف جهت نصب باربند

برف پاک کن شیشه عقب

صندلی های تاشونده

محافظ چرخ زاپاس

تست درایو :

مجموعه موتور و گیربکس و سایر بخش های فنی سوزوکی گرند ویتارا عملکردی خوب و مدرن دارند ، استهلاک در این خودروی ژاپنی پائین بوده و از این حیث می توان آن را در دسته اس یو وی های اقتصادی قرار داد ، همچنین از حیث خدمات ، شرکت ایران خودرو خدمات مناسبی را در اختیار خریداران این خودرو قرار داده . توان حرکتی را می توان در حدی قابل قبول دانست و سوزوکی گرند ویتارا را در دسته خودروهائی با توان حرکتی متوسط قرار داد . در رانندگی با این خودرو در مسیر های طولانی با وجود ارگونومی مطلوب آن خستگی دیر به سراغ شما می آید . کلاف اتاق ، شاسی و ساسپنشن به صورتی طراحی شده که پایداری خوبی را برای گراند ویتارا ایجاد می کند ، سختی ساسپنشن به همان میزان که به پایداری کمک کرده در زمان سبک بودن این خودرو ( حداقل وزن خودرو ) باعث ایجاد کوبش جزئی شده و در زمان سنگین تر شدن از نرمی قابل قبولی در ناهمواری ها بر خوردار می شود . تزمز گیری در سطحی مطلوب بوده و قابلیت کسب امتیاز بالا را داراست . تریم مناسب داخلی لذت رانندگی را برای شما بیشتر کرده و سیستم صوتی آن فرا تر از توقع ما از این خودرو عمل می کند .

درك زيبايي ، دركي زيباست!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 تشکر شده توسط : elham asd.mohammad moje tiba mehrdad1355 rezahabibi99
ارسال: #2
۱۳۹۱-۱-۳۱, ۰۲:۴۱ عصر
RE: سوزوكي گرند ويتارا
سلام دوست عزیز اول از همه ممنون از مطلب مفیدتون...Blush

بعدش تجربه خودمو از این ماشین بازگو میکنم...(مدلی که من امتحان کردم 4 سیلند 2 لیتری بود)

ظاهر ماشین:اول از همه میرم سر ظاهر ماشین,ظاهر گرند ویتارا (ظاهر خارجی) بسیار خوش فرمِ و تقریبا کسی نیست که از ظاهر ویتارا ناراظی باشه. ماشین ظاهری ساده اما زیبا داره...

کیفیت مواد داخلی:گرند ویتارا از نظر کیفیت لوازم داخل بسیار معمولی ِ و جای تعریف نداره و حتی در مواردی جای انتقاد هم داره!کیفیت مواد داخل ویتارا بسیار پایین ِ حتی در حد ماشین های معمولی مثل 405 و...قرار داره.

سواری ماشین:سواری ویتارا بسیار خشکه و تو دست انداز ها بسیار این حالت بد تر هم میشه و سروصدای بسیار زیادی داره و کلا میشه گفت که ویتارا ماشین خشکیه...

شتاب گیری:در این قسمت میشه گفت که واقا شتاب گرند ویتارا افتضاح ِ,مدل 2000 سی سی شتابی معادل 13/6 تحویلتون میده!!!!!

در پایان مشه گفت مدل 2000 سی سی خودرو گرند ویتارا ماشینی خوش ظاهر و نه چندان خوش باطنه که این این سطح قیمت واقاً ارزش خریدن رو نداره...
ویتارای ژاپنی در مقایسه با سپورتیج و توسان کره ای یقیناً در سطح پایین تری قرار میگیره.

با تشکر از همه...Shy

خدایا چنان کن سرانجام کار
تو خوشنود باشی و ما رستگار...

لطفا از زدن تاپيك تشكر جداًخوداري فرماييد و از دكمه میپسندم استفاه نماييدHeart
 تشکر شده توسط : admin moje tiba mehrdad1355 Ali joon
ارسال: #3
۱۳۹۱-۲-۱, ۱۰:۱۱ عصر
سلام دوستان بنظرم این مدله 2400 هم که یکسالی میشه اومده تو بازار چندان تفاوتی با مدله قبلی نداره و کیفیت همچنان پایین و خشک بودن کمی بهتر شده و شتاب هم حدود 30 درصد بهبود پیدا کرده و مصرف هم بالای 12 لیتر هست و اصلا در سطح خودروهای SUV مانند:کیا اسپورتیج...هیوندای توسان و حتی نیسان قشقایی هم قرارنمیگیره ...بنظرم با قیمت کنونی 58 میلیون اصلا و ابدا مناسب خریدن نیست ...این ماشین باید با خودرویی مانند MVM X33 مقایسه بشه هرچند از اون خیلی سر تره ...متاسفانه تجربه نشون داده خودروسازان ایرانی نمیتونن ماشینای خارجی رو خوب مونتاژ کنن Sad

[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی
 تشکر شده توسط : admin mehrdad1355
ارسال: #4
۱۳۹۱-۲-۲, ۰۲:۲۶ عصر
(۱۳۹۱-۲-۱ ۱۰:۱۱ عصر)moje tiba نوشته شده توسط:  سلام دوستان بنظرم این مدله 2400 هم که یکسالی میشه اومده تو بازار چندان تفاوتی با مدله قبلی نداره و کیفیت همچنان پایین و خشک بودن کمی بهتر شده و شتاب هم حدود 30 درصد بهبود پیدا کرده و مصرف هم بالای 12 لیتر هست و اصلا در سطح خودروهای SUV مانند:کیا اسپورتیج...هیوندای توسان و حتی نیسان قشقایی هم قرارنمیگیره ...بنظرم با قیمت کنونی 58 میلیون اصلا و ابدا مناسب خریدن نیست ...این ماشین باید با خودرویی مانند MVM X33 مقایسه بشه هرچند از اون خیلی سر تره ...متاسفانه تجربه نشون داده خودروسازان ایرانی نمیتونن ماشینای خارجی رو خوب مونتاژ کنن Sad
بله حرفتون دسته...رو این ماشین یه موتور 6 سیلندر 3800 سی سی بود چی میشود....Sad

تشکر شده توسط : admin mehrdad1355
ارسال: #5
۱۳۹۱-۲-۴, ۰۱:۴۶ عصر
سلام، میخواستم بدونم سوزوکی اتومات کلاس 5 مدل 2400 سی سی، سنسور باران داره یا نه؟
 تشکر شده توسط : mehrdad1355
ارسال: #6
۱۳۹۱-۲-۴, ۰۹:۱۵ عصر
(۱۳۹۱-۲-۴ ۰۱:۴۶ عصر)hamedbehzadi نوشته شده توسط:  سلام، میخواستم بدونم سوزوکی اتومات کلاس 5 مدل 2400 سی سی، سنسور باران داره یا نه؟

نه فکر نکنم داشته باشه...

تشکر شده توسط : mehrdad1355
ارسال: #7
۱۳۹۱-۲-۱۶, ۰۸:۳۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱-۲-۱۶ ۰۹:۰۳ عصر، توسط AliMoh.)
(۱۳۹۱-۲-۴ ۰۱:۴۶ عصر)hamedbehzadi نوشته شده توسط:  سلام، میخواستم بدونم سوزوکی اتومات کلاس 5 مدل 2400 سی سی، سنسور باران داره یا نه؟

سلام دوست عزیز
خیر این اپشن فقط تو کلاس 8 هست

هم دنده ای هم اتومات سنسور بارون داره

اما تو کلاس 5 این گزینه نیست فقط چند وقتی هست که سنسور عقب رو میزارند
(۱۳۹۱-۲-۱ ۱۰:۱۱ عصر)moje tiba نوشته شده توسط:  سلام دوستان بنظرم این مدله 2400 هم که یکسالی میشه اومده تو بازار چندان تفاوتی با مدله قبلی نداره و کیفیت همچنان پایین و خشک بودن کمی بهتر شده و شتاب هم حدود 30 درصد بهبود پیدا کرده و مصرف هم بالای 12 لیتر هست و اصلا در سطح خودروهای SUV مانند:کیا اسپورتیج...هیوندای توسان و حتی نیسان قشقایی هم قرارنمیگیره ...بنظرم با قیمت کنونی 58 میلیون اصلا و ابدا مناسب خریدن نیست ...این ماشین باید با خودرویی مانند MVM X33 مقایسه بشه هرچند از اون خیلی سر تره ...متاسفانه تجربه نشون داده خودروسازان ایرانی نمیتونن ماشینای خارجی رو خوب مونتاژ کنن Sad

سلام مجتبی جان من 100% با این صحبت شما مخالف هستم در مورد سوزکی 2000 نمیتونم نظر بدم اما در مورد 2400 میتونم بگم که از لحاظ مصرف در شهر در مدل دنده ای هر صد کیلومتر 10.5 و در جاده 9 الی 9.5 مصرف میکنه
از لحاظ شتاب فوق العاده هست و 0 تا 100 اون تو شرایط ایده ال تقریبا 8.5 9 هست
البته به پای هیوندای توسان نمیرسه ولی از اسپرتیج بهتره

نهایت سرعتی که من رفتم اتوبان قزوین - تبریز بود در حدود 230 کیلومتر

شب عید امسال هم مجموعا 3500 کیلومتر تا جنوب رفتم بدون درد سر
از لحاظ مونتاژ هم من این ماشین رو اسفند 89 گرفتم که مدل 90 خورد و با توجه به اینکه این ماشین هر روز مسیر تهران -شهریار (25 کیلومتر) و 5 شنبه جمعه تهران چالوس رو طی میکنه کارکرد به 100/000 رسیده که کیفیت قطعات همچنان خوبه -ایران خودرو خراسان کلا کیفیت تولید محصولاتش خوبه
فقط نباید انتظار suv از این ماشین داشت چون این ماشین برای کوه جنگل ... نیست
اینم یک عکس از ماشین که عید باهاش جزیره قشم رفته بودم

[تصویر:  75586769727155569381_thumb.jpg]

[تصویر:  fe289fc21e8e37b0614188080e8f64e7.jpeg]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 تشکر شده توسط : admin rezahabibi99 mehrdad1355 PH3N0M moje tiba
ارسال: #8
۱۳۹۱-۳-۲۰, ۰۱:۰۷ صبح
Big Grin
با سلام خدمت دوستان

من هم با نظر علی جان کاملا موافقم
من دوستم ویتارا ی 2000 دنده ای داره من هم 2400 اتومات نه در شتاب من و میگره نه در مسیر طولانی که با هم کورس میزاریم.
و در مورد اینکه دوستمون گفتن خشکه باید بگم اصلا اینطور نیست نه در مورد مدل 2000 نه مدل 2400 و اینکه شما نباید از یک suv توقع یک ماشینه سدان را داشته باشید.

علی جان ویتارا در رنج ماشین های هم کلاس خودش off road ای تر هست و امتیاز off roadesh بالاتر از ماشنهای هم رنج خودشه و در off road کارایی بالایی داره

Heart

Tongueامضا بلد نیستم
 تشکر شده توسط : FARZAD-MCH mehrdad1355 admin PH3N0M AliMoh
ارسال: #9
۱۳۹۱-۳-۲۶, ۰۱:۰۷ عصر
من اگه بخوام بخرم میرم سراغ کیا اسپورتیج یا هیوندای توسان یا همون ix35 Smile

[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی
 تشکر شده توسط : mehrdad1355 admin
ارسال: #10
۱۳۹۱-۳-۲۶, ۱۰:۵۴ عصر
(۱۳۹۱-۳-۲۶ ۰۱:۰۷ عصر)moje tiba نوشته شده توسط:  من اگه بخوام بخرم میرم سراغ کیا اسپورتیج یا هیوندای توسان یا همون ix35 Smile

مجتبی جان منظور از اسپرتیج و توسان اگر مدل جدید هست بله من هم 100% انتخاب مبکنم اما شما قیمتهای جدید رو میدونی؟؟

ix35 شده 70 تومن و بقیه هم همینطور
سوزوکی تو مدل فول کلاس 8 اتومات نهایت 58 تومنه البته صحبت از 60 اینام هست که قیمته پرته

[تصویر:  fe289fc21e8e37b0614188080e8f64e7.jpeg]
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 تشکر شده توسط : mehrdad1355 admin
ارسال موضوع  ارسال پاسخ 

تورهای لحظه آخری