سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سایپا 111 (مروارید)
دوستان روغن موتور واسه پراید بهران بهتره یا پارس؟ اگه مارک بهتری هست لطفا معرفی کنید
طرف تو امضاش نوشته تا زنده ام کره ای و فرانسوی سوار نمیشم(آدم فکر میکنه طرف فقط آلمانی سوار میشه) اما خودش ام وی ام 110 و 315 داره Exclamation Undecided...همچین ملتی داریم ما
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID TIBA-Morteza mehrdad1355 Amir_Tiba
(2013-03-13، 08:57 PM)amirsalmachi نوشته است: دوستان روغن موتور واسه پراید بهران بهتره یا پارس؟ اگه مارک بهتری هست لطفا معرفی کنید
سلام به شما دوست عزیز
قطعا بهران بهتره.
حالا شاید الان کمی کیفیت ها متزلزل شده باشه اما سابقه بهران از هرکی بپرسین بسیار خوشنام تر هست از شرکت نفت پاری.
من ایرانول رو هم قبول دارم. محصول ایرانول ریسینگ. در ایرانی ها.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-Morteza amirsalmachi mehrdad1355 Re Za
بعد یه سوال دیگه هم داشتم، اگه بخوام شمع های ماشینو عوض کنم(البته یه خورده دو دلم که تنظیم ماشین به هم بخوره) چه مارکی از همه بهتره؟
طرف تو امضاش نوشته تا زنده ام کره ای و فرانسوی سوار نمیشم(آدم فکر میکنه طرف فقط آلمانی سوار میشه) اما خودش ام وی ام 110 و 315 داره Exclamation Undecided...همچین ملتی داریم ما
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-Morteza mehrdad1355 TIBA-NAVID Re Za
(2013-03-13، 09:10 PM)amirsalmachi نوشته است: بعد یه سوال دیگه هم داشتم، اگه بخوام شمع های ماشینو عوض کنم(البته یه خورده دو دلم که تنظیم ماشین به هم بخوره) چه مارکی از همه بهتره؟

شمع بوش برند مطمئن و معتبری هست البته اصلی هاش و نه تقلبی هاش.
اما هر شمع استانداردی داره و هر ماشینی براش شمعی مناسب هست.
این فاصله بین الکترود ها عدد مهمی هست که تو خودروهای مختلف متفاوت هست.
یعنی اگه شمع شرکت استاندارد انتخاب شده باشه بهتره اون شمع یا معادل های اون شمع جایگزین بشن .
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-Morteza amirsalmachi mehrdad1355 Re Za
سلام دوستان، موتور پراید در چه زمانی فیلرگیری بشه بهتره؟ موتور داغ باشه یا سرد؟ خیلی ها نظرشون اینه که باید موتور داغ باشه و فیلرگیری کرد که واسه منم تو سرویس اولیه حدود 10 روز پیش همین طوری فیلر گرفتن که از همون موقع متاسفانه صدای سوپاپها در اومده(همون صدای معروف چلق چلق)
یه مساله دیگه هم کولر ماشین اصلا خنکی قابل قبولی نداره...خود سایپا گاز زده 1 هفته پیش، میخواستم بدونم اگه بدم بیرون گاز بزنن بهتر میشه؟
پاسخ
تشکر شده توسط : Re Za mehrdad1355
امیر جان من 6 ماه اول سال و 6 ماه دوم سال ماشین رو فیلر میزدم .
ماشین معمولا حداقل باید نیم ساعت کار کرده باشه و گرم باشه و فیلر گیری بشه.
کولر 111 که خیلی عالیه و خوب سرد میکنه؟ ببین گاز کولر فول هست؟ ممکنه گازش در رفته باشه یکم و نشتی داشته باشه؟ 111 خوبیش اینه دریچه های کولر سمت شاگرد رو میشه بست و سرما و فوت سمت راننده 2 برابر میشه Smile))
این یکی از مزیت های پراید 111 بود که تو تیبا ازش بی بهره شدم!
[تصویر:  50764219797302375890.jpg]
پاسخ
تشکر شده توسط : amirsalmachi mehrdad1355
(2013-07-02، 10:51 PM)Re Za نوشته است: امیر جان من 6 ماه اول سال و 6 ماه دوم سال ماشین رو فیلر میزدم .
ماشین معمولا حداقل باید نیم ساعت کار کرده باشه و گرم باشه و فیلر گیری بشه.
کولر 111 که خیلی عالیه و خوب سرد میکنه؟ ببین گاز کولر فول هست؟ ممکنه گازش در رفته باشه یکم و نشتی داشته باشه؟ 111 خوبیش اینه دریچه های کولر سمت شاگرد رو میشه بست و سرما و فوت سمت راننده 2 برابر میشه Smile))
این یکی از مزیت های پراید 111 بود که تو تیبا ازش بی بهره شدم!

فکر نکنم نشتی داشته باشه چون تازه سرویس شده، با کمپرسور قبلی هم خنکیش خوب نبود
ببین اگه بخوام مقایسه کنم، باد کولر پراید داداشم که مدل 88 و گازش همچنان فابریکه!!! از مال من خنک تره
در مورد فیلر هم برای من در حالت گرم فیلر زد اما صدای سوپاپها در اومده نمیدونم چرا...Undecided
پاسخ
تشکر شده توسط : Re Za mehrdad1355
کی برات فیلر زده؟؟؟؟ حتما نمایندگی؟!!!! امیر جان اونایی که تو نمایندگی کار میکنن اندازه پشیزی اطلاعات و بار فنی ندارن!!!!! من هرگز ماشینامو جز برای سرویس اولیه نمایندگی نبردم و تمام کارهاشو بیرون پیش بهترین تعمیرکارا انجام دادم و قطعات مصرفیشو بهترین جنس خریدم حداقلش اینه که خیالم راحته و اون مجانی بودنش بخوره تو سرشون.
نه بابا سرمای کولر پراید اصلا قابل مقایسه با 111 نیست!!! حتما حتما حتما برو پیش یه اینکاره و کولرتو بهش نشون بده
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID amirsalmachi mehrdad1355
(2013-07-02، 11:13 PM)Re Za نوشته است: کی برات فیلر زده؟؟؟؟ حتما نمایندگی؟!!!! امیر جان اونایی که تو نمایندگی کار میکنن اندازه پشیزی اطلاعات و بار فنی ندارن!!!!! من هرگز ماشینامو جز برای سرویس اولیه نمایندگی نبردم و تمام کارهاشو بیرون پیش بهترین تعمیرکارا انجام دادم و قطعات مصرفیشو بهترین جنس خریدم حداقلش اینه که خیالم راحته و اون مجانی بودنش بخوره تو سرشون.
نه بابا سرمای کولر پراید اصلا قابل مقایسه با 111 نیست!!! حتما حتما حتما برو پیش یه اینکاره و کولرتو بهش نشون بده

خب این فیلرگیری هم جز همین سرویس اولیه شون بود خیر سرشون، اگه میدونستم میگفتم دست نزنه، برای کولر هم باید یه جای مطمئن پیدا کنم اول چون چند جا رفتم سریع میخوان گاز خالی کنن و دوباره گاز بزنن که یه چیزی بره تو جیبشون...
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Amir_Tiba mehrdad1355 Re Za
امیر جان مشکلی نداره شما قبلش باهاش اتمام حجت کن که تضمین میکنه با تعویض گاز مشکل رفع بشه یا نه و اگه نشد شما بهش اجرت و هیچی ندی
پاسخ
تشکر شده توسط : amirsalmachi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,225 11,800,009 2019-07-19، 07:57 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 548,599 2019-05-14، 06:59 AM
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 17 12,744 2019-04-20، 11:59 AM
آخرین ارسال: payamkhodad
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 111 90,991 2019-02-16، 08:10 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,035 878,796 2018-06-17، 01:47 PM
آخرین ارسال: علی بهشتی
Rainbow ARIU - آریو خودروی جدید سایپا - S300 TIBA-NAVID 30 29,936 2018-03-13، 11:41 PM
آخرین ارسال: Shahram27
  تاپیک بررسی موارد مربوط به خودروی مشترک ایرانخودرو -سایپا-پارس خودرو تندر 90 TIBA-NAVID 11 8,587 2016-09-20، 09:29 PM
Lightbulb V5-وی 5 محصول جدید سایپا-برلیانس TIBA-NAVID 7 11,380 2014-05-23، 10:32 PM
Exclamation فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو TIBA-NAVID 66 89,325 2014-05-10، 12:47 PM
  تاپیک زیرشاخه پراید 111-گالری تصاویر خودروی پراید 111 (مروارید) Re Za 7 7,163 2013-06-22، 03:36 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان