سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سایپا 111 (مروارید)
سلام مجدد
خواهش میکنم.
والا نزدیک نوروز 93 یادمه تاخیر بسیار بسیار شدید تر بود.
جوری که تحویلی دی و بهمن و حتی مهر اون زمان تاخیر شدید چندین ماهه داشتن.
نزدیک نوروز 94 هم 1 2 ماه اخر تاخیرایی داشتن. ولی من که بی طرف هر 2 سال صحبتای دوستان مخصوصا تو بخش ثبت نام تیبا رو میدیدم . قشنگ مشخص بود تاخیره اصلا در اون حد سال قبلش نیست.
ولی بود.
برا 111 هم چند دوست این صفحات و بخش پراید صحبتاشون هست.حدود تاخیر ها و زمان فاکتور شدنشون هست.
در کل این که ماه فروردین ماه تقریبا نیمه تعطیلشون هست که حتما خودتون میدونین مثل خیلی دیگه از بخش های کشور.
در کل اگه ماشین اعتباری نبوده مطمئنا اینا هم دوست ندارن زیاد جریمه بخورن ... مخصوصا که تحویل فوری بوده.
مطمئنا تحویل و فاکتور شدن شروع بشه شما تو اولویت هستید چون اینجور که گفتید 15 روزه بودید و وقتی فوری باشه فرد یعین کل پولو داده و جریمه رو کل پولش هست.
خود من و شما هم جای اینا باشیم اولویت بندی کنیم اینطور مواردی رو اولویت میدیم که جریمه کمتر بخوریم ...
من فکر کنم به محضی که شروع بشه روال عادیشون شما هم بهتون تخصیص پیدا میکنه انشاالله
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : pimpim
دقیقاً به نکته ی خوبی اشاره کردین. چون سود یه ماه تاخیر (یه ماه کاری) با نرخ 30% میشه 500هزار تومن که مبلغ کمی نیست و خوشبختانه توی این مورد در اولویت هستم.
بازم خیلی ممنون از اینکه با حوصله جواب میدین. خدا خیرتون بده واقعاً...
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به دوستان به خصوص آقا نوید
من سه شنبه هفته پیش رفتم امور مشتریان سایپا کیلومتر11 جاده مخصوص. به کارشناسش گفتم که 15 بهمن یه 111 تحویل 15 روزه نوشتم و تا حالا ندادن. اونم کلی تعجب کرد و کلی ام عذرخواهی کرد. تعجبش به خاطر این بود که نمایندگی توی این مدت هیچ کاری نکرده. منم گفتم نمایندگی گفته به اونا ربطی نداره و ... . اونم به من که نگفت جریان چیه ولی اون پشت با همکارش داشتن راجع به اون نمایندگی حرف میزدن و شاکی بودن ازش. به نظرم حرفش قابل باورتر از آدمای نمایندگی بود. خلاصه اینکه یه فرم تسریع در فاکتور داد بهم و گفت تا 7 الی 10 روز آینده ماشین دستته. 4شنبه عصرم فاکتور شد ماشین خوشبختانه حالا نمیدونم تاثیر اون فرم بود یا نه...
یه نکته ی دیگه ای که واسم ابهام ایجاد کرده اینه که اول به من گفت اون 1 درصد مالیات به من تعلق میگیره منم شاکی شدم بعد رفت اون پشت از همکاراش پرسید و اومد گفت که به شما تعلق نمیگیره چون از پارسال تو وضعیت تخصیص یافته بودین. ولی من توی ارسال های آخر تاپیک زیرشاخه ثبت نام تیبا و... خوندم که دوستان 1 درصد رو پرداخت کردن تا واسشون فاکتور کنن.
پاسخ
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
البته دوستان تیبایی فروش فوری هم داشتیم که از بهمن منتظر بودن و تازه براشون فاکتور شده.
این اواخر سال یه مقدار تاخیر و ترافیک بود و فروردینم که خوب مشخصه ماه نیمه تعطیله و طول میکشه کمی.
در مورد مالیات....
اگه خودرو تاریخ فاکتور شدنش در سال قبل باشه و به هر دلیلی تحویل نشده باشه و یا ارسال نشده باشه مالیات لحاظ نمیشه تفزایشش یا افزایش بیمه که البته امسال نیست.
اما اگه فاکتور در سال جدید لحاظ بشه چیزی که هست معمولا لحاظ میشه و اعمال میشه.
حالا اگه به شما گفتن چون قبلا تخصیص پیدا کرده برا شما اعمال نمیشه انشاالله اینطور باشه.
ولی عموما زمان فاکتور کردن نهایی این حساب کتابا میشه.
در کل انشاالله به سلامتی باشه
ممنون

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
سلام
كسي ميتونه راهنمايي كنه من كه گيچ شدم:
تفاوت 111se با 111ex چيه؟ البته مدل 93

من جايي نتونستم پيدا كنم
درضمن +hp براي همه مدلهاست؟؟ از كجا ميشه +hp بودن ماشينو فهميد؟؟
ممنون
پاسخ
سلام
الان که ظاهرا مدل ها و تفاوت مدل های 111 سایپا حذف شده توی سایتشون.
ولی یادمه اگه درست خاطرم باشه SE مثلا قبلا هیدرولیک نداشت.
حالا تفاوت هایی در تعداد ایربگ هم از دیگر تفاوت های مدلاشون بود.
در خصوص موتور پرایدها قبلا موتوراشون 63 اسب بود.
بعدا با تغییری که دادن و به حساب بهینه تر شد و به قول شما HP+ شد موتورش 68 اسب بخار شد.
این موتوری که الان روی کل 111 ها گذاشته میشه همین موتور M13 هست و موتور یکسان هست.
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : ادیسون
سلام به همه. امروز بالاخره ماشین رو گرفتم. اینم از تاریخچه ی ما:
93/11/16: واریز وجه برای 111 اس ئی تحویل فوری 15 روزه
93/11/18: پذیرش و آماده تخصیص
94/01/26: فاکتور شده (25 ام فروردین مراجعه به امور مشتریان و تکمیل فرم تسریع)
94/01/29: تحویل خودرو که در واقع تحویل نمایندگی شده
94/01/30: پلاکش اومده (پلاک من فکی بود و خودم امروز رفتم گرفتم)
این یه تجربه ی بدی شد که دیگه ثبت نام نکنم و کارتکسی بخرم فوقش 500 تومن بیشتره ولی اعصابمون راحته...

یه سوالی ام داشتم از آقا نوید گل یا بقیه دوستان مطلع که این جریمه ی تاخیر (همچنین 100تومن پول ضبط) رو دقیقاً کِی و چجوری میدن؟ نمایندگی که اصلا براش مهم نبود و گفت برو بانک صادرات یه ماه دیگه با کارت ملی بهت میدن. حتی واسم محاسبه ام نکرد!!! گفت به ما ربطی نداره. واقعاً موندم آیا به اینا آخر ماه حقوقم میدن؟؟؟!!!
واقعاً روندش اینجوریه که هر روز بریم بانک صادرات بگیم جریمه ما اومد یا نه؟؟!!
در ضمن از من اون 1 درصد مالیات رو نگرفتن خوشبختانه. فک میکنم امسال روندشون عوض شده. دوستانی که از پارسال تو وضعیت تخصیص بودن حداقل زیر بار 1% نرن.
با تشکر.
پاسخ
سلام به شما دوست خوب
خوب اول اینکه خیلی خیلی مبارک باشه و انشاالله براتون خوش رکاب باشه ماشین جدیدتون.

انشاالله بعدا از نظرات و تجربیات شما هم بهره مند بشیم در مورد خودروی جدیدتون.
فرصت کردین عکس های باکیفیت و خوبم برای این تاپیک گالری تصاویر 111 بذارین.

در مورد جریمه نحوه محاسبه اش توی تاپیک ثبت نام تیبا صفحاتش رو یه جست و جو بکنین توش چندین بار هم توضیح داده شده و توسط بنده و دوستان.
هم مثال هاش هم در پرداختی دوستان هست.

بازم خواستین میتونین از اداره ثبت نام و شکایت مشتریان دیرشدنش یا موارد مربوطش رو پیگیری کنین.
در واقع بعضا میزان جریمه رو توی فاکتور درج میکردن قبلا.
که برا شما ظاهرا اتفاق نیفتاده.
خوب نمایندگی این چیزا زیاد دستش نیست و بعضا هم خوب اطلاع ندارن و نه طرف حساب حساب کردن هستن و نه مبلغ دست اوناست خوب برا همون دیگه خودشونو قاطی نکردن.
نمایندگی آخرین حلقه زیرشاخه سایپا یدک هست و فقط نقشش برا سایپا ثبت نام و تحویل هست .
اما جریمه رو معمولا بعد 1 ماه میدن.
قدیم حواله میومد نمایندگی و به فرد میدادن
الان همون طوره که گفتن.
البته مواردی بوده دیرتر شده ... حالا نیاز داشت پیگیری میتونید بکنید ولی عموما میگن 1 ماه بعد پرداخت میشه.
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز.
نوید جان درود به شما که همیشه به سوالتمون پاسخ دادید.من 2 سال پیش هم از شما سوالاتی داشتم که همیشه پاسخ دادید.
من جایی رو برای ارسال جدید پیدا نکردم و مجبور شدم اینجا مطرح کنم.
بنده یه پراید 111 کاربنی دارم، برج 12 سال 93 تقریبا میشه گفت همون 94
از نظر خودم کیفیت رنگش افتضاح بود، یعنی روش ناخون میکشی خط میفته.
الان روی کاپوت جلو جای سنگ خوردگی زیاد هست، و هم چنین روی خود بدنه هم خط و خش زیاد افتاده.که تعدادی عمیق هستن و تعدادی سطحی.
خواستم ببینم نظر شما برای ترمیم این خط و خش ها چیه؟
توی اینترنت هزار جور ترفند نوشتن، مشتاقم نظر شما رو هم بدونم.
باتشکر
پاسخ
سلام به شما دوست خوب
ممنون از لطفتون
بله همین طوره خنواده پراید خوب کیفیت رنگشون ضعیف تر هست و این به همه واضح هست
در مورد رفع مشکل ببینید موارد سطحی رو با پولیش نرم میشه رفع کرد ولی مورد عمقی باشه باید با چیزی مثل خشگیر و یا توسط ی نقاظ لکه گیری با ظرافت بشه و بعد پولیش زده بشه
اینجوری هست کارکردش. انشاالله که به نحو احسنت رفع بشه
موفق باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,558,930 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 1,005,729 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Rainbow رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 19 15,048 2019-08-11، 06:53 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 593,208 2019-05-14، 06:59 AM
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 111 100,682 2019-02-16، 08:10 PM
Rainbow ARIU - آریو خودروی جدید سایپا - S300 TIBA-NAVID 30 32,967 2018-03-13، 11:41 PM
آخرین ارسال: Shahram27
  تاپیک بررسی موارد مربوط به خودروی مشترک ایرانخودرو -سایپا-پارس خودرو تندر 90 TIBA-NAVID 11 10,171 2016-09-20، 09:29 PM
Lightbulb V5-وی 5 محصول جدید سایپا-برلیانس TIBA-NAVID 7 12,273 2014-05-23، 10:32 PM
Exclamation فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو TIBA-NAVID 66 98,159 2014-05-10، 12:47 PM
  تاپیک زیرشاخه پراید 111-گالری تصاویر خودروی پراید 111 (مروارید) Re Za 7 8,148 2013-06-22، 03:36 PM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان