سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا
سلام به شما
وقتتون بخیر
والا دزدگیر به آپشن پیشگیرانه هست. موردی که مثلا هشدار میده در صورت ضربه زدن به خودرو یا شکستن شیشه و موارد دیگه.
اگه منظور فقط روشن شدن ماشین باشه با سیستم ایموبیلایزر تو همین تیبا و همه ماشینای دیگه ماشین بدون سویچ خودش روشن نمیشه.
ولی کار دزدگیر فقط این نیست و نقش های دیگه هم داره. در مورد برند هم برندهای مختلف و متعددی هست . با امکانات و مشخصات و کیفیتی که فرد میخواد. مثقلا اون موردی که تی پدال ما برای دوستان متعدد و خودم مستقیم تهیه کردیم موردی بود که با امکانات خوب قیمت مناسب و کیفیت خوب و برد بالا بود. البته از نظر سوکت فابریک و این چیزا برای ساندرو ممکنه هنوز نباشه و باید ماشین بیاد تا بعد بشه صحبت کرد ...  ماشین تازه وارد این مسائل پیرامونش مطرح هست.
انشاالله از تجربیات شما هم استفاده ببریم
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : ruhollah
با سلام خدمت همه دوستان و بخصوص برادر گرامی و ارزشمند آقا نوید
من بلاخره ساندرومو گرفتم و دو روزی هست دستمه توی همین دوروز عاشقش شدم از لحاظ نشیمن و متوری عالیه و جفت ال نود گذاشتمش که اصلن زمین تا آسمون زیبایشون فرق داره شیشه هارو دودی کردم کف پوش و روکش کردم قراره دزدگیر مجیکار کره ای سوکت فابریک روش نصب کنم خلاصه تجربمو بهتون بگم تو خریدش شک نکنید یه نگاهش و یه رانندگیش می ارزه به پارس و تندر و ..  البته تو آینده اگه مشکلات پیش اومد حتمن میگم .
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
با سلام خدمت دوستان و آقا نوید گل
آقا اولین مشکل ساندرو بعد 5 روز برا من پیش اومد البته نمیدونم مشکله یا نه دوست دارم شما که تخصص فنی بیشتری دارین حتمن نظرتونو بگید.راستش بعضی وقتا که میام ماشین رو روشن کنم و سویچ میندازم روشن میکنم بعد 1 دقیقه کولر رو میزنم که روشن نمیشه حتی چراغ دکمه کولر هم روشن نمیشه ولی خاموشش که میکنم و دوباره سویچ میندازم و روشن میکنم دیگه مث دفعه قبل نیست و همه چی خوبه هم چراغش هم خودش روشن میشه.  گفتم بنظرتون مشکل کجاست؟
(2016-08-14، 11:06 PM)TIBA-NAVID نوشته است: سلام به شما دوست خوب
قبل از هرچیز تبریک میگم ماشین جدیدتون رو. انشاالله خوش رکاب باشه و از صحبتاتون هم استفاده کنیم.
از نظر فنی با خوندن صحبت شما میگم :
اینکه گاهی کولر روشن میشه گاهی نمیشه یعنی مشکلی هست.
یه احتمال اینه کلید مشکلی داشته باشه و ربطی به خاموش روشن کردن نداشته باشه . اگه این حالت باشه شما همون موقع چند بار کلید رو بزنین احتمالا روشن میشه.
حالت دوم اینه که احتمالا ماشین شما هم مثل تیبا و هر ماشین دیگه یه رله سر راه کولر هست. رله ای که موقع استارت مدار کولر رو قطع میکنه که در ون لحظه استارت کولر زیر بار نباشه.
شاید این رله بعضی وقتا درست عمل نمیکنه و وصل نمیکنه مدار رو بعد روشن شدن . و همین وصل نکردن باعث میشه بعضی وقتا روشن بشه و بعضی وقتا نشه. و اگه با خاموش روشن کردن مساله رفع میشه این احتمال تقویت میشه. حالا ممکنه واقعا مشکلی باشه یا اینکه عاملی باعث میشه خوب رله عمل نکنه.
مثل استارت یه دفعه زدن مثلا قبل از چک ماشین و ارور ایجاد شدن و ...
موفق باشید

با سلام و ممنون از لطفتون.  کلید رو مطمینم مشکل نداره و همون رله احتمالش قوی تره . حال اگه اون رله واقعن خوب عمل نکنه بایستی بنطرتون تعویض بشه یا نه؟؟
پاسخ
سلام به شما دوست خوب
قبل از هرچیز تبریک میگم ماشین جدیدتون رو. انشاالله خوش رکاب باشه و از صحبتاتون هم استفاده کنیم.
از نظر فنی با خوندن صحبت شما میگم :
اینکه گاهی کولر روشن میشه گاهی نمیشه یعنی مشکلی هست.
یه احتمال اینه کلید مشکلی داشته باشه و ربطی به خاموش روشن کردن نداشته باشه . اگه این حالت باشه شما همون موقع چند بار کلید رو بزنین احتمالا روشن میشه.
حالت دوم اینه که احتمالا ماشین شما هم مثل تیبا و هر ماشین دیگه یه رله سر راه کولر هست. رله ای که موقع استارت مدار کولر رو قطع میکنه که در ون لحظه استارت کولر زیر بار نباشه.
شاید این رله بعضی وقتا درست عمل نمیکنه و وصل نمیکنه مدار رو بعد روشن شدن . و همین وصل نکردن باعث میشه بعضی وقتا روشن بشه و بعضی وقتا نشه. و اگه با خاموش روشن کردن مساله رفع میشه این احتمال تقویت میشه. حالا ممکنه واقعا مشکلی باشه یا اینکه عاملی باعث میشه خوب رله عمل نکنه.
مثل استارت یه دفعه زدن مثلا قبل از چک ماشین و ارور ایجاد شدن و ...
موفق باشید

(2016-08-14، 09:30 PM)ruhollah نوشته است: با سلام و ممنون از لطفتون.  کلید رو مطمینم مشکل نداره و همون رله احتمالش قوی تره . حال اگه اون رله واقعن خوب عمل نکنه بایستی بنطرتون تعویض بشه یا نه؟؟
سلام مجدد
ندیده و بررسی نکرده هیچ چیز نمیشه گفت. اینایی هم که گفتم 2 احتمال بود که بازم باید بررسی بشن روی ماشین و چک بشه سیستم. ندیده و چک نکرده نمیشه چیزی گفت. که قطعه باید تعویض بشه یا نه. باید چک بشه در نمایندگی.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام‌خدمت دوست عزیز آقا نوید گل.
نوید جان بنده روغن موتور ساندرو رو سر موقع و کیلومتر ۲۲ هزار عوض کردم‌بهمراه فیلتر ۶سوراخه روغن elf 10w40 هم تعویض کردم ولی بعد از اون مدتیه بعد از استارت چراغ روغن و باطری با تاخیر ۲یا ۳ ثانیه خاموش میشن . خواستم ببینم تجربه ای دارید که علیت چیه ایا به روغن نامرغوب و فیلتر مربوط میشه ؟ چراغ باطری چرا دیر میره؟
پاسخ
سلام به شما دوست خوب
خیر بنده ساندرو ندارم ولی یه مطل رو میدونم. حتما و حتما باید برای هر خودرویی از فیلتر استاندارد و دقیقا فیلتر مشابه خودش استفاده بشه. چه از نظر حجم و چه طراحی. فیلترا طراحی های مختلف دارن و تعویض با طراحی مختلف فشار خروجی رو عوض  میکنه و چه بسا سبب اسیب میتوونه بشه. و البته روغنم همین طوره و هم کیفیت هم ویسکوزیته اون مهم هست. گمونم روغن رو درست گرفتید ولی روی فیلتر اطلاع ندارم. فیلتر فقط اونکه به ماشین بخوره مهم نیست. فیلتر رو عینا فیلتر مخصوص خودرو باید تهیه کرد.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
من الان ۶ ماه استپ وی اتومات دارم و ازش راضیم دزدگیر تصویری چیتا و سنسور عقب هم نصب کردم
ایرادش بی اپشنی است که مجبوری از قاب زیر برف پاکن تامحافظ ای سی یو روش نصب کنی ولی تا الان که ماشین بی دردسری بوده
البته ثبت نامی خریدم
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوستان یه سوال دارم امیدوارم بتونید کمکم کنید . من یه استپ وی دارم مدل اسفند 96 . قبل عید برای تعویض لنت اقدام کردم .اول رفتم لنت رو خریدم . لنت مخصوص ساندرو استپ وی بود این مدل
https://www.yadak118.com/products/view/19984

بعد که بردم پیش مکانیک گفت این مدل نمیخوره باید لنت ال 90 بگیری کلی تعجب کردم که خب یعنی چی ماشین ساندرو باید ال 90 بندازم. خداروشکر فروشگاه ازم پس گرفت و مدل ال 90 داد بهم ولی میخوام ببینم برای بقیه چه جوریه. و اینکه آیا این قضیه باعث میشه ترمز ضعیف تری داشته باشه ماشین؟
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,220 11,739,446 2019-06-20، 12:07 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 546,362 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 46,783 2019-04-07، 03:38 AM
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 111 90,411 2019-02-16، 08:10 PM
  سایپا 111 (مروارید) safespeed 101 47,388 2018-10-16، 09:41 PM
آخرین ارسال: aminr
Video گالری تصاویر خودروی رانا -( RUNNA خودروی ملی ایران خودرو ) TIBA-NAVID 19 15,374 2018-06-29، 06:29 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,035 873,882 2018-06-17، 01:47 PM
آخرین ارسال: علی بهشتی
Rainbow ARIU - آریو خودروی جدید سایپا - S300 TIBA-NAVID 30 29,726 2018-03-13، 11:41 PM
آخرین ارسال: Shahram27
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 19 34,415 2018-02-18، 02:54 PM
آخرین ارسال: BEHNAMSB96
  تاپیک خودروی H30 کراس محصول ایرانخودرو TIBA-NAVID 16 3,151 2018-01-05، 11:36 AM
آخرین ارسال: sepehr_n

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان