سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رنو ساندرو (RENAULT SANDERO (B-90 - خودروی جدید سایپا
Rainbow 
سلام به دوستان عزیز و ارجمند گل
امیدوارم حالتون خوب باشه.
همون طور که در جریان هستید امروز همزمان با رونمایی تیبا 232
دو خودروی دیگر نیز در سایپا به مناسبت سالگرد تاسیس سایپا رونمایی شده.
یکی از اون ها خودروی تازه وارد رنو ساندرو یا همون B90 هست ...
به همین مناسبت این بخش رو فعلا برای اینکه در اینده خبر یا مطلبی اختصاصی در مورد این خودروی تازه وارد ارائه شد در اینجا درج بشه ایجاد میکنیم.
انشاالله که مورد استفاده ی عزیزان و دوستان گلی که از حضورشون استفاده میکنیم.
یا عزیزانی که در آینده ... (چشم انداز 2 3 سال آینده !! ) برای این خودرو قصد خرید خواهند داشت بعد ازینکه ثبت نامش آغاز شد و یا تحویل و موارد دیگرش انشاالله پیش اومد ،،، انشاالله مورد استفاده قرار بگیره.
انشاالله این بخش اختصاص خواهد داشت ازین پس به اخبار یا مطالب مخصوص خودروی جدید سایپا یعنی ساندرو که اطلاعاتش رو به زودی بیشتر با هم مرور خواهیم کرد.
برقرار باشید و سربلند.

[تصویر:  attachment.php?aid=3275]
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : tiba1390 admin arman405 Meysamtaghavi
رنو ساندرو (B-90 ) با پیش فروش 40 میلیون تومانی از سال آینده می آید..

"رنو ساندرو"(B90) محصول جدید دیگری که در روز سایپا رونمائی شد. این خودرو یورو 4 که قرار است از سال آینده در شرکت پارس خودرو تولید و عرضه شود از موتور 1600 سی­سی با قدرت 110 اسب بخار برخوردار است و از دیگر ویژگی های آن می توان به مصرف سوخت ترکیبی هفت لیتر در هر یک­صد کیلومتر اشاره کرد.

اين خودرو در دو مدل E2MT-E2AT و E1MT توليد خواهد شد. حجم موتور هر دو مدل 1600 سي.سي بوده و مجهز به دو كيسه هوا و سيستم ترمز ABS و EBD هستند.

حداكثر سرعت مدل E2MT-E2AT اين خودرو 178 كيلومتر بر ساعت و در مدل E1MT نيز 174 كيلومتر بر ساعت است.

استاندارد آلايندگي اين خودرو يورو 4 و مصرف سوخت آن در سيكل تركيبي در مدل E2MT-E2AT معادل 7 تا 7.5 ليتر در 100 كيلومتر و در مدل E1MT نيز 10 ليتر در 100 كيلومتر است.

اینم تصاویری از این خودروی تازه رونمایی شده که قراره توسط پارس خودرو در سال آینده ارائه گردد .
در تصاویر یکیش مربوط به مراسم رونمایی همین امروز هست.

[تصویر:  attachment.php?aid=3277]

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
سلام. احوال آقا نوید؟ نوید جان طبق تماسی که با پارس خودرو داشتم انگار از شهریور امسال، پیشفروش میشه ساندرو. اگه یه سری به اینترنت بزنی میبینی که ساندرو از سال 2012 فیس لیفت شده (خصوصا در روسیه) و چراغهای عقبش تغییر کرده و کلا زیباتر شده. ولی نمیدونم چرا قراره مدل اولیه این اتومبیل وارد شه! در ذیل عکسهای نسل جدیدشو میفرستم.
خودم گفتم صبر کنم و پیشفروش ساندرو را بخرم. امیدوارم در کل قیمتش بالای 45 هم نشه که بنظر هم همینطوره. نظر شما درین مورد چیه؟

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست خوبم
والا خوب رامتین عزیز الان مثلا کیا سراتو داره داخل تولید میشه.
اگه بررسی کنید میبینید جدای بحث کیفیتی سراتویی که تولید میکنن مشابه مدل های قبلی اون هست ...
این بحث ها دیگه مربوط به اون قرارداد و بحث توافقی هست که انجام دادن و سیاست خودروساز.
وقتی بازار انحصاری هست خوب میبینن مدل قدیم و عادی اون با حداقل امکاناتم بیارن تو بازار براشون زیاد فرقی نداره با مدل جدیدش ... پس خرج زیاد تر نمیکنن.
در مورد قیمت نمیشه از الان هیچ چیز گفت.
یه ماشین مثل تیبا2 زمانی که ثبت نام شد اوایل گفتن قیمتش خیلی خیلی نزدیک تیبا سدان خواهد بود و بارها گفتن قیمت تفاوت زیادی با سدان نداره.
اما وقتی قیمت گذاری شد 3 میلیون و بیشتر از 3 تومن تفاوت بود.
دیگه بحث خودروی وارداتی اینجوری که تابع وضعیت ارزی و خیلی چیزای دیگه هست باز به کنار ..
از الان نمیشه دقیق چیزی گفت.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام خدمت دوست گرامی آقا نوید. نوید جان امروز پارس خودرو از خودروی ساندرو رونمایی کرد که قیمت دنده دستیش را 43.700 و اتوماتشو 47.700 درنظر گرفت. با نگاهی به نظر دوستان، اکثرا میگفتند قیمتش بالاست، چرا که با ال90 تفاوت خاصی نداره و ضمن اینکه همه در فکر کاهش قیمتها هستند. ظاهرش هم انگار نظرات نشون میداد که چندان جذاب نیست و اگه مدل 2015 اش را عرضه میکردند واقعا بهتر میبود (چرا که این مدل تا سال 2012 بیشتر در داچیا رومانی تولید نشده بود). با این وجود از آنجا که قصد خرید خودروی جدیدی دارم، چند سئوال برام پیش اومده. ضمن اینکه خریدم را به بهار سال آتی میخوام داشته باشم که هم مدل جدید بخوره و هم انشالله تا اون موقع کاهش قیمتها را ببینیم.
1- با قیمت حداکثر 45 تومن، گزینه هایی مثه ساندرو، جک، آریو دستی و... داریم که بنظرم ساندرو بهتره. نظرتون چیه؟
2- با هزینه حداکثر35 تومن، بین mvm315، ساینا (که امیدوارم کیفیت بالاتری داشته باشه ادواتش و ترمزها همه دیسکی و..) ، 206 تیپ5 (که اشکالات بسیاری در تایپیکهاش دیده میشه) گزینه بهینه کدومه؟ با تشکر. ضمنا دو عکس از رونمایی ساندرو را میزارم.

پاسخ
سلام به شما رامتین عزیز
وقتتون بخیر
مرسی از زحمت شما برا عکسا و توضیح و خبری که نوشتین.
ببینین در مورد کیفیت تا خودرویی نیاد و استفاده نشه نمیشه در مورد کیفیتش حرف زد
این ماشین هنوز نیومده و ثبت نامم نشده خوب نمیشه در مورد کیفیت با خودروی x و y و .. حرفی زیاد زد.
در مورد ظاهر میشه قضاوت کرد و بحث های امکانات و مشخصات که مشخص هستن ...
هرچند موافق خودروهای چینی زیاد نیستم ولی من خودم زیاد ازین ظاهر و طراحی این ماشین اونم با این رنج قیمت خوشم نیومد . ولی سلیقه هرکس یه چیزه و شما هم سلیقتون قابل احترامه .
ساینا هم ماشینیه که نیومده و نمیشه پیشپیش قضاوت کرد. از نظر خرج نگهداری میشه انتظار داشت خوب قطعا نسبت به 315 و 206 به مراتب پایین تره.
206 ها هم درسته پژو هستن ولی خوب بعد چینی سازی پزوها خیلی افت کیفیت محسوس نسبت به مدلای قبلی پیدا کردن.
در ضمن 206 و 315 هاچ بک هستن. ساینا سدان هست.
خوب اول باید ادم تکلیفشو با خودش مشخص کنه که چی میخواد. این ساندرو هم هاچ بک هست و مشخصاتش هست.
من خودم طراحی 315 رو دوست دارم. یا مثلا طراحی جک رو میپسندم .
ولی خوب قطعا از نظر کیفیتی و یا تامین قطعه یا فراوانی قطعه و یا افت قیمت و اقبال بازار همه اینا یه نکاتی دارن ... نکاتی که یه کم تحقیق و بررسی کنین همشونو میبینین .

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : Meysamtaghavi
ممنون نوید جان از راهنماییت. والا خود آقای کارگر مدیر بخش خاورمیانه رنو از قیمت گذاری ساندرو که 44 تومن برای مدل دستیش ارائه شده، ناراحت بودند. من خودم فکر میکردم با توجه به اینکه تفاوتی با ال90 نداره در مدل دستی 37 و اتومات 42 قیمت بخوره. گرچه چنین قیمتهایی نیز واقعا عادلانه نیست. از طرف دیگه با 40 تومن حدودا که دارم، گفتم فعلا تا فروردین آتی، خودرو نگیرم که هم به کمپینها احترام بگذارم و هم انشالله کیفیت یا قیمت بهتر بشه. اما با توجه به اینکه هاچبک مدنظرمه صرفا میشه به برلیانسh320، ام وی ام315 و ساندرو در بازار با این قیمتها اشاره کرد. البته چند روز پیش خوندم که قراره ایران خودرو دوباره پژو 207 را تولید کنه (از اواخر امسال) و البته پژو 208 هم از اواسط سال بعد که قیمت حدود 50 براش در نظر دارند. من خودم 207 را خیلی زیباتر از 206 میدونم و کیفیت آن هم که تا سال 91 تولید میشد، واقعا عالی بود. در حالیکه 206 بعد سال 91 تقریبا ایرانی شد و گیربکس چینی روش اومد و انگار سیستم برقیش که قبلا برای بوش آلمان بود با یک سیستم دیگه عوض شد. حال نمیدونم کیفیت دوباره تولیدی 207 باز مانند 206 های فعلی است یا با توجه به بازگشت دوباره فرانسویها، کیفیت خوبی داره! بنظر هم در مدل دستیش که مدنظرمه قیمتش همون حدود ساندرو باید باشه. برلیانس و 315 چهره های جذابی دارند ولی اشکالاتی هم دارند و بالاخره چینی بودنشون از نظر من ثابت میکنه که ساندرو و 207 گزینه های بهتر هستند. حال شما اطلاع دارید واقعا 207 تولید میشه و کیفیتش در چه حده؟
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به شما رامتین عزیز
وقتتون بخیر
اینکه یه خودرو تولید میشه یا نه رو خود شرکتا هم نمیتونن قطعی بگن چه برسه به افراد.
در کل 207 ماشین با کیفیت بود که اون زمانم به نظر خودم قیمتش با کیفیتش بالانس نبود.
یعنی قیمتش زیادی برای کیفیت بهترش بالاتر بود به نظرم .
البته 50 تومن الان 50 تومن اون زمان نیست ولی به هرحال باید دید اصلا میاد یا نه.
بعدشم تضمینی نیست که همون طور که 206 چینی شد و ایرانی 207 هم همون 207 چند سال قبل بمونه ... از نظر زیبایی زیاد تفاوت با 206 نداره جز چراغ هاش با حالت متفاوت و اندکی تفاوت در سپرها و طراحی جلو. ولی بحث بیشترش با 206 همون کیفیت بود .
حالا این موارد به این تاپیک زیاد ارتباط ندارند.
ولی ساندروی نیومده و تست نشده و ازمایش نشده به همراه 207 بین هاچ بک هایی که شما اسم بردید به نظر بهتر خواهند بود. شاید 207 ماشینی ازمایش پس داده تر و تو دست تر باشه نسبت به ساندروی تازه وارد که شاید از نظر قطعات و خرج نگهداری بالاترم بشه به دلیل کمبود قطعاتش.
---------------
بله h320 سایپا رو هم دیدم به همراه آریو همین پریروز ...
ظاهرش بدک نبود از نزدیک h320 برا کسی که هاچبک دوست داره (حداقلش میتونم بگم یه تنوع بود نسبت به 206 و هاچ بک های محدود بازار ما که قطعا از نظر کیفیتی اون سطح عاللی نیست)

آریو رو از نظر طراحی ظاهری از دنای ایرانخودرو بهتر دیدم. البته زیاد مشخصات فنی اینا رو مقایسه نکردم ولی از نظر ظاهری اونم نه به صورت دقیق بر اساس چیزی که تو ذهنم بود اریو رو زیباتر دیدم . حتی سطح دقیق قیمتیشونم خاطرم نبود دقیق.
البته تو اون سبک جک ها هم هستن و همین طور سراتو که میشه گفت شناخته شده ترین و باکیفیت تر هست تو اون کلاس.
یه جورایی دنای ایرانخودرو و اریوی سایپا و سراتو اگه نگاه کنید یه شباهتایی تو برخی قسمتای طراحی به هم دارن که برای خود من جالب بود.
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
با درود فراوان به دوستان سایت پدال به ویژه آقا نوید
چند وقته که موشکافانه پیگیر ساندرو شده ام و چون قبل از تیبا ۲ تندر ۹۰ داشتم ، این شد که دنبال تاپیکی درمورد ساندرو بودم که اینجا رو پیدا کردم وبرام جالب بود،من از نزدیک که ساندرو را بررسی میکردم چند تا نکته در ظاهر اون عجیب بود
۱. چراغ stop برخلاف خودروهای ۵در مشابه داخل شیشه عقب قراردارد که منجر شده روزنه آب پاش بصورت برجسته مشکی توذوق بزنه ویه بال شیشه عقب بخواد
۲. چراغ مه شکن عقب فقط طرف چپ پایین قراردارد که متقارن نمی باشد که اگه حساس باشی باید یه جوری بپوشونی ومحوش کنی
۳. تنظیم صندلی‌ها متعصبانه همچنان مثل تندر پیچی میباشد
۴. موقع راهنما زدن نشانگر داخل صفحه کیلومتر مثل تندر با حالت روشن کردن فلاشرها تفاوتی ندارد کاملا رعایت امانت شده است
۵. قفل صندوق عقب مثل قفل دستگیره مینی بوسها برجسته میباشد که جالب نیست
این موارد توجه منو جلب کرده بود که خواستم عنوان کنم، البته با همه این کاستی ها اگر اصل رو فنی ماشین در نظر بگیریم گزینه خوبی هست، ممنون
سلام دوستان کسی از منبع مطمئن اطلاع دارند که موتور ساندرو اتومات ساخت مگاموتور نباشه ووارداتی هست ولی درنوع دنده ای ساخت مگاموتور هست یا نه، چون من با یه مهندس متالوژی خط بدنه پارس خودرو صحبت میکردم که اظهار میکرد حتی برای ساندرو یه دوره آموزشی رفته میگفت که ساندرو اتومات به لحاظ وارداتی بودن موتور وگیربکس کیفیتش بهتره و نسبت به دنده ای الویت دارد، با تشکر
پاسخ
با سلام خدمت آقا نوید عزیز
آقا نوید من تبارو فروختم و یک ساندرو دستیE2 ثبت نام کردم 20روز دیگه دستمه خواستم قبلش سوالی بپرسم ممنون میشم راهنماییم کنید اینکه اصلآ ساندرو نیازه دزدگیر روش نصب بشه یا نه اگه نیازه دو تا مارک خوب که برا ساندرو مناسبن رو به اولویت با حدود قیمت بهم بگید و اگر نکته ای دیگه نیازه ممنونم اگه بگید.  پیشاپیش بسیار ممنونم از لطفتون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,096 8,889,329 دیروز، 07:22 صبح
آخرین ارسال: اریوبرزن
Star رانا (RUNNA ) - تاپیک اختصاصی خودروی ملی جدید ایرانخودرو TIBA-NAVID 852 509,522 1396-1-16، 07:23 صبح
آخرین ارسال: lx0ve
  سایپا 111 (مروارید) safespeed 99 32,341 1396-1-8، 11:50 عصر
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 117 31,632 1396-1-8، 09:43 عصر
آخرین ارسال: saber2298
Rainbow SAINA -ساینا (سایپا 232) خودروی جدید سایپا TIBA-NAVID 106 70,993 1396-1-6، 01:23 صبح
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,019 705,540 1395-12-16، 10:28 عصر
آخرین ارسال: Ali nemesis
Video گالری تصاویر خودروی تیبا 2 ( تیبا هاچ بک - TIBA2 ) TIBA-NAVID 40 68,864 1395-11-5، 02:59 عصر
آخرین ارسال: marzi
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 662 439,443 1395-10-16، 06:57 عصر
آخرین ارسال: javon
  تاپیک بررسی موارد مربوط به خودروی مشترک ایرانخودرو -سایپا-پارس خودرو تندر 90 TIBA-NAVID 11 6,147 1395-6-30، 09:29 عصر
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 18 29,516 1393-12-8، 08:29 صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان