سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنما و مشاوره خرید خودروهای داخلی
سلام به شما دوست خوبم علی عزیز
وقتتون بخیر
متوجه نشدم این سوال که شما پرسیدید برا این 2 3 ماه هست یا برا بعد.
والا اگه برا 2 3 ماه باشه که چه کار به کشش و قدرت و ... دارین. برا اینجور شرایطی باید یه ماشینی گرفت که کمترین افت ممکنو بکنه و ارزون باشه و سریع هم بشه ردش کرد.
ترجیحا ماشین رو اصلا نگیره آدم برا 2 3 ماه بهتره ...
اما برا بعدا اگه مد نظرتون بود.
والا من سمند رو نظر نظر رفاه و راحتی ماشین بهتر سلیقم هست .
البته سمند در مدل های سالهای قبل و همین طور موتورهای ضعیف ترش این مشکلی که گفتید رو بیشتر داره.
البته توی موتورهای قوی تر و مدل های تاپ ترش کمتر هست .
نکته دیگه اینکه سمند و 405 هر جفتش چون از نظر مصرفی پرمصرف تر محسوب میشن جزو اون خودروهایی هستن که هر زمان هر تغییری تو سهمیه یا قیمت بنزین رخ میداد قیمت اینا هم تو بازار افت میکرد و مشتریش کمتر میشد.
من خودم 405 داشتم و چون سال 90 اصلا مشخص نبود واقعا سایپا تیبا رو سر وقت میده یا مثل سری اولیا 2 3 سال تاخیر خواهد داشت.
نفروختمش.
همون نفروختن و نگه داشتنش همزمان شد با سهمیه بندی کمتر بنزین و گرون شدن بنزین و باز قیمتش افت کرد.
حتی 2 3 ماهی جفت ماشینو با هم داشتم و در واقع با اینکه ماشین سالم سالم هم بود و عالی بود از هر نظر ولی مشتری عمومی بازار برا سمند و 405 یه جورایی اون زمان به خاطر شوک هایی که بود کم شده بود.
که بعد 2 3 ماه به قیمت حدودی مد نظرم اون زمان فروختمش به کسی که دنبال ماشین سالم بود برا خودش نه این بنگاهی ها و ....
همون زمان مثلا شاید جالبه بدونین پراید که اصلا ماشین به حساب نمیاد از نظر ایمنی و خیلی موارد اصلا حرفی برا گفتن نداره رو روی هوا میزدن ...
ولی سمند پرشیا 405 راکد شده بود بازارش .
یا مثلا آردی که درسته موتورش پیکان بود ولی حداقل ایمنی پژو رو داشت و بدنه پژو بود رو کسی نمیخرید ... اما پراید رو که نه ایمنی داشت نه هیچی رو میخریدن ...
چون بنزین اون زمان شوک بزرگی داشت درست میکرد .

میخوام بگم اگه برا 2 3 ماه میخواید ماشین قیمت بالایی که ممکنه ریسک افت داشته باشه میخواید بخرید اشتباه هست. چون خرج خرید و فروش و این حرفاش بعضا ممکنه بیشتر بشه ...

اما اگه برا طولانی مدت میپرسید:

اول اینکه پژوهای الان که 206 چه 405 انتظار نداشته باشید مشابه کیفیت پژوهای قدیم باشن.
خیلی موارد چینی شده.
زمانی که من پژو گرفتم هم پژو هم 206 همشون حتی تایرش میشلن بود همشون بدون استثنائ
تک و توک اگه گودیر ترک میذاشتن اون فرد ناراحت میشد !!!
اما الان چی؟ تایرم بعضا چینی میذارن یا کویر و ... فط و فراوون.
واسکازین اسو میریختن الان ایرانی.
قطعات موتوری و قطعات فنیم خیلی چینی شدن.
اینا رو از افرادی که تازه گرفتن یا دیدن بخواین مقایسه کنن با ماشینای چند سال پیش بهتون میگن.
با این حال من استایل سمند و بزرگیش و راحتیش رو بیشتر میپسندم.
اما اینو هم میدونم که این سمند در مدلای کفش مناسب نیست.
چرا اگه موتورای قوی تر و مدلای بالاترشو گرفتید قطعا به مراتب بهتره از 405
ولی فکر کنم 405 از مدلای پایین سمند تو بازار هم پرطرفدارتر باشه هم افت کمتری داشته باشه.
بازم به نظرم خودتون یه مقدار تحقیق کنین .
موفق باشید

(2015-07-05، 11:13 AM)ali_58 نوشته است: تشکر از پاسخ جامع و خوب
ببخشید اگه موضوع رو خوب نرسوندم
منظورم این بود که دو سه ماه دیگه ماشین رو خریداری کنیم و سالهای سال ماشین بمونه!
مدنظرمون هم زیر 30 میلیون تومان هست که هم سمند LX (توی سایت ایران خودرو) و هم پژو 405 حدود 29 میلیون هستند
با این اوضاع بازم نظر شما روی سمند هستش؟

سلام به شما
والا مواردشون رو عرض کردم.
اگه مدل های با موتور قوی تر و بروز سمند باشه سمند بهتر هست به نظر شخصیم. اما در مدلای پایین ترش اون حرفی که گفتین درست هست و تو مدلای پایین ترش و موتورای پایین ترش 405 شاید بهتر باشه.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : ali_58
سلام خدمت آقا نوید
آقا واقعا دستت درد نکنه،واقعا این فروم واسه دوستان تیبا سوار و اونایی که قصد خرید دارن بسیار مفید هست!
من از اوایل سال 92 با این فروم و دوستان و بخصوص جنابعالی آشنا شدم و از مطالبتون فوق العاده استفاده کردم!
تا جایی که تیبا SX صندوق دار سفید رو که ثبت نام کرده بودیم و قرار بود مهر تحویل بگیریم با تاخیر دو ماهه، 16 آذر تحویل گرفتیم،الان که حدودا دو ساله که این ماشینو دارم فوق العاده هم راضی هستم! تا حالا فقط برای سرویس رفته تعمیرگاه.
حالا که تو این دو سال پولامو کم کم جمع کردم و قصد دارم یه ماشین دیگه بخرم!!! Smile
بد جوری این دنا چشمو گرفته،لطفا اگه تا حالا سوار شدین و یا اطلاعاتی از دوستان و آشنایان دارین یه راهنمایی بکنید!
ولی باز میگم تو 27000 تایی که باهاش رانندگی کردم واقعا از تیبا راضیم و مشکلی هم نیس!
ولی عجیب علاقه پیدا کردم به دنا!!! رنگ مشکی و یکم تغییرات(شامل رینگ اسپرت 16 اینچی + زدن ارتفاع) عالییییه!!!
ممنون میشم راهنمایی کنید!
دوستان عزیز هم لطفا اگه اطلاعاتی دارن لطف کنن بازگو کنن!
خیلی ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
عرض خیر مقدم خدمت شما
شما لطف دارین نسبت به انجمن و دوستان.

عرض کنم ببینین دنا یه ماشین تازه وارد هست.
از طرفی تا جایی که شنیده بودم عرضه اش به خاطر مشکل قیمتی متوقف شده بود و ... نمیدونم رفع شد یا نه .
ولی اونایی که عرضه شد تعهدات ثبت نامی قبلیشون بودن.
چون عرضه و تقاضا هماهنگ شاید نباشه این تعداد ماشین اگه عرضه درست نباشه در ادامه قیمتشون واقعی نخواهد بود تو بازار ... الان در جریان نیستم وضعیت ثبت نام جدید و ایناش چه صور هست یا هست اصلا یا نه.
در کل یه جورایی اینی که تحویل دادن میشه گفت تیپ پایه ی اون بود. زمانی که بحث رونماییش بود مشخصات موتوری و مواردی مطرح شد که خوب اونا تو اینی که تحویل دادن نبود.
توی تاپیک دنا صحبت ها هست.
در کل ارتقا یافته و اصلاح شده ی سمند سورن میشه اونو دونست.
که یه مقداری تغییر ظاهری پیدا کرده.

من والا خودم که دیدمش از نمای جلو بدم نیومد ازش ولی نمای عقبش زیاد به دلم ننشست.
تو عکسا و توی تصاویر خیلی بهتر دیده بودمش و شاید بیشتر روی نمای جلو زوم بودن.
البته من عبوری دیدم دناها رو هرچه دیدم.
ولی شاید در کل سمند سورن رو اگه فیس لیفتش بدونیم شاید زیبایی اونو ترجیح هم بدم به این هرچند زیاد تو فکرش نبودم دنا رو و نگاهم زیاد دقیق بهش نکردم همین عبوری ها رو....
در کل ببینین ماشین سری اول هست.
ماشین بدی نیست قطعا ولی تو مایه های سورن هست و اینا تغییر چهره هستن دیگه.
ولی خوب تو سری اول ممکنه موارد و مشکلاتی باشه.
و تا تجربه مدتی نباشه نمیشه زیاد اظهار نظر کرد.
در مورد تیبا هم حالا خوشحال میشیم از صحبتای شما در بخش های مختلف انجمن های تیبا استفاده ببریم.
موفق باشین

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : eiraj
نوید جان ممنون بابت راهنماییت در مورد فنر. یه مکانیک دیگه هم گفتم ببره ماشینو و اگر اونم تایید کرد مشکل از فنره، از فروشگاه فنر را تهیه خواهد کرد.
اما خودم هم در مورد خرید سئوالی داشتم: با اینکه خریدمو گذاشتم برای سال آتی (بهار) و از آنجاکه فعلا در شهرستان هستم، با بودجه 35 تا حداکثر40 تومن با این بازار آشفته متوجه نشدم چی باید بگیرم!! کلا محصولات چینی را بدلیل ضعف نمایندگیها در شهرستان کنار گذاشتم. خودروهای صفر داخلی هم در حال حاضر واقعا مشکلاتی دارند. خودروهای جدید هم که سال دیگه شاید به ایران بیان مانند 208 و... مطمئنا قیمت بالای 50 دارند. ساندرو هم چهره اش اصلا راضیم نمیکنه. با توجه به اینکه فقط 4سال قصد استفاده دارم، چه خودرویی (بیشتر خودروی جمع و جور یا هاچبک مدنظره) گزینه بهتره؟؟ خودروی صفر داخلی سمتش برم یا مثلا 207کارکرد پایین و یا گزینه دیگر. محصولات سدان سایز بزرگ مانند پرشیا یا دنا آنچنان مدنظرم نیست. واقعا به نتیجه نرسیدم... ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به شما رامتین عزیز
وقت بخیر
والا با بودجه ای که مد نظرتونه باید هر کس خودش اولویت هاش رو سبک سنگین کنه و اولویتاشو ببینه و بینشون ببینه کی به نظرش نزدیک تره.
ما زیر 40 میلیون اگه قرار باشه چینی های بازار رو بذاریم کنار 206 میمونه و تیبا2 و 111 دیگه.
که حالا مواردی مثل رنو ساندرو هم هست که البته قیمتش بالای 40 میلیون هست تا جایی که میدونم. شاید از نظر کیفیتی خودروی خوبی باشه هرچند هنوز تست و اینا از کیفیتش و این چیزاش چون در دسترس نیست نشده و زیاد نمیشه گفت چیزی.
که البته اونم میگین نظرم نیست.
گزینه های چینی سایپا یا ام وی ام هم که با توجه به شرایطشون گفتین نظرم نیست.
پس میمونه یا اینکه خودروی کارکرده بگیرید.
یا نو از گزینه های محدودی که بالا گفتم.
خودروی کارکرده اگه درست نگهداری شده باشه عالیه و قیمتش افت کرده ولی اگه سالم و سرپا و کم کار باشه عالیه .
اما اگه بد باهاش تا شده باشه و ماشینه مشکل دار باشه بیچارگی محضه.
یعنی چاقوی دولب هست ... یه طرفش ممکنه خوب باشه اگه مشکلی نباشه و سالم باشه .
یه طرفش همش دردسر هست.
از طرفی هم کسی بی خودی ماشین سالم بی مشکلشو نمیفروشه ....

با این شرایط باید خودتون فکر کنین و انتخاب کنین.
من هیچ وقت برای کسی که مشورت گرفته نظر خودمو تو خرید خودرو نگفتم.
بیشتر به فکرش سمت و سو دادم که بهتر گزینه هاشو بنویسه و بینشون بتونه انتخاب بهترو بکنه.
من خودم قصد خرید خودرو تو این شرایط ندارم و از ماشینم کامل راضیم خدا رو شکر.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
(2015-11-30، 10:26 AM)qmars200 نوشته است: با سلام
یک پژو ار دی مدل 80 کاربراتوری دارم که حدود یک هفته هست خریده شده.
همون چند روز اول بردم تعویض روغنی و روغن و فیلتر رو عوض کردم
روغن جدید سوپر کیان 40 هستش .
الان حدود پنج روز گذشته.
تو ابن مدت 600 کیلومتر تو اتوبان رفتم.
سطح روغن حدود یکی دو سانت بالاتر از درجه حداکثره
هر شب که ماشین رو پارک میکنم تا صبح حدود دو قاشق غذا خوری روغن زیر ماشین می چکه.
چند سوا ل داشتم:
1-ممکنه چکه بخاطر قاطی شدن روغن جدید با باقیمانده قبلی باشه؟
2-ممکنه بخاطر زیاد بودن روغن چکه کنه؟
3-این روغن (سوپر کیان 40) مناسب این ماشین (پژو ار دی مدل 80 کاربراتوری) هست؟
4-زیر ماشین به نظر از اخر ماشین روغن میچکه به نظرتون از پیچ تخلیه یا فیلتر هست؟
5-اینکه یک روغن جدید ریختم برای موتور ماشین بد نیست؟

اگه راهنمایی دیگه هم داشتین ممنون میشم.

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
عرض خیر مقدم خدمت شما
عرض کنم البته اینجا تاپیک مشاوره خرید هست و شاید بهتر بود این موارد در تاپیک های فنی مطرح بشه.
اما چون تازه به جمعمون اضافه شدین همین جا پاسخ رو مختصر عرض میکنم :

اول اینکه به نظر من این روغن برای ماشین شما کاملا نامناسب هست.
الان داره فصل سرد هم اغاز میشه ... شما روغن 40 ریختید که یه روغن نسبتا سنگین مصرف میشه و یه روغن تابستونی بیشتر محسوب میشه.
بعدش هم الان روغن های اتومات خوب هستند که برای ماشین شما میشه کل فصول استفاده کرد .
دیگه مثل قدیم نیست که تابستون روغن سنگین و زمستون سبک بریزی...
ولی اگرم کسی بخواد این کارو بکنه اخه اینی که شما ریختین که سنگینه و برا الان نامناسب هست برای ماشین شما و فشار میاره به موتور.
هرچی هم سردتر بشه بدتر میشه ...

به نظر من برای ماشین شما روغن موتور بهران تکتاز 20w50 مناسب هست.
و یا اگر از شرکت نفت پارس میخواستید مثلا محصولاتشو رفتم چک کردم دیدم پارس ارس ظاهرا مشخصات مناسب و معادل بهران تکتاز داره.
من خودم بهران رو ترجیح میدم ولی شما اگه سلیقتون و انتخابتون شرکت پارس هست حداقل باید پارس ارس میریختید که مناسب ماشین شماست .
اینی که ریختید استاندارد نیست.

در مورد ریختن روغن هم بگم :
اول اینکه روغن باید اندازه باشه نه کم نه زیاد ... هم روغن کم بودنش بد هست و هم زیاد بودنش سبب اسیب به کاسه نمدها و ... میشه.
پس روغن جایی که ریختید باید اندازه میریخته.
دوما روغن باید استاندارد ریخته بشه برای حفاظت از موتور . اما اینکه روغن قبلی چیزی دیگه شه و این چکه روغن ازین باشه خیر ازین نیست.
سوم اینکه برای اینکه دیده بشه این چکه از کجاست باید ماشین بررسی بشه توی تعمیرگاه و رو چال سرویس دیده بشه.
یه وقت ممکنه فیلتر رو کسی که بسته واشرشو روغن نزده و خوب سفت نکرده ازونجا داره روغن میده.
یه وقت از کاسه نمدی جایی داره روغن میده.
یه وقتم واقعا روغن زیاد داره ماشین و از جایی پس زده ...
باید بررسی بشه .
اما بعد اینکه بریدید بررسی و موردی بود رفع شد بدونید که باید این روغنو عوض کنید و توصیه میکنم فیلترم عوض بشه و روغن جدید یکی ازینایی که گفتمو بریزید به میزان لازم ماشین خودتون .
موفق باشین

(2015-12-01، 09:10 AM)qmars200 نوشته است: سلام
ممنون از پاسختون
میتونم بپرسم اگه با همین روغن بخواهیم ادامه بدیم مشکل چیه؟
الان ساکن یزد هستم اینور زیاد سرد نیست
ولی در کل برام سواله که همین روغن اگه تو ماشین باشه موردش چیه؟
سوال دوم هم اینکه اگه بازم روغن عوض کنم مورد نداره؟

سلام به شما دوست عزیز
فکر میکنم پاسخ این سوالتون در عرض بنده مشخص گفته شد ...
شهرهای کویری مثل یزد و سایر شهرها هم صبح ها و شب های کاملا سردی داره و همه اینو میدونن حتی اگر در ظهر هوا داغ میشه اما خاصیت کویر تفاوت دمای شب و صبحش هست.
در کل این روغن کاملا غیر استاندارده برای موتور شما.
برای فصل سرد روغن تابستونی ریختین اونم روغن ساده.... الان سالهاست دیگه برای ماشینا روغن اتومات میریزن ... قدیمم کسی روغن ثابت میریخت روغن فصل خودش رو میریخت مثلا زمستان روغن 20 و تابستان 40 میریخت .
عوارضش کاملا مشخص هست. روغن رو برای چه کاری استفاده میکنند ؟؟؟ برای روغنکاری موتور و محافظت از موتور و جلوگیری از فرسایش موتور و جلوگیری از اسیب رسیدن به موتور ... روغن غیر استاندارد نمیتونه محافظت خوبی از موتور داشته باشه و فرسایش و خرابی در دراز مدت عوارض اون هست.
بعضا توی بخش های فنی گفته شده حتی 1 روغن غیر استاندارد و بد میتونه به قیمت تعمیر موتوری و داغون شدن موتور تموم بشه.
دیگه بازم تصمیم با خود شما هست.
این تاپیک به این مساله ارتباطی نداشت و بازم چون پرسیدید توضیح داده شد موقتا.
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام. آقا نوید خسته نباشید. والا بعد از کش و قوس فراوان به یه نتیجه رسیدم. ضمنا خبر دارید که از سال آتی 207 دوباره تولید میشه؟ طوری که از این هفته پیشفروشش انجام شد و تحویل مرداد95 که البته قیمت نهایی را اعلام نکردند! گرچه دوستان میگفتند کیفیت 207 تولیدشون مثه 207 یا 206های ماقبل91 که اکثرا قطعات فرانسوی داشت، نیست و از همون موتور tu5فعلی تیپ5 استفاده خواهد شد. حال با توجه به اینکه برام تفاوتی بین سدان یا هاچبک اهمیت نداره (چون برای خودم میخوام و حداکثر2نفر هستیم) بنظرتون بین این انتخابهام کدوم را انتخاب کنم بهتره؟
1- رانا مدل95 صفر که استحظار دارید گارانتیش 3ساله شده و بنظر کیفیتش کمی هم بهتر شده و از مشکلاتش کمتر شده.
2- پژو207 کارکرده مدل91 (آخرین سال تولید) با کارکرد کم (حتی کارکرد زیر10هزار تا هم پیدا کردم که اطمینان هم وجود داره از صداقتش، گرچه به قول یکی از بچه ها مدل91 مثلا با کارکرد 20هزارتا قیمتش باشه 35تومن، با کارکرد مثلا100هزارتا قیمتش 34 کمتر نمیشه و طرف برای 1تومن نمیره کل سیستم کیلومترشمارشو دستکاری کنه!!) قیمت تمیز مدل90 یا 91 حدود 37تومن.
3- صفر 207 مدل95 که بنظرم با توجه به موتور مشترکش با رانا و 206 این اختلاف قیمت ارزش نداره. راهنماییم کنید ممنون میشم تا انتخاب نهاییم برسم.
پاسخ
سلام به شما وقتتون بخیر
والا من که خدا رو شکر از تیبا واقعا راضیم و خودم وقتی از ماشین راضی باشم و بی مشکل باشه تعویض به فکرش نمیفتم .
اما با توجه به صحبتایی که گفتید ... ببینین اولا 207 نمیدونم تلید خواهد شد یا نخواهد شد . خودروسازای ما زیاد حرفاشون مشخص نیست در عمل اجرا بشه یا نشه.
اما 207 حتی اگه کیفیت سابقشم نداشته باشه از نظر کیفیت ساخت به مراتب از رانا بهتره ...  شما کیفیت ساخت رانا رو با 207 مقایسه میکنین؟؟
207 کارکرده اگه سالم باشه و سرپا و مطمئن نه مشکل دار خوب گینه عالی میتونه باشه . ماشین کار کرده شمشیر دو لبه هست . اگه سالم باشه و کمکار و خوب عالیه وگرنه نه.
بازم خودتون باید تصمیم بگیرین .

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به دوستان.
در مورد انتخاب بین 2 ماشین 405 و سمندse مرددم.لطفا راهنمایی کامل کنید.ترجیحا دوستانی که تجربه هر دو را دارند.
در ضمن میزان مصرف و کیفیت موتور xu7 تو چه شرایطی است؟
آیانسبت به قبل بهتر شده؟
تشکر فراوان.
پاسخ
سلام تیبای عزیز
من تجربه 405 رو که داشتم ولی 405 هایی که کیفیتشون از ماشینای الان بسیار بهتر بود و فرانسوی بود خیلی قطعاتشون حتی تایر ها ...
سمند رو هم از اشنایان شنیدم . از نظر راحتی شاید سمند کلا خودروی راحتی باشه و به لحاظ برخی مسائل خوب باشه. ولی باز نقاط ضعف و موارد دیگری براش هست که از استفاده کننده هاش بپرسین بهتر براتون میگن. روی 405 هم نظری ندارم .برا هرکدوم شاید بشه برتری و ضعف های مخصوص خودش دید ولی در کل تو این رنج نظری روشون ندارم. باز دوستانی که اخیرا تجربه داشتن نظری داشتن راهنمایی خواهند کرد شما رو.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : tiba_nokmedadi

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Information نکات مهم و کاربردی برای خرید خودرو از شرکت های لیزینگ TIBA-NAVID 5 6,790 2013-08-25، 10:24 PM
آخرین ارسال: hamed602
  خودروهای چینی جانشین پیکان elham 1 7,890 2010-03-04، 01:10 AM
آخرین ارسال: Farshid

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان