سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو


امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای خرید اتوموبیل دست دوم
#2
برای آن که خرید خودرو رویائی شما تبدیل به کابوس نشود ، ما در اینجا مهمترین نکته ها و اطلاعات در مورد خرید خودروهای دست دوم را در اختیارتان می گذاریم تا با اطمینان بیشتری خرید کنید.

اطلاعات: کسی که در مورد اتوموبیل دلخواهش اطلاعات کافی داشته باشد، هنگام خرید خودرو دست دوم شانس بیشتری دارد.

دیدن خودرو: تا حد ممکن سعی کنید همراه یک دوست برای دیدن اتوموبیل مورد نظرتان بروید. چهارچشم بهتر از دو چشم می بینید. اطلاعات تکنیکی مربوط به ماشین را که باید مورد توجه دهید می توانید در ستون بعدی مطالعه کنید. اگر به خودتان مطمئن نیستید که اشکالات فنی اتوموبیل را تشخیص دهید به فروشنده پیشنهاد کنید که ماشین در یک محل بی طرف، از جمله مراکز آزمایش خودروهای دست دوم مورد بررسی قرار گیرد. یک فروشنده خوب و مطمئن با چنین پیشنهادی مخالفت نخواهد کرد.

وضعیت نگهداری: خیلی خوب است که صاحب قبلی خودرو تمام سرویس ها و تعمیرات را در دفترچه مخصوص خودرو ثبت کرده باشد و همه ی صورت حساب های مربوطه را بتواند نشان بدهد. همچنین رسما بنویسد که در کیلومترشمار اتوموبیل تغییری نداده است. نگاهی به مدارک ارائه شده نشان می دهد که خودرو دلخواه شما تا چه حد به تغییرات تازه احتیاج دارد.

قرارداد جدید: مصر باشید که در قرارداد خرید همه اطلاعات مربوط به ماشین، شماره کیلومتر و تائید فروشنده مبتنی بر تصادفی نبودن ماشین گنجانده شده باشد. همچنین در قرارداد باید ذکر شده باشد که فروشنده باید مخارج تعمیرات احتمالی ماشین را بپردازد. پول کامل خودرو را وقتی بپردازید که مدارک ماشین و کلید آن را دریافت کرده باشید. بعد از معاینه دقیق خودرو ، حتما سوار شوید و یک دور بزنید!

نقاط مشکل ساز در خودروهای دست دوم:

1- روغن ریزی: قطرات روغن در زیر موتور یا جعبه دنده نشان دهنده ی روغن ریزی اتوموبیل است و می تواند مخارج بالائی را به دنبال داشته باشد.
2- تسمه موتور: بپرسید که آیا تسمه موتور در زمانی که از طرف کارخانه پیش بینی شده بوده، عوض شده است یا نه. چنانچه این کار در موعد مقرر انجام نشده باشد ممکن است به خسارت جدی موتور منجر شود!
3- رادیاتور: آیا درجه حرارت آب درست است؟ اگر درست نباشد نشانه یک قطعه یا قسمت خراب است. همه شلنگ ها را امتحان کنید که منفذی نداشته و خیس نباشد.
4- چراغ ها و لامپ ها : آیا همه چراغ ها روشن می شوند؟ شیشه چراغ ها سالمند یا ترک دارند؟ اگر در پشت شیشه چراغ ها در داخل بخار جمع شده باشد، حتما باید تعویض شوند.
5- شیشه جلو : سنگ ریزه ها و اشیاء دیگری که به شیشه ها می خورند فقط آن را خط نمی اندازند بلکه باعث ترک هایی می شوند که در نتیجه باید شیشه را به طور کلی عوض کرد.
6- ترمزها: لقمه ترمز ها را با چراغ قوه بازرسی کنید. آیا زنگ زدگی دیده می شود؟ چنانچه لقمه ترمزها خیلی سابیده شده باشند، خرج زیادی رو دست شما می گذارند.
7- رینگ ها: رینگ های تغییر شکل یافته چرخ ها می توانند نتیجه اشکالاتی در سیستم چرخ ها و فرمان ماشین باشند.
8- شاسی، گلگیرها و درها: اگر در زیر ماشین جایی جوش داده شده باشد، لازم است که یک متخصص ماشین را مورد بررسی قرار دهد. پوسیدگی و زنگ زدگی در شاسی یا گلگیرها زیاد پیش می آید.
9- اگزوز: قسمت صداگیر اگزوز و لوله اگزوز از جاهایی ست که معمولا مستهلک می شوند. این قطعات را به دقت بررسی کنید.
10- لاستیک ها : چنانچه لاستیک ها به طور مساوی فرسوده نشده باشند نشانه ی اشکالی در سیستم حرکتی چرخ هاست. و این مسئله ای است که فقط یک تعمیرگاه می تواند آن را مشخص کند. عاج لاستیکها را اندازه بگیرید. لاستیک زاپاس و لاستیک های زمستانی را هم فراموش نکنید.
11- قطعات لاستیکی: لاستیک های لای درها باید سالم و بدون پارگی یا سوراخ باشد.
12- بدنه و رنگ : دوروبر ماشین و روی کاپوت آن را خوب نگاه کنید اگر فرورفتگی و برجستگی، رنگ متفاوت یا مات به چشمتان خورد، بدانید که بدنه ماشین ( احتمالاً به علت تصادف) تعمیر شده است. اگر فروشنده در این مورد به شما یادآوری نکرده باشد برای کنترل اشکالات خودرو را حتما به یک متخصص نشان بدهید. همچنین اگر قسمت هایی از بدنه زنگ زدگی دارد، باید یک متخصص به شما بگوید که خرابی بدنه ماشین تا چه حد است.
13- فضای داخلی : بوی ناخوشایند نم و پوسیدگی در داخل ماشین ممکن است نشانه وجود سوراخ ها و زنگ زدگی های کف ماشین باشد.
14- صندلی ها : اگر صندلی های ماشین خیلی استفاده شده به نظر بیایند، احتمالا خودرو باید بیش از 100 هزار کیلومتر حرکت کرده باشد.
15- فرمان : فرمان خودرو را در حالت توقف بچرخانید اگر فرمان بدون تکان خوردن چرخ ها، بیش از پهنای دو انگشت به این طرف یا آن طرف بچرخد، نشان می دهد که اشکالی وجود دارد.
پاسخ


پیام‌های داخل این موضوع
ملاحظاتی در مورد خرید اتوموبیل دست دوم - توسط admin - 2010-01-14، 08:55 AM

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان