سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوچرخه های آینده
تصاویری از دوچرخه های مدرن و عجیب که طراحان برای آینده طراحی نموده اند. در این طرحها شما می توانید به اوج خلاقیت و توانایی ذهنی یک طراح پی ببرید.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
تشکر شده توسط : asd.mohammad TIBA-Morteza mehrdad1355 alireza2000
همه خودروسازان بزرگ تاریخ، حتی شرکت های نوپایی چون تسلا، یک هدف دارند، و آن رسیدن به وسیله ای ایده آل است که بتواند افراد را از نقطه A به نقطه B برساند. در این میان دوچرخه ها هم که پیش از خودروها پا به دنیا گذاشته اند، همچنان پرقدرت به مسیر تکاملی خود ادامه می دهند.شاید نگاهی اجمالی به شهرهای بزرگ دنیا کافی باشد که بفهمیم دوچرخه ها به این زودی ها میدان را خالی نخواهند کرد.طراحان بزرگی آمده اند و رفته اند و طرح های جالبی برای دوچرخه ها مطرح کرده اند.

در سال های اخیر هم دنیای پرسرعت دیجیتالی، یک سری اِلِمان های خاص را به این طرح ها اضافه کرده، به طور مثال استفاده از موتورهای الکتریکی برای طی مسافت بیشتر، یا استفاده از شیشه جلو برای راحتی بیشتر، و یا حتی قابلیت تا شدن دوچرخه.اگر عاشق سرعت هستید، شاید طراحی بی نظیر Ilya Vostrikov برای تان جذاب باشد. این دوچرخه تی تی (TT) نام دارد. فرمان های خوابیده آن به بدن فرم آیرودینامیک بیشتری داده و سرعت بالا را تضمین می کند.

[تصویر:  attachment.php?aid=4484]

سه چرخه تا شوی زیر برای جاده های ناهموار و کوهستانی طراحی شده.

[تصویر:  attachment.php?aid=4485]
دوچرخه ای را در نظر بگیرید که چرخ عقبش توپی نداشته باشد. با قرار دادن وسایل در مرکز ثقل دوچرخه و حمل آن ها در فضای چرخ عقب، راندن دوچرخه امن تر هم خواهد شد.

[تصویر:  attachment.php?aid=4486]

دوچرخه الکتریکی طراحی شده توسط شرکت Audi، انرژی الکتریکی را با قدرت پدال زنی شما ترکیب می کند.

[تصویر:  attachment.php?aid=4487]

برخی ایده های عجیب و غریب هم کلاً قید پدال را می زنند. این طراحی FLIZ نام دارد و در آن راکب می بایست دوچرخه را با پا به جلو هول داده، و سپس پاهای خود را روی بخش ثابت چرخ عقب قرار داده و به پیش برود.

[تصویر:  attachment.php?aid=4488]

از ایده جالب Samantha Kay Schulz هم به آسانی نمی توان گذشت. دوچرخه ای تا شو که به راحتی می توانید آن را سوار اتوبوس یا مترو کنید، و وقتی قصد سوار شدن بر پشتش را داشتید آن را باز کرده و از سواری بر یک دوچرخه با اندازه استاندارد لذت ببرید.

[تصویر:  attachment.php?aid=4489]

این هم یک طراحی بی نظیر از پژو. این دوچرخه با نام Hybrid AE21 به یک موتور الکتریکی مجهز است و در مراحل ساخت به سر می برد.

[تصویر:  attachment.php?aid=4490]

این سه چرخه هم کار یک دانشجوی طراحی صنعتی از انگلستان است که وسیله جالبی برای حمل و نقل درون شهری طراحی کرده.

[تصویر:  attachment.php?aid=4491]

دوچرخه زیر City Speeder نام دارد و توسط Roel Verhagen Kaptein طراحی شده. برای این وسیله یک صندوق عقب هم تعبیه شده.

[تصویر:  attachment.php?aid=4492]

و این هم از دوچرخه پرنده Paravelo که از قرار معلوم واقعاً پرواز می کند. با دیدن تصاویر این دوچرخه شاید به یاد فیلم های سیاه و سفید و تلاش انسان برای ساخت اولین وسیله پرنده بیفتید. ولی هدف طراحان این وسیله مدرن فراهم آوردن زمینه ای بود برای پرواز آسان و ارزان برای عموم!

[تصویر:  attachment.php?aid=4493]

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام
خیلی خیلی ممنون از شما دوست خوبمون سورنای عزیز
البته مطلبی که گذاشته بودین چون کل صفحش رو نقل قول کرده بودید تصاویرش درج نشده بود.
مطلب رو بررسی کردم و تصاویرش رو در پستتون دونه دونه قرار دادم.
ضمن اینکه مطلب دوستمون که اولین پست رو گذاشته بودن و تصاویرشون کلا حذف شده بود رو هم بروز کردم و تصاویر رو در پست ایشون نیز قرار دادم.
از شما بابت زحمتی که کشیدین و مطلب رو قرار دادین تشکر میکنم.
چون تصاویر دوستمون حذف شده بود حالا مطلب ایشون نیز بروز کردم که دوستان کامل مطلب رو رویت بفرماییند.
که البته صحبت شما با جزئیات و توضیح خوب در زمینه این دوچرخه ها هست.
ممنون
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام.
من یک موتورسیکلت دارم که از نوع هوندایی است. (رایکا 125 سی سی) از روزی که خریدم مرتبا چراغ می سوزونه و بوق می سوزونه. دیگه این موتور دشه یک منبع درآمد رودخانه ای برای فروشگاه قطعات یدکی موتور.
به نظر شما شکل از چی می تونه باشه؟
با تشکر.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
البته سوالتون به این تاپیک ارتباط نداشت ولی من باب راهنمایی خدمتتون عرض کنم :
ببینین قطعا یه مشکل برقی توی موتورسیکلت شما هست.
اینجوری هرروز قطعه نو بذارید تا ابد باید هی قطعه عوض کنید. نشون میده امپر بالایی داره به این قسمتا میرسه. اگه باتری و برق دستکاری نشده باید مواردی مثل سیم کشی و یا وضعیت دینام و یا افتاماتی اگه سر راه هست بررسی بشه سلامت و صحت عملکردشون.
موفق باشین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان