سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... )
تشکر میکنم بابت این تاپیک بسیار خوب
چندتا سوال تخصصی دارم چند وقته ذهنمو مشغول کرده
1- گفته میشه اگر با عابر در بزرگراه تصادفی بشه عابر مقصر هست و مسولیتی ب پای زاننده نیست ؟ درسته یا خیر؟
2- گفته میشه در صورت تصادف با عابر بیمه شخص ثالث میتواند به منزله وثیقه ی راننده قرار داده شود و راننده بدون بازداشت با قراردادن بیمه نامه در مراجع قضایی آزاد باشد؟ درسته یا خیر؟
3-در بیمه ی سایپا اگر فرد مثلا به درخت زد یا به درب پارکینگ مالید یا جدول و امثالهم ... تکلیف چیه با مراجعه به نمایندگی ساپیا براش انجام میدن یا نه باید ختما گزارش پلیس باشه
4- سقف تعهد شرکت سایپا برای بیمه بدنه چه قدره ؟ قیمت ماشین در زمان بیمه ؟
ممنون از دوستان تیبایی
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به شما
وقت بخیر
عرض کنم در سالهای گذشته یه مقدار زیادی همیشه در تصادف های خودرو با عابر و یا موتور ...
بیشتر طرف عابر یا موتور گرفته میشد در گزارش های پلیس.
الانشم بیشتر همین هست.
ولی طبق قانون عابری که از عرض بزرگراه و غیر از محل های خط کشی یا محلی که پل داره از عرض بزرگراه بدون رد شدن از پل از عرض جاده رد بشه
مقصر عابر هست . حالا ممکنه در مقام عمل راننده هم به واسطه ی سرعت یا عدم تسلط و ... تقصیرهایی به گردنش بیفته.
اما چیزی که هست عابر هم در این مورد اگه از محل وسط بزرگراه بپره وسط و رد بشه مقصر هست در این زمینه ...
حتی یه زمانی بحث این بود که در صورت رویت با عابر هم برخورد کنن و حتی بحث جریمه و این بحثا هم بود که زیاد اجرایی نشد اونجورا ...
----------------------------
این مورد دوم راننده ای که تصادف میکرد و خدای نکرده منجر به فوت میشد بله بیمه نامه این منظور رو براش ایفا میکرد.
اما حدود 1 سال پیش در پی ماجرایی که در جتهران رخ داده بود و فردی یه برخورد خاصی با بازمانده های خانواده مربوط کرده بود و گفته بود دختر بچه زیر ماشین من رفته، کشته شده.خسارتشو میدم و ...
یادمه این مساله از نظر قانونی چند وقتی شدید مورد بررسی قرار گرفت.
که اینجوری هم نباشه که کسی موردی انجام داد و سانحه ای ایجاد شد و باعث شد اینجور هم خیلی راحت صحبت نکنه.
یادمه در مورد این مساله به مجلس برده شد و دقیق و مفصل مدتی در مورد اصلاح قانون صحبت شد.
حالا زیر چیزی که قانون شد رو الان خاطرم دقیق نیست.
اما یه پرسش و جست و جو در این باره بکنین حتما پاسخ دقیقش رو از جانب خود بیمه یا شرح اون قانونی که تعیین شد میتونین متوجه بشید.
حالا دوستمون مهدی عزیز در این مورد اطلاع داشتن دقیق ترو خواهند گفت .
---------------------
در خصوص بیمه تا جایی که میدونم برای یه حد خسارت ها اصلا گزارشی طلب نمیکنن.
یادمه یه زمانی 1 2 سال پیش یکی از اشناها چراغش مشکل داشت.
بهش گفتن گارانتیت که تموم شده
بیمه بدنه بیا بکن ماشینتو.
رو بیمه بدنه برات عوض میکنیم.
بیمه بدنه سایپا فرانشیز نداره تا جایی که اطلاع داشتم.
ولی خوب استفاده از بیمه برا چیزای کوچیک و جزئی شاید نصرفه ... با توجه به اینکه شاید تخفیف بیمه بدنه اش بیشتر ازون قطعه و مود جزئی ارزش داشته باشه.
این مساله در مورد بیمه های بیرونم صادقه.
بعضی جاها فرد ترجیح میده خودش هزینه رو بده و برگ بیمه نکنه.
-----------------------
اگه سایتشون رو بخونید و یا برای بیمه بدنه مراجعه کنید در هنگام ثبت بیمه بدنه سقف بیمه که مبلغ حدودی ماشینهست رو بهتون میگن.
مثلا به عنوان مثال یادمه تو سایتشون برا تیبا2 27 تومن رو اگه درست یادم باشه زده بودن و تو سایتم زده بودن.
مواردیم که نباشه قیمت روزش هست در زمان بیمه کردن.

اتفاقا یکی از آپشن هایی که بعضا بیمه های بیرون دارن یکیش اینه.

ولی خوب یادمه یه وقت از اشنایی پرسیدم.
مثلا میگفت برای یه بیمه ی خاص 50 درصد حق بیمه رو باید بدی تا این آپشن قیمت روز قطعه رو برات بزنن.
یعنی تغییرات قیمت لحاظ بشه
که خوب هیچکی نمیاد 50 درصد حق بیمه به اون گرونی رو بده و اینو درخواست کنه. قبلا مبلغش کمتر بود این مورد.
در کل بیمه سایپا ازین نظر که قیمتش کمتره.
و خدای نکرده گذر فرد افتاد برا فرد درخواست میدن و فرد درگیر پیدا کردن نمیشه .
بهتر هست.
باز موارد دیگه نکات خاص خودشونو دارن.
سلامت باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mohamad86 مهدی(7)
دوست عزیزم سلام
دو سوالتون رو الان جواب میدم و دوتا شو براتون پیگیری میکنم و بزودی جواب میدم
1. در بزرگراه تا جایی که اطلاع دارم در صورتی که فرد در محدوده بزرگراه باشه ، مقصر فرد پیاده است اما در شانه خاکی جاده مقصر راننده هست .
2. این مورد رو پرسیدم ، انگار به این صورت هست که فرد رو ابتدای امر میبرن پاسگاه پلیس در بازداشت موقت قرار میگیره بعد یکی میره شرکت بیمه گر و یک نامه میگیره که ایشون بیمه هستن و مثلا بیمه تعهد پرداخت داره ، بعد از اون فرد دیگه دادگاه نمیره و بازدداشت بشه ، به قرار همون وثیقه بیمه آزاد میشه . البته همه اینا منوط به اینه که مشکلی مثل نداشتن گواهی نامه نداشته باشه .
3:من یک پیگیری کردم راجع به مورد سوم که گفتن کروکی که نمیخواد اما تا یه حدودی رو سایپا ساپورت میکنه مثلا اگه رنگ بره شاید چیزی ندن ولی نیاز به تعویض باشه یا شدت داشته باشه احتمالا برای شما انجام میدن . کلا از مورد حادثه عکس میگیرن و میفرستن تهران تا کارشناسی بشه ولی مورد قطعی اینه که کروکی پلیس نمی خواد .
4. سقف تعهدات رو در زیر قرار دادم که مصوبه سایپا برای تیر ماه سال 93 به بعد می باشد :

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام
ديوز ماشينو بيمه ثالث كردم با 1 سال تخفيف شد 813 هزار تومن
نانوا هم جوش شيرين ميزند ! بيچاره فرهاد . . .
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID مهدی(7)
در قسمت زیر چند تصویر از شرایط عمومی بیمه بدنه (دقت کنید گارانتی بدنه نیست ، بیمه بدنه) اضافه کردم که دوستان می تونن مطالعه کنن .

در پست بعدی گارانتی بدنه رو قرار میدم.
یا علی Heart

گارانتی بدنه
[تصویر:  attachment.php?aid=4696]
خوب می خواستم در مورد گارانتی بدنه توضیح بدم اما دیدم هر چی بگم ممکنه یه سری چیزا از قلم بیافته . تصمیم گرفتم دفترچه گارانتی بدنه رو اینجا قرار بدم تا دوستان باتمام شرایط و موارد اون آشنا بشن بعد اگر کسی سوالی داشت بپرسه .

تصاویر دفترچه بیمه بدنه سایپا و توضیحات اون :

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام دوستان وقت بخیر
یکی از دوستان خوبمون این مطلب رو توی تاپیک ثبت نام پرسیده بودن که پاسخشون رو اونجا گذاشتم.
بهتر دیدم چون در ارتباط با بیمه هست و ظاهرا انگاری سایپا الان هم بیمه بدنه میده مجدد و هم گارانتی بدنه و توی توضیحات و تصاویر زیر فرقاشون مشخص هست.
این پستو گفتم اینجا هم بذارم.
که دوستان شرایط بروز رو ببینن.
ممنون

(2015-02-08، 12:22 AM)sheitooonack نوشته است: سلام و شب خوش خدمت همه دوستان مخصوصا آقا نوید گل
یک سوال راجب بیمه بدنه داشتم. موقع گشتن این مطلب رو از یک سایت یک مصرف کننده گذاشته بود به نظر شما ببینید حقیقت داره آقا نوید یا تبلیقات الکیه؟
سلام بله بیمه بدنه خود سایپا انجام میده اما پیشنهاد من به شما گارانتی بدنه هستش نه بیمه بدنه..اونم از طریق خود سایپا.به نمایندگی که ماشین رو خریدید مراجعه کنید حتی اقساطی میتونید مبلغ رو پرداخت کنید اگه تیبا 2 دارید و صفر هستش یعنی از تاریخ فاکتور شدنش نباید یه ماه گذشته باشه مبلغ پونصدو خرده ای میشه که با کسر حدود هفتاد تومن تخفیف صفر بودن میشه حدود پونصد.یکساله میتونی پرداخت کنی قسط اولشم 80تومنه و اقساط بعدی ماهانه پنج تومن کمتر قسط قبلی هست.مزایا اینه که شامل اتش سوزی میشه سرقت درجا داره و همینطور سرقت جزئی.هر گونه خسارت ناشی از تصادف رو شامل میشه و امداد جاده ایش همگونه رایگان هست.اگه ماشینتون تیبا 1 باشه مبلغ دقیقا میشه 560هزار که با کسر هفتاد تومن میشه 480 البته اگه صفر نباشه این تخفیف رو نداره.مزیت دیگه اش اینکه اگه تصادفی خدانکرده رخ بده و مثلا ماشین رودقیقا هر قیمتی خردی خود سایپا ازت میخره و میگه قیمت روز خوردو انقدره مابه اتفاوتش رو بده وماشین صفر تحویل بگیر.یعنی اگه ماشینت مدل 89 هم باشه تصادف کنه ماشین صفر بهت میده و ماشین اوراق شد رو به قیمتی که خریدی برمیداره
چون من میخوام ماشینمو بیمه بدنه هم بکنم و نمیدونم چکار کنم اگه این واقعی باشه شرایط به نظر خوبه
باز شما راهنمایی کنید اگه اطلاعاتی دارین و مثل همیشه منو شرمنده خودتون کنید.
ممنون

سلام به شما دوست خوبم
وقتتونبخیر
البته شاید بهتر بود سوالتون رو داخل تاپیک اصلی تیبا میپرسیدین.
ولی خوب اینجا نیز مشکلی نداره.
عرض کنم ببینین زمان ما سایپا موقع تحویل 1 سال بیمه بدنه رایگان ماشینو کرده بود.
بعدا حذفش کردن.

بعدا 1 2 سال بعد دیگه یه مقطعی بود که بیمه بدنه رو ارائه نمیکردن و فقط گارانتی بدنه ارائه میکردن.
یعنی کسی هم میخو.است بره بخره فقط ایتمی که بود اسمش گارانتی بدنه بود.
البته پوشش هاشم توی سایتشون نوشته بود.
بعضی وقتا پوشش اون کمتر شد از بیمه بدنه اولیه قدیم چند سال قبل.
بعضی وقتا هم پوشش اون عینا برابر شد.

اما الان چون خواستین سایت سایپا یدک رو بررسی کردم.
الان سایپا هم بیمه بدنه میده.
هم گارانتی بدنه.

ببینین همیشه از قدیم گفتم چیزی رو باید قبول کنی که تو سند دستت قید شده.
من سندی که در این رابطه دادن رو براتون میذارم.

بخشی ازین حرفایی که گفتید خوب بود.
ولی اینکه مثلا تصادف کنی ماشینو ازت برداره.
شاید برداره ... ولی اون قیمته که در اینجا حرفی ازش زده نمیشه ...
مطمئنم سایپا جایی نیست که جایی بخوابه که اب زیرشون بره.
همیشه اگه قراره روی چیزی حساب کنید روی چیزی فکر کنید که دقیق قید شده.

الان نگاه کردم سایپا هم بیمه بدنه میفروشه هم گارانتی بدنه.
فرقاشون رو میخواین بدونین چیه؟
در زیر براتون میذارم ...
توضیحی که دادن رو هم میذارم.
توضیح ها اینه.
نه چیز بیشتر.....

من خودم زمانی که سایپا بیمه بدنه میداد (که البته بیمه بدنه ای که میدادن در واقع همین پوشش گارانتی بدنه الانشون بود. اما اون موقع اسمش بیمه بود.احتمالا به خاطر تفاوت خدمات با بیمه اسمشو عوض کردن)
خلاصه بیمه بدنه سایپا رو ترجیح دادم.
اول چون قیمتش مناسب تر بود به بیرون
دوم اینکه برا خودم سال اول مجانی بیمه شده بود و 25 درصد تخفیف داشتم.
سوم اینکه خوبیش اینه سایپا اگه خدای نکرده گذرش بیفته به اینا قطعه بخوای خودشون برات درخواست میزنن. مثل بیمه بیرون نیست که مثلا اگه قطعه نباشه و قطعه بازار 10 برابر قیمتش باشه بگن پول شرکتیشو میدیم و شرکتیشم نباشه .
دیگه اینکه فرانشیز نداشت .
ازین نظر سایپا بیمه کردم.
البته خوبی بیمه های بیرون اینه که سابقش قابل انتقاله ولی اینجا مال ماشینه.
دوم اینکه اگه یکی پوشش های خیلی کامل خواست اونجا میتونه خیلی پوشش های مکمل جدا بخره.
ولی خوب البته با اونا قیمتش خیلی بالا میره.

در کل این توضیحات زیر رو ببینید.
دستتون میاد که این 2 تا بیمه بدنه و گارانتی بدنه سایپا فرقاشون چیه ...
موفق باشید.

نقل قول: مزاياي گارانتي بدنه:

خدمت نوين گارانتي بدنه بر اساس تجربه موفق كارت طلايي و در حوزه خدمات بازسازي خودروهاي آسيب ديده در تصادفات و پوشش سرقت هاي احتمالي خودرو طراحي گرديده است. در اين خدمت :

در بازسازي خودرو ها هيچگونه فرانشيزي براي مشتري منظور نخواهد شد و تمامي هزينه ها بر عهده شركت مي باشد.
جزئي ترين خسارتها تحت پوشش قرار خواهند گرفت و سقف پرداخت قيمت روز خودرو خواهد بود.
بازسازي خودرو در نمايندگي هاي مجاز گروه خودرو سازي سايپا درسراسر كشور و با استفاده از افراد آموزش ديده و قطعات مورد تاييد شركت صورت مي پذيرد.
فرآيند بازسازي خودرو تحت نظر كارشناسان ناظر صورت مي پذيرد.
تعدد تصادفات هيچ گونه اختلالي در پرداخت خسارت (تا مجموع قيمت خودرو) ايجاد نمي نمايد.
خودرو تحت پوشش سرقت درجا بوده و كليه قطعات خودرو تا سقف قيمت خودرو مشمول اين تعهد مي گردد.
كيفيت بالا و قيمت پايين سرويس گارانتي بدنه آن را از ساير رقبا متمايز نموده است.
----------------------------------------
بيمه بدنه

خدمات بيمه بدنه بر اساس شرايط عمومي بيمه نامه بدنه اتومبيل ارائه مي گردد و تنها شامل خطرات اصلي مي باشد .

شرایط عمومی بیمه نامه بدنه

معرفي مزاياي بسته هاي بيمه بدنه ( اعتبار تا 93/12)

اما اینم 2 تصویر که در فایل تفاوت پوشش هاشون گویا مشخص میکنه قضیه چیه.
توضیحات بالا رو از سایتشون برداشتم.
این مطلبو هم میذارم.تا دقیق دیگه متوجه بشید قضیه چیه.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
اون کوپن ابی هایی که همراه ماشین میدهند چه بیمه ای است؟
من متاسفانه گمشان کردم یا دزدیده شدن الان چکار کنم؟
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به شما دوست عزیز
عرض کنم بیمه ثالث که وضعیتش مشخص هست و بیمه نامه داره . که حالا همون بیمه ای هست که طرف قرارداد هستن. ممکنه یه وقت ایران باشه یه وقت اسیا .. همیشه دلیلی نیست یه بیمه باشه
اما اگه بیمه بدنه داشتید معمولا سایپا که بیمه خود سایپا میکنه ... بیمه خارجی نمیکنن بدنه رو
بازم حالا میتونید از خود نمایندگی پیگیری کنید برای مشکلتون.
اگه بیمه سایپا باشه بتونن براتون مشکل رو حل کنن.
یا فرضا جای دیگه باشه راهنماییتون کنن.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به دوستان پیشاپیش سال نو مبارک
تاریخ 27 اسفند در اتوبان چمران تصادف کردم یک پراید 132 از پشت ماشین بنده رو مورد عنایت قرار داده .بعد از این ک پیاده شدم واقعا تعجب کردم پراید تقریبا 3 برابر تیبا خسارت دیده بود .چراغ شکسته-سپر شکست - جلوپنجره و کاپوت جم شده . من یک مقدار ماشینم رنگ سپرش رفته ، میشه گفت مشکل شاسی کشی ندارم - یک مقدار سپر پلاستیکی داخل فرو رفته ولی مشکل خادی نیست شن گیر هم نصفش جدا شده . حالا مشکل اینجاست که من اون روز اصرار کردم تا افسر اومد سر صحنه و ثبت کرد که اون آقا مقصر هست بیمه و کارتش رو گرفت داد به من و کارت ماشین منم داد به اون آقا .ولی دیروز که قرار بود بیاد سر قرار بیمه بریم هی بهونه آورد و اینا تا این که اصلا نیومد تلفنش هم خاموش کرد
حالا من موندم چه باید بکنم ؟
والا نمیدونم بدون کارت ماشین میتونم برم مسافرت یا خیر ؟
پاسخ
سلام به شما fogott عزیز
سال نو شما هم پیشاپیش مبارک باشه.
از بابت سانحه ای که پیش اومده براتون ناراحت شدم.
ولی خدا رو شکر مشکل حادی پیش نیومده.
بله همین طور هست.
مخصوصا از عقب چندین عامل هست که در تصادف ها تیبا کمترین اسیب رو میبینه به چندین دلیل اونم در برخورد با خیلی ماشینا مخصوصا ماشینی مثل پراید.
یکی ازون دلیل ها ارتفاع بالاتر تیباست که باعث میشه بیشتر اون ماشین ضربه ببینه و اوج اسیب رو سپر تیبا دفع میکنه.
عامل دوم سپر کاملا انعطاف پذیر و ضربه گیر تیباست.
سپر ماشینا چند نوع هستن ..بعضی که خشک و طوری هستن که یه گارد محافظتی هستن بیشتر و تو اسیب خودشون میشکنن و خراب میشن
یه نوع هم علاوه بر محافظت تا حد زیادی انعطاف دارن و جمع میشن و برمیگردن سر جاش.
این نوع به خاطر این خاصیت تو ضربه های شدید تا حد زیادی ضربه رو دفع میکنن . سپر تیبا با همین انعطافی که داره تو ضرقبه خیلی بدنه رو محافظت میکنه.
البته جلو هم همین طور هست ولی چون کاپوت تیبا به خاطر طراحی و ظاهر جلو خیلی اومده پایین یه ذره فقط اون قسمت کاپوت پلشنه آشیل جلو هست که در معرض اسیب هست وگرنه بازم همین ضربه گیری رو داره.

اما در خصوص سوالتون .
ببینین تا جایی که کسی بهتون کار نگیره و پلیس کار نگیره که خوب مشکلی پیش شاید نیاد اگه نباشه.
ولی اگه یه موقع مساله ای پیش بیاد و مشکلی پیش بیاد خدای نکرده.
اون وقت کارت ماشین همراه نباشه تخلف هست و میتونه مشکل ساز بشه براتون.
مدارک ماشین کلا همیشه باید مثل گواهینامه همراه باشه.
اگه کار حل میشد قبل از سال تحویل و توافقی حل میشد شاید بهتر میبود .
که این کارم با هر تیپ آدمی ممکنه به نتیجه نرسه ...
گذشته ازون سال تحویله و اونم شاید درگیر بوده و به این دلیل کلا قید مدارک خودشو این چند روز زده ..

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,745,668 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 38,452 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,065,362 2019-11-21، 07:35 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 59,921 2019-04-07، 03:38 AM
Video گالری تصاویر خودروی رانا -( RUNNA خودروی ملی ایران خودرو ) TIBA-NAVID 19 18,496 2018-06-29، 06:29 PM
  پرسش و پاسخ در خصوص سیستم های صوتی خودرو TIBA-NAVID 93 76,372 2018-03-31، 01:44 PM
آخرین ارسال: persiareza
  تاپیک بررسی موارد مربوط به خودروی مشترک ایرانخودرو -سایپا-پارس خودرو تندر 90 TIBA-NAVID 11 10,739 2016-09-20، 09:29 PM
Exclamation فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو TIBA-NAVID 66 100,750 2014-05-10، 12:47 PM
Information نکات مهم و کاربردی برای خرید خودرو از شرکت های لیزینگ TIBA-NAVID 5 6,792 2013-08-25، 10:24 PM
آخرین ارسال: hamed602
  نقد و بررسی خودرو پروتون GEN2 AliMoh 3 14,993 2012-05-21، 10:49 PM
آخرین ارسال: en.delbordeh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان