سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خریدن تیبا ؟
با سلام به همه دوستان عزیزم

من یه جوان 23 سالم و دانشجو هستم ، می خوام برای نامزدم ماشین بخرم ، خودم 206 دارم ،

خانمم گیر داده که تیبا دوس داره و می خواد که براش تیبا بخرم ولی من هیچی دربارش نمی دونم.

می خواستم از دوستای گلم خواهش کنم که راهنمایییم کنن.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID مریم soori tiba91 سورنا Amir_Tiba
سلام نگران نباشيد Confused، به نظر من تيبا ماشين خوبيه واسه خانمها ، البته من خودم تازه تيبا گرفتم قبلا پرايد داشتم فكر ميكنم تيبا خيلي نرم تر و راحتتره ، من كه با دور زدن يا پارك كردنش مشكل ندارم . به هر حال سخت نگيريد نسبت به قيمتش ماشين مناسبيه .
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID مریم soori tiba91 سورنا Amir_Tiba
دوست عزیز پاسخ شما در تاپبک خود تیبا توسط دوستان داده شده
پاسخ
تشکر شده توسط : tiba91 سورنا Amir_Tiba
بنده مدت 6 ماه است تیبا دارم . 8000 کیلومتر با این ماشین در شهر و جاده رانندگی کردم. قبلا mvm110 و پراید داشتم. تجربه رانندگی طولانی با 206 و L90 و سمند را هم دارم درمورد تیبا نکاتی دارم که شاید برای آنها که می خواهند درآینده بخرند مفید باشد.
1- تیبا (حدود 12 میلیون) ارزانتر از 405 و ریو و 206 وغیره. در این رنج قیمت رقیب ندارد. با توجه به امکانات شامل 2 اربگ و فرمان هیدرولیک و ترمز ABS

2-کیفیت داخل آن زیاد جالب نیست. نسبت به پراید که 2 میلیون ارزانتر است برتری چشمگیری ندارد. برتری آن به پراید در انجین آن بیشتر خودنمایی می کند. کبفیت کابین نسبت به 206 و 405 و تندر ضعیف تر است

3-اگر سر و صدای داخل کابین برایتان مهم است و به این مسائل حساس هستین اصلا سراغ تیبا نروید چرا که ناامید می شوید. سر و صدای داخل آن حتی نسبت به پراید های جدید بیشتر است (من چند تا پراید 132 و 111 جدید را با تیبای خودم مقایسه کرده ام و ناامید شدم). اصلا فکر نکنید چون 2 میلیون بیشتر می دهید ماشینی بی سر و صدا تر بدست می آورید. سرو صدا به علت منتاژ بسیار بی دقت و بی کبفیت، صدای زیاد موتور و عدم عایق بندی صوتی مناسب (صدا بیشتر از موتور داخل می آید، علی رغم موتور قوی تر صدای زیاد موتور شما را از فشار آوردن به آن منصرف می کند بر خلاف 206) و کیفیت بد گیربکس است که در سرعت بالا ناله می کند و طبق پرس و جوی من خیلی تیبا ها گرفتار آن هستند و من خوذم به نماینذگی درخواست تعویص دادم

4- شتاب و کشش آن بهتر از پراید و حتی در حد 206 که این مسئله مرهون موتور 80 اسبی و وزن مناسب و گشتاور موتور آن است (اگر از صدای موتور نمی ترسید پا به پای 206 گار بدهین نا امید نمی شوید)

5- ظاهر قطعات موتوری بهتر از پراید است وعلت آن قطعاتی است که ار ریو به عاریه گرفته شده و در موتور استفاده شده ولی کیفی نیست موتوری آن با توجه به قطعاتی که از پراید در آن به کار رفته با 206 قابل قیاس نیست.

6- مصرف سوخت در شهر (شیراز) و با ترافیک سنگین البته نه در حد تهران 7.5 در 100 کیلومتر و در جاده 6 لیتر که در حد 206 و کمی بهتر از پراید است

7-لوازم و قطعات آن راحت پیدا نمی شود که علت آن کمی تولید آن است و با گذشت زمان حل می شود. من خودم یک بار تصادف کردم و ایم مسئله را برای قطعات بدنه تجربه کردم. در شیراز با بیش2 میلیون جمعیت فقط 2 نمایندگی گارانتی و تعمییر دارد (حریت و دل افکار) که اصلا کافی نیست و این مسئله در شهرهای کوچک مشکل ساز است

8-استحکام بدنه قطعا از پراید بهتر (تجربه تصادف از جلو و عقب دارم). البته مقاومت بدنه آن یکنواخت نیست. ورق استفاده شده در صندوق عقب ایم ماشین مثل پراید نازک است ولی درهای قطور تر (قابل قیاس با 206) و ستونهای ضخیمتر و کاپوت آن هم ضخیمتر از پراید است. در مجموع ایمینی بیشتری دارد

9-امکانات داخل آن بهتر از پراید است. 2 ایربگ، فرمان هیدرولیک، ترمز ضد قفل و پلیر فلاش خور و ....

10- راحتی صندلی های آن در حد 206 و بسیار بهتر از پراید است که در مسافرت طولانی خسته نمی شوید. عمق و ضخامت کافی دارند.

11-قیمت لوازم یدکی آن بیشتر از پراید حدود 15 تا 30 هزار تومان ولی ارزانتر از 206. بنابراین هزینه نگهداری آن بیشتر از پراید است

12- هندلینگ آن در جاده و سرعت بالا بسیار بهتر از پراید. چسبندگی به جاده به خاطر لاستیک هاب بزرگتر و وزن بیشتر بهتر است ولی در حد 206 نیست. مثل پراید در اثر باد جانبی ماشین های سنگین تکان نمی خورد.

13-در کل ماشین معمولی و قابل قبولی است که باید در حد خودش ازش انتظار داشته باشید. اگر ماشین ارزان و کم خرج می خواهید در خریدن پراید تردید نکنید ولی اگر خارج از شهر می روید و ایمنی و کشش ماشین برایتان مهم است تیبا بهتر است البته اگر بودجه خرید ماشین های بهتر مانند ریو و تندر وغیره را ندارید. ولی اگر فکر کنید با پرداخت 2 میلیئن بیشتر نسبت به پراید یک ماشین بی نقص تحوبل می گیرید اصلا سراغ تیبا نروید.

14- عیب های اتومبیل من تا الان (8000) کارکرد عبارت است از صدا دادن کمک عقب ، ناله گیربکس در سرعت بالا (باید تعویض شود ولی مطمئن نیستم گیربکس بعدی مشکل را کاملا حل کند)، عدم رگلاژ درهای عقب که با دوبار رگلاژ در نمایندگی برطرف نشده (مایه خجالت اتومبیلی در این رنج قیمت)، صدای قرج قروج داخل اتاق که علت آن معلوم نیست (با بلند کردن صدای پلیر آن را فعلا حل کردم)

15- ترمزهای آن عالی است و با 206 قابل رقابت و بهتر از پراید. چند بار امتحان کردم از ترمز ABS پراید بهتر است.

در مجموع اگر زیاد به سر و صدای داخل اتاق اهمین نمی دهید و حساس نیستید نا امید نمی شوید و گر نه از خرید آن پشیمان می شوید.
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است**** با دوستان مروت با دشمنان مدارا
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,231 480,746 26 دقیقه‌ی پیش
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,096 8,889,333 دیروز، 07:22 صبح
آخرین ارسال: اریوبرزن
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 4,704 1,427,490 1396-3-7، 09:55 صبح
Question تجربه ی اولیه با تیبا 2 (تیبا ی هاچ بک) TIBA-NAVID 74 63,995 1396-2-24، 10:40 عصر
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,733 572,227 1396-2-10، 06:31 عصر
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,560 929,403 1396-1-16، 07:30 عصر
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,558 1,708,097 1395-12-18، 10:42 صبح
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,019 705,540 1395-12-16، 10:28 عصر
آخرین ارسال: Ali nemesis
Video گالری تصاویر خودروی تیبا 2 ( تیبا هاچ بک - TIBA2 ) TIBA-NAVID 40 68,864 1395-11-5، 02:59 عصر
آخرین ارسال: marzi
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 164 98,352 1395-10-25، 01:49 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان